1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Trendyol Emlak Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?


0

Trendyol Emlak açıldı. Trendyol Emlak nedir, Trendyol Emlak Paketleri Nelerdir, Trendyol Emlak Başvurusu nasıl yapılır? sorularına cevaplar veriyoruz. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol’un gayrimenkul ayağı olan Trendyol Emlak ilan platformu kullanıma açıldı.

Türkiye’nin en büyük Pazar yerleri arasında yer alan Trendyol’un gayrimenkul ayağı olan Trendyol Emlak açıldı. Trendyol Emlak platformunda emlak başvurusu yapmak da oldukça kolay.

Bu makalemizde Trendyol Emlak nedir, Trendyol Emlak Paketleri Nelerdir, Trendyol Emlak Başvurusu nasıl yapılır? sorularına cevaplar vereceğiz.

Trendyol Emlak
Trendyol Emlak

Trendyol emlak nedir?

Trendyol Emlak, Türkiye’nin en büyük Pazar yerleri arasında yer alan Trendyol firmasının emlak ilanları yayınlanması amacıyla geliştirmiş olduğu platformun adıdır. Platforma şimdilik şahıs şirketi, Limited Şirket, Anonim Şirket gibi firma sahibi olan kişiler ilan ekleyebilmekte.

Trendyol Emlak platformuna emlak eklemek isteyen kişilerin en azından bir şirket türüne sahip olmasının yan ısıra Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi (TTBS) sahibi olması da gerekmekte.

Trendyol Emlak platformunda 3 adet üyelik tipi bulunmaktadır. Lansman dolayısıyla tüm Trendyol Emlak paketleri ücretsiz olup, lansman sonrasında yüm paketler ücretli olacaktır. Platformun En düşük paketinin ücreti 199 TL’dir. Paket hakkında daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdan okuyabilirsiniz.

Trendyol emlak paketleri nelerdir?

Türkiye’nin en büyük Pazar yerlerinden biri olan Trendyol firmasının “Trendyol Emlak” platformunda 3 tür üyelik bulunmaktadır. Trendyol Emlak paketleri şunlardır;

 1. Başlangıç Paketi
 2. Profesyonel Paket
 3. Premium Paket

Başlangıç paketi

Başlangıç paketi şimdilik ücretsizdir. Lansman sonrası Başlangıç Paketi ücreti 199 TL olacaktır. Bu ilan paketinde kullanıcılar 50 adet ilan ekleyip 7 farklı kullanıcı tanımlayabilmekte. Bu pakette eklenmiş olan ilana maksimum 50 adet fotoğraf ve bir adet video eklenebiliyor.

Profesyonel paket

Profesyonel Paket şimdilik ücretsizdir. Lansman sonrası Profesyonel Paket ücreti 299 TL olacaktır. Bu ilan paketinde kullanıcılar 100 adet ilan ekleyip 12 farklı kullanıcı tanımlayabilmekte. Bu pakette eklenmiş olan ilana maksimum 50 adet fotoğraf ve bir adet video eklenebiliyor.

Premium paket

Premium Paket şimdilik ücretsizdir. Lansman sonrası Premium Paket ücreti 399 TL olacaktır. Bu ilan paketinde kullanıcılar 200 adet ilan ekleyip 22 farklı kullanıcı tanımlayabilmekte. Bu pakette eklenmiş olan ilana maksimum 50 adet fotoğraf ve bir adet video eklenebiliyor.

Trendyol emlak başvurusu nasıl yapılır?

Trendyol Emlak Başvurusu için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

trendyol da satış yap
trendyol da satış yap

Emlak ilanı yayınlatmak isteyen kişiler Kişiler, trendyol.com’da sitesi ana sayfasında sağ üst köşede yer alan “Trendyol’da Satış Yap” butonu üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurusunu başlatabilirler. Açılan sayfada;

trendyol emlak başvurusu
trendyol emlak başvurusu

Seçenekleri gelecektir. Burada Trendyol Emlak seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Ayrıca https://ofis.trendyol.com/login adresinden “Hemen Üye Ol” linkine tıklayarak da başvuru formunu doldurulabilirsiniz.

Emlak seçeneğine tıkladıktan sonra üyelik bilgilerinizi gireceğiniz yeni bir sayfa açılacaktır. Online emlak platformlarına ilan veren kişilerin kişisel bilgileri Gelir İdaresi Başkanlığı ile paylaşılma zorunluluğu bulunmakta. Trendyol Emlak’ta bu durum göz önünde bulundurarak kullanıcılardan üyelik sırasında TCKN ve yetki belgesi numaraları yazmaları isteniyor.

trendyol emlak başvuru
trendyol emlak başvuru

Trendyol Emlak başvurusu sırasında öncelikle başvuruda bulunan firma sahibinin ad ve soyad bilgisi girilmesi gerekiyor. Başvuru süreciyle ilgili iletişim cep telefon numaranız ile kurulacağından bu alana geçerli ve başvurusu onaylanmış ya da onay adımında olmayan bir cep telefon numarası girmeniz gerekiyor.

E-posta adresi yazıldıktan sonra emlak şirketinin hangi şirket türü olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Eğer şahıs şirketi ise TCKN; Limited şirket veya anonim şirket  ise VKN bilgilerinin girilmesi gerekiyor.

Ayrıca platforma ilan yükleyebilmek için firmaya ait geçerli Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi (TTBS) numarasının da  girilmesi gerekiyor.

Üyelik bilgilerinin doldurulmasından sonra Trendyol Emlak lansmana özel Profesyonel Paket ücretsiz olarak seçili geliyor. Profesyonel Paket ile kullanıcılar 100 ilan hakkına sahip olup, 12 farklı kullanıcı tanımlayabiliyor.

Bu paket türünde platformda açılan her ilan için maksimum 50 adet fotoğraf yüklenebiliyor. Her emlak ilanında 1 video eklenebiliyor. Diğer Trendyol Emlak Paketleri neler olduğunu yukarıda açıklamıştık inceleyebilirsiniz.

Trednyol Emlak paket seçimi yapılmasından sonra “Aydınlatma Metnin”i okuyarak “okudum ve anladım.” alanını işaretlemesi ve Devam Et butonuna tıklanması gerekiyor. Bu adım sonrasında girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gelen SMS Doğrulama kodunu ilgili alana girip Onayla butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada girmiş olduğunuz bilgileri gösteren Başvuru Özeti gelecektir.  Gelen ekranda değiştirilmek istenen bilgiler varsa “Üyelik Bilgilerini Güncelle” butonu ile değiştirebilirsiniz.

Son olarak “Üyelik Sözleşmesini İndir ve Oku” butonuna tıklanarak sözleşmenin indirilip ve okunması gerekiyor. Sözleşmenin okunmasından sonra “Üyelik Sözleşmesini okudum ve anladım” kutucuğu işaretlendikten sonra Trendyol Emlak başvurusu tamamlanıyor.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir