1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Ücretsiz Stok Video Siteleri Nelerdir?


0

Ücretsiz stok video siteleri, günümüzde pek çok kişinin yararlandığı platformlardır. Sitede bulunan videoları herhangi bir ücret ödemeden izleme ve profilinizde kullanma imkanınız bulunur. Bu videoları farklı sosyal medya hesaplarınızda kullanarak rakip e-ticaret sitelerine göre avantaj kazanırsınız.

Paylaşacağınız videoları kendiniz çekebileceğiniz gibi uzman kişilerden yardım almanız da mümkündür. Hiçbir ücret istemeden çeşitli videoları kullanıcılar ile buluşturan siteler, e-ticaret dünyasında yer alan firmaların oldukça işine yarar. Çok sayıda kişinin kullandığı ücretsiz stok video siteleri ve bu sitelere ilişkin bütün bilgileri sizlere yazımızda açıkladık.

Ücretsiz stok video siteleri
Ücretsiz stok video siteleri

Ücretsiz stok video siteleri nelerdir?

E-ticaret sitenizde, sosyal medya paylaşımlarınızda ve dijital pazarlama çalışmalarınızda kullanmak için gerekn görsel ve videoları ücretsiz stok video sitelerinden temin edebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan ücretsiz stok video siteleri şunlardır;

 • Pixabay
 • Pexels
 • ClipStill
 • Coverr
 • Free Stock
 • Mixkit
 • Videezy
 • Videvo
  Ücretsiz stok video siteleri
  Ücretsiz stok video siteleri

Pixabay

1 milyondan fazla stok video ve fotoğrafın yer aldığı Pixabay, e-ticaret sitelerinin ilgisini çeker. Pixabay’in en büyük avantajlarından biri, ücretsiz stok video indirirken hesap sahibi olma zorunluluğunun bulunmamasıdır. Ancak üye olmadan gerçekleştirilen indirmelerde yalnızca orta çözünürlükteki videolar indirme imkanınız vardır.

Yüksek çözünürlükte video ve fotoğraf indirebilmek için Pixabay’e üye olmanız gerekir. Ayrıca Pixabay’den ücretsiz stok video alırken kullanım izni olup olmadığını dikkat etmelisiniz. Kullanım izni bulunmayan videolar, e-ticaret sitelerine telif hakları nedeniyle bazı problemler yaşatır.

Geniş stoğuyla göze çarpan Pixabay, pek çok e-ticaret sitesi tarafından kullanılır. Firmaların reklam ve tanıtımında önemli bir görev üstlenen Pixabay, sunduğu stok videolar ile beğenileri kazanır. Hangi alanda hizmet verirseniz verin, Pixabay aracılığıyla firmanıza uygun stok video bulmanız oldukça kolaydır.

Pexels
Pexels

Pexels

Kaliteli videolar nerede bulunur denilince akla gelen Pexels, çok sayıda firmanın ortak tercihi olur. İş dünyasından eğlenceye birbirinden farklı alanlarda ücretsiz stok video ve fotoğrafları kullanıcılar ile paylaşan Pexels, yüksek çözünürlük kalitesiyle ön plana çıkar.

Binlerce seçeneğin bir araya geldiği site, alanında başarılı video ve fotoğrafları gözler önüne serer. Pexels üzerinden video indirmek için üyelik koşulu aranmaz. Ancak site tarafından belirlenen kullanım şartları doğrultusunda videoları sitenize yüklemeniz gerekir.

Kullanım alanlarına göre sınıflandırılan videolar, Pexels kullanıcılarının fazla vakit kaybetmeden aradıkları içeriğe ulaşmasını mümkün kılar. Kullanım alanı filtresinden faydalanarak e-ticaret siteniz için en uygun video ya da fotoğraf seçeneğini hızlıca bulabilirsiniz.

ClipStill

Özellikle İnstagram ve Tiktok gibi sosyal medya platformları nedeniyle popüler hale gelen sinemagraf videolar, Clipstill aracılığıyla ilgililer ile buluşturulur. 3 ila 8 saniye arasında bir süreye sahip videolar, Clipstill sayesinde ücretsiz şekilde indirilebilir.

Ücretsiz indirilebilecek videolar, 640×360 çözünürlük kalitesine sahiptir. SD ve HD çözünürlükteki videoların indirilmesi için firmalardan belirli bir ücret ödemesi istenir.

Coverr

Web sitelerinin ücretsiz stok video indirmek amacıyla ziyaret ettiği sitelerden biri, Coverr’dır. Tam Sayfa video içeriklerinin kullanıldığı site, firmaların vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarır. İstediğiniz herhangi bir alanda ücretsiz stok videolara, Coverr aracılığıyla oldukça kısa sürede erişmeniz mümkündür.

Sanat, doğa, hava çekimleri ve animasyon gibi birbirinden farklı onlarca kategori; Coverr ziyaretçilerine sunulur. Böylece çeşitli konularda ücretsiz stok video bulmak kolay ve pratik bir sürece dönüşür.

FreeStock

FreeStock

4000’den fazla stok videonun göze çarptığı Free Stock, firmaların güvenle yöneldiği ücretsiz stok video sitelerinden biridir. Siteden yalnız stok video değil; fotoğraf, grafik ve vektörlere de ulaşma şansınız bulunur. Bu stokları sosyal medya hesaplarınızda kullanmanız da mümkündür. Stok video ve görsellerden hem kişisel hem de ticari amaçlara yönelik yararlanabilirsiniz.

Mixkit

Ücretsiz ve yüksek kalitede videoları kullanıcıların ayağına getiren Mixkit, e-ticaret sitelerinin en büyük destekçisi olmaya adaydır. Şehir, müzik, yaşam tarzı, soyut, doğa, animasyon, işletme ve teknoloji, ulaşım, dış mekan, kahve ve cafe; Mixkit kullanıcılarına sunulan 10 farklı ücretsiz stok video kategorisidir.

Mixkit’te paylaşılan videolar, firmalar tarafından ticari ya da kişisel amaçlar ile kullanılma iznine sahiptir. Kullanıcılar videoları indirip kopyalayarak farklı platformlardaki profillerinde bu videolara yer verebilir. Mixkit’ten alınan videolar; herkese açık şekilde paylaşılabilir, dağıtılabilir ve yayınlarda kullanılabilir.

Mixkit’e her hafta 10 farklı kategorinin her birine 1 video olacak şekilde toplam 10 video yüklenir. İş alanınıza uygun stoklara ulaşmak için kategoriler ayrılan videolara göz atmanız gerekir. Kategori ayrımı sayesinde ihtiyacınız olan videoları çok daha kısa sürede bulmanız mümkün olur.

Videezy

Ücretsiz stok video siteleri denilince pek çok kişi Videezy’yi önerir. Videezy’nin diğer stok video sitelerinden farkı, siteden After Effects şablonları ve animasyon videolarına ulaşabilme imkanıdır. Kendi videolarınızda yararlanabileceğiniz bu şablonlar, izleyicilerin dikkatini çekmenize aracılık eder. Ödeme istemeden farklı alanlarda video sunumu yapan Videezy, e-ticaret sitelerinin büyük çoğunluğu tarafından beğenilir.

Videvo

10000 kadar stok video ve animasyona yer veren Videvo, e-ticaret firmalarının yakından takip ettiği ücretsiz stok video siteleri arasındadır. Siteden elde ettiğiniz videoları e-ticaret firmanızın büyüyüp gelişmesinde kullanma imkanınız bulunur. Videoları lisanssız şekilde kendi sitenize aktarmanız mümkündür.

Siz de ücretsiz stok video siteleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir, içerik sayısı ve kullanım şekliyle size hitap eden siteden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz stok video siteleri
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merve Hazalhan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı olarak çalışan Merve, bir dijital ajansın dinamik atmosferinde faaliyet göstermektedir. İleri düzeydeki dijital stratejileri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla markaların çevrimiçi varlığını güçlendirirken, hedef kitleleri etkili bir şekilde çekecek kampanyaları başarıyla yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Merve, bu tutkusunu farklı kültürleri anlama ve yeni kişilerle tanışma fırsatlarına dönüştürür. Merve Hazalhan, dijital pazarlama alanındaki etkileyici yetenekleri ve geniş bakış açısıyla geleceğin dijital dünyasına yön veren isimlerden biridir.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir