1. Anasayfa
 2. Trendyol

Trendyol Express Nedir, Ne Kadar Kazandırır?


0

Trendyol Express nedir sorusuna bu makale ile cevap vermeye çalışacağız. Yine bu makalede “Trendyol Express Ne Kadar Kazandırır” sorusunun cevabını bulacaksınız. Trendyol Express, Trendyol firmasının kurmuş olduğu bir kargo firmasıdır.

Türkiyedeki en büyük Pazar yerleri arasında ilk sırada olan Trendyol firması platformu üzerinden satışı yapılan ürünleri müşterilerine daha en kısa sürede ulaştırmak için kurduğu Trendyol Express aynı zamanda bir çok kişi içinde gelir kapısı oldu. T

rendyol Express eleman ve araç giderlerinden tasarruf etmek için şartları sağlayan insanlara kendi kargolarını belli ücretler karşılığında taşıtmakta. Bunun için başvurmak isteyen kişileriilk aşamada bilgilendirme toplantısına davet etmekte. İlk aşamayı geçen kişileri ikinci aşama olan şube mülakatına davet etmekte.

Bu makalemizde Trendyol Express nedir, nasıl başvuru yapılır, Trendyol express ne kadar kazandırır  gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.

Trendyol express nedir?

Trendyol Express, Türkiye’nin en büyük Pazar yeri konumunda olan Trendyol firmasının kendi platformu üzerinden satılan ürünlerin kargolarının dağıtımını yaptırmak üzere kurmuş olduğu alt şirketidir. Trendyol Express 2018 yılında faaliyete başlamıştır.

Firma kargoların taşınmasını taşeron firmalara yaptırmaktan ziyade “Trendyol Taşıyıcı ol” projesi kapsamında şahıs şirketi veya kendi aracı olan kişilere taşıtmayı tercih etmiştir.

Firmanın taşeron firmalarla çalışmayıp bu yöntemi tercih etmesinin en büyük nedeni en kısa sürede ürün teslimatlarını yapıp müşteri memnuniyetini artırmaktır. Günümüzde insanların kısa sürede ürünlerini teslim almasından duyduğu memnuniyeti görünce firmanın bu tercihinde ne akıllıca hareket ettiğini görebiliyoruz.

Trendyol Express Başvuru Nasıl Yapılır?

Trendyol express başvuru nasıl yapılır?

Trendyol Express iş ortağı olmaya karar verdikten sonra firmanın web sitesinde üst menüde yer alan “İş Ortağımız Olun” linkine tıklayarak başvuru sürecini başlatıyorsunuz. Bu sürecin başlatılmasından sonra aşağıda görüleceği üzere diğer süreçlerinde tamamlanması gerekiyor.

Trendyol Express işe alım süreci şu şekildedir;

 1. İnternet başvurusu
 2. Zoom toplantısı
 3. Müdürlük görüşmesi
 4. Gerekli belgelerin alınması
 5. İşe başlangıç

İş ortağı olmaya karar verip internet başvurusu yaptıktan sonra sizinle bir zoom toplantısı yapılır. Bu toplantının ne zaman ve nasıl yapılacağının detayları size SMS ile bildirilir. Yapılan zoom toplantısından başarılı ile geçenler müdürlük görüşmesi yapılmak üzere davet edilir.

Müdürlük görüşmesinden de başarı ile geçenlerden gerekli belgeler istenir. Gerekli olan belgelerin tarafınızdan teslim edilip gerekli kontroller yapıldıktan sonra işe başlamanız istenir.

Trendyol iş ortağı olma süreci şu şekildedir.

Firmanın  internet sitesindeki “İŞ ORTAĞIMIZ OLUN” linkine tıklayın.

Gelen ekrandan;

 1. Taşıyıcı olmak istiyorum
 2. Toplayıcı olmak istiyorum

Seçeneklerinden size uygun olanı tıklayın.

“Taşıyıcı olmak istiyorum” seçeneğini tıkladıktan sonra;

 1. Motorsiklet ile taşıyıcı olmak istiyorum
 2. Hafif ticari ile taşıyıcı olmak istiyorum

Seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Veya “toplayıcı olmak istiyorum” seçeneğini seçerseniz;

 1. Ticari araç ile toplayıcı olmak istiyorum
 2. Kamyonet ile toplayıcı olmak istiyorum

Seçeneğini tıklayın. Gelen ekranda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurup ” Taşıyıcı aydınlatma metnini okudum ve onaylıyorum.” Kutucuğunu işaretleyip “Formu Gönder” düğmesine tıklayın.

Trendyol express işe alım süreci

Trendyol Express işe alım süreci ile ilgili detayları yukarıda paylaştık. Firma çalışmak için sizi uygun görürse sizden;

 • Şahıs şirketi olduğunuzu gösterir belge
 • En fazla 5 yaşında ticari beyaz renk panelvan araç (arka camları olmayacak)
 • Bazı belgeler

Yukarıdaki şartları şağladıktan sonra Trendyol sitesi üzerinden satılan ürünleri kendi belirlediğiniz bölgelerde dağıtımını yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol express ne kadar kazandırır?

Trendyol Express konusunda en çok sorulan sorulardan en başında “ne kadar kazanırım” sorusu gelmektedir. Firma iş ortağı olarak çalıştığı kişilere ayda 9000 TL + KDV garantisi vermektedir. Bu 9000 TL+KDV net maaş olup, belirlenen rakamların üzerine çıkmanız halinde kargo başına +4 TL daha ek ödeme alabilirsiniz. Bütün bilgilerden  sonra bir Trendyol Express çalışanının aylık ortalama 10-12 TL civarında gelir elde edebileceğini söyleyebiliriz.

Günümüz şartlarında kazanç makül gibi gözükse de bu işe başlayabilmek için belli bir miktar sermayenizin olması gerekiyor. Aşağıda detaylarını anlatacağımız üzere bu işe başlamak için gerekli olan belgelerin fiyatı 20 bin TL üzerindedir.

Trendyol Express İş Ortağı Olmak için İstenen Belgeler

Trendyol express iş ortağı olmak için istenen belgeler nelerdir?

Trendyol Express iş ortağı olmak için istenen belgeler şunlardır;

 • M1 Sertifikası (bu belge 24-25 bin TL civarındadır)
 • SRC4 Belgesi (Ortalama 950 TL )
 • Psikoteknik Belgesi (179 TL)
 • 5 yaşından küçük Ticari Panelvan Araç (fiyatı sürekli değişmekle beraber 300 bin TL civarı)
 • Teminat Senedi
 • Sözleşme
 • Sabıka Kaydı
 • E-fatura Başvurusu

Trendyol express aylık giderler nelerdir?

Trendyol Express giderleri şunlardır;

 1. Yakıt
 2. Bağkur
 3. Muhasebe
 4. MTV
 5. Sigorta
 6. Kasko
 7. Araç Bakımı
 8. Lastik
 9. Yemek
 10. Damga Vergisi
 11. Amortisman
 12. E-fatura

Eğer 29 yaş altındaysanız Genç Girişimci Desteği kapsamında vergiden muaf olabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz ildeki Sosyal Sigortalar Kurumuna başvuru yapmanız halinde 1 yıl boyunca Bağkur giderleriniz olmaz.

Yukarıdaki gider kalemlerinin karşına ne kadar olduğunu yazmak istedik fakat rakamlar sürekli değiştiğinden yazamadık. Bu rakamları içinde olduğunuz günün güncel rakamlarına göre kendiniz hesaplamalısınız.

Yukarıdaki giderlerin işin yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterebileceğini dikkate alın. Ayrıca Pazar günleri çalışılıp çalışılmayacağına göre de toplam giderler değişiklik gösterebilir. Pazar günleri çalışılmamakta. Ancak yoğun kampanya zamanlarında çalıştırılabilirsiniz.

Amortisman giderleri de günlük taşınan kargo sayısına göre de değişiklik gösterecektir.

Trendyol express işi yapılır mı?

Trendyol Taşıyıcı Ol İşi Yapılır mı? sorusuna şu anki işi nakliye ve lojistik olan veya önceden çalışıp tecrübesi olan kişiler için gayet uygun bir iş olduğu cevabını verebiliriz. Aracı olan kişiler için net bir rakamın garanti edilmesi, belirlenen rakamların üzerine çıkıldığında her kargo için +4 TL alınması işi cazip kılmaktadır.

Trendyol Taşıyıcı Ol işi yapacak kişilerin ortalama arabaları ile birlikte 30-35 bin TL civarında sermayeleri olması gerekir.

Trendyol Express çalışanı olmak için herhangi bir yaş ve cinsiyet kısıtlaması bulunmamaktadır.

Trendyol Express işi yapanlar resmi günlerde çalışmazlar. Günlük ortalama şu kadar adet kargo paketi dağıtılır demek zor. Zira yaşadığınız bölgenin kargo yoğunluğuna göre bu rakam değişecektir. Yaşadığınız bölgede o gün dağıtılması gereken toplam kargo sayısı sizinle beraber aynı işi yapan kişilere eşit bir şekilde dağıtılır.

İşe gelmediğiniz gün ücretiniz sabit rakamdan düşülür. Yıllık izin kullanırsanız izinli olduğunuz günlerde ücretinizden kesilir.

Trendyol Express işi yaparken araçta başkasını veya maaşlı eleman çalıştıramazsınız. İşe kim kabül edilmişse aracı onun kullanması gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=RiYfhEkH2Vo

Kullanıcılar bunları da sordu

Okuyucularımızın “Trendyol Express Nedir, Ne Kadar Kazandırır?” konusuyla ilgili sormuş olduğu sorulara kısa kısa cevaplar vermeye çalıştık. Sizinde bu konu ile ilgili sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri Ne Kadar?

Trendyol Express net ele geçen ücret 9000 TL+KDV’dir. Gün içerisinde 80  kargodan fazla taşırsanız kazandığınız ücrette artmaktadır.
Trendyol Express taşıyıcı ücretleri aşağıdaki gibidir;
40 pakete kadar 4,5 TL + KDV
40 paketten sonra 4 TL + KDV

Trendyol Express kargo kaça kadar çalışıyor?

Trendyol Express hafta içi ve Cumartesi günü 09:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Firma Pazar günleri hizmet vermemektedir.

Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur?

Aşağıdaki şartları taşıyorsanız sizde Trendyol Express araçlı kurye olmak için başvuru yapabilirsiniz. Başburu için istenen şartlar şunlardır;
    -6 yaşından küçük hafif ticari araç sahibi olmak.
    -22 – 48 yaş aralığında bulunmak.
    -SRC Belgesi sahibi olmak.
    -B Sınıfı ehliyete sahip olmak.
    -Nakliye, lojistik vb. alanlarda şirketinizin olması zorunludur. …
    -Sabıka kaydı olmamak.
    -Full Time çalışmaya uyum sağlamak.
    -Psikoteknik belgesi almak.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Lale Denizhan Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kariyerine e-ticaret sektöründe adım atan Lale Denizhan şu anda bir e-ticaret pazaryeri firmasında kategori sorumlusu olarak çalışmaktadır. Lale ağırlıklı olarak e-ticaret pazaryerleri hakkında özgün ve bilgi dolu makaleler kaleme alarak sektördeki gelişmeleri paylaşmaktadır. Makaleleri hem sektör profesyonellerinin hem de meraklı okurların ilgisini çekmekte ve pazardaki trendleri anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir