1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Dünyanın En Popüler E-Ticaret Platformları Hangileridir?


0

Dünya’nın en popüler e-ticaret platformları hangileridir hiç merak ettiniz mi?Uluslararası alanda büyük yankı uyandıran ve dünya genelinde en popüler e-ticaret platformları kullanıcılara e-ticarete geçme noktasında önemli fırsatlar sunar. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi müşterilerinize satmak için hem hızlı hem de etkili bir teknik arıyorsanız ya da yeni bir e-ticaret sitesi ihtiyacınız varsa işletmeniz adına verebileceğiniz en sağlıklı karar bir tane e-ticaret platformu kullanmak olur. Aynı durum fiziki mağazaya sahip olan firmalar için de geçerlidir. Fiziki mağazaya sahip firmaların da e-ticarete geçmesi son derece büyük yararlar sağlayan bir adım olarak kabul edilir.

Peki dünyanın en popüler e-ticaret platformları nelerdir? Hangi platformun ne gibi avantajları vardır? Yazımızda merak ettiğiniz bütün detayları sizlerle paylaştık.

Dümyanın en popüler e-ticaret platformları hangileridir?
Dümyanın en popüler e-ticaret platformları hangileridir?

E-Ticaret platformu nedir?

E-ticaret platformu; Gittigidiyor, N11, eBay, ve Amazon gibi pek çok satıcının yer alabileceği mağaza seçenekleri oluşturmak adına kurulmuş olan hazır şekildeki e-ticaret pazaryeri şeklinde tanımlanır. Bu sektörde en popüler olan e-ticaret platformları nelerdir, sizin firmanıza ne gibi katkıları olacak tarzında merak edilen sorular için, global alanda en fazla ilgi gören ve yoğun trafik alan e-ticaret platformları seçeneklerini sizler için derledik;

Dünya’nın En Popüler E-Ticaret Platformları şunlardır;

 • BigCommerce
 • Shopify
 • Magento
 • YoKart
 • Big Cartel
en popüler e-ticaret platformları
en popüler e-ticaret platformları

Bigcommerce

Ortalama 55.000 üzeri çevrimiçi mağazaya kucak açan Bigcommerce, önde gelen sayılı  e-ticaret yazılım sağlayıcıları arasında yer alır. Özellikle teknik bilgilere sahip olmayan ve kod gibi kısımlarla uğraşmak istemeyen kullanıcıların e-ticarete atılmasının en iyi seçenekleri arasındadır.

Shopify

Shopify, hem sosyal ticaret hem de mobil alışveriş platformu olarak bilinir. 325.000 ve üzeri aktif mağazayı bünyesinde barındıran Shopify, sunmuş olduğu işlevsel platformları sayesinde kullanıcıların hem isteklerine hem de ihtiyaçlarına göre kendini geliştirmeye devam eder.

Magento

Kurumsal seviyede çevrimiçi şekilde mağazacılık hizmeti için en verimli platformlar arasında yer alan Magento, 250.000 civarı aktif kullanıcısıyla beraber e-ticaret firmaları arasında da lider olarak kabul görür. Kullanıcılarına vermiş olduğu performans ve güven başarısı bakımından diğer markaları da çoğu zaman geri planda bırakmayı başarır.

YoKart

E-ticaret sistemine daha yeni geçiş yapacak olan girişimlere odaklanmış YoKart, e-ticaret sisteminin kolay bir şekilde kavranabilmesine olanak tanıyan platformlar sunar. Bu nedenle de son derece geniş bir perakendeci kitlesi bulunur.

Big Cartel

Özellikle yaratıcı işlerle ilgilenen kişilere ve sanatçılara yönelen Big Cartel, pek çok sanatçının da çevrimiçi satış alanında gelişmesine imkan sunar. Kolay bir şekilde kavranabilen arayüzü ve sahip olduğu diğer özellikleri sayesinde kendilerini e-ticaret alanında geliştirmek isteyen kişiler için ışık niteliği görür.

Son dönemlerde dijitalleşme sürecinin insan hayatının her alanına yayılması, online alışverişe duyulan ilgi oranında da yoğunluk olmasında rol oynar. Hem dünya genelinde hem de Türkiye’de e-ticaret alanına geçiş yapmak isteyen firmalara kaliteli bir altyapı hizmeti sunacak, firmaların satış oranlarını arttırmaları konusunda ve doğru hedef kitlelere ulaşım sağlamaları konusunda yardımcı olacak önder altyapı sağlayıcıları bulunur. Dilerseniz bu firmalarla da iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir