1. Anasayfa
 2. İnstagram

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?


0

İnstagram işletme hesabı nasıl açılır hemen öğrenin. İnternetten alışverişin yaygınlaşması, firmaları İnstagram da işletme profili nasıl kurulur sorusuna yöneltir. Dünyanın pek çok yerinde milyonlarca kullanıcının üye olduğu İnstagram, e-ticaret sektörüne yeni bir soluk getirir. Her geçen gün kullanıcı kitlesi artan İnstagram, satış alanında da pek çok avantaj sunar.

Müşteriler için faydalı özelliklerin bulunduğu Instagram, firmaların iş alanını önemli ölçüde büyütür. İnstagram profil kurma sürecinde özen göstermeniz gereken tüm bilgileri sizler için bu yazıda paylaştık!

İnstagram işletme hesabı
İnstagram işletme hesabı

İnstagram işletme hesabı açma adımları nelerdir?

Günün her saatinde çok sayıda kullanıcının aktif olduğu İnstagram, satış yapan kişilerin dünyasında önemli bir yer tutar. İşletmeler için birbirinden farklı avantajlar sunan sosyal medya platformu, müşteri ve satıcı arasında güven dolu bir ilişki kurulmasına yardımcı olur. İnstagram üzerinden işletme profili kurarak satış yapabilmeniz için yapmanız gereken adımları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Facebook sayfası açın

İnstagram üzerinden işletme profili oluşturmayı düşünenler ya da kişisel hesabımızı nasıl profesyonel hale getiririz diye merak eden kişiler ilk olarak bir Facebook sayfasına sahip olmalıdır. Kurulduğu ilk günden beri popülerliğini yitirmeyen Facebook, İnstagram işletmenizin farklı platformlardan da duyurulmasına aracılık eder.

Facebook ve İnstagram hesaplarını uyumlu biçimde kullanarak piyasaya adınızı yazdırmanız mümkündür. Facebook sayfasını işletme kurmadan önce açabileceğiniz gibi ilerleyen günlerde oluşturmayı da tercih edebilirsiniz.

Sayfada iletişim bilgileri, adres, çalışma saatleri ve ürün çeşitliliği ile ilgili detayların bulunması gerekir. Ayrıca işletme sayfanızı görünür yaparak daha çok kullanıcıya ulaşma şansınız mevcuttur.

İnstagram gizlilik ayarlarınızı inceleyin

E-ticaretin günlük hayatın bir parçası haline gelmesiyle birlikte İnstagram işletme hesabı ve satış sayfaları da yaygınlaşmıştır. İnstagram işletme profiline nasıl düzenleme yapılır diye merak eden kişilerin karşısına çıkan kurallardan biri, hesabın gizli olmamasıdır.

Bu sebeple açtığınız profilin gizlilik ayarlarını kontrol etmeniz önerilir. Ayarlar kısmından gizlilik seçeneğine tıklayıp  hesap gizliliğine girerek hesap ayarlarınızı oluşturmanız oldukça kolaydır. Eğer hesap gizliliğinde hesabınız gizli gözüküyorsa, bu ayarı değiştirmeniz gerekir. Ayarı değiştirmediğiniz durumda işletme profili kurmanız mümkün olmaz.

Hesap gizliliğini herkese açık şeklinde ayarlayarak hesabınızı işletme profiline geçirebilirsiniz. Böylece profilinizi tüm İnstagram kullanıcıları tarafından ziyaret edilebilir özelliğe getirirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?
Hesabınızı işletme profiline dönüştürün

Hesabınızı işletme profiline dönüştürün

İnstagram işletme hesabı nasıl kurulur sorusunun son adımı, hesabınızın özellik ayarlarını yapmaktır. Bunun için sağ üstte yer alan ayarlar bölümünde bazı işlemler gerçekleştirmeniz gerekir. Hesap bölümünde yer alan ‘Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’ yazısına tıklayarak profil ayarlarını değiştirmiş olursunuz.

Bu alana tıkladıktan sonra ‘Hangisi Seni En İyi Anlatıyor?’ seçeneği çıkar. Burada bulunan ‘İçerik Üretici ve İşletme’ bölümünde seçim yapılır. Sanatçılar ve tanınmış kişiler içerik üretme kısmına yönelirken işletme profilleri işletme bölümünü tercih eder. Hizmet sağlayan profillere yönelik geliştirilen işletme kısmı, İnstagram üzerinden satış yapabilmenizi mümkün kılar.

İşletme bölümünü seçtikten sonra artık profilde değişiklik yapma fırsatınız oluşur. İnstagram işletme profiline geçince hesabınız için kategori belirlemeniz gerekir. Hangi alanda hizmet sunuyorsanız buna uygun bir kategori seçmeniz önerilir. Daha sonra işletme bilgilerinizi eksiksiz biçimde girmeniz lazımdır.

E posta adresinizi, telefon numarası, adres ve işletme ile ilgili diğer bilgileri bu alana doldurabilirsiniz. Böylece müşterilerin sizinle daha kolay iletişime geçmesini sağlarsınız. Son olarak işletme profilinizi Facebook hesabıyla bağlayarak kurulum sürecini tamamlamış olursunuz. Facebook hesabımızı işletme hesabına nasıl bağlarız sorusunun cevabı da son derece basittir.

İnstagram işletme hesabı açarken dikkat edilmesi gerekenler

Farklı platformlarda işletme profili kurarken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları bulunur. Firmalara kolaylık sağlayacak bu noktalar, İnstagram platformunda da etkiye sahiptir. İnstagram işletme hesabı oluşturulurken platformun sunduğu istekler göz önünde tutulmalıdır.

Örneğin hesabınızın herkese açık olmalı, işletme kısmı aktifleştirilmeli ve iletişim bilgileri müşteriler ile paylaşılmalıdır. Bunun yanı sıra profilin tasarımına ve çalışma saatlerine dikkat edilmesi gerekir. İnstagram işletme profili kurmak isteyenler, bu bilgilerden yararlanarak doğru bir hesap kurulumu gerçekleştirebilir.

Hesap sahibi olan kişinin, profil ayarlarını profesyonel bir şekilde düzenlemesi gerekir. Ayrıca uygulama üzerinden istatiksel verileri takip etme şansınız da vardır. Bu sayede işletmenizin ne durumda olduğunu sık sık kontrol edebilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir