1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

GittiGidiyor Entegrasyonu Nedir, Avantajları Nelerdir?


0

GittiGidiyor entegrasyonu, müşteriye sunulan hizmet ve ürünlerin kısa sürede geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlar. GittiGidiyor, Türkiye’de ilk kurulmuş e-ticaret firmaları arasında yer alır. Dolayısıyla sektörün en önemli pazar yerlerinden biridir. Uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren bu platform, ülkemizin en çok tercih edilen alışveriş sitelerindendir. Neredeyse her kategorideki ürünlerden satış yapan firma, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını da karşılar.

Pazaryeri entegrasyonu nedir?

Pazaryeri entegrasyonu, farklı e-ticaret firmalarının çeşitli pazaryerleri ile entegrasyon sağlayarak değişik platformlar üzerinden de satış yapmasına denir. Pazaryeri entegrasyonuna sahip olan e-ticaret firmaları başarı elde edebilmek için bir yazılım şirketinden yardım alarak kendi sitelerini geliştirme yoluna girmelidir.

Çünkü hedeflenen entegrasyon programlamasını bu yazılım şirketleri gerçekleştirir. Entegrasyonun firmalara getirmiş olduğu pek çok farklı avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi de sektörde lider olan pazaryerleri aracılığıyla ürünleri müşteri kitlesiyle buluşturabilir ve satış oranlarını arttırabilirsiniz.

Firmalar GittiGidiyor gibi e-ticaret siteleri sayesinde milyonlarca tıklanma alabilir. Bu sayede de belirli bir müşteri kitlesi kazanılabilir. Çünkü müşteriler internet üzerinden ürün satın almaya başlar ve kargo, sipariş hızı ve iletişim gücü gibi detaylar ile memnuniyet kazanır.

Bu durum da firmanıza karşı büyük oranda güven duyulmasını sağlar. Neredeyse milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı e-ticaret sitelerinde yüksek satışlar yapabilir ve hedeflediğiniz etkileşimi elde edebilirsiniz.

GittiGidiyor entegrasyonu
GittiGidiyor e-ticaret entegrasyonu

Bütün pazar yerlerini aynı anda yönetin

Anlaşacak olduğunuz yazılım firması, e-ticaret siteniz için tüm pazar yerlerini tek panelde görüntüleme imkanını beraberinde getirir. İşlevsel, kullanışlı ve basit bir panel aracılığıyla bütün entegrasyon işlemlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz.

Örneğin, bir ürünün fiyatında ya da stok durumunda değişiklik yapmak istediğinizde sadece kendi siteniz üzerinde güncelleme yapabilirsiniz. Kurmuş olduğunuz entegrasyon sistemi bu güncellemelerin bütün pazar yerlerinde uygulanmasını sağlar. İndirim düzenlemeleri, güncellemeler ve stok yenilemeleri gibi işlemlerin tamamı aynı anda tüm siteler üzerinde optimize edilir.

Yalnızca kendi e-ticaret siteniz üzerinden yaptığınız değişiklikler otomatik olarak diğer panellere de aktarılır ve böylelikle zamandan büyük oranda tasarruf etme imkanına erişebilirsiniz. İş yükünün azalmasına yardımcı olan pazaryeri entegrasyonu, müşteriler ile hızlıca iletişim kurmanız üzerinde de etkili rol oynar.

Hızlı destek sistemi sayesinde sorularına kısa sürede cevap bulan müşteriler, sitenizden memnun kalır ve devamlı olarak alışveriş yapmaya başlar. Diğer yandan fatura düzenlemeleri de ciddi bir özen ve zaman gerektiren işlemlerden bir tanesidir. Buna çözüm olarak da anlaştığınız yazılım firması ile iletişim kurarak e-fatura sistemini geliştirebilirsiniz.

Böylelikle faturalama ve arşivleme işlemleri de otomatik hale gelir ve çalışanların iş yüküne azalma meydana gelir. Akıllı e-ticaret yazılımları sayesinde müşteri kitleniz siparişi oluşturduğu anda hazırlanan e-fatura kendilerine aktarılır. Bu durum da firmanıza karşı duyulan güven oranının artmasını sağlar.

GittiGidiyor E-Ticaret Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

GittiGidiyor e-ticaret entegrasyonu avantajları nelerdir?

GittiGidiyor e-ticaret entegrasyonu avantajları ile ilgili detaylı bir listeleme yapmak gerekirse;

 • GittiGidiyor’un sahip olduğu milyonlarca üyesi ve takipçisi sayesinde daha geniş kitlelere hitap ederek satış miktarınızı arttırabilirsiniz.
 • GittiGidiyor’un neredeyse herkesçe bilinmesi ve büyük bir üne sahip olmasından dolayı kendi marka bilinirliğinizi yükseltebilirsiniz.
 • GittiGidiyor sitesi aracılığıyla kazanmış olduğunuz müşteri kitlesini kendi e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz.
 • GittiGidiyor’da bulunan mevcut reklam ve kampanya fırsatlarından ücretsiz bir şekilde yararlanma imkanını elde edebilirsiniz.
 • Herhangi bir aracıya gereksinim duymadan tek bir panel yardımıyla ürünlerinizin tamamını aktarabilirsiniz.
 • E-ticaret firmanızın sizler için hazırlamış olduğu stok durumu ve fiyat bilgisi gibi detayların güncellemelerini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
 • GittiGidiyor e-ticaret entegrasyonu sayesinde kendi siteniz üzerinden yaptığınız değişiklikler otomatik şekilde GittiGidiyor sitesinde de ayarlanır.
 • Zamandan tasarruf etme fırsatıyla hem iş gücünden hem de ekstra işçiye gereksinim duymazsınız.
 • Aynı şekilde rakip firmalarda meydana gelen değişikliklerden de anında haberdar olabilir ve siz de buna göre bir yol izleyebilirsiniz.
 • Tek tek eliniz ile yapmanız gereken işleri otomatik bir şekilde kısa sürede halledebilirsiniz.
 • Yapılan işlemler sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştiği için hatalı satışların da önüne geçilmiş olur.
 • GittiGidiyor aracılığıyla yaptığınız satışlar direkt olarak kendi e-ticaret sitenize düşer.
 • Kullanıcı görüşleriyle ilgili hazırlanmış olan panel üzerinden müşteri kitlenizle etkileşim kurabilirsiniz.
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir