1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

İnstagram PP Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?


0

İnstagram pp büyütme nedir, nasıl yapılır hemen öğren. İnstagram profil tasarımına göre profil fotoğrafları ekranın sol üst köşesinde, yuvarlak daire içerisinde yer alır. Bu yuvarlak daire kullanılan cep telefonu ekranın büyüklüğüne göre konumlandığından çoğu kişi bu profil fotoğrafını net göremez. Bu nedenle net görebilmek için profil fotoğrafını büyütmek ister.

Diğer sosyal medya uygulamalarında profil fotoğrafı tıklanıp fotoğraf büyütülmesi İnstagram da mümkün değil. Bu nedenle insanlar instagram profil fotoğraflarını büyüterek incelemenin yollarını araştırmakta.

Peki instagram profil fotoğrafını büyütmek mümkün mü? Elbette mümkün. İnstagram profil büyütme işlemini ister tarayıcınızdan isterseniz de cep telefonunuzun android veya İOS işletim sistemi ile çalışmasına göre indireceğiniz uygulamalar ile yapabilirsiniz. İnstagram profil fotoğraf büyütme işlemini yapan uygulamalar sayesinde ister fotoğrafı yüksek çözünürlüklü olarak inceler isterseniz de indirebilirsiniz.

Bu makalemizde instagram’daki küçük profil fotoğrafları nasıl yüksek çözünürlüklü olarak büyütülür? Konusunda bilgiler vereceğiz.

İnstagram pp büyütme
İnstagram pp büyütme

İnstagram PP büyütme nedir?

İnstagram PP, İngilizce profile Picture kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı profil fotoğrafı anlamına gelmektedir. İnstagram uygulamasında hesap oluşturan herkes profil bilgilerini ekleyip, fotoğrafını da ekleyebiliyor. Eklenen İnstagram profil fotoğraf boyutu 110×110 px ebatlarındadır. Bu oran bir çok kişiye küçük gelmektedir.

Profil fotoğrafının küçüklüğünden şikayet eden kişiler bu fotoğrafları manuel veya uygulamalar sayesinde büyütebilmekte. İnstagram profil fotoğraflarının büyütülmesi işlemine “İnstagram PP büyütme “ denmektedir.

İnstagram profil büyütme nasıl yapılır?

İnstagram profil fotoğraflarını instagram üzerinden yapmak mümkün değildir. Ancak bunu dışardan yapılan bir takım uygulamalar  ile yapmak mümkündür. İnstagram profil büyütme işlemini aşağıdaki yöntemler ile yapabilirsiniz;

 1. Tarayıcıda İnstagram profil resmi büyütme
 2. Android veya İOS Uygulamalar ile profil resmi büyütme
 3. Manuel olarak profil resmi büyütme

Tarayıcıda instagram profil resmi büyütme nasıl yapılır?

Aşağıdaki işlem basamaklarını uygulayarak tarayıcıda instagram profil resmini büyütebilirsiniz.

 • Adım 1: Tarayıcınızın adres çubuğuna instadp.com yazıp enter tuşuna basın.
 • Adım 2: Gelen ekrandan “Profile Pictures Downloader” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Gelen ekrandan profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz hesabın instagram kullanıcı adını yazın ve sağ taraftaki büyüteç şeklindeki arama düğmesine tıklayın.
 • Adım 4: Site yazmış olduğunuz hesabı arayacak. Sonrasında “Continue” düğmesine tıklayın.
 • Adım 5: Gelen ekranda “Full Size” düğmesine tıklayın.
 • Adım 6: Gelen ekranda büyük resmini görmek istediğiniz Instagram kullanıcısının profil resmini yüksek çözünürlüklü olarak göreceksiniz.
 • Adım 7: Eğer bu kişinin profil fotoğrafını bilgisayarınıza kaydetmek isterseniz profil fotoğrafının alt kısmında yer alan “Download” düğmesine tıklayın.
 • Adım 8: Bu şekilde istediğiniz kadar instagram kullanıcısının profil resmini büyütebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İnstagram profil resmini büyütmek istediğiniz kişinin fotoğrafını yukarıdaki şekilde kolayca büyütebilirsiniz. İnstadp sitesi ile fotoğraf büyütme işlemini ister bilgisayarınızdan isterseniz de cep telefonunuz üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Yine aynı site üzerinden istediğiniz kişinin story, öne çıkan story ve reels videolarını da indirebilirsiniz. İndirmek işin yukarıda adımları izlemeniz yeterli.

İntagram pp büyütme işlemine alternetif site olarak izuum.net sitesi üzerinden de yapabilirsiniz. Site instadp sitesi kadar çok seçenek sunmasa da işinizi görecektir. İşlem basamakları aşağı yukarı instadp sitesi ile aynıdır.

Android cihazlarda instagram profil resmi büyütme nasıl yapılır?

Android işletim sistemine sahip cep telefonları ile instagram pp büyütme işlemini Instagram için profil indirme (HD) uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olup kullanımı son derece kolaydır.

Uygulama kullanım sırasında reklam göstermektedir. Uygulamayı kullanmak için instagram hesabınızın olmasına veya hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmemektedir. Uygulama ile sadece profil fotoğrafını büyütebilirsiniz. Uygulamanın başka hiçbir özelliği yoktur.

Instagram için profil indirme (HD) uygulamasını kullanarak İnstagram pp büyütme işlemini aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

 • Adım 1: Cep telefonunuzdan Google Play uygulamasını çalıştırın. Arama kısmına “Instagram için profil indirme (HD)” yazıp aratın. Çıkan sonuçlardan Candy Group tarafından geliştirilen uygulamayı cep telefonunuza kurun.
 • Adım 2: Kurulum sonrası uygulamayı çalıştırıp profil resmini büyütmek istediğiniz Instagram kullanıcı adını yazın ve aratın.
 • Adım 3: Gelen ekrandan profil resmini büyütmek istediğiniz hesaba dokunun.
 • Adım 4: Gelen ekranda aradığınız Instagram kullanıcısının profil resmini yüksek çözünürlüklü olarak göreceksiniz.
 • Adım 5: Büyütülmüş olarak gördüğünüz resmi cep telefonunuza indirebilirsiniz.
 • Adım 6: Böylece işlem tamamlanmış olacaktır.
 • Adım 7: Bu şekilde dilediğiniz sayıda instagram kullanıcısının profil resmini büyütebilir ve indirebilirsiniz.
instagram pp büyütme nasıl yapılır
instagram pp büyütme nasıl yapılır

iOS cihazlarda instagram profil resmi büyütme nasıl yapılır?

İOS işletim sistemi kullanan cep telefonlarında “Tam Ekran Büyük Profil Foto” uygulamasını kullanarak İnstagram pp büyütme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olup kullanımı son derece kolaydır. Uygulama kullanım sırasında reklam göstermektedir.

Uygulamayı kullanmak için instagram hesabınızın olmasına veya hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmemektedir. Uygulama ile sadece profil fotoğrafını büyütebilirsiniz. Uygulamanın başka hiçbir özelliği yoktur.

 • Adım 1: Cep telefonunuzdan Apple Play uygulamasını çalıştırın. Arama kısmına “Tam Ekran, Büyük Profil Foto” yazıp aratın. Çıkan sonuca tıklayıp uygulamayı cep telefonunuza kurun.
 • Adım 2: Kurulum sonrası uygulamayı çalıştırıp profil resmini büyütmek istediğiniz Instagram kullanıcı adını yazın ve aratın.
 • Adım 3: Gelen ekrandan profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz hesaba dokunun.
 • Adım 4: Gelen ekranda aradığınız Instagram kullanıcısının profil resmini yüksek çözünürlüklü olarak göreceksiniz.
 • Adım 5: Büyütülmüş olarak gördüğünüz resmi cep telefonunuza kolayca kaydedebilirsiniz.
 • Adım 6: Bu şekilde işlem İşlem tamamlanmış olacaktır.
 • Adım 7: Bu şekilde dilediğiniz sayıda kullanıcının profil resmini büyütebilir ve kaydedebilirsiniz.

Manuel olarak profil resmi büyütme nasıl yapılır?

Manuel olarak herhangi bir uygulama ve internet sitesine ihtiyaç duymadan instagram profil fotoğrafını büyütmekte mümkün. Ancak bu yöntem yukarıdaki seçenekler kadar başarılı ve kullanışlı değil. Bu yöntemi kullanmak için;

 • Adım 1: İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kullanıcının hesap ismini instagram.com/kullniciadi şeklinde yazıp enter tuşuna tıklayın.
 • Adım 2: Gelen ekranda kullanıcının profil sayfasını göreceksiniz. Bu ekranda iken sayfayı büyüttüğünüzde profil fotoğrafının da büyüdüğünü göreceksiniz.

Dediğimiz gibi manuel olarak profil fotoğrafını büyütmek geçici bir çözüm. Sadece profil fotoğrafının büyük halini görebiliyorsunuz.

Bu makalemizde tarayıcılarda, Android ve İOS işletim sistemli cihazlarda İnstagram pp büyütme nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler son derece kolay olup sizde deneyebilirsiniz.

Hesap sahiplerine instagram PP büyütme bildirimi gider Mi?

İnstagram profil fotoğraflarını büyütmek isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi de “fotoğrafını büyüttüğüm kişiye bildirim gider mi” sorusudur. Profil fotoğrafı büyütülen bir instagram kullanıcısına herhangi bir bildirim gitmez.

Kullanıcılar bunları da sordu

İnstagram pp büyütme konusunda kullanıcıların sormuş olduğu sorulara kısa kısa cevaplar vermeye çalıştık. İnstagram pp büyütme konusunda sizin de sormak istediğiniz bir soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. En kısa sürede sorunuza cevap verilecektir.

İnstagram profil resmi nasıl büyütülür?

Aşağıdaki işlem basamaklarını uygulayarak tarayıcıda instagram profil resmini büyütebilirsiniz.
Adım 1: Tarayıcınızın adres çubuğuna instadp.com yazıp enter tuşuna basın.
Adım 2: Gelen ekrandan “Profile Pictures Downloader” seçeneğine tıklayın.
Adım 3: Gelen ekrandan profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz hesabın instagram kullanıcı adını yazın ve sağ taraftaki büyüteç şeklindeki arama düğmesine tıklayın.
Adım 4: Site yazmış olduğunuz hesabı arayacak. Sonrasında “Continue” düğmesine tıklayın.
Adım 5: Gelen ekranda “Full Size” düğmesine tıklayın.
Adım 6: Gelen ekranda büyük resmini görmek istediğiniz Instagram kullanıcısının profil resmini yüksek çözünürlüklü olarak göreceksiniz.
Adım 7: Eğer bu kişinin profil fotoğrafını bilgisayarınıza kaydetmek isterseniz profil fotoğrafının alt kısmında yer alan “Download” düğmesine tıklayın.
Adım 8: Bu şekilde istediğiniz kadar instagram kullanıcısının profil resmini büyütebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İnstagram profil fotoğrafı nasıl alınır?

İnstagram profil fotoğrafını almak için;
-Cep telefonunuza İnstaPP uygulamasını yükleyin.
-Yükledikten sonra İnstaPP uygulamasını çalıştırın.
-Uygulama açıldıktan sonra gelen ekrandaki arama kısmına profil fotoğrafını indirmek istediğiniz hesabın adını yazın ve Go düğmesine tıklayın.
-Gelen ekrandan fotoğrafı göreceksiniz. Bu fotoğrafı cep telefonunuza kaydetmek için “Download this picture” düğmesine tıklayın.

İnstagram PP resmi ne demek?

İnstagram PP terimi İngilizce “Profile Picture” kelimelerinin kısaltmasıdır. PP ifadesi olduğu gibi dilimize de geçmiştir. “Profile Picture” ifadesini Türkçeye “Profil Fotoğrafı” olarak çevirebiliriz. İnstagram profil fotoğrafı bir instagram hesabında takipçilerin yada arkadaşların ilk gördüğü fotoğraftır.

5/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir