1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten Saat Satmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken 6 Adım


0

İnternetten saat satmak isteyenlerin izlemesi gereken 6 adım nedir? sorusuna cevap veriyoruz. E-ticaret sektörü, son dönemin önde gelen alışveriş sistemleri arasında yer alır. Dünyanın dört bir yanından pek çok firmanın oluşturduğu e-ticaret siteleri, alım-satım işlemlerinin büyük bir kısmını kapsar.

Saat, pek çok kadın ve erkek tarafından kullanılan aksesuarlardan biridir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının saat satışına yöneldiği sıklıkla görülür. Ancak piyasanın önde gelenlerinden olabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İnternetten saat satmak isteyenlerin izlemesi gereken 6 adım ile ilgili tüm detayları sizlere bu yazımızda aktardık.

İnternetten saat satmak
İnternetten saat satmak

İnternetten saat satmak için izlenmesi gereken 6 Adım

Her işte olduğu gibi internetten saat satmak içinde izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar şunlardır;

 • Ürünleri Toptan Satın Alabilmek İçin Güvenilir Bir Tedarikçi Bulmak
 • Kaliteli Bir E-Ticaret Altyapısına Sahip Olmak
 • Ürün Çeşitliliğine Önem Vermek
 • Saat Satışına Uygun Nitelikte Bir E-Ticaret Sitesi Oluşturmak
 • Reklam Çalışmalarından Yararlanmak
 • Lider Pazaryerlerinde Satış Yapmak

1-Güvenilir bir tedarikçi bulmak

E-ticaret sitesi kurduktan sonraki en önemli adımlardan biri, detaylı tedarikçi araştırması yapmaktır. Satılacak ürünlerin kalitesini ve güvenilirliğini belirleyen tedarikçiler, firmanızın başarısında önemli bir role sahiptir. Uygun fiyata kaliteli ürünler sunan tedarikçiler, e-ticaret sitelerinin büyük çoğunluğu tarafından beğenilir.

Birden çok tedarikçi ile anlaşmak, e-ticaret firmalarına avantaj sağlar. Her tedarikçi farklı ve yeni ürünlerle sizleri buluşturur. Bu sayede müşterilerin taleplerini karşılamanız daha kolay hale gelir. Güvenilir tedarikçi bulan e-ticaret firmalarının kısa zamanda büyüdüğü görülür.

2-Kaliteli bir e-ticaret altyapısına sahip olmak

İnternet saat satışına başlayacak e-ticaret siteleri için önerilen konuların ikincisi, kaliteli bir e-ticaret altyapısı tercih etmektir. Saatler ile ilgili bilgileri sergileyeceğiniz sitenin kaliteli bir altyapıya sahip olması son derece önemlidir. Ancak e-ticaret altyapıları hakkında pek çok site sahibinin herhangi bir fikri olmadığı görülür.

Bu tarz yeterli bilgisi olmayan kişilerin konunun uzmanlarından yardım alması gerekir. İlk olarak hazır e-ticaret altyapısı paylaşımı yapan şirketlere yönelmeniz mümkündür. Hâlihazırda kaliteli ve güvenilir e-ticaret altyapılarını ayağınıza getiren şirketler, işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

Hiçbir altyapısal teknik detaylar ile uğraşmaktan kurtaran hazır altyapı paketleri, farklı firmalar tarafından satışa sürülür. Ücretli ve ücretsiz paket seçeneklerini gözler önüne seren firmalar, e-ticaret sitesi sahiplerinin ilgisini çeker. Kaliteli e-ticaret altyapıları arasından seçim yaparak sitenizin kurulumunda önemli bir adımı tamamlayabilirsiniz.

İnternetten saat satmak
İnternetten saat satmak

3-Ürün çeşitliliğine önem vermek

Saat, aksesuar kategorisinde değerlendirildiğinden birbirinden farklı model seçenekleri göze çarpar. Akıllı, dijital, su geçirmez, gümüş, hasır ve daha pek çok tasarımın bulunduğu saatler; e-ticaret siteleri tarafından satışa sunulur.

Ne kadar çok modele sayfanızda yer verirseniz, o kadar büyük bir alıcı kitlesine hitap etme şansınız oluşur. Bu nedenle geniş bir ürün yelpazesine sahip olmanız son derece önemlidir. Piyasadaki müşteri kitlesi ve ürünler hakkında detaylı analiz yaparak en çok tercih edilen modelleri kolayca saptayabilirsiniz.

Daha çok kişinin istek ve ihtiyaçlarına uygun saat modelleri, e-ticaret sitelerinin satış oranlarını yükseltir. Doğru ürünleri satışa koyarak firmanızın daha kısa sürede tanınır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

4-Saat satışına uygun nitelikte bir e-ticaret sitesi oluşturmak

İnternetten saat satışı oranlarını yükseltmek ve piyasanın öne çıkan firmaları arasına girmek, kaliteli bir sanal mağaza oluşturmanız halinde oldukça kolaydır. Saat satışından istediğiniz geri dönüşü alabilmek adına özenli ve dikkat çekici bir site tasarlamanız gerekir.

Temiz, sade ve anlaşılır tasarımdaki siteler; müşterileri yormadan ürün odaklı bir alışveriş gerçekleştirmesini mümkün kılar. Ürünü açıklayıcı görsel ve video gibi dosyaları sitede bulundurmanız da tavsiye edilir. Müşterilerin ürünler ile ilgili fikir sahibi olmasında bu dosyaların önemli bir etkisi gözlenir.

Görsellerin altında yer alan ürün açıklamaları, müşteri ve firma arasında sağlıklı bir iletişim kurulmasına katkıda bulunur. Sitenizde etkileyici metinlere yer vererek müşterilerin ilgisini çekmeniz kolaylaşır.

Özellikle satış oranlarının düşük olduğu ürünleri kampanyalar ile ilgi çekici hale getirmek, firmaların başarısında gözle görülür değişikliğe neden olur. Tasarımından ürün tanıtımına her parçasında kalitesini gösteren sanal mağazalar, e-ticaret sitelerinin büyüme sürecinde önemli bir role sahiptir. Siz de başarılı bir sanal mağaza oluşturarak firmanızın gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

5-Reklam çalışmalarından yararlanmak

Pek çok sektörde olduğu gibi internetten saat satışında da reklamların payı büyüktür. Müşterilerin dikkatini çekmek ve alışverişe teşvik etmek konusundaki başarısıyla bilinen reklam çalışmaları, e-ticaret sitelerine kolaylık sağlar.

Satışların hızlı ve etkili bir biçimde artmasına olanak tanıyan reklamlar, Google gibi arama motorlarında da firmanızı üst sıralara yerleştirir. Pazar ile uyumlu SEO çalışmaları yapmak ve anahtar kelimeler belirlemek, siteniz için avantajlı bir durum oluşturur.

Bunun yanı sıra e-ticaret sitenizde sektör ve ürünler ile ilgili blog yazıları paylaşmak, sitenizin ziyaret sayısının artmasını sağlayacaktır. Böylece arama motorlarında yapılan araştırmalarda üst sıralarda yer alma fırsatını yakalarsınız.

Reklam ve SEO çalışmaları hakkında uzman kişilerden yardım alabileceğiniz gibi kendi başınıza sitenizi geliştirme şansınız da bulunur. Konuya dair sahip olduğunuz bilgiler ışığında e-ticaret sitenizde reklam çalışması yapmaya başlayabilirsiniz.

6-Lider pazaryerlerinde satış yapmak

E-ticaret sektörünün büyümesi ve dünya çapında bir alışveriş ortamına dönüşmesi, pek çok pazaryerinin ortaya çıkmasını tetiklemiştir. Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen pazaryerleri, e-ticaret sitelerinin satış yapması için oldukça uygun alanlardandır.

İnternetten saat satışı sürecini daha kolay kontrol edebilmek için Trendyol, N11, HepsiBurada gibi pazaryerlerinde satış gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak pazaryerlerinde satış yapmadan önce sitenizi entegre etmeniz gerekir.

Pazaryeri entegrasyonu yapan e-ticaret siteleri hem kendi web sitesi üzerinden hem de pazaryeri aracılığıyla satış gerçekleştirebilir. Bu sayede firmaların kısa zamanda çok daha yüksek karlara ulaştığı görülür. Özellikle sektöre yeni giriş yapan e-ticaret sitelerine kolaylık sağlayan pazaryeri entegrasyonları, firma bilinirliğini önemli ölçüde artırır.

Dünyanın pek çok ülkesinde binlerce üyeye sahip pazaryerleri, e-ticaret sektörünün geliştirilmesine katkıda bulunur. Siz de internetten saat satışı yapmak isteyenlerin izlemesi gereken 6 adımı öğrenerek başarılı bir saat sitesi oluşturabilirsiniz.

4.5/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir