1. Ana Sayfa
 2. Faydalı Uygulamalar

İnternetten Para Kazanma 2023: 18 Kesin Yöntem

İnternetten para kazanma nedir, internetten para kazanma yolları nelerdir, internetten para kazanma siteleri nelerdir, internetten oyun oynayarak para kazanma nedir, internet üzerinden para kazanmak yasal mı sorularının cevabı bu makalede. 


0

İnternetten para kazanma son dönemlerde özellikle sabit işi olmayan kişiler tarafından sık sık tercih edilir. Bu alanda pek çok para kazanma alternatifi vardır. Ancak her alternatifin iş emeği ve kazancı farklılık gösterir.

Ayrıca insanların yeteneğinin olduğu alanlar da bu noktada büyük oranda etkili olur. Teknolojinin günden güne gösterdiği gelişim, ortaya farklı iş dallarının çıkmasında etkili olur. Özellikle günümüzde pek çok işin internet üzerinden yapılabilir bir hale gelmesi, bu alandaki iş dallarının çeşitlenmesinde etkilidir.

Peki internetten para kazanmanın yolları nelerdir? Online para kazanmak için neler yapılabilir? Buyrun detayları inceleyelim! 

İnternetten para kazanma nedir? 

İnternetten para kazanma konusu son dönemlerin merak uyandıran konuları arasında yer alır. Ayrıca internet üzerinden para kazanılıp kazanılmayacağı da fazlasıyla merak edilir.

İnternet üzerinden birtakım işler yaparak gelir elde etme şansınız vardır. Ancak bu konuda kapsamlı bir şekilde çalışmalar yapmanız gerekir.

İnternetten para kazanma kolay değildir. Özellikle başlangıç itibariyle ciddi gelirler elde etme hayallerine kapılmamanız gerekir. Aksi takdirde hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz son derece yüksektir. Bu nedenle bu tarz işlere atılmadan önce detaylı bir şekilde araştırma yapmanız lazım. Ardından da işleri yürütebilmeniz adına bir plan yapmanız gerekir. 

internetten para kazanma

İnternetten para kazanma yolları 2023

İnternet aracılığıyla para kazanma düşüncesi günümüzde dahi pek çok insan tarafından saçma bulunabilir. Ancak özellikle son yıllarda internetten para kazanan kişi sayısı bir hayli artış göstermiştir.

İnternetten yüklü miktarda para kazanan insanların olduğu da bilinen bir gerçektir. Fakat bu iş alanı için kolay yoldan para kazanmak şeklindeki bir düşünce yanlıştır. Bu alandan gelir elde etmek istiyorsanız, verimli ve sabırlı bir şekilde çalışmanız oldukça önemlidir. İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz bir çok yol vardır. İnternetten para kazanma yöntemleri şunlardır;

 • Güzel bir blog sitesi kurabilirsiniz
 • Bir Affiliate web sitesi oluşturun
 • Bir e-ticaret sitesi açın 
 • Kripto para yatırımı yapın 
 • El emeği ürünlerinizi satabilirsiniz 
 • Makale yazarlığı yapın 
 • YouTube videoları hazırlayın 
 • Sosyal medya danışmanlığı yapın 
 • Dropshipping’e Başlayın
 • Özel Baskılı Ürünler Satın
 • Çevrimiçi Kurs Oluşturun
 • Bir E-Kitap Yayınlayın
 • Bir Uygulama Oluşturun
 • Sanal Asistan Olun
 • Twitch Yayıncısı Olun
 • Stock Fotoğraflar Satın
 • Web Sitelerini, Uygulamaları ve Yazılımları İnceleyin
 • TikTok Danışmanı Olun

1.Güzel bir blog sitesi kurabilirsiniz 

Bu alanda akla gelen ilk seçenek şüphesiz blog sitesi kurmaktır. Günümüzde de özellikle son yıllarda gittikçe popüler bir hal alan blog siteleri, size düzenli gelir kapısı olabilir.

Blog sitesi kurma yazmayı ve bir şeyler anlatmayı seven kişiler için bu alan oldukça keyiflidir. Google, dünya genelinde en fazla kullanılan arama motorlarının başında yer alır.

Blog sitenizin konularını arama motorlarında, arama hacimleri yüksek olan alanlardan tercih etmeniz sizin faydanıza olur. Ziyaretçi sayınız göre Google size ödeme yapar. Ayrıca site üzerinde göstermiş olduğunuz reklamlar da size gelir olarak geri döner. Ancak blog sitesi kurmanın bazı püf noktaları vardır.

Siteniz için daimi olan bir tema seçmeniz gerekir. Hobi, kişisel gelişim, gezi ya da sağlık alanları ideal seçenekler olabilir. Seo konusu hakkında bilgi sahibi olmanızın, sitenizin öne çıkmasını sağlar. Kaliteli içerikler sayesinde kısa süre içerisinde hatırı sayılır ziyaretçi kitlesi elde edebilirsiniz.

2.Bir affiliate web sitesi oluşturun 

Affiliate web sitesi kurmanız için ilk etapta bu olayın mantığını iyi kavramanız gerekir. Affiliate mantığı esasında bazı ürünleri kullanıp, inceleyip, sonrasında bu ürünler ilgili deneyimleri insanlara aktarmadır. Buradaki amaçlardan biri de kişileri bu ürünleri satın almaya yönlendirmektir.

Yaptığınız ürün incelemeleri sonucunda gerçekleşen ürün satışlarına göre komisyon alma şansınız oluşur. Yani ne kadar çok ürün tanıtıp, satışının yapılmasını sağlarsınız o kadar çok gelir elde etmiş olursunuz.

İlk bakışta bu olay çok cazip ya da kazandırıcı gelmeyebilir. Ancak bu şekilde çalışma sağlayan çok sayıda internet sitesi vardır. Henüz Türkiye’de bu olay fazla yaygın değil. Dolayısıyla hızlı davranıp kaliteli işler yaparsanız, bu alanda öncü olabilirsiniz. 

3.Bir e-ticaret sitesi açın 

E-ticaret sitesi kurup, değişik ürünlerin satışını yapmak internet üzerinden en etkin şekilde gelir elde etme imkanınızın olduğu bir yoldur. Günümüzde interneti kullanarak kazanç sağlamak amacıyla bu sektör sık sık tercih edilir. Fakat bu iş de, sanıldığı gibi kolay değildir.

Doğru adımlar atmazsanız yüksek maliyetler harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle hem yanlış harcamalar yapmamak hem de maliyetleri doğru hesaplamak adına detaylı şekilde bilgi edinmelisiniz. E-ticaret alanına giriş yapmadan önce ürün araştırması, reklam analizleri ve domain hakkında araştırma yapmalısınız.

Sitenizin her bir detayı önem taşıdığı için, titizlikle ilgilenmelisiniz. Özellikle ürünler ve sitenin uyumu en önemli noktalardan biridir. 

4.Kripto para yatırımı yapın 

İnternetten para kazanma konusunda araştırma yaptığınız zaman kripto para yatırımlarının ne kadar popüler olduğunu görmeniz mümkündür. Özellikle ekonomi, borsa ya da teknoloji alanlarıyla yakından ilgili olan kişiler 2020 yılı içerisinde hem bitcoin hem de farklı kripto paralarında meydana gelen yükselişe şahit olmuşlardır.

Kripto paraları her ay gelişip büyüme göstermektedir. Doğru şekilde araştırma yaparak bu alanda yatırım yapmanız sizi kısa süre içerisinde kara geçirebilir. Fakat bu konuda kapsamlı araştırma yapmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde yatırım yapmak yerine zarara dahi uygulayabilirsiniz.

Borsa işleyişine tam olarak hakim olmanız gerekir. Blok zincirlerinde, kripto para yazarlığında ve kripto para şirketleri departmanlarında da kendinize iş bulabilirsiniz.

El emeği ürünlerinizi satabilirsiniz 

5.El emeği ürünlerinizi satabilirsiniz 

Özellikle kadınların daha hakim olduğu el emeği ürünler, internet üzerinden para kazanmanın yine etkili yolları arasında yer alır. El emeğinizle yaptığınız ürünleri internet ortamında satışa sunmanın pek çok yolu vardır.

Dilerseniz kendi sitenizi kurup orada satışa çıkarabilirsiniz. Dilerseniz de Trendyol, HepsiBurada gibi yerli pazaryerlerinde, dilersenizde Etsy gibi global pazar yerlerinde üyelik oluşturarak bu ürünlerin satışını yapma şansınız vardır.

Ayrıca İnstagram ve Facebook üzerinden de bu tarz ürünlerin satışı yapılmaktadır. Hatta son dönemlerde özellikle İnstagram, insanlara ciddi kazançlar getiren satış mecralarından biri haline gelmiştir.

Cüzi rakamlarla reklamlar vererek takipçi sayınızı artırabilir, bu sayede de satışlarınıza olumlu etkiler sağlayabilirsiniz. El Yapımı Ürünler İnternette Nasıl Satılacağını anlattığımız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Okumanız için aşağıdaki linke tıklayın.

El Yapımı Ürünler İnternette Nasıl Satılır?

6.Makale yazarlığı yapın 

Uzun yıllardan beridir var olan bu sektör, internet kullanımının her geçen gün yaygınlaşmasıyla beraber daha popüler bir hale gelmeyi başarır. Dil bilgisi kurallarına olan hakimiyetiniz iyiyse ve kaleminize güveniyorsanız aylık maaş gibi kazanç elde etme şansınız vardır.

Makale yazarlığı yapmak için dilerseniz bir ajansa anlaşma yapabilirsiniz. Ya da Makale siparişlerinin verildiği platformlarda üyelik oluşturabilirsiniz. Bazı platformlarda hazırda bulunan makalelerinizi yazma şansınız da vardır.

İsterseniz de kendi web sitenizi kurarak orada kendi içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz. Özgün içerik konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bu alanda ilerleyebilirsiniz. İlk etapta ciddi kazançlar olmasa dahi zaman içerisinde güzel rakamlar kazanma şansınız vardır. 

7.YouTube videoları hazırlayın 

YouTube videoları çekerek para kazanmak son dönemlerde oldukça popülerdir. Özellikle genç nesil tarafından yoğun ilgi gören YouTube videoları, pek çok insan için düzenli gelir kapıları arasında yer alır.

Abone sayınız arttıkça elde edeceğiniz gelir oranında da artışlar meydana gelir. Hatta fenomen kişilerin, YouTube videoları aracılığıyla reklam yapıp bu reklamlardan da gelir elde ettiği bilinen olgular arasındadır.

Eğer kamerayla aranız iyiyse kendinize bir YouTube kanalı açarak işe başlayabilirsiniz. Ama öncelikle hangi alana yönelik videolar çekeceğinize karar vermeniz gerekir. Ayrıca çekeceğiniz videoların kalitesi, sizin samimiyetiniz ve hitap ettiğiniz kitle bu noktada çok önemlidir. 

8.Sosyal medya danışmanlığı yapın 

Sosyal medya yönetimi ve işleyişi hakkında danışmanlık hizmeti vererek aylık kazanç sağlamanız mümkündür. Özellikle home ofis şeklinde çalışmak isteyen kişiler için danışmanlık, son derece avantajlı bir sektördür.

Bu işi dilerseniz telefon dilerseniz tablet dilerseniz de bilgisayar üzerinden yapma şansınız vardır. Sabah erkenden kalkıp işe gitmek için yola koyulmak yerine, evinizde oturarak home ofis şeklinde çalışma sağlayabilirsiniz.

Tabii ki bu hizmeti sunabilmeniz için sosyal medya alanındaki pek çok konuya hakim olmanız gerekir. Hakim olduğunuz bilginin kapsamı yapacağınız iş alanlarının genişlemesi üzerinde etkili olur. Ayrıca bu durum gelir oranınızı da etkiler. 

Dropshipping'e Başlayın

9. Dropshipping’e Başlayın

Herkes internetten hızlı ve kolay para kazanmak ister. Yalnız bu sadece istemekle olacak bir şey değildir. İnternetten para kazanmak için zamanınızı etkili ve verimli kullanmanız gerekir.

Dropshipping yani Stoksuz Satış Yöntemi internetten para kazanabileceğiniz bir diğer yöntemlerden biridir.

Daha önce dropshipping yöntemini duymamış olabileceğini varsayarak kısaca açıklayalım. Dropshipping yöntemi şöyle işler;

 • Satmak istediğiniz ürünleri belirleyip bu ürünleri tedarik edebileceğiniz bir toptancı ile anlaşırsınız. Nasıl toptancı bulunur sorunuz için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

En kolay toptancı ve ürün nasıl bulunur

 • Satmaya karar verip toptancı ile anlaştığınız ürünleri e-ticaret sitenize eklersiniz.
 • Müşteri sizin e-ticaret sitenizi ziyaret ederek ürünü sizden satın alır.
 • Siz satın alınan ürünün ismini ve alan kişinin bilgilerini anlaşmış olduğunuz toptancıya bildirirsiniz.
 • Anlaşmış olduğunuz toptancı satın alınan ürünü sizin adınıza alan kişiye kargo ile gönderir.

Dropshipping yöntemi oldukça basit ve karlı bir para kazanma yöntemidir. Bu yöntemi kullanmak için illa da bir e-ticaret siteniz olacak diye de bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu yöntemi başta İnstagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında da kullanabilirsiniz.

Bu yöntemde en önemli konu güvenilir bir tedarikçi bulmaktır. Güvenilir tedarikçi bulununca stok derdiniz, ürünün kargoya verilmesi gibi derdiniz olmaz. Bütün işlemleri toptancınız sizin adınıza yapar.

Güvenilir toptancı bulununca sizin odak noktanız ürünlerin nasıl satılacağı yönünde kafa yormanızdır. Daha fazla satış yapmak dijital pazarlama yöntemlerini kullanıp İnstagram, Facebook veya Google Ads reklamları verebilirsiniz.

10.Özel baskılı ürünler satın

İnsanlar son zamanlarda kişiselleştirilebilir ürünlere çok önem vermeye başladı. Bu önemin altında yatan neden sıradan olmamak, farklı olmak düşüncesidir.

Bu nedenle giyimlerini, kullandıkları aksesuarlarını veya bazı eşyalarını kendi istekleri doğrultusunda kişiselleştirmeye başladı. Kişiselleştirilebilir ürünler içerisine tişört, şapka, kupa, anahtarlık, saat şeyleri örnek gösterebiliriz.

Bu tarz özel baskılı ürünleri ister kendiniz basarak isterseniz de dropsihipping yöntemi ile yapan firmalarla anlaşıp satışını yapabilirsiniz. Satacağınız ürünlerin görsellerini e-ticaret sitenizden veya sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp güzel satışlar yapabilirsiniz.

11.Çevrimiçi kurs oluşturun

Özellikle COVİD-19 ile birlikte insanlar kalabalık ortamlardan uzak durmaya başladı. Her ihtiyaçlarını evlerinden online yöntemlerle karşılamayı tercih etmekte. Eğitim ihtiyaçlarını da artık evlerinden internet üzerinden karşılamakta.

Sizde bunu fırsata çevirip bilgili, uzmanı olduğunuz alanlarda çevrimiçi kurslar verebilirsiniz. Zoom veya alternatifi yazılımlar aracılığı ile kurslarınızı online verebilirsiniz. Çevrimiçi kurs verdiğinizi sosyal medya üzerinden veya web siteniz üzerinden duyurup ücretli çevrimiçi kurslar vererek internetten para kazanabilirsiniz.

12.Bir e-kitap yayınlayın

Bilgili- uzmanı olduğunuz bir alanda insanların öğrenmek istedikleri konularda e-kitaplar hazırlayıp bunları internet üzerinden satabilirsiniz. Bilgili oldunuz konularda .pdf formatında bir seferlik kitaplar hazırlayarak sürekli gelir elde edebilirsiniz.

E-kitap yayınlayarak internetten para kazanmak en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. E-kitabınızı satın alacak kişi önce ödemeyi yapıyor sonrada siz o kişiye e-kitabın linkini gönderiyorsunuz.

13.Bir uygulama oluşturun

Günümüzde artık herhangi bir programlama dilini öğrenmek çok kolaylaştı. Sizde bir programlama dili ile insanların işine yarayacak, boş zamanlarını geçirecek uygulamalar kodlayarak bunları ücretli satabilirsiniz. Özellikle basit oyunlar, bilgi yarışması gibi uygulamalar size sürekli gelir getirecektir.

Bu yöntemle para kazanmak için öncesinde uygulama hazırlanıp Google Play veya Apple Store üzerinde yayınlıyorsunuz. Beğenen kişiler ücretini ödeyerek uygulamayı cep telefonlarına kurup kullanmaya başlıyor.

14.Sanal asistan olun

Girişimcilerin kurduğu girişimlerin sayısı arttıkça sanal asistanlara olan ihtiyaçta her gün artış göstermekte. Sanal asistan olarak çeşitli görevler yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Sanal asistan olarak yazma, sipariş işleme, sipariş takibi, defter tutma, sosyal medya ve müşteri desteği gibi görevleri yapabilirsiniz.

Sanal asistanlık hizmeti verdiğinizi markaları arayarak anlatabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızda bu hizmeti verdiğinizi paylaşabilirsiniz. Yapılacak işleri kalem kalem fiyatlandırarak gelen isteklere göre ücret talep edebilirsiniz.

Twitch Yayıncısı Olun

15.Twitch yayıncısı olun

Twitch yayıncılığı ile para kazanma daha çok üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri tarafından tercih edilmekte.

Twitch, oyuncuların canlı yayın yaparak oyun oynadığı platformun adıdır. Bu platformda tüm oyun  kategorileri bulunmaktadır. LOL, PUBG, CS:GO, Minecraft gibi oyun kategorileri en çok rağbet gören oyun kategorileridir.

Twitch yayıncılığı ile nasıl para kazanılıyor? Sorusuna cevap verecek olursak;

Herhangi bir oyun kategorisindeki oyunları oynamaya başlayıp canlı yayın açmanız gerekiyor. Canlı yayınlarınızı insanların izlemesi gerekir ki para kazanabilesiniz. Canlı yayınınızı 3-5 kişinin izlemesi ile para kazanamazsınız. Para kazanabilmek için yayınlarınızı 1000-5000 kişinin izlemesi gerekir.

Twitch yayıncılığı ile para kazanma yöntemleri şunlardır;

 • Bağış ile para kazanma
 • Reklamlardan para kazanma

Bağış ile para kazanmada sizi izleyen insanlar size para bağışlar. Bağış yapanın adı ve notu yayın esnasında paylaşılmalıdır. Minimum bağış miktarı 3 TL civarında olmaktadır.

Twitch yayıncılığı ile para kazanmak için çok güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekir.

Peki nasıl para kazanılıyor?

Twitch yayıncılığı yaparak para kazanabilmek için canlı yayınınızın izlenmesi gerekir. Birde oynayacağınız oyunu çok iyi derecede oynayabilmeniz gerekir. Sizi izleyen kişi “harbiden adam oynuyor ama” diyebilmelidir.

16.Stock fotoğraflar satın

Her gün yüzlerce, binlerce web sitesi açılmakta. Binlerce makale yayınlanmakta. Açılan sitelerde hep aynı fotoğraflardan ziyade farklı fotoğrafların olması gerekmekte.

İnsanların ihtiyaç duyabileceği konularda fotoğraflar çekip bunları çeşitli siteler üzerinden satabilirsiniz. Yani fotoğrafçılık yeteneğiniz size para kazandırabilir.

17.Web sitelerini, uygulamaları ve yazılımları inceleyin

Yeni açılan web sitelerini, uygulamaları veya yazılımları inceleyerek para kazanabilirsiniz. Web sitesinin, yazılımın veya uygulamanın zayıf yönlerini, hatalı yönlerini belirleyip onların iyileştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu sayede de site sahipleri size para öder. Bu tarz bir hizmet verdiğinizi sosyal medya profillerinizden, web sitenizden paylaşabilirsiniz. Bu ihtiyacı olan insanlarda gelip sizi bulur.

18.Tiktok danışmanı olun

Son zamanlarda internetten para kazanılan yöntemlerden biride TikTok Danışmanlığı yapmaktır. Markalar, ilgi çekici video fikirleri, ilgi çekici biyografiler, daha fazla etkileşim alabilmek için sizden hizmet satın alabilir.

TikTok yeni büyüyen bir alan olduğu için bu alanda hizmet veren insan sayısı da fazla değil. En azından şimdilik. TikTok danışmanlığı hizmeti verebilmek için insanların beğenebileceği, viral olabilecek videoların nasıl hazırlanması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Eğer bilmiyorsanız da viral olan videoları izleyerek bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bundan sonra ki dönemlerde de TikTok uygulamasının hızla büyüyeceğini öngörerek bu alanda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

İnternetten ne satarak para kazanabilirim? 

İnternet merkezli yaşam tarzının benimsenmesi, alışverişlerin de bu alanda yapılmasına zemin hazırlamaktadır. Bu durumda pazar yerleri son derece popüler bir hale gelir.

İnsanların farklı durumlara göre ortaya çıkan ihtiyaçları, satıcıların farklı sektörlerde ürün satışı yapmasın imkan tanır. İnternet üzerinden satışını yapabileceğiniz ürün çeşitleri son derece geniştir. Dilerseniz kendi adınıza, kendi markanızla ürettiğiniz ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Dilerseniz yurtdışından ülkede olmayan ürünlerden getirip satabilirsiniz. Dilerseniz de hali hazırda var olan markaların ürünlerinin satışlarını yapabilirsiniz. Seçeneğin fazla olması satıcıların kafasını karıştırabilir.

Teknolojiden kozmetiğe, giyimden ev tekstiline kadar aklınıza gelebilecek her alandaki ürünleri internet üzerinden satabilirsiniz. Sadece detaylı bir şekilde araştırma yapmanız gerekir. 

İnternetten para kazanma siteleri nelerdir?

İnternetten para kazanabileceğiniz bir çok site bulunmakta. Aşağıda ürünler satabileceğiniz Pazar yeri siteleri, görev yap para kazan mantığında olan siteleri, yorum yap para kazan mantığında olan siteleri, video yayınlayabileceğiniz bir çok kategorideki siteleri bulacaksınız.

 1. Amazon Associates
 2. Bionluk
 3. Craigslist
 4. Çiçeksepeti
 5. Elance
 6. Field Agent
 7. Fiverr
 8. Freelancer
 9. Gift Hunter Club
 10. GiftHulk
 11. Gittigidiyor
 12. Hepsiburada
 13. Kindle Direct Publishing
 14. n11
 15. oDesk
 16. Qmee
 17. R10
 18. Sadeceon
 19. Swagbucks
 20. YouTube
 21. WMARACI

İnternetten oyun oynayarak para kazanma

Aşağıdaki para kazandıran oyunlar ile oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Yalnız bu oyunlardan para kazanabilmek için bu oyunları profesyonel düzeyinde oynayabilmeniz, oyunun bütün detaylarına hakim olmanız gerekmekte.

Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz para kazandıran oyunlar şunlardır;

 •     League Of Legends
 •     Para kazandıran oyunlar: Dota 2
 •     Counter Strike Global Offensive
 •     Para kazandıran oyunlar: Playerunknown’s Battlegrounds
 •     H1Z1: King of the Kill
 •     Black Desert Online
 •     Knight Online
 •     World of Warcraft

İnternet üzerinden para kazanmak yasal mı? 

İnternetten para kazanmak yasal mı sorusu pek çok kişinin kafasında kendine yer bulur. İnternet üzerinden para kazanmak yasaldır. Bu konuda endişeye kapılan pek çok insan, emin olamadığı için sektöre giriş yapamamaktadır. Ancak bu şekilde gelir kazanmanın hiçbir sakıncası yoktur. Sadece ilerleyen dönemlerde yüksek kazanç elde etmeniz durumunda vergi ödemesine dahil olabilirsiniz. 

Evde internetten nasıl Para kazanabilirim? 

Evde oturarak internet üzerinden farklı şekilde gelir kazanma şansınız vardır. Bunlardan birkaçını yukarıda anlattık. Tüm bunların yanı sıra grafik tasarım, deşifre, seslendirme ya da video hazırlama gibi alanlarda da hizmet vererek kazanç sağlamanız mümkündür. Kısacası yetenekli olduğunuz hemen hemen her alanda sunduğunuz hizmetlerden, güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. 

İnternetten Para Kazanma Yolları burada nlattıklarımızla sınırlı değil elbetteki. Burada anlatılan yöntemlerin haricinde para kazanılabilecek başka yöntemlerde var elbette ki. Burada önemli olan sizin yeteneklerinizin olduğu alanda severek sıkılmadan yapacağınız işler olması. İnternetten para kazanma ile ilgili aklınıza takılan konuları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak – evden para kazanmak

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yorum Yap