1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

2024 En iyi E-Ticaret Danışmanlık Ajansları

En iyi E-Ticaret Danışmanlık Ajansları, E-Ticaret danışmanlık ajansı nedir, En iyi e-ticaret danışmanlık ajansları nelerdir sorusunun cevabı bu makalede.


0

E-ticaret danışmanlık ajansları ile çalışmak sizi başarıya bir adım daha yaklaştırır. E-ticaret dünyasında öne çıkmak ve fark yaratmak zaman geçtikçe daha zorlaşır. Aynı kategoride bulunup satış yapan pek çok e-ticaret sitesi ve platformun meydana çıkmasının yanı sıra senelerdir sektörde faaliyette bulunan firmalarla da rekabet etme zorunluluğu vardır. Bu durumda e-ticaret ajansları fark yaratılmasına neden olan unsur olabilir.

Zorlayıcı bu rekabet ortamında öne çıkmanın pek çok yolu bulunur. SEO çalışması için vakit ve bütçe ayırarak Google ya da farklı arama motorundan gelen trafik arttırılabilir. Dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlaması ile hem farklı kanallarda bulunan reklam gösterisi ile siteye fazla ziyaretçi çekilebilir hem de sosyal medya trafiği arttırabilir.

Bütün bunlar müşteri arttırmak için öncelikle akla gelen detaylardır. İş modeline, web sitenin durumuna,  satılan ürünlere göre e-ticaret ajansları farklı pek çok alanda sitenin gelişmesini sağlar.

Bu makalemizde e-ticaret danışmanlık ajansı nedir, en iyi e-ticaret danışmanlık ajansları hangileridir, e-ticaret danışmanlık ajansları size hangi alanda katkı sağlar konularında bilgiler vereceğiz.

En iyi e-Ticaret danışmanlık ajansları
En iyi e-Ticaret danışmanlık ajansları

E-Ticaret danışmanlık ajansı nedir?

E-ticaret danışmanlık ajansı, e-ticaret sitelerindeki tüm süreçleri planlayan, danışmanlık yapan, destek sağlayan firmaya denir. E-ticaret danışmanlık ajansı bir e-ticaret sitesindeki SEO çalışmasından dijital pazarlamaya, müşteri memnuniyetinden rakip araştırmasına kadar çok geniş  yelpazede hizmet verir.

E-ticaret danışmanlık firması çalışma yapacağı bir e-ticaret sitesinin satışlarını artırıp marka konumlandırması için öncelikle Pazar araştırması yapar. Elde ettiği sonuçları firmanın mevcut yapısı ile karşılaştırarak yeni stratejiler belirler ve uygular.

E-ticaret danışmanlık ajansları bünyesinde e-ticaret danışmalığı hizmeti veren kişilerin çok tecrübesi olması gerekir. E-ticaret firmasına danışmanlık verecek olan kişinin tecrübeli olması firmanın başarısında direkt etkilidir. Danışan ne kadar tecrübeli olursa satışlar o derece artıp, sekörel riskler minimum seviyede olacaktır.

E-Ticaret danışmanlık ajansı ile çalışmanın faydaları nelerdir?

E-ticaret ajansları sitenin tasarımını çok daha profesyonel bir duruma getirir. Aynı zamanda satışları arttırır. Bu sayede de siteye daha fazla ziyaretçi çeker. Ajans ile çalışırken temel amaç; ciroyu, satışları ve karı arttırmak olmalıdır. Çünkü sektörde belirli bir zamandan sonra en iyi e-ticaret siteleri içine girilmesi doğru bir planlama ile mümkün olur. Bu iş kolları için pek çok farklı sektörde hizmet sunan ya da sektörde uzmanlaşan birden çok ajans ile çalışılabilir. Bu hizmetler kısaca şu şekildedir;

en iyi e-ticaret danışmanlık ajansları
En iyi e-ticaret danışmanlık ajansları nelerdir?

En iyi e-ticaret danışmanlık ajansları nelerdir?

E-ticaret ajansı seçilirken önce ihtiyaçlar belirlenmelidir. Genel anlamıyla pek çok alanda hizmet sunan e-ticaret ajansları tercih edilmeye çalışılsa da daha fazla yazılım ve tasarım alanında iyi olan bir ajanstan sosyal medya pazarlaması konusunda iyi verim alınamayabilir. Bu nedenle e-ticaret ajansları ile çalışma öncesi ihtiyaçlar ayrıntılı bir biçimde açıklanmalıdır.

Günümüzde e-ticaret danışmanlık ajansı hizmeti veren bir çok firma bulunmaktadır. Bunların içerisinde çok başarılı ajanslar da bulunmaktadır. Aşağıda müşteri memnuniyeti sağlamış, güzel projeler çıkarmış bazı e-ticaret danışmanlık ajansları hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışcağız. Sıralamayı albetik sıraya göre yaptığımızı, ilk sırada yer alan firmanın en iyi firma olduğu, son sırada yer alan ajansın kötü olduğu şeklinde yorumlanmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

En iyi e-ticaret danışmanlık ajansları şunlardır;

 • 112Dijital
 • Age Ajans
 • Dijital Panzehir
 • Forsada
 • ModdGroup
 • Unicorn Dijital
 • ZEO

112Dijital

112Dijital Ajansı 2015 senesinden beri aktif olarak hizmet verir. Ajans kendini E-Ticaret ve Dijital Reklam Ajansı şeklinde tanıtmaktadır. E-ticaret sektöründe spesifik olarak pek çok konuda reklam hizmeti vermektedir. Bunların arasında e-ticaret danışmanlığı, içerik yönetimi, e-ticaret strateji planlaması, grafik tasarım ve yazılım hizmetleri bulunur. Kısacası 112Dijital ile işe başlama aşamasından itibaren çalışılabilir.

Şirket e-ticaret ajansları içinde dijital pazarlama deneyimi ile öne çıkar. Bu ise e-ticaret alanında hızla büyümeye fayda sağlar. 112Dijital’in referansları içinde büyük marka dışında pek çok orta ve küçük büyüklükte e-ticaret web sitesi sahibi markalarda vardır. Limoya, glutensiz.com, Ozyo, Doğal Dükkan, e-tesettür ve benzeri birbirlerinden çok farklı alanlarda hizmet sunan pek çok e-ticaret sitesi aktif olarak 112Dijital müşterileri içinde yer alır.

Age Ajans

Age Ajans, dijital pazarlama ve yazılım konusunda son derece hızlı bir şekilde yazılım hizmeti sunar. E-ticaret ajansları içinde seçim yapılırken öncelik; çok iyi bir yazılım hizmeti alınması ise Age Ajans doğru tercihtir. Sektörden pek çok firmaya destek verir. Age bu güne dek 600’den fazla proje tamamlamıştır. Aynı zamanda 65’den daha fazla e-ticaret sitesine danışmanlık hizmeti verir. E-ticarete ait yazılımdan başlayan aşamalarda istenen bütün süreçlerde yardımcı olur.

Ajans, Agesoft ismi altında e-ticaret paketleri hazırlar. E-ticaret sitesi kurma amaçlı bir yazılım desteği arayanlar için uygundur. Dijital dünyada yer alan iddialı bir isimdir.

Dijital Panzehir

Dijital Panzehir, e-ticaret sitesi meydana getirme sürecinde yardım eder. Ajans; markanın, hizmet ya da ürünün hedef kitlesine uyan kullanıcı tecrübesini önemser. Aynı zamanda dijital trendi yakalayan çözümler sunar. Grafik tasarımdan yazılıma, sistem ve özel araçların güncellenmesinden geliştirilmesine kadar bütün süreçleri yönetir.

Dijital Panzehir ile e-ticaret sitesi yönetim aşamaları haricinde medya satın alma, dijital reklam, strateji alanları ve sosyal medya alanlarında çalışılır. Pek çok şirket e-ticarete başlama aşamasında tıkanır. Dijital Panzehir ile e-ticarete hızlıca giriş yapılır. İşletmeleri dijital dünya için hazırlar.

Forsada

Sahip olunan markanın dijitale taşınmak istendiği durumda ya da sıfırdan bir marka meydana getirilmek istendiğinde Forsada e-ticaret ajansı hazırdır. Forsada, firmaları dijital ortamda daha da aktif yapmak için çözüm sunar. Forsada sahip olunan markaya satış sitesi hazırlar. Mağazalar Forsada’nın önerileriyle satışa hazır hale hızlıca gelir. Aynı sırada Forsada, Pazar yerlerinin yönetimine ait uzmanlığı ile başka web sitesinde yapılacak olan satışlara da yardım eder.

E-ticaret süreci web sitenizin hazırlanmasıyla bitmez. Dijital pazarlama hizmeti de sağlayan Forsada ajansı bütün bir paket şeklinde e-ticarete girme aşamalarında güç verir.

ModdGroup

Moddgroup ana sayfasında şu motto bulunur; Profesyonel SEO hizmeti, içerik yönetimi, sosyal medya yönetimi, kreatif işler, dijital pazarlama ve web sitesi çözümü ile 2023 yılında markanız önde yer alsın. Ajansın verdiği hizmetler içinde dijital reklam ve marka oluşturmadan kurumsal kimlik tasarımına dek uzanan bir yelpaze bulunur. E-ticaret markasına belirli bir sermaye ayrıldı ama markanın, konseptin netleşerek hemen işe başlanmak isteniyorsa ModdGroup doğru adrestir.

Unicorn Dijital

Unicorn Dijital Ajans, e-ticaret danışmanlığı çerçevesinde performans merkezli e-ticaret sitesi için ürün yönetimi, ERP entegrasyonu, kurulum, SEO ve SEM dahil tüm aşamalara tek bir noktadan çözüm üretir. E-ticaret danışmanlığı dışında web tasarım, SEO, sosyal medya yönetimi ve dijital reklam konusunda da destek veriyorlar. Unicorn Dijital ile çalışmak yalnızca Pazar yerlerinde yer alan e-ticaret şirketleri açısından da son derece faydalıdır.

ZEO

E-ticaret sitesinde istenen performansın yakalanması için artık ZEO var. ZEO; SEO, içerik stratejisi, performans pazarlama ve web analytics alanında uzman ajanslardandır. Farklı sektörlerden pek çok müşteriye hizmet verir. ZEO’nun referansları içinde e-ticaret sektöründe olan Hipicon, Cimri, Tazedirekt, Lidyana ve Joker gibi şirketler bulunur. ZEO ile sitenin ziyaretçileri daha iyi analiz edilir. Bu sayede de onları hedefleyen daha iyi içerik ve reklam sunulur.

E-Ticaret danışmanlık ajansı ile çalışılmalı mıdır?

E-ticaret ajansı ile çalışma yaşanan süreci büyük oranda hızlandırır. Şirketin kurumsal kimlik dışında uzman bir kadro kurmasından çok daha hızlı bir biçimde bir ajansla çalışılarak aynı sonuç elde edilir.

Özellikle orta ve küçük büyüklükte olan bir e-ticaret sitesi için iyi bir e-ticaret sitesinden belirli bir süre hizmet alınmasıyla web site çok iyi bir hale gelir, SEO çalışmaları ile trafik arttırılır. Bu anlamda uzman bir e-ticaret ajansının uzman kadrosuna güvenilir.

Yukarıda paylaşılan e-ticaret ajansları yanı sıra Türkiye’de fark yaratan pek çok e-ticaret ajansı bulunur. Firmalar ya da kişiler dilerlerse onlara ulaşılıp hizmet alınabilir.

5/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir