1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternetten Kitap Satmak için Ne Yapmalıyız?


0

İnternetten kitap satmak nasıl yapılır hemen öğrenin. Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan ve neredeyse hayatımızın tümünü oluşturan internet, alışkanlıklarımızı da derinden etkilemiştir. Hızla büyüyen e-ticaret sektörü de birçok kişinin iş yeri haline gelmiştir. Kazançlı ve karlı iş yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu sektörün kolaylıkları olduğu gibi zorlukları da bulunur.

İnternet aracılığıyla yapılan satışların günden güne artmasıyla beraber alışveriş anlayışı da internetten oluşmaya başlamıştır. Çeşitli yayınevlerinin internette açmış olduğu siteler, kitap satışını arttırmaya ve kolaylaştırmaya yönelik atılan adımdır.

Artık sahafların bile internet üzerinden satış yapmaya başladığı bu dönemde, okuyucular da kısa yoldan birden fazla kitap sahibi olma imkanına erişir. Bu sebeple de çoğu kişi tarafından internet üzerinden kitap alış-satışı gerçekleştirilir. Siz de kendi satışınızı yapmak için internet üzerinden kitap satışı konusunu detaylarıyla incelediğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternetten kitap satmak
İnternetten kitap satmak

İnternetten kitap satmak için gerekli adımlar nelerdir?

Öncelikli olarak kendinize etkili, yaratıcı ve dikkat çekici bir e-ticaret sitesi kurmalısınız. Kurduğunuz siteye kitap satışı temasını işledikten sonra, hangi kitleye hitap etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

Kendi içinde oldukça geniş kitlelere ve kategorilere ayrılabilen bu konunun basit iki teması vardır: Genç öğrencilere yönelik ya da herkese yönelik kitap satış sitesi. İki kitlenin de talepleri ve beklentileri farklılık gösterir. Dolayısıyla tedarik edeceğiniz kitaplar ve yayınevleri de değişir. Hedef almak istediğiniz kesimi belirlemenizin ardından o sınırlar içerisinde oluşturabileceğiniz en geniş ürün yelpazesine ulaşmalısınız.

Son yıllarda birçok kişi internetten kitap satmak istemektedir. Bu sebeple insanların sizin sitenizi tercih etmesi için cezbedici nedenler bulundurmanız gerekir. Mevcut piyasada yer alan sorunlara ve problemlere alternatif çözümler üreterek, olabildiğince kusursuz bir e-ticaret sitesine sahip olmanız müşterilerin önemli oranda dikkatini çekmeyi başarır.

internet üzerinden kitap satışı
İnternetten kitap satmak için gerekli adımlar nelerdir?

Ayrıca hızlı ve kısa sürede büyüyebilmek için de internet aracılığıyla yapılan satışlarda ortaya çıkan sıkıntıları çözmeniz ön plana çıkmanızı sağlar. Örneğin kargo ve sipariş esnasında yaşanan problemler müşterileri siteyle ilgili negatif düşünmeye iter. Bundan ötürü sipariş edilen kitabı en temiz, sorunsuz ve kısa sürede müşterilerin eline ulaştırırsanız rakip firmalardan birkaç adım önde bulunabilirsiniz. 

Detaylı saha araştırması yapıp hem rakip firmalar hakkında hem de kendi izleyeceğiniz yol haritası ile ilgili bilgi edindikten sonra, açtığınız e-ticaret sitesi için müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Sizlere etkili altyapı sunabilecek olan bir firmayla anlaşma sağlayıp, profesyonel site görünümüne kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Gerekli verileri elde etmenizin hemen ardından siteyi kategorilere ayırarak dikkat çekici bir tema oluşturabilirsiniz. Böylelikle siteyi ziyaret eden kullanıcılar kısa sürede istedikleri kitaba ulaşabilirler.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatımızdaki etkileri de oldukça artmıştır. Online alışverişin yanı sıra e-kitaplar da çoğu kişinin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Çoğu okuyucu tarafından tercih edilen e-kitaplar, akıllı cihazlar yardımıyla kitap okumanıza imkan tanımaktadır. Hızla büyüyen ve dikkat çeken bu alana da sitenizde yer vermek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Farklı ödeme yöntemleriyle kolaylık sağlayın

Online alışveriş yapmada ödeme yöntemi de oldukça önemli olup müşterilerin en dikkat ettiği şeyler arasında yer alır. İnternetten kitap satmak için farklı ödeme yöntemleriyle her müşteriye hitap etmeniz sitenizin büyüyüp müşteri kazanması için yeterli bir adım olabilir.

Örneğin; kredi, kartı, banka kartı, EFT ya da havale ve kapıda ödeme gibi çeşitli ödeme yöntemleri sayesinde alışveriş yapmak isteyen her müşteriye büyük oranda kolaylık sağlamış olursunuz. Siz de sıklıkla kullanılan bu yöntemleri tercih ederek sitenizin güvenilirlik seviyesini de müşteri sayısıyla birlikte orantılı şekilde arttırabilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir