1. Anasayfa
 2. İnstagram

2024 Güncel İnstagram Link Ekleme Yöntemleri


0

2024 güncel instagram link ekleme yöntemleri ile profilinizde kolayca link ekleyebilirsiniz. Şu bir gerçek ki İnstagram günümüzdeki en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. İnstagramın We Are Social 2022 raporuna dünya genelinde yaklaşık 1 milyar 478 milyon kullanıcısı bulunmakta.

İnstagramın dijital pazarlama alanında ki popülaritesi, erişim ve kullanım kolaylığı gibi nedenlerle kişisel hesapların yanı sora işletmelerde bu platformu yoğun bir şekilde kullanmakta. İşletmeler e-ticaret sitesi adreslerini, blog içerik adreslerini tanıtmak ve diğer sosyal ağlarda hesapları bulunan kişilerin erişmesi için İnstagram profillerine link eklemekteler. Bu nedenle intagram link ekleme önemli bir konu haline gelmiştir.

Platformun İnstagram link ekleme yöntemleri kısıtlıdır. Bu nedenle çeşitli link ekleme yöntemleri geliştirilmiştir. Bu makalemizde Güncel instagram link ekleme yöntemleri nelerdir. instagram link ekleme nasıl yapılır gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

instagram link ekleme yöntemleri
instagram link ekleme yöntemleri

İnstagram bio link ekleme

İnstagramda link eklemenin en basit yolu İnstagram bio kısmına link eklemektir. İnstagram Bio kısmı kişisel hesap olsun, işletme hesabı olsun herkesin link ekleyebileceği bir alandır.

İnstagram Bio kısmına link eklemek son derece kolaydır. Bio kısmına link eklemek için;

 • İnstagram profil sayfanızı açın.
 • Gelen sayfada “Profili Düzenle” düğmesine tıklayın.
 • Web sitesi alanına eklemek istediğiniz internet adresi ne ise onu yazın.
 • Sağ üst köşede yer alan onay işaretine dokunarak değişikliği kaydedin.

Bu şekilde bio kısmınıza link eklemiş oldunuz. İnstagram bio kısmına eklenen linklere hiper linkler denir. Hiper linklerin en önemli özelliği tıklandığında direkt olarak ilgili web sitesine yönlendirmesidir.

İnstagram bio kısmına sadece bir tane link eklenebilir. Tek link ekleyecek olan kişiler bu yöntem en ideal link ekleme yöntemidir. Ancak birden fazla link eklemek isteyen veya sürekli link değiştiren kişiler için bu yöntem ihtiyaca cevap vermeyecektir. Profillerine birden fazla link eklemek isteyen kişiler İnstagram toplu link ekleme yöntemini tercih etmelidir.

Instagram bio toplu link nasıl eklenir?

Profil kısmına sürekli link ekleyen veya eklenen linkleri güncelleyen kişiler her seferinde farklı bir sayfaya link eklemek yerine toplu link eklemeyi tercih etmelidir. Bu amaçla geliştirilmiş toplu link ekleme hizmeti veren servis bulunmaktadır. Toplu link hizmeti, bir sürü bağlantı ve küçük görsel içeren kişiselleştirilmiş sayfalardır.

Toplu link hizmetini kullanmaya başladığınızda uygulama size İnstagram profilinizde kullanabileceğiniz kişiselleştirilmiş bir bağlantı verir. Bu bağlantı ile beraber profil resi, biyografi ve tema kısmını da özelleştirebilirsiniz. Toplu bağlantı hizmeti veren bir çok uygulama bulunmaktadır. Bio kısmına toplu link adresi eklemeden önce bağlantının çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol edin.

İnstagram bio toplu link ekleme araçları

İnstagram profil sayfanıza toplu link ekleyebileceğiniz bir çok eklenti bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri şunlardır;

 • Shorby
 • Linktree

Shorby

Shorby, bio kısmına toplu link eklemek için en gelişmiş araçlardan biridir. Uygulama ücretli bir uygulamadır. Uygulama ile hedef kitlenize daha fazla bağlantı ve planlı URL günlüğü oluşturabilirsiniz.

Linktree

Linktree, en başarılı toplu link ekleme uygulamalarından biridir. Uygulama ile sınırsız bağlantı oluşturabilir, farklı temalardan istediğinizi kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak ücretsizdir. Uygulama üzerinden oluşturulan bağlantıların toplam görüntülenme sayısını ve bağlantıların kaç kere tıklandığını görebilirsiniz.

İnstagram direct üzerinden link paylaşmak

İnstagrama link eklemek isteyen kullanıcıların kullanabileceği bir diğer yöntem İnstagram mesajlar/İnstagram Direct’tir. Bu yöntem ile gönderilerin altına link eklemek mümkün değildir. Bu yöntem instagramda hesabı olan kişilere mesajlar kısmından bağlantılarınızı paylaşabilirsiniz.

Bu yöntemde link göndermek için her hangi bir adet sınırı yoktur. Ancak bu yöntemi kullanırken çok sık link göndermemek, spam yapıyor izlenimi vermemek gerekiyor. Aksi takdirde insanların şikayet etmesine ve algoritmanın sizi banlamasına sebep olabilirsiniz.

İnstagram Direck link ekleme yöntemi özellikle markalar, işletmeler için daha çok uygundur. Markalar ürünlerine ait açıklama ve blog linklerini, kullanıcılardan gelen sorulara cevap olabilecek linkleri gönderebilir. Bu sayede kullanıcılar web sayfasına yönlendirilip daha detaylı bilgi almaları sağlanır.

İnstagram link ekleme
İnstagram link ekleme

İnstagram hikayeye link ekleme

İnstagram da paylaşılan gönderilere link eklenemese de yakın zamanda İnstagram hikayelere gelen bir güncelleme ile hikaye gönderilerine link eklemek mümkün hale geldi. Artık hikayeler kısmında paylaştığınız her hikayeye bir link ekleyebiliyorsunuz.

İnstagram hikayelerine sticker link ekleme

Instagram Hikayelerine sticker ile bağlantı eklemek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Bir Instagram Hikayesi oluşturun.
 2. Üstte kısımda yer alan çıkartma simgesine dokunun.
 3. Buradan bağlantı etiketini seçin.
 4. Paylaşmak istediğiniz URL’yi yazın.
 5. Bitti düğmesine dokunun.
 6. Eklediğiniz çıkartmayı Instagram hikayenizde yeniden konumlandırın.

İnstagram hikayelerine kaydırmalı link ekleme

İnstagramda paylaşılan hikayeler profilde kısa bir zaman diliminde kaldığı için kaydırmalı link eklemek, yeni ve zamana duyarlı içerikler paylaşmak için çok idealdir. Bu yöntem ile link eklemeyi kısa süreli yaptığınız indirim veya kampanyalar, promosyonlar, etkinlikler ve soru-cevap için kullanabilirsiniz. Ayrıca alternatif olarak profilinizde öne çıkanlar kısmında yukarı kaydırma bağlantılarından oluşan albümler oluşturabilirsiniz.

İnstagram gönderilerine link ekleme

İnstagram link ekleme yöntemlerini,

 • Sticker ile link paylaşmak
 • Kaydırmalı link paylaşmak
 • Bio kısmından link paylaşmak
 • İnstagram Direct yani mesajlaşma kısmından link paylaşmak

Şeklinde sıralayabiliriz. Ancak intagram paylaşımlarına direkt olarak link eklemek şimdilik mümkün değildir.

Yapılan paylaşımlara paylaşılmak istenen bağlantı yazı ile yazılabiliyor. Bunda bir kısıtlama yok. Ancak hiper bağlantı olan yani tıklanınca ilgili web sitesi sayfasına yönlendirme özelliği bulunmamakta. Bağlantıya tıklanınca direk olarak ilgili bağlantıya yönlendirme şimdilik sadece sponsorlu gönderilerde mevcut. Eğer kullanıcıların direkt olarak e-ticaret sitenize veya kurumsal sayfanıza yönlendirilmesi önemli ise o zaman İnstagram reklam vermeyi denemelisiniz.

instagram trendyol link ekleme
instagram trendyol link ekleme

İnstagram trendyol link ekleme

Trendyol da mağazası olan bir çok işletme, ürünlerini alacaklarını düşündükleri kişileri, İnstagram sayfaları üzerinden e-ticaret sitelerine yönlendirmek istemekte. Ancak bu özellik şimdilik sadece İnfluencerlar tarafından kullanılabilmekte. Bu özellik sadece hikaye paylaşımlarında geçerli.

İnfluencerlar anlaşmış olduğu markaların ürünlerinin linkini kullanıcıları ile paylaşmakta. Bu sayede yaptıkları paylaşımlardan para kazanıyorlar. Trendyol link paylaşımı yaparak para kazanmak her geçen gün popüler hale gelmekte.

İnstagram hikayenize Trendyol link eklemek için takip edilmesi gereken birkaç adım bulunmakta. Bu adımlar sırasıyla şöyledir;

 • İnstagram hesabınıza giriş yapın.
 • Hikaye yüklemek için story kısmına tıklayın.
 • Paylaşacağınız görseli veya videoyu seçip, sağ üst köşede bulunan çıkartma aracına tıklayın.
 • Burada bağlantıya tıklayarak, ilgili Trendyol linkini buraya yapıştırın.
 • Son olarak paylaş sekmesine tıklayarak, hikayenizi paylaşın.
 • Artık takipçilerinizi bu linke yönlendirebilirsiniz.

Bu makalemizde “Instagram Link Ekleme Yöntemleri” konusunda bilgi vermeye çalıştık. Artık sizlerde  profilinizde istediğiniz bağlantıları bu yöntemlerle ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar bunları da sordu

İnternet kullanıcılarının İnstagram Link Ekleme Yöntemleri ile ilgili sormuş olduğu sorulara kısa kısa cevaplar vermeye çalıştık. Sizin de sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden bize yazın en kısa sürede cevap verelim.

İnstagram link ekleme yöntemleri nelerdir?

İnstagram link ekleme yöntemleri şunlardır;
1-Sticker ile link paylaşmak
2-Kaydırmalı link paylaşmak
3-Bio kısmından link paylaşmak
4-İnstagram Direct yani mesajlaşma kısmından link paylaşmak

İnstagram hikayelerine sticker link nasıl eklenir?

Instagram Hikayelerine sticker ile bağlantı eklemek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:
-Bir Instagram Hikayesi oluşturun.
-Üstte kısımda yer alan çıkartma simgesine dokunun.
-Buradan bağlantı etiketini seçin.
-Paylaşmak istediğiniz URL’yi yazın.
-Bitti düğmesine dokunun.
-Eklediğiniz çıkartmayı Instagram hikayenizde yeniden konumlandırın.

İnstagram bio toplu link ekleme araçları nelerdir?

İnstagram profil sayfanıza toplu link ekleyebileceğiniz bir çok eklenti bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri şunlardır;
1-Shorby
2-Linktree

İnstagram bio link nasıl eklenir?

İnstagram Bio kısmına link eklemek son derece kolaydır. Bio kısmına link eklemek için;
İnstagram profil sayfanızı açın.
-Gelen sayfada “Profili Düzenle” düğmesine tıklayın.
-Web sitesi alanına eklemek istediğiniz internet adresi ne ise onu yazın.
-Sağ üst köşede yer alan onay işaretine dokunarak değişikliği kaydedin.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir