1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

Akakçe Entegrasyonu Nedir?


0

Akakçe Entegrasyonu ile satışlarınızın kontrolu sizde olsun. E-ticaret sitelerini Akakçe ile entegre etmek firmalara pek çok açıdan avantaj sağlar. Bu sayede platformun son derece geniş olan müşteri ağından siz de faydalanma şansı elde edebilirsiniz. Akakçe’nin kendine özel bir şekilde geliştirdiği altyapı hizmetleri hem müşteriler hem de firmalar için avantajlıdır.

Bu altyapı hizmeti satışa sunulan ürünlerin ulaşacağı kitlelerin ekstra geniş bir hale gelmesine katkı sağlar. Peki Akakçe entegrasyonu nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir? İşte detaylar!

Akakçe Entegrasyonu
Akakçe Entegrasyonu

Akakçe entegrasyonu nedir?

Akakçe üzerinde kişiler ürünlerin sahip oldukları tüm özellikleri detaylı bir şekilde inceleyebilirler. Aynı zamanda ürünleri daha önce satın alan kişiler tarafından yapılan yorumları görebilirler. Akakçe bu açıdan kullanıcılarına keyifli bir deneyim yaşatır.

Akakçe entegrasyonu, kategori yöneticilerine gerekli yetkilerin verilmesi ile yapılır. Bu yetkilendirmeye Api yetkilendirmesi adı verilir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için Akakçe’ye üye olmak gerekir. Ardından da panel üzerinden üyeliğinizin olduğu e-posta adresinden mesaj göndermeniz gerekir. Göndereceğiniz e-posta mesajına “API hesap bilgilerimi rica ederim” şeklinde tanımlatma yapabilirsiniz.

Akakçe fatura entegrasyonu

Akakçe fatura entegrasyonu ile Akakçe mağazanıza gelen tüm siparişlerin bilgileri çekilerek çok kısa bir zaman zarfında faturalar hazır hale getirilir. Akakçe fatura entegrasyonu sayesinde gelen siparişlerin faturaları otomatik olarak oluşturulur.

Bu faturaların resmileşme işlemleri de son derece basit bir şekilde yapılır. Panelde entegrasyon ayarları bölümüne gelerek resmi bir hale getirilir.

Akakçe Entegrasyonu
Akakçe sipariş entegrasyonu

Akakçe sipariş entegrasyonu

İster kendi e-ticaret sitenizde isterseniz de Pazar yerleri üzerinde satış yapıyor olun gelen siparişlerin ön muhasebe programına yansıma gerekir. Akakçe sipariş entegrasyonu, firmaların yönetim paneline düşen siparişlerin ön muhasebe programlarına yansımasını sağlar.

Bu entegrasyon sayesinde faturalandırma süreci de kısa zamanda hazır olur. Akakçe Sipariş Entegrasyonu ile hem gelen siparişlerin hem de bu siparişlerin durumlarını aktif olarak takip edebilirsiniz.

Akakçe entegrasyonu neden önemlidir?

Akakçe entegrasyonu yapmak firmalar için fazlasıyla önemli bir konudur. Özellikle müşterilere güven sunma açısından son derece faydalıdır. Akakçe sipariş altyapı hizmetiyle bu daha kolay bir hale gelir.

Bu hizmet sayesinde satışı olan ürünlerin ücreti direkt olarak firmaların hesabına geçer. Ayrıca bu sistem üzerinden avantajlı fiyatlarla satış yapma şansınız oluşur. Akakçe entegrasyonu ile mağazanızın kurumsal kimliği daha prestijli ve güvenilir hale gelir.

Akakçe kolay sipariş nedir?

Akakçe kolay sipariş altyapı hizmeti, firmalara e-ticaret sitesi olmasa dahi panel üzerinden satış yapılmasına imkan sunar. Bu sistemle son derece hızlı bir şekilde e-ticarete başlama şansınız vardır.

Bu sistemi kullanan kişilerin ya da firmaların, sektörde öne geçtiği bilinen bir gerçektir. Ürünler, Akakçe sayfasında fiyat sıralamasına girer. Pek çok bankaya ait sanal pos ile çalışma hizmeti sunar.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir