1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten Satış Yapmak İsteyenler için En Detaylı Rehber


0

İnternetten satış yapmak isteyenler için en detaylı rehberi hazırladık. E-ticaret, son yılların en gözde sektörlerinden biri haline geldi. Özellikle pandemi ile birlikte insanların alışveriş davranışları köklü değişikliklere uğrayıp, alışverişlerini internet üzerinden yapma şekline dönüşmüştür.

Yeni iş kurmak isteyen veya insanların alışverişlerini internetten yaptığını gören kişiler, işletmeler, girişimciler e-ticaret yapma planları yapıp harekete geçmeye başladı. İnternetten satış yapmak işletmelere, e-ticaret sitelerine ciddi avantajlar sağlayıp, satışlarını ve marka bilinirliklerini artırmaktadır.

İnternetten satış yapmak
İnternetten satış yapmak

İnternetten satış yapmak işletmelere, e-ticaret sitelerine büyük avantajlar sağlasa da çok dikkat edilmesi gerekiyor. Burada yapılacak küçük bir hesap hatası sizi maddi zarara sokup, hukuki sorumluluklarla karşı karşıya getirebilir. İnternetten satış yapmak isteyenlerin hukuki sorumluluklarla karşı karşıya kalmaması için internetten satış yapılır konusunu çok iyi öğrenmeleri gerekir.

İnternetten satış yapmak isteyen kişilere yol göstermek, onlara rehberlik etmek amacıyla yazdığımız bu makale ile herkes kolaylıkla internetten bir şeyler satabilecek, E-ticaret ile ilgili, internetten ürün satmak ile ilgili akıllarındaki tüm soruların cevaplarını bulacaklardır.

İnternetten satış nedir?

İnternetten satış veya diğer ismiyle e-ticaret, girişimcilerin, kişilerin veya firmaların e-ticaret sitesi adı verilen yazılımlar ile veya pazaryerlerinde mağaza açarak ürün ve hizmetlerini belli bir ücret karşılığında satmalarına denir.

Ürün veya hizmetlerini internet üzerinden satan kişi veya işletmeler bütün süreci internet üzerinden yürütmektedir. E-ticaret ile ürün satacak olan kişiler kendilerine e-ticaret sitesi kurarak veya pazaryerlerinde mağaza açarak satış işlemlerini yürütmektedir.

İnternetten satışa, fiziksel ticaretin internet üzerinden yapılmasıdır diyebiliriz. Yapılan bir çok şey fiziksel ticaretle aynı olup, sadece kullanılan yöntemler internet üzerinden yapılmaktadır.

İnternetten satış nasıl yapılır?

İnternetten satışın, fiziksel ticaretten çok büyük bir farkı olmayıp kullanılan yöntem ve mantalite aynıdır diyebiliriz. İnternetten satış yapılırken dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara işin başında dikkat edilmezse başarısız olunması ve zarar edilmesi kuvvetle muhtemeldir.

İnternetten satış yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır;

 • Satış yapacağınız sektör ve ürünleri çok iyi araştırıp öyle karar verin.
 • İş planınızı hazırlayın.
 • E-ticaret şirketinizi kurun.
 • Ürün temin edeceğiniz toptancı veya tedarikçinizi iyi belirleyin.
 • E-ticaret sitenizin alt yapısını belirleyip satın alın ve sitenizi kurun.
 • E-ticaret sitenize satacağınız ürün veya hizmetlerinizi ekleyin.
 • E-ticaret sitesi tasarımını yapın veya yaptırın.
 • E-ticaret siteniz için Sanal pos ekleyin ve kargo anlaşması yapın.
 • E-ticaret sitenizden sattığınız ürün ve hizmetlerin pazarlamasını yapın.
 • Pazar yerlerinde de mağazanızı oluşturun.
İnternetten Satış Yapmanın Avantajları Nelerdir?
İnternetten satış yapmanın avantajları nelerdir?

İnternetten satış yapmanın avantajları nelerdir?

İnternetten ürün satmak veya e-ticaret yapmak girişimciler, kişiler veya firmalar için bir çok avantajlar sağlar. İnternetten satış yapmak şu avantajları sağlar;

 1. E-ticaret yapmanın maliyeti fiziksel ticarete göre daha azdır. Bu anlamda daha az sermaye ile internetten satış yapabilirsiniz.
 2. Fiziksel ticarette ulaşabileceğiniz müşteri sayısı bulunduğunuz lokasyon ile sınırlı iken, e-ticaret yaparak dünyanın her tarafındaki hedef kitlenize ulaşmanız mümkündür.
 3. Fiziksel mağazalar belli saat aralıklarında hizmet verebiliyorken, e-ticaret siteleri 7 gün 24 saat hizmet verebilir.
 4. Fiziksel mağazalar marka bilinirliklerini bulundukları lokasyon sınırlarında yapabiliyorken, e-ticaret sitesi ile dünyanın her tarafındaki internet kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.
 5. E-ticaret siteleri stoktaki ürünlerini fiziksel mağazalara göre daha kolay ve daha hızlı tüketir.
 6. Fiziksel mağazalarda belli adette ürün sergilenebilirken, e-ticaret siteleri ile sınırsız ürün sergilenebilmekte.
 7. Fiziksel ticarette yapılan kampanya ve indirimler sadece yaşanılan coğrafya ile sınırlı iken e-ticaret sitesi ile bu sınırlama ortadan kalkmaktadır.
 8. E-ticaret sitelerinin rakipleri ile rekabet edebilmesi daha kolaydır.
 9. E-ticaret siteleri dijital pazarlama çalışmaları ile hedef kitlelerine daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilmekte.
 10. E-ticaret siteleri fiziksel ticarete göre daha sadık bir müşteri kitlesi oluşturabilmekte.
 11. E-ticaret sitelerinin rakip analizini yapıp strateji belirlemeleri daha kolay ve daha hızlıdır.
 12. E-ticaret siteleri bir takım araçlarla hedef kitlelerini daha hızlı büyütüp, satışlarını da bu oranda daha kolay yapabilmektedir.

İnternetten satış yapmanın önemi

E-Ticaret siteleri e-ticaret yaparak ürün veya hizmet satan siteler işlerini daha kolay ve daha hızlı bir şekilde geliştirebilmektedir. Bununla beraber sermaye sıkıntısı yaşayan girişimciler ve işletmeler daha az bir sermaye ile e-ticarete başlayabilmekte.

İşletmeler ve kişiler için internetten satış yapmak şu nedenlerden dolayı önemlidir;

 • İşletmeler ve kişiler e-ticaret sayesinde hedef kitlesine daha kolay ve daha hızlı ulaşarak marka bilinirliklerini artırabilmekte
 • E-ticaret yapmak fiziksel ticarete göre daha az maliyetlidir.
 • E-ticaret sayesinde markanızın tanınması globalde daha kolaydır
 • Hedef kitlenizdeki kişiler satmış olduğunuz ürün veya hizmetleri 7/24 temin edebilme imkanına sahip olmaktadır
 • Ticari hedefleriniz doğrultusunda büyümeniz e-ticaret ile daha kolay olup daha kısa sürede gerçekleşir
 • E-ticaret ile internet kullanan bütün herkes potansiyel müşteri adayınız olup bunlara her an satış yapabilme ihtimaline sahip olursunuz
 • Devlet tarafından sunulan hibe desteklerden artık e-ticaret siteleri de yararlanabilmekte.

Sizlerde kendi e-ticaret sitenizi açıp internetten satış yapabilirsiniz. Yukarıda ki sayılan bütün avantajlardan yararlanabilirsiniz.

İnternetten satış yaparak para kazanma

Bu gün bir çok girişimci ve işletme internetten satış yaparak para kazanmakta. Günümüzde artık internetten ürünü satılmayan sektör yok gibidir diyebiliriz. Her sektörde e-ticaret yapılmakla beraber her sektörün kar marjı, potansiyeli farklı farklıdır.

Sıfırdan e-ticarete başlamak isteyen kişiler genelde çok popüler olan sektörlere bakarak karar vermekte. Çok popüler olan sektörlerde rekabet çok yüksek olduğundan başlangıçta buralarda başarılı olmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bunun yerine rekabeti daha az olan niş sektörlerde e-ticarete başlamak daha doğru olacaktır.

Önerilen içerik:

En Popüler Niş İş Fikirleri

E-ticarette popüler olan sektörler şunlardır;

 • Anne ve Bebek
 • Ayakkabı
 • Bilgisayar
 • Cep Telefonu
 • Çanta ve Aksesuar
 • Çiçek
 • Elektronik
 • Ev Tekstili
 • Dekorasyon
 • Giyim ve Tekstil
 • Kozmetik
 • Petshop

Yukarıdaki popüler olan e-ticaret sektörlerinde sizlerde e-ticaret sitenizi kurup hemen satışa başlayabilirsiniz. E-ticarete başlamak için gerekli sermayeniz yoksa bunun yerine stoksuz satış olarak bilinen dropshipping yöntemi ile başlayabilirsiniz.

Instagram’dan Satış Yapmak
İnstagramdan satış yapmak

İnstagramdan satış yapmak

Günümüzde e-ticaret daha çok kendi e-ticaret sitesini açmak veya Pazar yerlerinde mağaza açmak şeklinde yapılırken sosyal medya uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte buralarda da e-ticaret yapılmaya başlandı. Sosyal medya uygulamaları içerisinde, en çok e-ticaretin yapıldığı platform ise İnstagram’dır.

İnstagram uygulaması her geçen gün kullanıcı sayısını artırmakla beraber, ürün veya hizmet satan, ürün veya hizmet satın alan insan sayısı da aynı şekilde artış göstermektedir.

İnstagram uygulamasının kullanıcı sayısının yüksek olması pek çok kişinin bu platformda e-ticaret yapmasına neden olmaktadır. Zira Google da en çok yapılan e-ticaret aramalarından biriside “instagramda satış yapmak” kelime grubudur.

Kullanıcısının ve satış yapanların çok fazla olduğu İnstagram uygulamasında satış yapmak için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu noktalara ne kadar çok dikkat ederseniz o kadar çok başarılı olur ve satış yaparsınız.

İnstagram’da satış yapmak için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

 • Ticaretin her alanında olduğu gibi İnstagramda da satış yapmak istiyorsanız mutlaka şirket kurmuş olmanız gerekiyor. Şirket kurmak sattığınız ürünlerle ilgili fatura kesip, verginizi ödeme imkanı sunacaktır. Faturasız satış yapmanın önemli mali suçlardan biri olduğunu hatırlatmak isteriz.
 • İnstagramda satış yaparken kurumsal bir görüntü vermek, satış oranlarını önemli oranda artıracaktır. İnstagramda kurumsal görüntü veren en önemli unsurlardan biriside kendi e-ticaret sitenizin olmasıdır. İnstagramda satış yapıyorsanız mutlaka kendi e-ticaret sitenizde olsun.
 • İnstagram profilinizin kurumsal görünmesi kullanıcılarınıza güven verecektir. İnstagram profilinizi mutlaka kurumsal kimliğinize göre düzenleyin. Kurumsal olduğunuzu, e-ticaret sitenizin adresi, fiziksel adresiniz, telefon ve iletişim bilgilerini yazarak ve marka logonuzu ekleyerek gösterebilirsiniz.
 • E-ticaret siteniz ile İnstagram hesabınızı birbirine bağlamanız kullanıcıların daha kolay alışveriş yapmasına ve size daha fazla güven duymasını sağlar. Bu nedenle mutlaka İnstaShop kullanın.

İnstagram profilinizi kurumsal olduğunuzu gösterecek şekilde düzenleyerek İnstaShop bağlantınızı yaptıktan sonra İnstagramda satış yapmaya başlayabilirsiniz. İnstagramda satışlarınızı artıracak en önemli şey düzenli ve doğru bir iletişim kurmanıza bağlıdır. İnstagramda hedef kitlenizle doğru ve düzenli bir iletişim kurabilmek için;

 1. İnstagramdaki potansiyel hedef kitlenizle doğru iletişim kurabilmek için mutlaka Sosyal Medya Takvimi hazırlayın. Bu takvimi hedef kitlenizin yapısına, beklentilerine uygun şekilde hazırlamaya dikkat edin. Sosyal Medya Takvimi hazırlarken bu amaçla yapılmış sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz.
 2. İnstagramda paylaşım yapacağınız fotoğraf ve videoların boyutlarının İnstagram tarafından belirlenen ebatlarda olmasına dikkat edin. İnstagramın belirlediği ebatlarda paylaşım yapmamanın profesyonel görünmemenize neden olacağını unutmayın.
 3. İnstagramda sadece fotoğraf veya video paylaşmayın. Bunların yanında uygulama tarafından kullanıma sunulan Instagram Hikayeleri, Reels videoları, canlı yayınlar gibi özellikleri de kullanmaya dikkat edin. Bu özellikleri kullanmak etkileşim oranlarınızı artırıp, hedef kitlenize güven verecektir.
 4. İnstagramda paylaşım yaptığınız fotoğraf ve videolara paylaşım amacına uygun metinler ekleyin. Yazacağınız metinlerde büyük veya abartılı vaatlerde bulunmayın. Bu tarz bir paylaşım dili hedef kitlenizi kaybetmenize neden olacaktır. Metinlerinizin doğru ve akıcı bir üslupta olmasına dikkat edin.
 5. Paylaşımlarda kullandığınız metinlerin Call to Action denilen harekete geçirici metinler olmasına dikkat edin.
 6. İntagram paylaşımlarınızın tamamında paylaşım amacına uygun hashtaglar kullanmaya özen gösterin. Kullanacağınız hashtagların spam olarak algılanmasına neden olacak kadar fazla olmamasına dikkat edin.
 7. İnstagram da yaptığınız paylaşımların daha fazla kişiye ulaşması için İnstagram reklamları verin. Vereceğiniz reklamların daha fazla kişiye gösterilmesinden ziyade doğru kişilere gösterilmesi için optimize edin.

Yukarıdaki unsurlara dikkat ederek instagram üzerinden daha fazla satış yapabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
İnstagramda Ne Satabilirim?

Fiziksel bir mağaza açmadan da internetten satış yapılabilir mi?

E-ticaret yapmak isteyen insanların en çok sorduğu sorulardan biriside “mağaza açmadan internetten satış yapılabilir mi?” sorusudur. E-ticaret yapacak olan herkesin fiziksel bir dükkan açacak kadar sermayesi olmayabiliyor.

Bu nedenle e-ticaret yapacak olan kişilerin mutlaka dükkan açması gerekmiyor. Fiziksel bir dükkan veya mağaza açmadan da e-ticaret yapılabilir.

E-ticaret yapmak için fiziksel bir dükkandan ziyade ürünlerinizin tutulduğu, sevkiyatın yapıldığı bir depoya ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer depo kiralayacak bir bütçeniz yoksa dahi yine e-ticaret yapabilirsiniz.

Stoksuz ticaret olarak bilinen dropshipping yöntemi ile fiziksel bir dükkanınız ve deponuz olmadan da e-ticaret yapabilirsiniz.

Dropshipping yapabilmek için ürünleri tedarik edeceğiniz bir firmayı bulmanız ve bu firmanın vereceği XML dosyası ile onun sitesindeki tüm ürünleri kendi sitenizde satışa sunabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
XML Veren Firmalar Bilgi Rehberi 2023

Fiziksel bir mağaza veya dükkan açmadan e-ticaret yapmak için dijital pazarlama çalışmalarına çok önem verilmesi gerekir.

İnternetten Satış Yaparken Kargo İşlemleri Nasıl Yürütülür?
E-ticarette kargo işlemleri nasıl yürütülür?

E-ticarette kargo işlemleri nasıl yürütülür?

İnternetten satmış olduğunuz ürünleri en kısa zamanda satın alan müşterinize ulaştırmanız gerekiyor. Satışı yapılan ürünlerini müşterilerine zamanında ulaştırabilmeleri için e-ticaret sitelerinin kargo firmaları ile anlaşma yapması gerekiyor.

Kargo firmaları ile sürekli olarak çalışacağınızı gösteren kargo anlaşması sayesinde kargo gönderilerinizi daha uygun fiyatlara gönderebilirsiniz.

E-ticaret sitenizden satılan ürünlerin müşterilerinize ulaştırılması için kargo firmaları ile anlaşma yaparken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar;

 1. Anlaşma yapılacak kargo firmasının şube sayısı
 2. Anlaşma yapılacak kargo firmasının çalışma prensipleri
 3. Anlaşma yapılacak kargo firmasının adresten teslim alma koşulları
 4. Anlaşma yapılacak kargo firmasının referansları
 5. Anlaşma yapılacak kargo firmasının anlaşmalı kargo fiyatları
 6. Anlaşma yapılacak kargo firmasının kargo entegrasyonu olup olmadığı
 7. Anlaşma yapılacak kargo firmasının kapıda ödeme alıp almadığı

Eğer e-ticaret sitenizde ayda ortalama 150 ve üzeri adetlerde satış oluyorsa kargolarınızı uygun fiyatlarla gönderebilmek için mutlaka kargo anlaşması yapmalısınız. Kargo anlaşması yapmak için en az birkaç kargo firmasından teklif alıp yukarıdaki kriterler çerçevesinde değerlendirdikten sonra karar vermelisiniz. Kargo firmaları anlaşma yapmak için genelde aşağıdaki belgeleri ister. Bunlar;

 • Vergi Levhası
 • Anlaşma sözleşmesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Yukarıdaki belgeleri hazırlayarak sizde kendi kargo anlaşmanızı imzalayabilirsiniz. Kargo anlaşmanızı imzaladıktan sonra uygun fiyatlardan kargoları müşterilerinize ulaştırılacaktır. Eğer Pazar yerlerinde de mağazanız varsa kargo anlaşmanızı yapmanıza gerek yoktur. Pazar yerlerinin anlaşmalı kargoları ile ürünlerinizi müşterilerinize gönderebilirsiniz.

İnternetten satış yaparak başarılı olunabilecek sektörler

E-ticarete başlamak isteyen kişilerin en çok sorduğu veya araştırdığı konu “acaba hangi sektörde başarılı olabilirim” konusudur. E-ticarette başarılı olabilmek için doğru sektörde faaliyet göstermek çok önemlidir.

Hangi sektörde e-ticaret yapacağınıza karar vermeden önce çok iyi araştırıp öyle karar vermelisiniz. E-ticarete başlamadan önce aşağıdaki hususlarda araştırmalar yapmanızı tavsiye ederiz. Bunlar;

 • E-ticaret istatistikleri
 • E-ticaret sektör önerileri
 • E-ticaret ürün tavsiyeleri
 • E-ticaret ürün analizleri
 • Pazaryeri analizleri
 • Pazaryeri ürün analizleri

Yukarıdaki konularda yapacağınız detaylı bir araştırmadan sonra sektörünüzü belirleyin. İnsanlar detaylı bir araştırmadan sonra genelde aşağıdaki sektörlerde e-ticarete başlamaktadır. Bunlar;

 1. Tekstil ve Giyim
 2. Elektronik
 3. Anne ve Bebek
 4. Spor ve Outdoor
 5. Kişisel Bakım ve Kozmetik
 6. Petshop
 7. Hediyelik Eşya
 8. Ev ve Dekorasyon
 9. Beyaz eşya
 10. Çiçek ve Çiçeklik
İnternetten Satış Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler
İnternetten satış yapmak için bilinmesi gerekenler

İnternetten satış yapmak için bilinmesi gerekenler

İnternetten satış yapmak için bir çok konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu konularda bilgi sahibi olmadan e-ticarete başlamanız başarısız olmanıza neden olacaktır. O yüzden e-ticarete başlamadan önce bu konular hakkında bilgi sahibi olun. İnternetten satış yapmak için bilinmesi gerekenler şunlardır;

 • İnternetten satış yapmak için ilk olarak bir iş planı hazırlamanız gerekiyor. Bu iş planında neyi ne zaman, ne şekilde yapacağınızı, o işleri yapmak için ne kadar bütçe harcayacağınızı belirtin. Bu şekilde hazırlanacak bir iş planı sizi bir çok hatadan kurtarıp, önünüzü daha net görmenize yardımcı olacaktır.
 • E-ticaret yapmak için KOSGEP hibe teşviklerinden yararlanabilirsiniz. Bu teşviklerden yararlanabilmek için şirket kurmadan önce KOSGEP eğitimlerini tamamlamış olmanız gerekmekte. Şirket kurulumunu KOSGEP eğitimlerinden önce yapmışsanız iş kurma desteğinden yararlanamazsınız.
 • E-ticaret yapmak için sağlam bir e-ticaret altyapısına ihtiyacınız bulunmakta. İhtiyacınız olan e-ticaret altyapısını iyi araştırma ile bulabilirsiniz.
 • E-ticaret sitenizden satacağınız ürünler için sağlam bir tedarikçi bulmalısınız
 • İnsanların artık %75’i alışverişlerini mobil cihazlar ile yapmakta. Bu nedenle açacağınız e-ticaret sitesinin mutlaka responsiye yani mobil uyumlu e-ticaret sitesi olmasına dikkat edin.
 • E-ticaret sitenizin tasarımını, sitenizde ki ürün görsellerini, sitenizin ana sayfasındaki slider ve bannerleri, sosyal medya paylaşımlarınızı alanında yetenekli ve tecrübeli tasarımcılara yaptırın.
 • E-ticarete başlamadan önce mutlaka bir kargo firması ile anlaşma yapın. Bu kargo giderlerinizi azaltacaktır.
 • E-ticaret sitenizi mutlaka ETBİS veritabanına kayıt ettirin. ETBİS Veri tabanına kayıt olmanız müşterilerinize güven verecektir.
 • E-ticaret sitenizden satmış olduğunuz ürünlerin ücretini kredi kartı ile tahsil edebilmek için mutlaka bir sanal pos firması ile anlaşma yapın ve sitenize entegre edin.
 • Satışlarınızı artırmak ve marka bilinirliğinizi artırmak içim dijital pazarlama çalışmalarına önem verin
 • E-ticaret sitenizin Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sırlarda çıkması ve sitenize ziyaretçi gönderilmesi için arama motoru optimizasyonu yani E-ticaret SEO çalışmalarına önem verin.
thumbnail
Önerilen Yazı
E-Ticaret SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İnternetten satış yapmak için eğitimi almak gerekir mi?

İnternetten satış yapmak, kulaktan dolma bilgilerle yapılabilecek bir iş değildir. İnternetten satış yapacak olan kişilerin belli konularda mutlaka e-ticaret eğitimi almış olması gerekmektedir. E-ticaret hakkında ne kadar bilgi sahibi olunursa, e-ticaret süreçleri de o dere kolay ve sorunsuz yönetilir. E-ticaret hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız o kadar da başarılı olursunuz.

E-ticaret yapacak olan kişilerin aşağıdaki konularda eğitim almaları onların çok daha başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Alınabilecek e-ticaret eğitimleri şunlardır.

 1. E-ticaret uzmanlığı
 2. E-ticarette fotoğrafçılık
 3. SEO
 4. E-ticarette tasarım
 5. Sipariş yönetimi
 6. Temel muhasebe eğitimleri
 7. Sanal pos entegrasyonları
 8. E-ticaret raporları

Yukarıda sayılan eğitimlerin haricinde ne kadar çok eğitime katılır, bilgi sahibi olursanız internetten satış yapmak için daha bilgili olur, e-ticaret süreçlerini o kadar kolay yönetirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir