1. Anasayfa
 2. Pinterest

Pinterest Business Hesabı Nasıl Oluşturulur? 


0

Pinterest Business hesabı nasıl oluşturulur? hemen öğren. Pinterest, günümüzde en büyük ve en favori sosyal medya platformları arasında yer alır. Kullanıcılarına birbirinden ilginç fikirler sunan bu platformun kullanıcı sayısı da oldukça fazladır. Ortalama 250 milyon civarı kullanıcı sayısı vardır.

Bu nedenle işletmelerin de çoğu uygulamayı aktif olarak kullanır. Uygulamanın günlük ziyaretçi sayısının fazla olmasının yanı sıra işletmeler için birçok analiz aracı da sunar. Pinterest uygulaması, e-ticaret yapan kişiler için en avantajlı platformlardan biridir.

Pinterest Business, işletmelere kullanıcılar hakkında detaylı olarak bilgi verir. Yaş grubu, cinsiyet, demografik bilgiler ya da aylık görüntüleme gibi detaylar bu bilgilere dahildir. Peki Pinterest Business hesabı nasıl oluşturulur? Hangi adımları takip etmek gerekir? İşte ayrıntılar! 

Pinterest business hesabı nasıl oluşturulur?
Pinterest business hesabı nasıl oluşturulur?

Adım adım pinterest business hesabı oluşturma

İlk etapta bir Pinterest hesabınızın olması gerekir. Daha önceden uygulama üzerinde hesap kaydınız varsa, bunu işletme hesabına çevirmek son derece basittir. Fakat Pinterest hesabınız yoksa birkaç basit adımı uygulayarak işletme hesabı oluşturmanız mümkündür. Uygulamanız gereken adımlar ise şu şekildedir;

pinterest kayıt ol
Pinterest kaydol

1- Tarayıcınızdan Pinterest adresine giriş yapın. Sonrasında ise sağ üst köşede yer alan “kayıt ol” butonuna tıklayın.

bir işletme hesabı oluştur
Pinterest işletme hesabı oluştur

2- Kayıt ekranının alt kısmında “bir işletme hesabı oluştur” butonu mevcuttur. Ona tıkladıktan sonra e-posta adresi, yaş ve parola gibi bilgileri girdikten sonra hesap oluştur butonuna tıklamanız yeterli. 

pinterest hesabı oluşturun
Pinterest işletme hesabı

3-Bu adımları yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada profil fotoğrafınızı yükleyip işletme veya marka adınızı, Web siteniz var mı kısmına Evet seçeneğini seçip e-ticaret sitenizin internet adresini yazıp, bölge ve dil seçeneklerini de girdikten sonra ileri tuşuna basın. 

markanızın odak noktası
Pinterest işletme hesabı oluşturma

4- Markanız için odak noktayı ya da işinizin ilgili olduğu alanı bu sekme üzerinden belirlemeniz mümkündür. Odak noktası belirlemesi aslında nişinize uygun kişilerin sayfanıza yönlendirilmesi açısından önem arz eder. 

pinterest uygun olanı seçin
Pinterest işletme hesabı oluşturma

5- Bundan sonraki aşamada ise Markanız için uygun alanı seçmeniz istenir. Bu işlemle de Pinterest uygulamasının sizi yakından tanımasını sağlayabilirsiniz.

pinterest üzerine al
Pinterest işletme hesabı oluşturma

6- Biz bu aşamada “web sitenizi üzerinize alın” seçeneğini seçtik. Gelen ekranda web siteleri, İnstagram, Etsy, Youtube gibi hesapları üzerinize alabilirsiniz. 

pinterest web sitesi doğrulama
Pinterest işletme hesabı oluşturma

6.a- Web sitesini üzerine al seçeneğini tıklayınca yukarıdaki gibi bir ekran gelir. Buradan uygun olan yöntemi seçip doğrulama yapabilirsiniz.

pinterest instaram üzerine al
Pinterest işletme hesabı oluşturma

6.b- İnstagram hesabını üzerinize alabilirsiniz. Üzerinize almak için instagram güğmesine tıklayın. Gelen ekrandan İnstagram hesabınızı bağlayın.

pinterest reklam
Pinterest işletme hesabı oluşturma

7- İleri tuşuna basarak devam etmek istediğiniz zaman karşınıza Pinterest reklam seçenekleri çıkar. Bu aşamada reklam vermek ya da vermemek istediğinizi belirtmeniz gerekir. 

markanızın odak noktası
Pinterest işletme hesabı oluşturma

8- Tüm bu adımlardan sonra Pinterest’i hangi amaçla kullandığınız öğrenilmek istenir. Bu kısımda karşınıza çıka markanızı büyütme, hedef kitleyi genişletme ya da ürün sergileme gibi seçenekler arasında seçim yaparak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

9- Böylece Pinterest Business kurulumu tamamlanmış oldu. Artık işletmeniz adıyla paylaşımlar yapabilirsiniz.

Pinterest business hesabı kullanmanın avantajları 

Pinterest işletme hesabı olarak da kabul edilen Pinterest Business hesabı, kullanıcılara farklı açıdan bütün avantajlar sunar. Bu avantajların ilki; hedef kitleyi yakından yanıma şansıdır. Buna bağlı olarak da hedef kitleye yönelik paylaşım yapma şansı tanır.

Uygulamayı kullanan kişi sayısının fazla olması sayesinde, Pinterest Business hesabı kullanımı daha avantajlı bir hale gelir. Business hesabı kullandığınız zaman Web sitenize yönlendirme yapacağınız kişi sayısı da artış gösterir. Bu durum da sizin daha fazla satış yapmanızı sağlar.

Ayrıca platform üzerinden sahip olduğunuz farklı fikirlerinizi ya da markanızın hikayesini gibi değişik ayrıntıları da paylaşabilirsiniz. Bu konuda da son derece başarılı olan platform, markanızla daha çok kişinin etkileşime girmesine imkan tanır. Aşağıdaki birkaç basit adımı dikkate aldığınız zaman Pinterest Business hesabınızı iyi derecede yönetebilirsiniz. 

Pinterest profil düzenleme 

Markanızı yansıtabileceğiniz iyi bir profil oluşturmanız gerekir. Müşteriler için iyi bir profil, ilk etapta iyi bir izlenim oluşmasını sağlar. Böyle olduğu zaman e-ticaret sitenizi merak edip ziyaret edecek olan kişi sayısında da artışlar meydana gelir. Buna bağlı olarak satışını yaptığınız ürünleri ekstra başarılı bir şekilde pazarlama imkanınız oluşur. 

Pinterest kaliteli ve etkili görsel paylaşımı 

Pinterest, esasında fotoğraf paylaşma platformudur. Dolayısıyla bu platformda ne kadar kaliteli ve etkili fotoğraf paylaşılırsa, o kadar öne çıkma şansı bulunur. Buna göre etkileşim oranı da artar.

Bu sebeple ürünlerinizin resmini atarken hassas davranmanız gerekir. Uygulama üzerinde genel olarak dik fotoğraflar öne çıkar. Dik fotoğrafları ise; Pinterest fotoğraf boyutu 736×1102 boyutlarında atmanız tavsiye edilir. 

Pinterest’i e-ticaret sitesiyle bağlantılı kullanma 

Pinterest Business hesabınızı, ürünlerinizin satışını yaptığınız e-ticaret sitenizle bağlantılı bir şekilde kullanmak sizin için avantaj oluşturur. Bu sosyal medya uygulamasını kullandığınız zaman, Pinterest hesabınızı ziyaret eden kişileri e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz. Fakat bunun için e-ticaret sitesi altyapınızı doğru kullanmanız son derece önemli bir durumdur. 

Pinterest İşletme Hesabı Açma-Pinterest Nasıl Kullanılır
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir