1. Anasayfa
 2. Whatsapp

Whatsapp Üzerinden Sipariş Nasıl Alınır?


0

Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır sorusuna cevap veriyoruz. Herhangi bir e-ticaret sitesini kurduktan sonra siteyi geliştirmek adına atılması gereken bazı adımlar vardır. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle beraber pek çok işletme kendi reklamını yaparak popülerlik seviyesini arttırır. Böylelikle satış düzeyi de orantılı olarak artış gösterir.

Son yıllarda neredeyse herkes tarafından kullanılan Whatsapp uygulaması, bu işletmeler için birçok avantajlı durumu içeriğinde barındırır. İşletme hesabı olarak açılan bir Whatsapp profili ile otomatik mesajlaşma özelliği, sanal mağaza sistemiyle ilerlemek isteyen firmalara büyük oranda kolaylık sağlar.

Whatsapp üzerinden sipariş alma durumu da müşterilerle kısa sürede etkileşim kurulmasına olanak tanır. Çoğu işletme tarafından sıklıkla kullanılan bu özellik, aynı zamanda firmalara etkili oranda kar avantajını da sunar. Eğer Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır gibi sorular aklınıza takılıyorsa, yazımızı okuyarak konuyla alakalı tüm detaylara hakim olabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır
Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır

Whatsapp sipariş hattı

Whatsapp aracılığıyla sipariş almanın detaylarıyla ilgileniyorsanız kendinize ait bir e-ticaret siteniz var demektir. Whatsapp’ın son dönemlerde geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü Whatsapp Business seçeneği, işletmelerin işlerini daha kolay halledebilmesi için oldukça etkili bir platformdur.

Bu platformu kullanabilmek için işletmenizin cep telefonu ya da sabit hattaki numarasıyla kayıt olmanız yeterlidir. Gerekli kurulum işlemini yaptıktan sonra kişiler, Whatsapp Business aracılığıyla kendisiyle veya firmayla iletişime geçmek isteyen müşteriler ile otomatik mesaj sistemi sayesinde iletişim kurabilir.

Ayrıca müşterileri çeşitli etiketler ekleyebilir, dilerse konum ve adres bilgisi de paylaşabilir.  Whatsapp üzerinden sipariş alırken kullanabileceğiniz en güvenli ve verimli platform Whatsapp Business olarak bilinir. Hem sunduğu fırsatlar hem de kolay kullanımıyla işletme hesaplarının oldukça işine yarar bir konumda bulunur.

Bu platformu rahatça kullanabilmek için Whatsapp uygulamasını indirmeniz ve ardından ayarlardan işletme profiline geçiş yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra Whatsapp sipariş hattı aracılığıyla müşterilerle olan iletişiminizi ve diyaloglarınızı canlı tutabilirsiniz.

whatsapp sözleşmesi
whatsapp sözleşmesi

E-Ticaret sitenize whatsapp üzerinden sipariş verme alanı nasıl eklenir?

Özellikle son yıllarda teknolojinin de ilerlemesiyle birçok şey sosyal medya ağları aracılığıyla gerçekleşir. Etkili ve yaratıcı şekilde reklamını yapmayı başaran markalar, yüksek oranda kar seviyesi elde eder. Whatsapp üzerinden sipariş almanın da pek çok farklı yolu vardır.

İşletmenizin internet sitesi, Facebook, Instagram ve Twitter gibi hesaplarda yer alan takipçilerinizi Whatsapp yoluyla sipariş almaya yönlendirebilirsiniz. Yine e-ticaret sayfanızda whatsapp widget’ları kullanabilir, böylelikle daha kolay şekilde sipariş alabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için yüklemiş olduğunuz ürünün bulunduğu sayfaya Whatsapp Destek Paneli ekleyebilirsiniz. Whatsapp sipariş modülü seçeneği sayesinde basit ve rahat bir şekilde sipariş almanın konforuna erişebilirsiniz.

Whatsapp sipariş hattınızın reklamını rapmalısınız

Etkili satışların ve karlı kazançların yolu başarılı şekilde reklam yapmaktan geçer. Günümüzde insanlar dikkatini çeken yaratıcı içerikleri tıklayarak yine göze hitap eden siteler üzerinden alışveriş yapmayı tercih eder. Günlük hayatta en çok kullanılan sohbet  uygulaması Whatsapp aracılığıyla işletmenizin gelir seviyesinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden sipariş almak için herhangi bir yazılım sistemi kullanmanıza gerek kalmadan, oldukça basitçe işlerinizi halledebilirsiniz. Çoğunlukla Instagram post ya da hikaye ekleme sayesinde daha geniş kitlelere hitap edebilir, paylaşımlarınızda iletişim için Whatsapp seçeneğinin de var olduğunu vurgulayarak müşterileri bu platforma yönlendirebilirsiniz.

Aynı şekilde Facebook ve Twitter üzerinden de e-ticaret sitenizin kısaca tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz profile Whatsapp bilgisini ve müşterilerin bu platforma ulaşabileceği telefon numarasını da yazabilirsiniz. Böylelikle kısa sürede sipariş almaya ve vermeye başlayabilirsiniz.

Müşterilerin dikkatini çeken her şey satıcının kazancını arttırmaya yöneliktir. Bu sebeple sosyal medya aracılığıyla sizler de dilediğiniz gibi etkili kazanımlar elde edebilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir