1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten Mobilya Satışı Nasıl Yapılır?


0

İnternetten mobilya satışı nasıl yapılır hemen öğren. İnternetten mobilya satmak isteyen kişilerin ilk etapta işlerine uygun olan bir domain adı belirlemeleri gerekir. Domain belirleme sırasında bu ismin aynı zamanda internet üzerindeki mağazanızın adı olacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bunun haricinde domain isminizin akılda kalıcı bir şey  olması ve müşterilerin daha kolay şekilde hatırlayabilmesi adına 13 ile 15 karakterden daha fazla olmamasına özen göstermelisiniz.

E-ticaret yaparak internetten mobilya satışı isteyen kişilerin domain adını bulduktan sonra yapmaları gereken en mantıklı ve önemli şeylerden biri de e-ticaret alt yapısı hizmeti sunan bir firma ile iletişime geçmeleri olur. Peki internetten mobilya satışı yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken detaylar nelerdir? İşte konuya yönelik merak edilen tüm ayrıntılar!

internetten mobilya satışı
internetten mobilya satışı

Bir e-ticaret sitesi kurarak başlangıç yapmalısınız

İnternetten mobilya satışı yapmak için mutlaka bir e-ticaret sitesi kurmak zorundasınız. Mobilya e-ticaret sitesi kurmanız müşterilerinizin sizi Google da bulmalarını kolaylaştıracaktır. Ayrıca sizin varlığınızdan haberdar olmayan internet kullanıcıları arama motorlarında yaptıkları mobilya aramaları ile sizin potansiyel müşterileriniz olacaktır.

Mobilya e-ticaret sitesini fiziksel dükkanınızın bir vitrini gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki fiziksel dükkanda yeni sezon ürünleri, kampanyalı ürünleri ön plana çıkartıyor, vitrine koyuyorsunuz e-ticaret sitenizde de yeni sezon ürünleri, kampanyalı ürünleri ana sayfanızda güzel görsellerle, açıklayıcı başlıklarla ön plana çıkarmalısınız.

Mobilya e-ticaret sitesi açmak için mutlaka bir e-ticaret yazılımı edinmelisiniz. Ücretli veya ücretsiz e-ticaret yazılımlarından birini tercih edebilirsiniz. Tercih etmiş oldunuz e-ticaret yazılımının mobilya sektörüne uyumu olmasına dikkat edin.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Yazılımları 2024
İnternetten mobilya satışı
Mobilya tedarik ve dağıtım süreci

Mobilya tedarik ve dağıtım süreci

İnternetten mobilya satışı yapmak için bilinmesi gerekenler kısmında tedarik süreci ve dağıtım süreci büyük önem arz eder. Peki bu noktada neler yapılması gerekir? Mobilyalar hem özel hem fazlasıyla büyük ürünler olduğundan dolayı tedarik etme sürecinde birtakım problemler yaşanabilir.

Bu durumun önüne geçmek aynı zamanda da siparişini almış olduğunuz ürünü son derece hızlı bir şekilde tedarik etmek adına yapmanız gereken ilk ve en önemli şey iyi bir tedarikçi seçimi yapmak olur.

Daha öncesinde mobilya tedariği kısmında çalışma sağlamış olan ve yapmış olduğu bu çalışmalarını referansla gösterebilecek, aynı zamanda sürekli olarak iletişim halinde olma imkanınızın bulunduğu bir tedarikçi seçimi yapmanız işiniz sırasında yaşayabileceğiniz problem oranlarını en alt seviyeye indirir.

Mobilya tedarik süreci tamamlandıktan sonra sıra kargo şirketi seçimine gelir. Mobilyaların büyük bir kısmı son derece ağır malzemeler olması sebebiyle daha öncesinde mobilya kargolaması yapmış olan firmalarla iletişime geçerek bu önemli sürece başlayabilirsiniz.

İnternetten satacağınız mobilyaların müşterilere hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak kargo firması seçimi yaparken bir yandan da minimum gönderim ücret tarifelerini, iş yerinize olan mesafesini göz önünde bulundurarak çalışacağınız kargo firmanızı seçebilirsiniz.

İnternetten Mobilya Satışları Nasıl Arttırılır?
İnternetten mobilya satışları nasıl artırılır?

İnternetten mobilya satışları nasıl artırılır?

İnternetten mobilya satışı için bilinmesi gereken detaylarla alakalı konularda işinizi geliştirebilmenize imkan sunacak pek çok öneri vardır. Mobilyaların büyük bir kısmı her eve uygun şekilde olmadığından dolayı bu detayı mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bunu yapmak için de mobilya üretimi yapan firmalarla birlikte özel üretim şeklinde çalışma yapabileceğiniz bir anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu sayede müşterilerin istemiş olduğu ölçülere uygun olan mobilya üretilmesine imkan sağlayabilirsiniz. Genel olarak yeni evlenecek çiftler daha fazla mobilya ihtiyacı olur.

Bu durumu ön planda tutarak internet sitenizi ziyaret eden bir kişinin rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği paket  mobilya seçenekleri hazırlayabilirsiniz. Özellikle Çeyiz Kampanyaları diye de geçen bu kampanyalar ziyaretçilerin istedikleri ürünlere ekstra uygun fiyatlı şekilde ulaşmalarına imkan sunar.

Sunmuş olduğunuz bu uygun fiyatlar da insanların sizden alışveriş yapmalarına olanak sağlar. Mobilya satışı yapmanın yanı sıra küçük ev aletleri ya da ev tekstili gibi sektörler alakalı olan diğer alanlara da yönelebilirsiniz.

Bu yaptığınız zaman maliyet oranı daha az olan ürünlerin satışından daha yüksek oranda kar elde etme şansını yakalayabilirsiniz.İnternetten mobilya satışı nasıl yapılır?” şeklinde araştırmalar yapıyorsanız, müşteriler ile iletişimi korumak istiyorsanız ve sık sık yeni müşteriler elde etme arzunuz varsa bu işin en önemli detaylarından biri de sosyal medya platformlarının aktif bir şekilde kullanımı olur.

Şirketiniz için mutlaka gerek duyulan sosyal medya platformlarında hesaplarınızı oluşturmalısınız. Ayrıca takipçilerinizin beğeneceği ve ilgi duyacağı tarzda fırsatlar, dekorasyon ya da indirimler gibi başlıklar altında kaliteli içerikler paylaşmalısınız.

İnstagramdan mobilya satmak

İnstagram bildiğiniz gibi kuruluş amacı güzel görseller ve videolar paylaşmaktır. Bu anlamda İnstagramdan mobilya satmak mümkün değil. Ama satmış olduğunuz ürünlerin güzel görsellerini, videolarını instagram da paylaşıp insanları satın almaları için kendi e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz.

İnstagram sayfanızda satmış olduğunuz ürünlerin görsellerini, ürün kurulumlarının nasıl yapıldığını, yeni çıkan ürün gruplarını, kampanyalı ürün gruplarını paylaşabilirsiniz. Bunun yanında müşterilerinizin gönderdiği kullanım videolarını ve görsellerini paylaşabilirsiniz. İnternet üzerinden mobilya satmak isteyen herkesin İnstagramı çok etkili kullanması gerekiyor. Zira instagram mobilya satıcıları için iyi bir pazarlama kanalı.

thumbnail
Önerilen Yazı
İnstagramda Bir Günde Kaç Hikaye Paylaşılıyor?
5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir