1. Anasayfa
 2. Youtube

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Artırılır?


0

Youtube izlenme arttırma yolları nelerdir? konusunda detaylı bilgi veriyoruz. İnternetin gelişmesi ve gündelik hayatın bir parçası haline gelmesi, farklı platformların popülerleşmesine neden olur. Video paylaşımı ve izlenimine dayanan Youtube, pek çok kişi tarafından ziyaret edilen bir platformdur.

Youtube izlenme sayısı, kişilerin videolardan ne kadar gelir elde edebileceğini belirler. Youtube kanalına sahip kişiler, farklı yöntemler ile izlenme sayılarını artırabilir. Özellikle video paylaşımı yaparak para kazanmayı düşünen Youtube kullanıcıları, Youtube izlenme süresini artırma yolları ile ilgili tüm detayları araştırır.

İzlenme sayısı ve süresini artırmak için kullanıcıların takip etmesi gereken bazı adımlar bulunur. Youtube kanalınızın aktifleşmesini sağlayacak yollar hakkında merak edilenleri sizler ile bu yazıda paylaştık.

Youtube izlenme sayısını artırma
Youtube izlenme sayısını artırma

Youtube izlenme sayısını artırmak için nasıl bir yöntem uygulamalı?

Youtube izlenme yükseltme, Youtube kanal sahipleri için son derece önemli bir konudur. Youtube Aboneleri tarafından beğenilmek ve her an yeni abone edinmek isteyen kanal sahipleri, farklı yollara başvurabilir. İlk olarak, abonelerinizin ne tarz videolardan hoşlandığını bilmeniz gerekir.

Örneğin yemek videosu izlemeyi seven aboneler ile oyun videosu paylaşmak, beklenilen etkinin alınmasını zorlaştırır. Bu nedenle abonelerinizi yakından tanımanız oldukça önemlidir. İlgi çekici ve özgün içerikler yükleyerek kanalınızın daha çok kişiye ulaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Video sonlarında ‘Kanalıma abone olun’ tarzı ifadeler kullanmak, izleyicilerde kanalınızı takip etme isteği uyandırır. Bir diğer seçenek, abonelerin seveceği video listeleri paylaşmaktır. Kendi oluşturacağınız bu listeler, abonelerinizin ilgisini çekmenizi kolaylaştırır.

Video listesine yeterli kadar video eklemeniz gerekir. Az videonun bulunduğu listeler, abonelerin hoşuna gitmeyebilir. Bunun yanı sıra kanalınıza düzenli aralıklar ile video yüklemek, abonelerinizle aranızda bir bağ kurmanızı mümkün kılar.

Günde, haftada ya da ayda bir gibi belirli zamanlarda video paylaşmak; kanalınızın tanınmasına aracılık eder. Ayrıca abonelerinizin heyecanını bir sonraki video paylaşım zamanına kadar taze tutma şansınız olur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube İçerik Fikirleri 2024
youtube izlenme
youtube izlenme

Youtube izlenme nasıl artar?

Youtube izlenme taktikleri, izlenmenizin artmasında önemli bir görev üstlenir. Bu taktikler, hem mevcut abonelerinizin kanalınızda kalmasını sağlar hem de yeni aboneler kazanmanızı kolaylaştırır. Abone kazanmak için kanalınızda dikkat çekici videolara yer vermeniz önerilir.

Trend videolara bakarak hangi konuların daha çok izlendiğini belirleme şansınız bulunur. Kanalınızın abone kazanması her ne kadar zorlu ve uzun bir süreç olsa da izlenme süresinin artmasında en büyük etkenlerden biridir.

Video listenizde birden fazla konuya yer vermek, farklı ilgi alanlarına sahip aboneler tarafından izlenmenize olanak tanır. Abonelerinizin beğeneceği videolar paylaşmak, kanalınızın sevilme oranını da artırır. Böylece aboneleriniz de kendini değerli hisseder. Doğru taktikleri uygulayarak kısa sürede abone sayınızı artırmanız mümkündür.

Youtube izlenme süresi ve abone Sayısı artırma

Youtube izlenme sayısı artırma yolları, kanal sahiplerinin sık sık incelediği konular arasında yer alır. Kaliteli içeriklerin öne çıktığı kanallar, aboneler tarafından daha çok tercih edilir. Bu nedenle içerik üreticilerinin yaratıcı fikirler ortaya atması önerilir.

Çektiğiniz videoları paylaşırken içeriği yansıtıcı notlar düşmeniz gerekir. Video içeriğini gösteren fotoğraf veya yazı kullanımı, abonelerin ilgisini daha kolay kazanmanıza aracılık eder. Bunun haricinde videolara altyazı eklemek de izlenme sayınızı artıracak yollardan bir diğeri olur.

Farklı dillerde altyazıları videolarınıza eklemek, içeriğinizin değişik ülke kullanıcıları tarafından izlenmesini mümkün kılar. Ayrıca uzun videolar paylaşmak, abonelerin kanalınızda daha uzun süre bulunmasını kolaylaştırır. Ancak video süresini uzatmak adına gereksiz detaylar yer verilmesi yanlıştır.

Video süresini düzenlerken içeriğin özgünlüğünü de ihmal etmemek gerekir. Siz de Youtube’da izlenme süresini artırma yolları konusunda önemli bilgileri edinebilir, kanalınızın platformun içerisinde tanınır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir