1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

E-Ticaret Siteleri İçin Önemli Özel Günler 2024


0

e-Ticaret siteleri için önemli özel günler nelerdir? hemen öğren. Fiziksel ticarette ve e-ticarette her günün bir farklılığı vardır. Yaşanılan gün bir önceki günle aynı değildir. Müşteriler farklı, satılan ürünler farklıdır.

Kısaca her günün kendisine has bir hareketliliği bulunmakta. Ticaret yapanlar bu hareketliliği fırsata çevirebilir. Hatta bu hareketliliğin özel günler ile daha da hareketlendirilmesi de mümkün.

e-Ticaret siteleri için önemli özel günler
e-Ticaret siteleri için önemli özel günler

E-ticarete etkisi olan özel günler hangileridir diye sorulacak olsa, vereceğiniz ilk iki cevap Black Friday ve yılbaşı olur sanırım. Üçüncü olarak da sevgililer günü olabilir. Bu günleri bilmemizi sağlayan ise bu günlerin televizyonlarda, sosyal medyada bol bol reklamının yapılmasıdır.

E-ticaret siteleri bu özel günlerde satışlarını ikiye, üçe katlamaktadır. Sizlerde satışlarınızı ikiye, üçe katlamak için bu özel günlere yönelik planlar yapıp, stratejiler geliştirmelisiniz.

Özel gün ve haftalar e-ticaret için neden önemlidir?

Özel günlerin e-ticaret siteleri için önemli olduğunu bu günlerde yapmış oldukları cirolardan anlaşılabilir. E-ticaret siteleri bu özel günleri haftalık, özel haftaları ise aylık kampanyalar şeklinde planlayıp reklam çıktıklarında satış hacimleri artmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre e-ticarette sepet tutarı bazında en çok hacim oluşturan sektörler;

 1. Hava Yolları
 2. Giyim
 3. Elektronik
 4. Seyahat
 5. Çiçek

Bahse konu özel günlerde insanların sevdiklerine alacakları hediyeleri veya almak istedikleri ürünlerin indirime girdiğini düşünün. İndirime giren, hediye alınacak kategorilerin yukarıda saydığımız kategoriler olduğunu göreceksiniz. Şu bir gerçek ki özel günler e-ticaret sitelerinde satış hacmini artıran en önemli unsurlardan birisidir.

Özel günler e-ticaret siteleri için muhakkak ki çok önemli. Ama bu önemli günler sitenize durup dururken katkı sağlamaz. Özel günlerin sitenize katkı sağlaması sizin elinizde. Hizmet verdiğiniz kategorideki özel gün ve haftaları bilmeniz gerekiyor. Bu özel gün ve haftalar için aylar öncesinden planlar yapıp, stratejiler geliştirmelisiniz.

Günü geldiğinde bu stratejileri esnek bir reklam planı ile uygulamalısınız. Eğer bu özel günler için planlar yapmazsanız bu özel günlerin sitenize hiç katkısı olmayacaktır. Bir e-ticaret sitesi sahibi olarak özel günler için neler yapmalısınız?

özel günler
Önemli günler

Özel gün ve haftalar için e-ticaret ipuçları nelerdir?

Özel günler için mutlaka özel çalışma yapmak gerekir. Bu özel günlere diğer günlerdeki gibi yaklaşırsanız hiçbir faydasını göremezsiniz. E-ticaret sitesi olarak sektörünüzdeki özel günleri bilip bu günler için kampanya ve reklam stratejilerinizin olması gerekir. Bu stratejileri günü geldiğinde kararlılıkla uygulayıp sonuçlarını gözlemlemelisiniz. Gözlemleriniz bir sonraki yılın aynı özel gününde size rehberlik edebilmelidir.

Kategori ve ürün belirlemek

Bütün insanlar tarafından bilinen, alışverişi eğlenceye, festivale dönüştüren özel günlerde satmış olduğunuz belli başlı ürünlere veya tüm ürünlere kampanya yapabilirsiniz. Ama bazı özel günlerin kendisine has ürünleri vardır. Örneğin Anneler gününde çiçek, takı, saat, aksesuar gibi ürünleri ön plana çıkarmak daha avantajlıdır.

Özel günlerde maksimum kârlılığı yakalayabilmek için sektörünüzdeki özel günleri ve bu özel günlerde hangi ürünleri satmanın avantajlı olacağını bilmeniz gerekiyor.

Hangi özel günde hangi ürünün ön plana çıkartılacağının önceden belirlenmesi gerekir. Belirlenen ürüne ve özel güne özel reklam çalışmasının yapılması çok büyük önem arz eder. Reklam çalışmasında kullanılacak görseli, sloganı, reklam metnini önceden belirlemek size zaman kazandırıp daha nokta atışlı kampanyalar yapmanızı sağlar.

Ayrıca bu şekilde bir planlama reklam kampanyasında öne çıkartılacak ürünle ilgili sağlıklı bir stok yönetimi yapmanıza da katkıda bulunur.

Fırsat ve indirimleri belirlemek

Özel günlerde yapacağınız kampanya ve reklamların neleri kapsayacağını belirlemek ve bu reklam veya kampanyanın müşterilerinize neler kazandıracağını belirlemek reklamın faydasını maksimum düzeye çıkaracaktır.

Fırsatların neler olduğu, bu fırsatların müşterilere neler kazandıracağını belirlemek reklamın başarısını ve reklamda kullanılacak ürünün stok yönetimini düzgün yapılmasını sağlayacaktır.

Özel günleri cazip kılan bu günlerde yapılan indirimlerdir. O yüzden şunu söyleyebiliriz “özel günlerde indirimler olmazsa olmazdır”. Belirlemiş olduğunuz indirimleri etkili bir şekilde müşterilerinize duyurun.

Özel günlerde müşterilerinize sunmuş olduğunuz fırsatları sadece birkaç indirimler sınırlandırmayın. Sunmuş olduğunuz fırsat ve indirimleri indirim kuponları, indirim çekleri, bir alana bir bedava, kargo bedava gibi yöntemlerle çoğaltın.

Hedef kitleyi belirlemek

Her özel gün herkes için geçerli değildir. Bazı özel günler belli bir cinsiyeti, belli bir meslek grubunu veya belli bir kitleyi ilgilendirebilir. Özel günleri herkes için geçerli olacak şekilde planlamak ve uygulamak boşuna emek ve para kaybı demektir.

Örneğin Anneler gününde erkek giyim kategorisindeki ürünleri ön plana çıkarmak size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi sizi komik durumlara da düşürebilir.

Özel gün için doğru hedef kitleyi belirlemek reklamlarınızı doğru mecralarda, doğru reklam modelleri ve doğru reklam kurguları ile yapabilmenizi sağlayacaktır.

Günlerin “özel” olduğunu vurgulamak

E-ticaret siteleri için özel günlerin önemli olduğunun göstergesi kısa zamanda yüksek satış rakamlarına ulaşılabilmesidir. Öyle zaman olur ki belli bir özel günde belki aylık, belki de birkaç aylık satış oranlarına ulaşabilirsiniz. Özel günlerde yapmanız gereken en önemli çalışma müşteriye “aciliyet” duygusunu yaşatmaktır.

Senenin sadece bir gününü kapsayan bu özel günde  yapacağınız kampanyalarda bu günün yılda bir kere geldiğini, kaçırılmaması gereken en önemli özel gün olduğu, geç kalmanın doğuracağı pişmanlığı, geç kalınmadan siparişin verilmesi gerektiği mesajları çok iyi verilmelidir. Müşteriye aciliyet mesajı verilmesi müşterilerinizin daha hızlı karar vermelerini sağlayacaktır.

Sosyal medya pazarlaması yapmak

Sosyal medya uygulamalarının hayatımızdaki önemi yadsınamaz düzeydedir. Sosyal mecraların e-ticaret için önemi çok büyüktür. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan sosyal medya uygulamaları özel gün reklam ve kampanyalarında kullanılan en önemli araçlardır.

Doğru hedef kitlenizi belirledikten sonra doğru mecralarda reklam ve kampanya yapmak size maksimum satışı getirecektir. E-ticaret siteleri için hayati öneme sahip sosyal ağlarda özel gün kampanya ve reklamları için neler yapılabilir?

Sosyal medya için özel günler
Sosyal medya için özel günler

Özel gün ve haftalarda sosyal medya pazarlaması nasıl olmalıdır?

Sosyal medya mecraları günden güne e-ticaretin merkezi olacak şekilde ilerliyor. Sosyal mecralarda aktif olarak yer almak e-ticaret siteleri için son derece faydalı olur. Özel gün haftalarda sosyal medya mecralarında aktif şekilde paylaşımlar yapmak, reklam vermek, kampanyalar düzenlemek yüksek adetli satışlar yapabilmemize imkan sağlar.

Özel günlerde sosyal medya mecralarında yapılacak paylaşımlarda aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz paylaşımlarınızın daha fazla etkileşim almasını sağladığı gibi sitenizin de daha fazla trafik almasını sağlar.

Sosyal medyada daha fazla etkileşim almanızı sağlayacak unsurlar;

Kampanya görsellerini hazırlamak

Özel günler için düzenlenecek reklam ve kampanyalar için en önemli unsurlardan birisi kullanacağınız görsellerdir. Şu bir gerçek ki sosyal medya mecraları görsellik üzerine bina edilmiştir. Görselleriniz ne kadar dikkat çekici olursa etkileşim alması da o kadar fazla olacaktır.

Bu yüzen özel gün görsellerinin diğer zamanlarda paylaştığınız görsellere göre daha fazla dikkat çekici olması gerekiyor. Reklam görsellerinizde daha fazla iştah açıcı ve harekete geçirici unsurlar yer almalıdır.

Özel gün görselleri hazırlanırken mümkün mertebe orijinal olmaya çalışın. Başka sitelerin reklam görsellerini kullanmayın. Görselleriniz sizin hedef kitlenize ve satmış olduğunuz ürünlerle uyumlu olsun.

Özel gün görselleri hazırlanırken bütün yaratıcılığınızı sergilemelisiniz. Normal zamanlardaki ürün görselleri yerine birkaç ürünün bir arada olduğu, ürünün kullanım anına ait bir görüntü görsellerinizin daha çok dikkat çekmesini sağlayabilir.

Videolardan yararlanmak

Özel günlerde en fazla etkileşimin alınmasını sağlayan unsurlardan biriside özel kurgulanmış videolardır. Özel günler için kurgulanmış 15 saniye, 30 saniye, 1 dakika süreye sahip videolar daha dikkat çekecektir. Özel günün ruhuna uygun, özgün ve yaratıcı videolar her zaman daha çok etkileşim alır.

Reklamlardan yararlanmak

Sosyal medya mecrasında ne kadar çok takipçiniz olursa olsun etkileşiminiz takipçi kitleniz kadardır. Kitlenizden daha fazlası ile etkileşime geçemezsiniz. Daha fazla kişilerle etkileşime geçebilmek için özel gün ve haftalarda paylaşımlarınızın reklamını yapmanız gerekir. Hazırlamış olduğunuz ürün görseli veya videosunun reklamını yapmak maksimum takipçilerinizden daha fazla insanla etkileşim kurmanızı sağlar.

İnfluencer hesaplarla işbirliği yapmak

Özel gün ve haftalar için hazırlamış olduğunuz reklam görseli ve videosunu başkalarının sizin yerinize tanıtmasını sağlayabilirsiniz. Adına influencer denilen kişiler sizin görsel ve videonuzu kendi hesaplarından paylaşabilir. Bunu da bir nevi reklam gibi düşünebilirsiniz.

Bu gün her alanda binlerce takipçisi olan influencerlar var. Bunlarla anlaşarak görsel ve videolarınızı tanıtmalarını isteyebilirsiniz. Normal reklamlardan daha etkili olan influencer reklamlarını mutlaka kullanın. İnfluencer reklamlarını kullanmak o kişinin takipçilerinin sizin markanıza güvenmelerini sağlayacaktır.

İnfluencerlar ile ilgili makaleyi ekle.

Çekiliş yapmak

Sosyal medya hesaplarınızda daha fazla etkileşime geçmek için özel gün ve haftalarda çekilişler yapıp, yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Çekiliş veya yarışma sonunda hediye vermek takipçi sayınızın ve etkileşimin artmasını sağlayacaktır. Anacak çekiliş düzenlerken dikkatli olmanızı, hesabınızı alakasız kişilerin takip edebileceğini unutmayın.

Ürün tanıtımları için çok etkili olan çekiliş yapmak kısa vadede size fayda sağlasa da uzun vadede hesabınızın etkileşim sağlamayacak kişiler ile dolmasına neden olabilir.

Özel gün ve haftalar nelerdir?

Pandemi döneminde insanların alışveriş alışkanlıkları kökten değişti dersek abartmış sayılmayız. Gerek yasaklar gerekse de insanların korunma  düşüncesi alışveriş davranışlarını kökten değiştirmiş,  internetten alışveriş zirve yapmıştır.

Normal zamanlarda internetten alışveriş yapma konusunda mesafeli olan veya yapmamak konusunda kararlı olan pek çok kişi online alışveriş yapmaya başladı. Hacmi günden güne büyüyen e-ticaret sektöründe özel gün ve haftalarda yapılacak reklam ve kampanyalar daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır.

Bazı özel günler sürekli aynı tarihe denk gelirken bazı özel günlerin tarihi ise değişmekte. Bunun yanında gün değil de hafta olarak kutlanan özel günlerde bulunmakta. Hangi özel günün hangi tarihe denk geldiğini bilmek doğru planlama yapabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Ticaret bakanlığı 2020 verilerine insanlar en çok pazartesi günü alışveriş yapmakta. Haftanın son günlerine doğru alışveriş yapma oranı düşmekte. Bu bilgiyi bilmek hafta sonuna gelen özel günler için reklam ve kampanyaları hafta başından duyurup maksimum fayda almanızı sağlar. Peki 2023 özel günler nelerdir?

Bazı özel günlerin net tarihi varken bazıları her yıl farklı bir güne denk gelir. Ayrıca hafta olarak kutlanan özel günler de vardır. Bu noktada özel günlerin tarihleri ile birlikte haftanın hangi gününe denk geldiğini bilmek de önemlidir. Çünkü Ticaret Bakanlığı’nın 2020 verilerine göre en çok online alışveriş pazartesi günü yapılırken haftanın sonuna gidildikçe oran düşüyor.

Bu gibi durumları önceden bilmeniz, hafta sonuna denk gelen kampanyaları haftanın başında duyurabilmeniz için size fırsat tanır. Peki, bu sözünü ettiğimiz özel günler nelerdir?

Ocak 2024 özel Günler

TARİH

ADI

Ocak ayının ilk haftası

Veremle Savaş Eğitimi Haftası

2 Ocak

Motivasyon Ve İlham Günü

2 Ocak

Kediler İçin ”Happy Mew Year” Günü

2 Ocak

Açık Büfe Günü

2 Ocak

Bilim Kurgu Günü

2 Ocak

Barış Mançonun Doğum Günü

3 Ocak

Uyku Festivali Günü

3 Ocak

Pipet Günü

4 Ocak

Spagetti Günü

4 Ocak

Dünya Kabartma Yazı Günü

4 Ocak

Dünya Hipnotizm Günü

5 Ocak

Kremşanti Günü

6 Ocak

Elma Ağacı Günü

5 Ocak

Kuş Günü

7-13 Ocak

Verem Eğitim Ve Propoganda Haftası

7-14 Ocak

Beyaz Baston Körler Haftası

8.Oca

İşte Göster Ve Anlat Günü

Ocak ayının 2. haftası

Enerji Tasarrufu Haftası

10 Ocak

Gazeteciler Günü

10 Ocak

İdareciler Günü

11 Ocak

İsmini Mors Alfabesinde Öğrenme Günü

12 Ocak

Eczacılar Günü

13 Ocak

Hayallerini Gerçekleştirme Günü

14 Ocak

Uluslararası Uçurtma Günü

14 Ocak

Evini Düzenleme Günü

14 Ocak

Evcil Hayvanları Giydirme Günü

15 Ocak

Şapka Günü

16 Ocak

Dünya Hijyen Günü

17 Ocak

Mucit Çocuklar Günü

17 Ocak

Teleferik Günü

18 Ocak

Dünya Dini İnanç Günü

19 Ocak

Popcorn Günü

20 Ocak

Peynir Severler Günü

21 Ocak

Uluslararası Eşofman Altı Günü

21 Ocak

Dünya Sarılma Günü

22 Ocak

Hayatı Kutlama Günü

23 Ocak

El Yazısı Günü

23 Ocak

Turta Günü

24 Ocak

Fıstık Ezmesi Günü

25 – 31 Ocak

Cüzzam Haftası

26 Ocak

Dünya Gümrük Günü

26 Ocak

Eşlerin Günü

27 Ocak

Çikolatalı Pasta Günü

27 Ocak

Uluslararası İşte Eğlenme Günü

27 Ocak

Çikolatalı Kek Günü

27 Ocak

Dünya Coğrafya Günü

28 Ocak

Veri Güvenliği Günü

29 Ocak

Puzzle Günü

29 Ocak

Özgür Düşünceler Günü

31 Ocak

Sokak Çocukları Günü

 Şubat 2024 özel Günler

1-7 Şubat

Dünya Dinler Arası Uyum Haftası

1 Şubat

Kırmızı Giyme Günü

1 Şubat

Sakız Günü

2 Şubat

Krep Günü

2 Şubat

Dünya Sulak Alanlar Günü

4 Şubat

Facebook’un Doğum Günü

4 Şubat

Dünya Kanser Günü

5 Şubat

Meteoroloji Uzmanı Günü

5 Şubat

Nutella Günü

6 Şubat

Dünya Donmuş Yoğurt Günü

6 Şubat

Kadın Sünnetine Sıfır Tölerans Günü

7 Şubat

Gül Günü

8 Şubat

Opera Günü

9 Şubat

Güvenli İnternet Günü

9 Şubat

Çikolata Günü

9 Şubat

Pizza Günü

9 Şubat

Küvette Okuma Günü

9 Şubat

Dünya Sigarayı Bırakma Günü

10 Şubat

Şemsiye Günü

11 Şubat

Beyaz Gömlek Günü

11 Şubat

Yaşlı Kadınlar Günü

11 Şubat

Bir Arkadaş Edin Günü

11 Şubat

Gitarını Dışarı Çıkart Günü

12 Şubat

Dünya Evlilik Günü

12 Şubat

Darwin Günü

13 Şubat

Bilgisayar Temizliği Günü

13 Şubat

Farklı Bir İsim Kullan Günü

13 Şubat

Dünya Radyo Günü

14 Şubat

Uluslararası Kitap Bağış Günü

14 Şubat

Hayvan Hırsızlığı Farkındalık Günü

14 Şubat

Dünya Bağışlama Günü

14 Şubat

Sevgililer Günü

15 Şubat

Dünya Bekarlar Günü

16 Şubat

İnovasyon Günü

16 Şubat

Badem Günü

17 Şubat

Dünya İnsan Ruhu Günü

18 Şubat

Şarap İçme Günü

18 Şubat

Pluto Günü

18 Şubat

Pil Günü

19 Şubat

Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü

20 Şubat

Evcil Hayvanını Sevme Günü

21 Şubat

Uluslararası Anadil Günü

22 Şubat

Dünya Yoga Günü

22 Şubat

Dünya Düşünme Günü

23 Şubat

Tenis Oynama Günü

24 Şubat

Dünya Barmen Günü

24 Şubat

Steve Jobs’un Doğumgünü

Şubat Ayının Son Haftası

Vergi Haftası

26 Şubat

Hikaye Anlatma Günü

27 Şubat

Çilek Günü

27 Şubat

Dünya Pembe Günü

27 Şubat

Zorbalığı Durdurma Günü

27 Şubat

Kutup Ayısı Günü

28 Şubat

Dijital Öğrenme Günü

28 Şubat

Nadir Hastalıklar Günü

28 Şubat

Sivil Savunma Günü

 Mart 2024 özel Günler

1 Mart

Atları Koruma Günü

1 Mart

Dünya İltifat Günü

1 Mart

Muhasebeciler Günü

2 Mart

Eski Şeyler Günü (Antika)

Mart ayının ilk haftası

Girişimcilik Haftası

3 Mart

Graham Bell’in Doğum Günü

4 Mart

Dilbilgisi Günü

6 Mart

Dişçiler Günü

7 Mart

Mısır Gevreği Günü

1 – 7 Mart

Deprem Haftası

Mart ayının ilk haftası

Yeşilay Haftası

15 – 21 Mart

Tüketiciyi Koruma Haftası

8 Mart

Dünya Kadınlar Günü

8 Mart

Sigara İçmeme Günü

9 Mart

İyileşme Günü

9 Mart

Barbie Günü

10 Mart

Mükemmellik Günü

10 Mart

Yaban Mersini Günü

8 – 14 Mart

Bilim ve Teknoloji Haftası

11 Mart

Uyuklama Günü

12 Mart

İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü

13 Mart

Mücevher Günü

14 Mart

Kelebek Günü

14 Mart

Patates Cipsi Günü

14 Mart

Tıp Bayramı

14 Mart

Pi Günü

15 Mart

Brütüs Günü

15 Mart

Dünya Uyku Günü

15 Mart

Dünya Tüketiciler Günü

16 Mart

Bilgi Günü

16 Mart

Panda Günü

16 Mart

Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü

18 Mart

İlginç Anlar Günü

18 Mart

Çanakkale Zaferi

18 Mart

Dünya Eşit Ücret Günü

18 Mart

Şehitler Günü

19 Mart

Çikolata Karamel Günü

20 Mart

Mutluluk Günü

20 Mart

Dünya Serçe Günü

18 Mart

Çanakkale Zaferi

18 – 24 Mart

Yaşlılar Haftası

21 Mart Nevruz gününü içine alan hafta

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası

21 Mart

Dünya Şiir Günü

21 Mart

Dünya Down Sendromu Günü

21 Mart

Uluslararası Irk Ayırımı İle Mücadele Günü

21 – 26 Mart

Orman Haftası

22 Mart

Dünya Su Günü

23 Mart

Dünya Meteoroloji Günü

24 Mart

Dünya Tüberküloz Günü

25 Mart

J.R.R. Tolkien Okuma Günü

25 Mart

Dünya Masal Anlatma Günü

25 Mart

Waffle Günü

26 Mart

Dünya Epilepsi Farkındalık Günü

27 Mart

Dünya Tiyatrolar Günü

28 Mayıs

Uluslararası Hamburger Günü

29 Mart

Van Gogh’un Doğum günü

30 Mart

Kurşun Kalem Günü

Mart ayının son pazartesi günü

Kütüphaneler Haftası

 Nisan 2024 özel Günler

1 Nisan

Şaka Günü

1 Nisan

Eğlence Günü

1 Nisan

Kendin Yap Günü

2 Nisan

Çocuk Kitabı Günü

2 Nisan

Dünya Otizm Farkındalık Günü

3 Nisan

Dünya Tweed Günü

3 Nisan

Dünya Parti Günü

4 Nisan

Havuç Günü

4 Nisan

Uyuşturucu İstismarı ya da Suistimali Dayanıklılık Eğitimi Günü (D.A.R.E. Günü)

4 Nisan

C Vitamini Günü

1- 7 Nisan

Kanserle Savaş Haftası

4 Nisan

NATO Günü

5 Nisan

Avukatlar Günü

6 Nisan

Öldürülen Gazeteciler Günü

6 Nisan

Uluslararası Yastık Savaşı Günü

7 Nisan

Dünya Sağlık Günü

8 Nisan

Dünya Romanlar Günü

7 – 13 Nisan

Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası

8 – 14 Nisan

Sağlık Haftası

10 Nisan

Kardeşlik Günü

10 Nisan

Polis Teşkikatı’nın Kuruluş Günü

11 Nisan

Dünya Parkinson Hastalığı Günü

11 Nisan

Evcil Hayvan Günü

11 Nisan

Kütüphane Çalışanları Günü

11 Nisan

Yuri Gagarin’in Doğum Günü

14 Nisan

Gökyüzüne Bak Günü

14 Nisan

Yunus Günü

14 Nisan

Şehitler Haftası

15 Nisan

Mimar Sinan’ın Doğum Günü

16 Nisan

Fili Kurtar Günü

16 Nisan

Foursquare Günü

17 Nisan

Ford Mustang Günü

17 Nisan

Dünya Hemofili Günü

17 Nisan

Deneyim Haftası

17 Nisan

Bla Bla Bla Günü

17 Nisan

Verimlilik Haftası

18 Nisan

Dünya Miras Günü

18 Nisan

Köşe Yazarları Günü

18 Nisan

Amatör Radyoculuk Günü

19 Nisan

Sarımsak Günü

19 Nisan

Bisiklet Günü

19 Nisan

Muz Günü

19 Nisan

Şiir Ve Yaratıcı Düşünce Günü

19 Nisan

Gezme Günü

20 Nisan

Beşlik Günü

20 Nisan

Açıkartırmacı Günü

20 Nisan

Çin Dili Günü

15 – 22 Nisan

Turizm Haftası

20 – 26 Nisan*

Kutlu Doğum Haftası

22 Nisan

Dünya Günü

21- 28 Nisan

Ebeler Haftası

23 Nisan

Shakespeare Gibi Konuşma Günü

23 Nisan

İngilizce Dili Günü

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan gününü içine alan hafta

Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası

25 Nisan

Dünya Sıtma Günü

25 Nisan

DNA Günü

25 Nisan

Anzak Günü

25 Nisan

Türkiye İstatistik Günü

26 Nisan

Dünya Mektuplaşma ve Kart Atma Günü (Dünya Kırtasiye Günü)

26 Nisan

Dünya Fikri Mülkiyet Günü

26 Nisan

Uluslararası Rehber Köpekler Günü

26 Nisan

Program Yapma Günü

26 Nisan

Pilotlar Günü

27 Nisan

Bir Hikaye Anlat Günü

27 Nisan

Mors Alfabesi Günü

28 Nisan

Biyolojik Saat Günü

29 Nisan

Astronomi Günü

29 Nisan

Dünya Veterinerlik Günü

29 Nisan

Dünya Dilek Günü

29 Nisan

Dünya Bale Ve Dans Günü

30 Nisan

Dürüstlük Günü

30 Nisan

Dünya Caz Günü

 Mayıs 2024 özel Günler

28 Nisan – 4 Mayıs

Kardeşlik Haftası

Mayıs Ayının İlk Haftası

Bilişim Haftası

Mayıs Ayının İlk Haftası

Trafik ve İlk Yardım Haftası

Mayıs Ayının İkinci. Haftası

Vakıflar Haftası

1 Mayıs

Golf Günü

1 Mayıs

Dünya Sevgi Günü

1 Mayıs

İşçi Bayramı

2 Mayıs

Bebek Günü

1 – 7 Mayıs

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

3 Mayıs

Dünya Basın Özgürlüğü Günü

3 Mayıs

Bahçede Meditasyon Günü

3 Mayıs

Dünya Astım Günü

4 Mayıs

İtfaiyeciler Günü

4 Mayıs

Yenileme Günü

4 Mayıs

Uluslararası Uzay Günü

4 Mayıs

Star Wars Günü (#May4beWithYou)

5 Mayıs

Karikatüristler Günü

4 – 10 Mayıs

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

6 Mayıs

Hıdrellez

6 Mayıs

Uluslararası Diyet Yapmama Günü

7 Mayıs

Dünya Limonata Günü

Mayıs ayının 2. Pazar günü

Anneler Günü

8 Mayıs

Serbest Ticaret Günü

8 Mayıs

Resepsiyonistler Günü

8 Mayıs

Çorap Giymeme Günü

9 Mayıs

Avrupa Günü

9 Mayıs

İstatistik Günü

6 – 12 Mayıs

Kan Haftası

10 Mayıs

Dünya Okyanus Günü

10 Mayıs

Danıştay ve İdari Yargı Haftası

10 – 16 Mayıs

Engelliler Haftası

12 – 18 Mayıs

Hemşireler Haftası

11 Mayıs

Tren Günü

11 Mayıs

Yeldeğirmenleri Günü

11 Mayıs

Dünya Göçmen Kuşlar Günü

11 Mayıs

Opera Günü

13 Mayıs

Türk Dil Bayramı

14 Mayıs

Dünya Eczacılık Günü

14 Mayıs

Dünya Çiftçiler Günü

15 Mayıs

Çikolatalı Kurabiye Günü

15 Mayıs

Yeryüzü İklimi Günü

15 Mayıs

Hava Şehitlerini Anma Günü

15 Mayıs

Uluslararası Aile Günü

16 Mayıs

Çizim Günü

15 Mayıs Tarihini İçine Alan Hafta

Aile Haftası

17 Mayıs

Dünya Hipertansiyon Günü

17 Mayıs

Dünya Telekomünikasyon Günü

17 Mayıs

Pizza Partisi Günü

18 Mayıs

Uluslararası Sanal Asistan Günü

18 Mayıs

Müze Günü

18 Mayıs

Tehlikede Olan Türler Günü

18 – 24 Mayıs

Müzeler Haftası

19 Mayıs

Yüzme Öğrenme Günü

19 Mayıs

Dünya Defter Günü

19 Mayıs

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

20 Mayıs

Klinik Araştırmalar Günü

15 – 21 Mayıs

Gençlik Haftası

21 Mayıs

Önemli Bir Bilgi Paylaşma Günü

21 Mayıs

Anti-Terörizm Günü

21 Mayıs

Dünya Süt Günü

22 Mayıs

Sherlock Holmes Günü

22 Mayıs

Gotik Günü

22 Mayıs

Biyolojik Çeşitlilik Günü

23 Mayıs

Kaplumbağa Günü

24 Mayıs

Taç Günü

25 Mayıs

Etik Günü

25 Mayıs

Uluslararası Kayıp Çocuklar Günü

25 Mayıs

Afrika Günü

28 Mayıs

Hamburger Günü

29 Mayıs

Bisküvi Günü

29 Mayıs

İstanbul’un Fethi

31 Mayıs

Dünya Sigara İçmeme Günü

31 Mayıs

Makaron Günü

31 Mayıs

Web Tasarımcılar Günü

31 Mayıs

Dünya Komşuluk Günü

31 Mayıs

Dünya Hostesler Günü

 Haziran 2024 özel Günler

1 Haziran

Çizim Günü

1 Haziran

Dünya Süt Günü

2 Haziran

Kanseri Yenenler Günü

3 Haziran

Çikolatalı Makaron Günü

3 Haziran

Ofisten Erken Ayrılma Günü

Haziran Ayının İlk Haftası

Açlıkla Mücadele Haftası

4 Haziran

Terziler Günü

5 Haziran

Koşma Günü

5 Haziran

Dünya Çevre Günü

6 Haziran

Rus Dili Günü

6 Haziran

D-Day(Normandiya Çıkartması)

7 Haziran

VCR Günü

7 Haziran

Çikolatalı Pasta Günü

7 Haziran

Donat Günü

8 Haziran

En İyi Arkadaşlar Günü

8 Haziran

Dünya Okyanuslar Günü

9 Haziran

Donald Duck Günü

10 Haziran

Tükenmez Kalem Günü

10 Haziran

Buzlu Çay Günü

10 Haziran

Nikola Tesla’nın Doğumgünü

12 Haziran

Süpermen Günü

12 Haziran

Kırmızı Gül Günü

12 Haziran

Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü

13 Haziran

Dikiş Makinesi Günü

14 Haziran

Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü

15 Haziran

Magna Carta Günü

15 Haziran

Hokkabazlık Günü

15 Haziran

Istakoz Günü

15 Haziran

Dünya Yaşlılara Şiddet ve Suistimal Farkındalık Günü

15 Haziran

Doğa Fotoğrafçılığı Günü

15 Haziran

Uluslararası Rüzgar Günü

Haziran Ayının 2. Haftası

Çevre Koruma Haftası

16 Haziran

Taze Sebzeler Günü

17 Haziran

Hindi Günü

17 Haziran

Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü

18 Haziran

Balık Tutma Günü

18 Haziran

Suşi Günü

18 Haziran

Otistik Farkındalık Günü

19 Haziran

Kirazlı Tart Günü

3. Pazar

Babalar Günü

20 Haziran

Dünya Verimlilik Günü

20 Haziran

Dünya Mülteciler Günü

21 Haziran

Kaykay Günü

21 Haziran

Dünya Hümanist Günü

21 Haziran

Dünya Hidrografi Günü

21 Haziran

Selfie Ve Özçekim Günü

21 Haziran

Dünya Müzik Günü

22 Haziran

Çikolatalı Ekler Günü

26 Haziran

Çikolatalı Puding Günü

26 Haziran

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü

29 Haziran

Fotoğraf Makinesi Günü

30 Haziran

Sosyal Medya Günü

30 Haziran

Emekliler Günü

Temmuz 2024 özel Günler

1 Temmuz

Kanada Günü

1 Temmuz

Doktorlar Günü

1 Temmuz

Parkları Ziyaret Etme Günü

1 Temmuz

Kabotaj ve Deniz Bayramı

2 Temmuz

Unutma Günü

2 Temmuz

UFO Günü

4 Temmuz

Barbekü Günü

5 Temmuz

Bikini Günü

6 Temmuz

Uluslararası Öpüşme Günü

6 Temmuz

Kızarmış Tavuk Günü

7 Temmuz

Çikolata Günü

7 Temmuz

Gerçekleri Söyleme Günü

7 Temmuz

Makarna Günü

8 Temmuz

Matematik Günü

10 Temmuz

Arılar Günü

11 Temmuz

Dünya Nüfus Günü

12 Temmuz

Basitlik Günü

13 Temmuz

Uluslararası Rock Günü

13 Temmuz

Patates Kızartması Günü

14 Temmuz

Kebap Günü

14 Temmuz

Gürültü Günü

15 Temmuz

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü

17 Temmuz

Dünya Emoji Günü

18 Temmuz

Mandela Günü

19 Temmuz

Dondurma Günü

20 Temmuz

Satranç Günü

21 Temmuz

Abur Cubur Günü

22 Temmuz

Hamak Günü

23 Temmuz

Sosisli Günü

24 Temmuz

Gazeteciler ve Basın Bayramı

27 Temmuz

Sütlü Çikolata Günü

27 Temmuz

Ebeveyn Günü

29 Temmuz

Ruj Günü

29 Temmuz

Lazanya Günü

29 Temmuz

Uluslararası Kaplan Günü

30 Temmuz

Dünya Arkadaşlık Günü

31 Temmuz

Dünya Tehlike Günü

 Ağustos 2024 özel Günler

1 Ağustos

Kız Arkadaş Günü

1 Ağustos

Ebeveyn Saygı Günü

1 Ağustos

Uluslararası Çocuk Bayramı Günü

1 Ağustos

Dünya Akciğer Kanseri Günü

1 Ağustos

Bira Günü

2 Ağustos

Boyama Kitabı Günü

3 Ağustos

Karpuz Günü

4 Ağustos

Sahil Güvenlik Günü

4 Ağustos

Kız Kardeşler Günü

4 Ağustos

Arkadaşlık Günü

5 Ağustos

Hardal Günü

5 Ağustos

İç Çamaşırı Günü

6 Ağustos

Temiz Nefes Günü

8 Ağustos

Bowling Günü

8 Ağustos

Kedi Günü

9 Ağustos

Kitap Severler Günü

12 Ağustos

Dünya Fil Günü

12 Ağustos

Uluslararası Gençlik Günü

13 Ağustos

Uluslararası Solaklar Günü

14 Ağustos

Sosyal Güvenlik Günü

15 Ağustos

Aslan Günü

17 Ağustos

Evsiz Hayvanlar Günü

17 Ağustos

Kocaeli Depremi

16 Ağustos

Erkek Bakım Günü

19 Ağustos

Fotoğrafçılık Günü

19 Ağustos

Yardımseverlik Günü

19 Ağustos

İnsani Yardım Günü

19 Ağustos

Havacılık Günü

20 Ağustos

Radyo Günü

20 Ağustos

Dünya Sivrisinek Günü

24 Ağustos

Uluslararası Tuhaf Müzik Günü

25 Ağustos

Öpücük Ve Buluşma Günü

26 Ağustos

Kadınların Eşitliği Günü

26 Ağustos

Köpek Günü

26-30 Ağustos

Zafer Haftası

27 Ağustos

Burger Günü

28 Ağustos

Papyon Günü

30 Ağustos

Frankenstein Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

 Eylül 2024 özel Günler

1 Eylül

Dünya Barış Günü

1 Eylül

Tembel Anneler Günü

4 Eylül

Gazete Taşıma Günü

5 Eylül

Geç Kalma Günü

6 Eylül

Erteleme Günü

7 Eylül

Dünya Sakal Günü

7 Eylül

Kitap Satın Alma Günü

7 Eylül

Salam Günü

7 Eylül

Uluslararası Hindi Akbaba Günü

8 Eylül

Fizyoterapi Günü

8 Eylül

Aktörler Günü

8 Eylül

Star Trek Günü

8 Eylül

Dünya Okuma-Yazma Günü

3 – 9 Eylül

Halk Sağlığı Haftası

10 Eylül

Dünya İntiharı Önleme Günü

10 Eylül

Dünya Serbest Paraşütçüler Günü

11 Eylül

Patriot Günü (İkiz Kuleler)

12 Eylül

Video Oyunları Günü

13 Eylül

Yerfıstığı Günü

13 Eylül

Yazılımcılar Günü

15 Eylül

Greenpeace Günü

14 Eylül

Dünya İlk Yardım Günü

16 Eylül

Jimnastik Günü

16 Eylül

Dünya Ozon Günü

17 Eylül

Anaysa Günü

18 Eylül

Su Tasarrufu Günü

19 Eylül

Patrona Sarılma Günü

19 Eylül

Gaziler Günü

19 Eylül

Uluslararası Korsanca Konuşma Günü

Eylül ayının 3. Haftası

İlköğretim Haftası

21 Eylül

Dünya Alzhemier Günü

21 Eylül

Sıfır Emisyon Günü

21 Eylül

Uluslararası Barış Günü

21 Eylül

Dünya Şükran Günü

22 Eylül

Beyaz Çikolata Günü

22 Eylül

Vejetaryen Günü

22 Eylül

Hobbit Günü

25 Eylül – 1 Ekim

Yangından Korunma Haftası (İtfaiyecilik Haftası)

25 Eylül

Dünya Yemek Günü

25 Eylül

Dünya Eczacılar Günü

25 Eylül

Çizgi Roman Günü

26 Eylül

Kereviz Günü

26 Eylül

Türk Dil Bayramı

26 Eylül

Dünya Doğum Kontrol Günü

26 Eylül

Dünya Fitness Günü

26 Eylül

Avrupa Dil Günü

Eylül Ayının Son Haftası

Demiryolları Haftası

27 Eylül

Deniz Kuvvetleri Günü

27 Eylül

Google’ın Kuruluş Yıldönümü

27 Eylül

Kültürlerarası Diyalog Günü

27 Eylül

Dünya Turizm Günü

29 Eylül

Dünya Kalp Günü

29 Eylül

Kahve Günü

30 Eylül

Uluslararası Çeviri Günü

 Ekim 2024 özel Günler

1 Ekim

Dünya Yaşlılar Günü

1 Ekim

Uluslararası Kahve Günü

1 Ekim

CD Player Günü

1 Ekim

Dünya Mimarlık Günü

1 Ekim

Dünya Vejetaryenlik Günü

2 Ekim

Dünya Şiddete Hayır Günü

2 Ekim

Çiftlik Hayvanları Günü

3 Ekim

Erkek Arkadaş Günü

Ekim Ayının 1.Haftası

Camiiler ve Din Görevlileri Haftası

Ekim Ayının 1.Haftası

Dünya Emzirme Haftası

Ekim ayının ilk Pazartesi

Dünya Çocuk Günü

Ekim ayının ilk Pazartesi

Dünya HABİTAT Günü

Ekim ayının ilk Pazartesi

Dünya Mimarlık Günü

Ekim ayının ilk Pazartesi

Dünya Konut Günü

4 Ekim

Gülümseme Günü

4 Ekim

Dünya Hayvanları Koruma Günü

4 – 10 Ekim

Dünya Uzay Haftası

5 Ekim

Uluslararası Öğretmenler Günü

5 Ekim

Steve Jobs’un Ölüm Yıldönümü

8 Ekim

Korkularla Yüzleşme Günü

9 Ekim

Dünya Posta Günü

10 Ekim

Çanta Günü

10 Ekim

Dünya Ruh Sağlığı Günü

11 Ekim

Yumurta Günü

11 Ekim

Dünya Gazete Dağıtıcıları Günü

12 Ekim

Müzik Günü

8 Ekim -12 Ekim

Ahilik Kültür Haftası

13 Ekim

Ankara’nın Başkent Oluşu

13 Ekim

İngilizce Dili Günü

13 Ekim

Dünya Konut Günü

14 Ekim

Dünya Standartlar Günü

15 Ekim

Gebelik ve Düşük Bebek Anma Günü

15 Ekim

Dünya Meme Sağlığı Günü

16 Ekim

Uluslararası Haysiyet Günü

16 Ekim

Sokak Kedileri Günü

16 Ekim

Patronlar Günü

16 Ekim

Sözlük Günü

16 Ekim

Steve Jobs Günü

16 Ekim

Mağazacılık Günü

16 Ekim

Dünya Okuma Haftası

16 Ekim

Dünya Gıda Günü

17 Ekim

Dünya Yoksullukla Mücadele Günü

10.19.2013

Köprü Günü

10.18.2013

Dünya Menopoz Günü

Ekim ayının 3. haftası

Standartlar Haftası

21 Ekim

Elma Günü

22 Ekim

Caps Lock Günü

23 Ekim

Van Depremi

23 Ekim

iPod Günü

23 Ekim

Köstebek Günü

24 Ekim

Birleşmiş Milletler Günü

26 Ekim

Hasta Hakları Günü

29 Ekim – 4 Kasım

Kızılay Haftası

28 Ekim

Animasyon Günü

29 Ekim

İnternet Günü

29 Ekim

Kedi Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

31 Ekim

Uluslararası Karadeniz Günü

31 Ekim

Cadılar Bayramı

31 Ekim

Sihir Günü

31 Ekim

Dünya Tasarruf Günü

 Kasım 2024 özel Günler

1 Kasım

Dünya Vegan Günü

1 Kasım

Yazarlar Günü

3 Kasım

Sandviç Günü

29 Ekim – 4 Kasım

Kızılay Haftası

1 – 7 Kasım

Türk Harf Devrimi Haftası

6 Kasım

Saksafon Günü

2-8 Kasım

Lösemili Çocuklar Haftası

3 -9 Kasım

Organ Bağışı ve Nakli Haftası

7 Kasım

Erkeklerin Yemek Yapma Günü

8 Kasım

X-Ray Günü

8 Kasım

Dünya Şehircilik Günü

Kasım ayının 2. Pazartesi başlayan hafta

Dünya Çocuk Kitapları Haftası

9 Kasım

Dünya Özgürlük Günü

10 Kasım

Alan Kodu Günü

10 Kasım

Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü

11 Kasım

Origami Günü

12 Kasım

Mutlu Saatler Günü

12 Kasım

Afet Eğitimi Hazırlık Günü

13 Kasım

Nezaket Günü

14 Kasım

Dünya Kalite Günü

14 Kasım

Dünya Diyabet Günü

15 Kasım

Buzdolabını Temizleme Günü

10 – 16 Kasım

Atatürk Haftası

16 Kasım

Uluslararası Hoşgörü Günü

16 Kasım

Guiness Dünya Rekor Günü

16 Kasım

UNESCO’nun Kuruluş Günü

17 Kasım

Dünya Prematürite Günü

19 Kasım

Dünya Tuvalet Günü

19 Kasım

Uluslararası Erkekler Günü

20 Kasım

Dünya Felsefe günü

20 Kasım

Dünya Çocuk Hakları Günü

22 Kasım

Diş Hekimleri Günü

22 – 27 Kasım

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Kasım Ayının 4.Perşembe Günü

Şükran Günü (ABD)

24 Kasım

Öğretmenler Günü

25 Kasım

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

26 Kasım

Dünya Hoşgörü Günü

29 Kasım

Diş İpi Günü

30 Kasım

Bilgisayar Güvenliği Günü

 Aralık 2024 özel Günler

1 Aralık

Dünya AIDS Günü

2 Aralık

Köleliğin Yasaklanması Günü

2 – 9 Aralık

Mevlana Haftası

3 Aralık

Dünya Engelliler Günü

4 Aralık

Kahverengi Ayakkabı Giyme Günü

5 Aralık

Kadın Hakları Günü

5 Aralık

Mühendisler Günü

5 Aralık

Ninja Günü

5 Aralık

Uluslararası Gönüllülük Günü

6 Aralık

Dünya Madenciler Günü

7 Aralık

Uluslararası Sivil Havacılık Günü

8 Aralık

Koro Günü

8 Aralık

Brownie Günü

9 Aralık

Uluslararası Veteriner Hekimliği Günü

9 Aralık

Tekno Müzik Günü

3 – 9 Aralık

Vakıf Haftası

10 Aralık gününü içine alan hafta

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası

10 Aralık

Dünya İnsan Hakları Günü

11 Aralık

Dağ Günü

12-18 Aralık

Yoksullarla Dayanışma Haftası

12 – 18 Aralık

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

13 Aralık

Keman Günü

14 Aralık

Maymun Günü

15 Aralık

Dünya Çay Günü

15 Aralık

Ücretsiz Kargo Günü

20 Aralık

Oyun Günü

21 Aralık

Dünya Kooperatifcilik Günü

25 Aralık

Kabak Pastası Günü

27 Aralık

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi

30 Aralık

Pastırma Günü

31 Aralık

Yılbaşı Kutlama Günü

Mahalli Kurtuluş Günleri 2024

Tarih

Kurtulan İl/İlçe

3 Ocak

İçel / Mersin

5 Ocak

Adana

6 Ocak

Adana / Ceyhan

7 Ocak

Osmaniye

8 Ocak

Hatay / Erzin

9 Ocak

Hatay / Dörtyol

12 Şubat

Kahramanmaraş / Merkez

13 Şubat

Erzincan / Merkez

13 Şubat

Giresun / Görele

14 Şubat

Trabzon / Vakfıkebir

14 Şubat

Trabzon / Beşikdüzü

15 Şubat

Gümüşhane / Merkez

15 Şubat

Trabzon / Maçka

16 Şubat

Bitlis / Tatvan

17 Şubat

Trabzon / Tonya

17 Şubat

Trabzon / Akçaabat

17 Şubat

Erzincan / Tercan

19 Şubat

Erzincan / Çayırlı

21 Şubat

Bayburt / Merkez

23 Şubat

Ardahan / Merkez

24 Şubat

Trabzon / Merkez

24 Şubat

Trabzon / Yomra

25 Şubat

Trabzon / Araklı

25 Şubat

Trabzon / Sürmene

25 Şubat

Ardahan / Çıldır

25 Şubat

Erzurum / İspir

27 Şubat

Artvin / Şavşat

27 Şubat

Trabzon / Çaykara

28 Şubat

Trabzon / Of

1 Mart

Ardahan / Hanak

1 Mart

İçel / Arslanköy

2 Mart

Rize

3 Mart

Erzurum / Aşkale

3 Mart

Erzurum / Pazaryolu

7 Mart

Artvin

7 Mart

Artvin / Ardanuç

7 Mart

Artvin / Borçka

9 Mart

Erzurum / Çat

9 Mart

Rize / Çayeli

10 Mart

Rize / Pazar

10 Mart

Rize / Ardeşen

11 Mart

Rize / Fındıklı

11 Mart

Erzurum / Ilıca

11 Mart

Bingöl / Karlıova

12 Mart

Artvin / Arhavi

12 Mart

Erzurum

13 Mart

Erzurum / Pasinler

13 Mart

Artvin / Hopa

14 Mart

Erzurum / Hınıs

14 Mart

Erzurum / Köprüköy

16 Mart

Erzurum / Horasan

18 Mart

Erzurum / Tekman

18 Mart

Erzurum / Karayazı

18 Mart

Erzurum / Narman

21 Mart

Erzurum / Tortum

22 Mart

Adana / Feke

25 Mart

Erzurum / Oltu

28 Mart

Erzurum / Olur

1 Nisan

Van / Erciş

1 Nisan

Van / Gürpınar

2 Nisan

Van

2 Nisan

Van / Muradiye

3 Nisan

Van / Çaldıran

3 Nisan

Van / Saray

7 Nisan

Erzurum / Şenkaya

11 Nisan

Şanlıurfa

14 Nisan

Ağrı / Diyadin

14 Nisan

Ağrı / Doğubeyazıt

14 Nisan

Ağrı / Hamur

14 Nisan

Ağrı / Patnos

14 Nisan

Ağrı / Taşlıçay

14 Nisan

Ağrı / Tutak

15 Nisan

Ağrı

16 Nisan

Ağrı / Eleşkirt

18 Nisan

Van / Başkale

22 Nisan

Hakkari

30 Nisan

Muş

3 Mayıs

Sakarya / Kaynarca

25 Mayıs

Adana / Pozantı

2 Haziran

Adana / Kozan

21 Haziran

Sakarya

21 Haziran

Zonguldak

22 Haziran

Sakarya / Sapanca

28 Haziran

Kocaeli

4 Temmuz

Kocaeli / Karamürsel

5 Temmuz

Hatay / İskenderun

6 Temmuz

Hatay / Kırıkhan

8 Temmuz

Hatay / Reyhanlı

19 Temmuz

Yalova

23 Temmuz

Hatay’ın Anavatana Katılışı

8 Ağustos

Bitlis / Merkez

27 Ağustos

Afyon

27 Ağustos

Afyon / Sincanlı

28 Ağustos

Bingöl / Solhan

30 Ağustos

Kütahya

30 Ağustos

Kütahya / Dumlupınar

30 Ağustos

Manisa / Demirci

30 Ağustos

Denizli / Çivril

31 Ağustos

Uşak / Sivaslı

1 Eylül

Eskişehir / Seyitgazi

1 Eylül

Kütahya / Gediz

1 Eylül

Uşak

1 Eylül

İzmir / Kiraz

1 Eylül

İzmir / Aliağa

2 Eylül

Eskişehir

2 Eylül

Uşak / Karahallı

2 Eylül

Uşak / Ulubey

3 Eylül

Balıkesir / Dursunbey

3 Eylül

Balıkesir / Sındırgı

3 Eylül

Denizli / Güney

3 Eylül

İzmir / Ödemiş

3 Eylül

Kütahya / Emet

3 Eylül

Kütahya / Tavşanlı

3 Eylül

Manisa / Selendi

3 Eylül

Uşak / Eşme

3 Eylül

Aydın / Buharkent

4 Eylül

Balıkesir / Bigadiç

4 Eylül

Bilecik / Bozüyük

4 Eylül

Bilecik / Söğüt

4 Eylül

Denizli / Buldan

4 Eylül

İzmir / Tire

4 Eylül

Kütahya / Simav

4 Eylül

Manisa / Kula

4 Eylül

Manisa / Sarıgöl

5 Eylül

Aydın / Kuyucak

5 Eylül

Aydın / Nazilli

5 Eylül

Aydın / Sultanhisar

5 Eylül

Balıkesir / Susurluk

5 Eylül

Bilecik / Pazaryeri

5 Eylül

Manisa / Alaşehir

5 Eylül

Manisa / Gördes

5 Eylül

Manisa / Salihli

6 Eylül

Manisa / Ahmetli

6 Eylül

Manisa / Gölmarmara

6 Eylül

Bilecik

6 Eylül

Aydın / Söke

6 Eylül

Aydın / Umurlu

6 Eylül

Aydın / Köşk

6 Eylül

Balıkesir

6 Eylül

Balıkesir / Balya

6 Eylül

Balıkesir / Gönen

6 Eylül

Balıkesir / Savaştepe

6 Eylül

Bursa / İnegöl

6 Eylül

Bursa / Yenişehir

6 Eylül

Manisa / Akhisar

6 Eylül

İzmir / Bayındır

7 Eylül

İzmir / Beydağ

7 Eylül

Manisa / Turgutlu

7 Eylül

Aydın

7 Eylül

Aydın / Germencik

7 Eylül

Aydın / Kuşadası

7 Eylül

Aydın / İncirliova

7 Eylül

Balıkesir / İvrindi

7 Eylül

İzmir / Torbalı

7 Eylül

Manisa / Saruhanlı

8 Eylül

Balıkesir / Burhaniye

8 Eylül

İzmir / Kemalpaşa

8 Eylül

İzmir / Selçuk

8 Eylül

Manisa

9 Eylül

Balıkesir / Edremit

9 Eylül

İzmir

9 Eylül

İzmir / Bornova

9 Eylül

İzmir / Menemen

9 Eylül

Bursa / Orhaneli

10 Eylül

Bursa / Orhangazi

11 Eylül

Bursa

11 Eylül

Bursa / Gemlik

11 Eylül

İzmir / Foça

11 Eylül

İzmir / Seferihisar

11 Eylül

İzmir / Güzelbahçe

12 Eylül

Bursa / Mudanya

12 Eylül

İzmir / Urla

12 Eylül

Manisa / Kırkağaç

13 Eylül

Manisa / Soma

13 Eylül

İzmir / Kınık

14 Eylül

Bursa / Karacabey

14 Eylül

Balıkesir / Manyas

14 Eylül

Balıkesir / Altınova

14 Eylül

Bursa / Mustafakemalpaşa

14 Eylül

İzmir / Bergama

14 Eylül

İzmir / Dikili

15 Eylül

Balıkesir / Ayvalık

16 Eylül

İzmir / Çeşme

17 Eylül

İzmir / Karaburun

17 Eylül

Balıkesir / Bandırma

18 Eylül

Balıkesir / Erdek

18 Eylül

Çanakkale / Biga

18 Eylül

Eskişehir / Mahmudiye

20 Eylül

Çanakkale / Bozcaada

20 Eylül

Çanakkale / Bayramiç

20 Eylül

Eskişehir / Mihalıççık

20 Eylül

Eskişehir / Sivrihisar

21 Eylül

Çanakkale / Ayvacık

22 Eylül

Afyon / Emirdağ

22 Eylül

Çanakkale / Ezine

23 Eylül

Çanakkale / Çan

24 Eylül

Afyon / Bolvadin

25 Eylül

Çanakkale / Lapseki

29 Eylül

Kars / Sarıkamış

30 Eylül

Ardahan / Göle

6 Ekim

İstanbul

17 Ekim

Çanakkale / Gökçeada

18 Ekim

Adana / Saimbeyli

30 Ekim

Kars

1 Kasım

İstanbul / Silivri

1 Kasım

Tekirdağ / Çorlu

1 Kasım

Tekirdağ / Saray

1 Kasım

Kırklareli / Vize

2 Kasım

Tekirdağ / Muratlı

3 Kasım

Kars / Arpaçay

3 Kasım

Kars / Susuz

8 Kasım

Kırklareli / Lüleburgaz

9 Kasım

Kırklareli / Pınarhisar

9 Kasım

Kırklareli / Babaeski

9 Kasım

Kırklareli / Pehlivanköy

10 Kasım

Kırklareli

11 Kasım

Kırklareli / Kofçaz

11 Kasım

Kırklareli / Demirköy

13 Kasım

Tekirdağ

13 Kasım

Gaziantep / Islahiye

14 Kasım

Iğdır / Aralık

14 Kasım

Iğdır

14 Kasım

Tekirdağ / Hayrabolu

14 Kasım

Tekirdağ / Malkara

15 Kasım

Hatay / Hassa

18 Kasım

Edirne / Uzunköprü

19 Kasım

Edirne / Keşan

19 Kasım

Edirne / Meriç

20 Kasım

Edirne / İpsala

20 Kasım

Bingöl / Kiğı

21 Kasım

Mardin

22 Kasım

Edirne / Havsa

23 Kasım

Edirne / Enez

25 Kasım

Edirne

26 Kasım

Çanakkale

26 Kasım

Çanakkale / Gelibolu

27 Kasım

Edirne / Lalapaşa

28 Kasım

Bursa / İznik

7 Aralık

Kilis

17 Aralık

Tekirdağ / Şarköy

17 Aralık

Tunceli / Pülümür

25 Aralık

Gaziantep

27 Aralık

İçel / Tarsus

 

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir