1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

XML Veren Firmalar Bilgi Rehberi 2023

XML Veren Firmalar, XML bayilik veren firmalar, Dropshipping XML veren firmalar, Giyim XML veren firmalar, Oyuncak XML veren firmalar nelerdir hemen öğren.


0

XML veren firmalar bularak stoksuz satış ile para kazanabilirsiniz. E-ticaret alanına yönelen kişi sayısı her geçen gün artış gösterir. E-ticaret sitelerini kullanarak satış yapan insan genel olarak perakende satış ya da toptan ürün satışı seçeneklerini tercih ederler. Bunların yanı sıra XML bayilik sistemi de son dönemlerde öne çıkan seçenekler arasında yer alır. 

Bu makalemizde XML nedir, XML veren firmalar kimlerdir ve XML veren firmaların sunduğu hizmetler nelerdir gibi konularda bilgiler vereceğiz.

XML Nedir?

XML, belge tabanlı bir dosya biçimidir. Bu dosya biçimi metin, grafik, resim ve veri gibi farklı türdeki bilgileri kodlamak için kullanılır. Bu kodlama sayesinde farklı platformlar arasında veri alışverişi yapmak daha kolay hale gelir. Ayrıca, XML belgeleri diğer belge biçimlerinden daha esnektir ve kullanımı daha kolaydır. Ayrıca  XML belgeleri web sayfalarının da temel yapı taşlarıdır.

xml bayilik veren firmalar
xml bayilik veren firmalar

XML bayilik veren firmalar 2023

E-ticaret sitelerine XML veren firmalar sayıca fazladır. Ve bu firmalar sundukları hizmetleri farklı kategorilere yayarlar. Sizler de bu konuyla ilgili detaylı bir şekilde araştırma yaparak hangi ürün grubunda satış yapacaksanız ona yönelik XML bayiliği veren firmalarla çalışma sağlayabilirsiniz. Firmaların ürünlerini ise kendi belirlediğiniz kar marjı oranıyla satabilirsiniz. XML ile satış yapmanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar için şöyle bir özetlemek yapmak mümkündür;

 • XML veren firmalar, genel olarak kendi XML’lerini yaratır. Bu sayede siz kendi sitenize ürün eklemek, detayları girmek ya da fiyatları yazmak gibi işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Toptancı aracılığıyla size verilmiş olan XML direkt olarak sitenize entegre edilir. Sizin yapmanız gereken tek şey ise, kar marjınızı belirlemektir. 
 • XML üzerinden satış yaptığınız zaman stok maliyeti diye bir konu ortadan kalkmış olur. Çünkü toptancı aracılığıyla satış yaptığınız için, ürün stoğu yapmanıza gerek kalmaz. Bu açıdan XML bayilik sistemi, kişilerin depo masraflarından kurtulmasına imkan tanır. 
 • E-ticaret alanında hizmet veren pek çok firma için en önemli süreç şüphesiz operasyon sürecidir. Hatta bu süreç çoğu zaman insanların vakit kaybetmesine neden olur. Fakat XML sistemi sayesinde toptancı aracılığıyla çalışacağınız için, kargolama ve paketleme sürecine de dahil olmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede fiziki yorgunluğunuz ciddi ölçüde azalır. 

 

XML Veren Firmalar 2021
Dropshipping XML veren firmalar 2023

Dropshipping XML veren firmalar 2023

XML bayilik hizmeti alabileceğiniz firmalar, farklı kategorilerde hizmet verir. Firma seçenekleri ise ücretsiz XML ve ücretli XML olarak iki ayrı sınıfa ayrılır. Peki hangi firmalarda  xml bayilik hizmeti alabilirsiniz? İşte detaylar! 

thumbnail
Önerilen Yazı
Dropshipping Nedir 2024?, Nasıl Yapılır?

XML bayiliği veren firmalar şunlardır;

 • YokYok
 • Sihirli Ayakkabılar
 • İç Giysim
 • Stokhanem
 • Ews
 • Petgarden
 • Hızlı Mama
 • Bebeğim Olacak
 • Yeni Toptancı

Giyim XML veren firmalar 

Giyim ürünleri XML veren firma sayısı son derece fazladır. Bu nedenle hepsini birden tek seferde anlatmak mümkün olmaz. Google sıralamalarına göre giyim ürünleri XML bayilik alabileceğiniz birkaç firma seçeneği için şu şekilde sıralama yapılabilir;

Yokyok

Ayakkabı, giyim, kozmetik, sağlık ürünleri ve aksesuar çeşitlerinin satışını yapan Yok Yok, xml hizmeti veren firmalardan biridir. Firmaya ait olan ortalama 50 bin civarı ürün çeşidi vardır. Satışı yapılan her ürün için ise %25 oranında komisyon verilir. Yok Yok, size gönderdiği xml içinde ürünlerin fiyatları, isimleri, açıklamaları, resimleri, Seo açıklamaları ve ürün varyasyonları gibi bilgileri de verir. Firmaya ulaşım için kendilerine ait olan online destek bölümünü ya da WhatsApp destek hattını tercih edebilirsiniz. Sabah 08.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında hizmet verir. Bu firmadan xml hizmeti alacaksanız aylık, yıllık ya da ömürlük gibi farklı paket seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. 

Sihirli ayakkabılar 

Ayakkabı alanında uzun yıllardır hizmet veren Sihirli Ayakkabılar, xml sistemi sunan firmalar arasında yer alır. Firma aracılığıyla alabileceğiniz xml hizmetiyle pek çok ayakkabı türünün satışını yapabilirsiniz. Tüm bunlarla beraber çanta, kıyafet ya da gözlük gibi farklı ürün çeşitlerini de sitenize entegre edebilirsiniz. 

İç giysim 

İç Giysim de xml bayilik hizmeti veren firmalardan biridir. Bu firmayla çalışma sağlarken bazı ürün çeşitlerinin satışını yapma şansınız bulunur. Kadın iç giyim, fantazi giyim, erkek iç giyim, uyku giyim ürünleri ve plaj ürünleri firmanın çeşitleri arasında yer alır. 

Oyuncak XML veren firmalar

Oyuncak xml veren firmalar da son derece fazladır. Bu firmalardan alacağınız xml bayilik ile sizde internetten oyuncak satarak para kazanabilirsiniz. Oyuncak XML veren firmalar şunlardır;

 • XML Oyuncak
 • Otoys Toptan Oyuncak
 • İstoç XML
Mutfak Ürünleri XML Veren Firmalar 
Mutfak ürünleri XML veren firmalar 

Mutfak ürünleri XML veren firmalar 

Mutfak ürünleri, e-ticaret alanında en fazla rağbet gören seçeneklerin başında yer alır. Seo baz alınarak ön plana çıkan mutfak ürünleri XML veren sitelerin sayısı da bir hayli fazladır. Bu siteleri de listelemek gerekirse;

Stokhanem 

StokHanem, xml hizmeti veren firmalar arasında yer alır. Ayrıca firmanın ürün çeşitliliği de fazladır. Firmadan xml almak istiyorsanız 1.000 TL ödeme yapmanız gerekir. Saat 12.00’ye kadar alınmış olan siparişler aynı gün verilir. 

Ews

Ews, toplamda 7 farklı ürün kategorisinde xml hizmeti verir. Ews üzerinden almış olduğunuz xml için ise yüzde 40 oranında iskonto tanımlanır. Yani firmadan alacağınız xml hizmeti ile yüzde 80 ya da 90 oranına kadar kar elde etme şansınız oluşur. Firma, xml hizmeti verirken üç tane farklı bayi türü sunar.

 • Bayi 1; kendine ait kargo sözleşmesi olan bayileri kapsar. 
 • Bayi 2; Hepsiburada, Trendyol ya da N11 gibi pazar yerleri üzerinden satış yapan ve bu pazar yerlerinin kargo hizmetlerini kullanan bayileri kapsar. 
 • Bayi 3; GittiGidiyor pazar yeri üzerinden satış yapan ve herhangi bir kargo sistemine dahil olmayan firmaları kapsar. 

Petshop XML veren firmalar 

Petshop ürünleri de toptan alım satımlarda ya da xml bayiliği aracılığıyla satılabilecek ürün çeşitleri arasındadır. Ve bu alanda petshop ürünleri xml bayilik hizmeti veren firma sayısı da oldukça fazladır. Bu firmalardan da iki tanesi hakkında bazı bilgiler verilebilir. 

Petgarden 

Ürün yelpazesi son derece geniş olan Petgarden, xml hizmeti veren firmalardan biridir. Sürüngen, kuş, köpek, kedi ve kemirgenler için değişik ürün çeşitleri bulunan firma aracılığıyla xml hizmeti almanız mümkündür. 

Hızlı mama

Hızlı mama firmasının ürün çeşitleri akvaryum, köpek, kedi, sürüngen, kemirgen ve kuşları kapsar. Birbirinden farklı binlerce ürün çeşidinin yer aldığı firmadan xml bayiliği alma şansınız vardır. 

Anne ve Bebek Ürünleri XML Veren Firmalar 
Anne ve bebek ürünleri XML bayilik veren firmalar 

Anne ve bebek ürünleri XML bayilik veren firmalar 

Anne ve bebek ürünleri, son dönemlerde en fazla rağbet gören ürün grubunun başında yer alır. Anne adaylarının hamilelikten doğuma kadar geçen zaman zarfı içinde ihtiyacı olduğu ürünlerin yanı sıra bebek gelişiminde de önemli bir yere sahip olan bebek bezi ve kıyafet gibi ürünlerin yoğun talep görmesi, pek çok kişinin bu alana yönelmesinde etkili olur. Anne ve bebek ürünleri xml veren firmalar da vardır. 

XML bayilik veren firmalar hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğim Olacak 

Bebeğim Olacak firması, anne ve bebek ürünlerinin satışı için ücretsiz XML hizmeti veren firmalardan biridir. Eğer bu firmadan hizmet almak istiyorsanız, iletişime geçebilirsiniz. 

Yeni Toptancı 

Ücretsiz xml veren firmalar arasında yer alan Yeni Toptancı, geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeker. Fakat firmadan xml hizmeti alabilmek için ilk etapta bayilik kaydı oluşturmanız gerekir. Ardından da Dropshipping çalışma Sözleşmesini onaylamanız istenir. 

XML alırken dikkat edilmesi gereken noktalar 

Stoksuz satış yani Dropshipping sistemini kullanarak satış yapmayı düşünüyorsanız xml seçiminde ve xml yapısı kullanımında bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. 

 • XML hizmeti veren firmanın güvenilirliği
 • XML’de yer alan ürün çeşitliliği
 • Operasyon süreçleri 
 • Kargo ücretleri 

gibi faktörler, xml seçimi yapılırken en fazla dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Ayrıca satışlarınızı pazar yerleri üzerinden yapacaksanız, XML’de pazar yeri entegrasyonunun olmasına dikkat etmeniz gerekir. 

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir