1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Kargo Maliyetlerini Düşürmek Mümkün Mü?


0

Kargo maliyetlerini düşürmek mümkün mü? hemen öğren. İnternetten satış piyasasını oluşturan e-ticaret, son dönemde alışverişin parlayan yıldızı haline gelir. E-ticarete giriş yapmayı düşünen kişiler, gider alanında en büyük etkiye sahip kargo maliyetlerini detaylıca araştırır.

Ürünlerin müşterilere ulaşmasını sağlayan kargo işlemleri, firmaların sürekli ücret göndermek durumunda kaldıkları bir alan olur. Bu nedenle kargo işlemleri e-ticaret işletmelerinin maliyetini gözle görülür biçimde artırır. Kargo maliyetlerini düşürmek için uygulanabilecek yöntemleri sizler için bu yazımızda açıkladık!

Kargo maliyetlerini düşürmek
Kargo maliyetlerini düşürmek

Kargo maliyetlerini düşürmek için pazar yerlerinin anlaşma içerisinde olduğu kargo firmalarını tercih edin

E-ticaret dünyasına yeni katılan pek çok kişi, pazar yerlerinde mağaza açmayı tercih eder. Kullanıcı sayısı fazla olan ve güvenilir imkanları bulunan pazar yerleri, işletmelere büyük katkılar sağlar. Konu kargo maliyetlerine geldiğinde pazar yerinin anlaşma yaptığı kargo firmalarından yararlanmak, sizlerin yararına olacaktır.

Pazar yerinin mağazalara sunduğu kargo anlaşmaları, maliyetin düşürülmesinde önemli bir rol oynar. Sabit bir kargo ücreti belirlenerek o fiyat üzerinden işlem gerçekleştiren kargo firmaları, pazar yerlerinde satış yapan işletmelerin işini kolaylaştırır.

Trendyol, n11, Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi çok sayıda pazar yeri; kargo firmaları ile anlaşmaya varır. Böylece pazar yerinde bulunan işletmeler de isterlerse bu anlaşmadan kolayca faydalanma imkanına kavuşur.

Pazaryeri güvencesi ile bilindik kargo firmalarından yardım alabilme seçeneği, e-ticaret işletmelerinin yararınadır. Her kargoda aynı ücretin verilmesini sağlayan kargo anlaşmaları, işletmelere maliyet hesaplaması yapma fırsatını sunar. İşletmenizi güvenilir pazar yerlerinden birinde açarak kargo anlaşmasını hızlıca halledebilirsiniz.

kargo maliyetlerini düşürmek
kargo maliyetlerini düşürmek

Birden çok kargo firması ile anlaşın

Kargo ücreti, gönderilen paketin ağırlığı ve boyutuna göre değişiklik gösterdiği gibi gönderici firmanın sunduğu hizmetten de etkilenir. Bu nedenle göndereceğiniz paketin içeriği doğrultusunda hangi firmayla anlaşmanın karlı olacağını tespit etmeniz önemlidir.

Birden çok kargo firmasıyla anlaşmak, ücret konusunda farklı alternatiflere sahip olmanızı sağlar. Böylece gönderilen pakete en uygun fiyatı veren kargo firmasıyla çalışma şansınız ortaya çıkar. Aynı zamanda firma hizmetlerini karşılaştırmanız kolaylaşır. İstediğiniz biçimde hizmet sunduğunu saptadığınız kargo şirketleri, ilerleyen süreçte iş yapmaya sürdürebileceğiniz güvenilir adreslerden olur.

Ücretsiz kargo için alt limit belirleyin

E-ticaret kullanıcıları için alışverişte en önemli konulardan biri, kargo ücretidir. Birçok kullanıcının ücretsiz kargo seçeneği sunan işletmelerden alışveriş yapmayı seçtiği görülür. Bu nedenle sektörde öne çıkmak ve adınızı duyurmak için ücretsiz kargo kampanyaları düzenlemeniz gerekir.

Kargo ücretini sizin ödeyeceğiniz bu ürünlerin işletmeyi zarara sokmaması adına alt limit belirlenmesi önem taşır. Örneğin 200₺ ve üzeri ücretsiz kargo şeklinde bir limit belirlemek, sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Hem sepetteki tutarı yükselten hem de kargo maliyetini düşüren kampanyalar, işletmenizin ücretsiz kargo sürecinden karlı çıkmasına olanak tanır.

Belirli dönemlerde bu şekil fırsatlar sunarak müşterileri alışverişe teşvik etmeniz mümkündür. İşletme sayfanızın farklı alanlarına kampanya ile ilgili dikkat çekici bannerlar koyarak ziyaretçilere haber vermeniz önerilir. Siz de uzmanlar tarafından bildirilen bu tavsiyelere uyarak elektronik ticaret işletmenizin kargo maliyetlerini büyük ölçüde düşürebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz9-Hdhul2w
kargo maliyetlerini düşürmek
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir