1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

En Kolay Toptancı Nasıl Bulunur?


0

En kolay toptancı nasıl bulunur hemen öğren. Herhangi bir markanın bayisi olmayan ama Trendyol başta olmak üzere pazaryerlerinde e-ticaret yapmak isteyen çoğu kişinin ortak sorunu toptancı bulamamak. Bu anlamda insanlara faydalı olacak fazla kaynakta bulmak zor gibi.

En kolay toptancı nasıl bulunur
En kolay toptancı nasıl bulunur

Toptancı nasıl bulunur?

Toptancı bulma konusunda o kadar çok değişken, dikkat edilmesi gereken hususlar var ki. Birde şu toptancıdan al demek sorumluluk demek. İnsanın kendi dışındaki birilerine vesile olması sorunlar çıkması durumunda sorumluluk üstlenmesi demek.

Youtube üzerinde Trendyol da satış artırma, Trendyol da para kazanma, Trendyol satış teknikleri konularında videolar hazırlayan Tuer Akkaya bu videosunda toptancı nasıl bulunur sorusuna uygulamalı olarak cevap veriyor. Tuger Akkaya videosunda toptancı bulunurken üç kısma çok dikkat etmek gerekiyor. Bunlar;

 • Orijinal ürün
 • Güvenilir bir toptancı
 • Alınan ürüne toplu fatura verilmesi.

Trendyol başta olmak üzere pazaryerlerinde satış yapılacağı zaman iade ve problemler yaşamamak için orijinal ürün satmak gerekiyor. Orijinal ürün bulduktan sonra bu ürünlerin alınacağı toptancıları çok iyi belirlemek gerekiyor. Başlangıçta o toptancıyı tanımak adına minimum oranda ürün satın alın.

O toptancının ticaret anlayışını, ürünlerini, stok durumu gibi hususlarda bilgi edinmeye çalışın ona göre ticaret yapmaya karar verin. Orijinal ürün ve güvenilir toptancı bulduktan sonra bu toptancının ürünlere tek tek değil de toplu fatura verip vermeyeceğine bakın. Çünkü aldığınız ürünleri sizde faturalı satacaksınız.

Faturasız ürünlerin kesinlikle satılmaması gerekiyor. Zira faturasız ürün satmak hem kanunen suç hem de platform tarafından ciddi yaptırımları var.

toptancı
toptancı

Doğru toptancıları N11 Pro kısmından bulabilirsiniz. Burada yüzlerce kategoride yüzlerce satıcı var. Satıcıların ürünlerini minimum sayıda alıp ürünler ve satıcı hakkında kanaat oluşturabilirsiniz. N11 Pro haricinde ToptanTR firmasını da tercih edebilirsiniz.

Doğru satıcı ve ürünü bulduktan sonra bu ürünü doğru fiyattan satmak önemli. Bunun için fiyat hesaplama araçları üzerinden hesaplama yapmanız gerek. Satmak istediğiniz ürünün isim veya barkodunu Trendyol arama kısmından bulun.

Bulduğunuz bu rürünün birebir aynı ürün olmasına dikkat edin. Ürünün satmak istediğiniz pazaryerinde kaça satıldığını öğrenin. Daha https://nesatilir.com/NeSatilir-Komisyon-Hesaplama adresinden satış yapacağınız kategoriyi belirleyip ürünü satmak istediğiniz fiyatı, aldınız fiyatı, kargo ücretini yazarak kaç lira kar edeceğinizi öğrenin. Ve bu ürünü satmaya değip değmeyeceğine karar verin.

Bu şekilde satmak istediğiniz ürünleri teker teker belirleyin ve satışa çıkartın. Pazaryerlerindeki çoğu satıcı doğru fiyatı belirleme noktasında hata yapıyor gibi. Doğru fiyatlandırma nasıl yapılmalı konusu ile ilgili aşağıdaki makaleyi mutlaka okuyun.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ürün Satarken Doğru Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Doğru ürün ve doğru toptancıyı belirledikten sonra bunları trendyolda doğru bir şekilde listeletmek önemli. Doğru ürün ekleme, listeleme ve daha çok satış yapmak için aşağıdaki iki makaleyide mutlaka izleyin.

thumbnail
Önerilen Yazı
Trendyol SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Tuger Akkaya’nın yayınlamış olduğu En kolay toptancı ve ürün nasıl bulunur videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. En kolay toptancı ve ürün nasıl bulunur sorusuyla ilgili sormak istediğiniz sorular olursa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Toptancı nasıl bulunur?
5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 2
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir