1. Ana Sayfa
  2. İnstagram

Instagramda Bir Günde Kaç Hikaye Paylaşılıyor?


0

İnstagramda bir günde kaç hikaye paylaşılıyor hiç merak ettiniz mi? İnstagram Türkiye başta olmak üzere dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama istatiksel olarak da oldukça ilginç sonuçlar veriyor.

İnstagram istatistiklerindeki bu ilginçliğin en büyük sebebinin pandemi dolayısıyla herkesin evine kapanması ve zamanlarının büyük çoğunluğunu sosyal medya platformlarında geçirmesi olarak değerlendiriliyor.

Günde milyonlarca hikaye paylaşılıyor

The Social Media Today’in sunduğu rapora göre İnstagramı günlük 200 milyon kullanıcı kullanıyor. Bu kullanıcılar günde 500 milyon hikaye paylaşıyor. Oldukça yüksek olan hikaye paylaşımının yanı sıra insanların İnstagramda geçirdiği süre ise 53 dakika.

İnstagram insanlar tarafından zaman geçirme, eğlence amaçlı kullanılmasının yanı sıra 25 milyon işletme İnstagramı iş odaklı paylaşımlar yapacak şekilde kullanıyor. Bu verilerle beraber İnstagramda zaman geçiren kişilerin yaş aralığı 18-34 yaş grubu.

Instagramda bir günde kaç hikaye paylaşılıyor?

İnstagram kullanıcı sayıları ile her gün büyümeye devam ediyor

İnstagram da kullanıcıların en çok rağbet ettiği özelliklerden biride Alışveriş. Uygulama da aylık 130 milyon kişi alışveriş için paylaşım yapmakta. Uygulamayı kullanan insanların yüzde 15’i ile yüzde 25’i en çok instagram swipe up (yukarı kaydırma) özelliğini kullanıyor. Yukarı kaydırma özelliği İnstagram Hikayelerde bir çok reklamın gösterilmesine imkan veriyor.

Hazırlanan bu rapor ile instagramın 2017-2020 yılları arasında ki market hacmi de ortaya çıkmış oldu. İnfluencer Market hacminin bu yıllar arasında oldukça düşük olduğu, ama 2020 yılında oldukça yüksek rakamlara çıktığı gözüküyor.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yorum Yap