1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

En Detaylı Google Benim İşletmem Rehberi

Google benim işletmem nedir, Google benim işletmem avantajları nelerdir, Google benim işletmem kurulumu nasıl yapılır sorularının cevabı bu makalede.


1

Google Benim İşletmem Rehberi ile sizde işletmenizi kolayca Google’a ekleyebilirsiniz. Küçük işletmeler, yeni kurulan start-up’lar ve yeni açılan e-ticaret sitelerinin nakit sıkıntılarının olduğu bir gerçek. Bu gerçekten hareketle dijital pazarlama çalışmaları için ya çok az bütçe ayırmakta yada hiç bütçe ayıramamakta. Bu nedenle ayrılan bu dijital pazarlama bütçesinin çok dikkatli harcanıp, maksimum faydayı elde etmek gerekiyor.

Dijital pazarlama yapabilmek için mutlaka para harcanması gerekmiyor. Para harcamamdan da dijital pazarlama çalışmaları yapılabilir. Para harcamadan dijitla pazarlama çalışmaları kapsamında sosyal medya platformlarında paylaşımlar yapılabilir, SEO çalışması yapılabilir veya Google Haritalara kayıt olunabilir.

Bu makalemizde işletmeler için son derece önemli olan Benim İşletmem nedir, nasıl kayıt olunur gibi merak edilen bir çok soruya cevaplar vereceğiz.

Google benim işletmem
Google benim işletmem

Google benim işletmem nedir?

Google Benim İşletmem, Google firması tarafından büyük, orta ve küçük ölçekli firmaların Google Haritalardaki görünür ve bulunurluğunu sağlamak için geliştirdiği bir hizmettir. Google Benim İşletmem hizmeti Google My Business olarak da bilinmektedir. Google Benim İşletmem sayesinde işletmelerin Google aramalarında bulunur olma ihtimalleri daha artmaktadır.

Google Benim İşletmem uygulamasına kayıtlı olmayan bir işletme kolayca kayıt olup potansiyel müşterilerinin kendisini daha kolay bulmasını sağlayabilir. Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt olan işletmelerin gerçek bir firma olduklarını göstermek adına bazı yöntemlerle varlığını doğrulatması gerekiyor.

Google Benim İşletmem uygulamasına yerel ve bölgesel hizmet veren işletmelerin mutlaka kayıt olması gerekir. Benim işletmem uygulamasına kayıt olan firmalar bilir ve bulunur olmalarını kolaylaştırıp daha fazla para kazanmaları mümkündür. Benim işletmem uygulamasına kayıt olmak Yerel SEO çalışmaları kapsamında da çok önem arz etmekte.

Benim işletmem uygulamasına kayıt olan işletmelere müşterileri, hizmet alan insanlar değerlendirme yapıp, yorum yazabilmekte. Benim işletmem uygulamasına kayıt olan firmalar yazılan bu yorumlara cevap verebilmekte.

Benim işletmem uygulamasına kayıt olan işletmeler müşterileri tarafından en çok sorulan soruları tanımlayıp cevap yazabilmekte. Ayrıca işletmenin hangi saatler içerisinde hizmet verdiği bilgisini de belirtebilmekte.

Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt olan işletmeler cep telefonları ile yol tarifi almak isteyenler tarafından kolayca ziyaret edilebilmekte.

Google benim işletmem uygulamasına işletme nasıl eklenir?
Google benim işletmem uygulamasına işletme nasıl eklenir?

Google benim işletmem uygulamasına işletme nasıl eklenir?

Google Benim işletmem uygulamasına işletmenizi kayıt etmek için Google arama motoruna “Google benim işletmem” diye yazıp aratıp en üstte çıkan ilk sonuca tıklayın. Veya tarayıcınızın adres kısmına https://www.google.com.tr/intl/tr/business/ yazın. Ayrıca cep telefonlarınıza “Google Benim İşletmem” mobil uygulamasını indirip de kayıt olabilirsiniz.

Google Benim İşletmem sayfasına eriştikten sonra sağ üst köşede yer alan “Oturum Aç” düğmesine tıklayıp gmail.com uzantılı e-posta adresiniz ile sisteme giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “İşletme Ekle” düğmesine tıklayıp gelen sayfadaki bilgileri doldurup kaydınızı tamamlayın.

Google benim işletmem avantajları nelerdir?

İşletmelerin Google Benim işletmem uygulamasına kayıt olmasının işletmeler açısından bir çok avantajı bulunmakta. Faaliyet gösterdiğiniz sektördeki rakiplerinizin daha üstünde sırlama alabilmek için mutlaka Google Benim işletmem uygulamasına kayıt olun.

Bir işletmenin Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt olmasının avantajları şunlardır;

 • Yerel arama sonuçlarında görünürlüğüz artar
 • İşletmenize ait bilgileri tek bir panelden düzenleyebilirsiniz
 • İşletmenize yapılan ziyaretlerin istatistiklerini takip edebilirsiniz
 • İşletmenize ait ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz
 • İşletmenize ve çalışanlarınıza ait görsel ve video yayınlayabilirsiniz
 • İnceleme, yorum, soru-cevap gibi etkileşim yöntemleri ile müşterilerinizle daha iyi iletişim kurarsınız
 • Yeni müşteriler bulmanız kolaylaşır

Güvenilir doğrulayıcı nedir?

Google Benim işletmem uygulamasına eklenen bir firmanın doğrulanması gerekiyor. İşletmenin doğrulanması için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en önemlisi posta ve telefon ile doğrulamadır. Doğrulama yöntemlerinden biri ile doğrulanan işletmelere “Güvenilir Doğrulayıcı” denir.

Posta doğrulamasında Google firması kayıt olurken belirtmiş olduğunuz posta adresine bir kart gönderir. Bu kartın içerisinde doğrulama kodu yazılıdır. Gönderilen posta elinize ulaştıktan sonra zarfın içerisinde ki doğrulama kodu kayıt sayfasına 15 gün içerisinde yazmanız gerekmektedir.

Ancak Google adresleri ile PTT adreslerinin uyuşmamasından dolayı bir çok işletmeye doğrulama postası ulaşmamaktadır. Bu tarz durumlar için Google Benim İşletmem ekibi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Google harita sonuçlarında işletmemi nasıl yükseltebilirim?

Kullanıcıların yapmış olduğu arama sonuçlarında Google artık en başta arama yapan kişiye en yakın işletmeleri harita şeklinde göstermekte. Arama sonuçlarındaki haritada en başta yer alan işletmeler her zaman daha avantajlıdır. Bu yüzden bütün işletme sahipleri ister ki en başta ben çıkayım. Ancak bütün firmaların en başta listelenmesi hem teknik hem de mantiken mümkün değildir.

Google haritalarda en başta çıkabilmek için;

 1. İşletmenizin çalışma gün ve saatlerini doğru olarak girin
 2. İşletmenize ait güncel iletişim bilgilerini yazın
 3. Google Benim işletmem profilinizdeki “Yayınlar” kısmından dönüşüm sağlayacak faydalı içerikler yayınlayın
 4. İşletmenizi, hizmet ve ürünlerinizi anlatan bol bol fotoğraf paylaşın
 5. Hizmet verdiğiniz bölgeleri doğru bir şekilde ekleyin
 6. Sizden ürün veya hizmet almış müşterilerinizden aldıkları ürün ve hizmete dair yorum yapmalarını isteyin
 7. Müşterilerinizin işletmeniz ile ilgili yapmış olduğu yorumlara nezaket çerçevesinde geri dönüş yapın
 8. Yapılan arama sonuçlarında müşterileriniz sizi bulamıyorsa haritalardan sizi firma ismi ile aratmalarını rica edin

Google benim işletmem bilgi sekmesi altındaki kısımlar nasıl doldurulmalıdır?

Google benim işletmem bilgi sekmesi altındaki kısımları doldururken öncelikle birincil ve ek kategorileri doğru bir şekilde tanımlayın. Tanımlamayı yaptıktan sonra işletmenizin çalışma saatlerini, telefon numaralarını, etiket tanımlamalarını spam olarak değerlendirilmeyecek şekilde doldurun. Bu sayfadan işletmenizin Google arama sonuçlarında nasıl göründüğünü de gözlemleyebilirsiniz.

Google benim işletmem uygulamasında video yayınlayabilir miyim?

2018 yılından itibaren Google Benim İşletmem kayıt olan firmalar işletmelerine, ürün veya hizmetlerine ait videoları yayınlayabiliyor. Bu sayede işletmeler arama yapan kullanıcılarının karşısına video ile çıkabilmekte. Profilinizde video yayınlayarak arama yapan kullanıcılara sizi daha iyi tanıtan, daha güzel sunumlar göstermiş olursunuz.

google benim işletmem aranma sayısı
Google benim işletmem analizler kısmında hangi analizleri yapabilirim?

Google benim işletmem analizler kısmında hangi analizleri yapabilirim?

Google Benim İşletmem “Analizler” kısmında;

 • İşletmenizi arayan kişilerin işletmenizi ne şekilde bulduklarını kronolojik görebilirsiniz.
 • İşletmenizi arayan kişilerin işletmenizi harita sonuçlarından mı yoksa arama sonuçlarından mı gördüğünü Analizler kısmından görebilirsiniz.
 • “Analizler” kısmında ziyaretçilerinizin web sitenizin linkini tıklama, telefon ile arama, yol tarifi isteme gibi davranışların istatistiklerini de görebilirsiniz.
 • “Analizler” kısmında yüklemiş olduğunuz fotoğrafların görüntülenme istatistiklerini de görebilirsiniz.

Google benim işletmem de olumsuz yorumları silebilir miyim?

Google Benim işletmem uygulamasında sizden ürün veya hizmet almış insanlar işletmenizle ilgili olumlu veya olumsuz yorumlar yapabilir. İşletme sahibi olarak hakkınızda yapılan yorumları “Yorumlar” linkinden görebilirsiniz.

Müşterilerinizin sizinle ilgili olumlu olumsuz yorumlarına sizde cevap yazabilirsiniz. Ancak yapılan bir yorumu silemezsiniz. Yapılan bir yorumu  ancak yorumu yazan kişi silebilir veya düzeltebilir. Yapılan yorumları silemediğiniz için müşterilerinizden olumlu yorum yapacak düzeyde hizmet vermenizi tavsiye ederiz.

Son zamanlarda bazı insanlar bilinçli olarak rakipleri ile ilgili olumsuz yorumlar yapmakta veya yaptırmakta. Bu tarz durumla karşı karşıya kalırsanız çıkar çatışması bildiriminde bulunabilir, yapılan yorumları uygunsuz olarak işaretleyebilirsiniz.

İşletmenizle ilgili olumsuz yorumları Google’a bildirmek için “Google İşletme Profilinizdeki yorumları kaldırma” sayfasındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Olumsuz yorum bildirmenize rağmen yorumlarınız kaldırılmadıysa 0 850 390 20 60 yada 0 212 705 85 97 Google Türkiye Destek Telefon Numarası aranarak olumsuz yorumların kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Yalnız burada şu hususu belirtmekte fayda var.

Google Türkiye Destek Telefon Numarası arandı diye her olumsuz yorum kaldırılacak diye bir kural yok. Google operatörü bildiriminiz üzerine yapılan yorumu inceleyecek, kasıtlı olarak olumsuz yorum yapıldığına kanaat getirirse kaldırılır.

Google benim İşletmem de İşletmemi yorumlara kapatabilir miyim?

Bir çok işletme insanların işletmeleri ile ilgili olumsuz yorum yapacaklarını düşündüğünden işletmelerini yorumlara kapatmak ister. Anacak bu şimdilik mümkün değil. İstenmeyen olumsuz yorumlara cevap verebilir, bu yorumları Google’a bildirebilirsiniz.

Google benim İşletmem doğrulama ekibi telefon numarası nedir?

Google Benim işletmem uygulamasına kayıt olan firmalar 0 212 705 85 97 numaralı telefondan aranabilmektedir. Google Benim İşletmem uygulaması bir çok kişi tarafından art niyetli bir şekilde kullanıldığından insanlar dolandırılmaktan korkar oldu. Bu nedenle aranan her numaraya cevap verilmiyor.

0 212 705 8597 numaralı telefondan aranızsanız endişe etmenize gerek yok. Sizi Google‘in iş ortağı olan Competence Call Center (CCC) operatörüne ait bir numara arıyordur. Arayan numaranın vermiş olduğu doğrulama kodunu ilgili alana yazarak işletmenizi doğrulayabilirsiniz.

Google benim işletmem de bir işletme için hak talebinde nasıl bulunulur?

İşletmeniz sizden önce sizin bilginiz olmadan Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt edilmiş olabilir. Bu tarz durumlar da işletme hak talebinde bulunabilirsiniz. Hak talebinde bulunabilmek için;

 • İşletmenizi Google arama kısmından aratın.
 • Gelen ekrandan “Bu işletmenin sahibi misiniz?” linkine tıklayın.
 • Gelen ekranda “Erişim İste” düğmesine tıklayın.
 • Gelen ekrandan sizden istenen bilgileri doldurup sol alt kısımda yer alan “Gönder” düğmesine tıklayın.

Bir İşletme Profilinin sahipliğini isteme ile ilgili daha fazla bilgi almak amacıyla hazırlanan sayfadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google Benim işletmem de bir işletme için hak talebinde nasıl bulunulur?
Google benim işletmem hesabına yönetici nasıl eklenir?

Google benim işletmem hesabına yönetici nasıl eklenir?

İşletmenizin Google Benim İşletmem hesabı yönetecek zamanınız yoksa veya birden fazla şubeniz varsa iş arkadaşlarınızı veya güvendiğiniz birilerini Google benim işletmem hesabına yönetici olarak ekleyebilirsiniz.

Google benim işletmem hesabına yönetici eklemek için;

 • Google Benim İşletmem uygulamasında oturum açın
 • Gelen ekrandan yönetmek istediğiniz işletmeyi seçip “Konumu Yönet” düğmesine tıklayın
 • Gelen ekrandan “kullanıcılar” linkine tıklayın
 • Gelen ekranda sağ üst köşedeki “Yeni yöneticiler davet edin” düğmesine tıklayın
 • Gelen ekrandan kullanıcının rolünü yazın
 • Davet Et” düğmesine tıklayın

Google benim İşletmem için doğrulama pin kodu gelmedi, ne yapabilirim?

Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt olan her işletmenin mutlaka doğrulanması gerekir. Doğrulanmayan işletmeler görüntülenemez. Google tarafından gönderilen doğrulama kodu zaman zaman ulaşmayabiliyor.

Bunun bir çok nedeni olabilir. Ancak en yaygın olanı adresin yanlış olmasıdır. Bununda nedeni Google adres yapısı ile PTT’nin adres yapısının uyumsuz olmasıdır. Bu sorunu çözmek için yeniden posta gönderilmesini istemektir.

Bazı sektörler telefon ile de doğrulanabilmektedir. Eğer telefon ile doğrulama yapılan bir sektörde iseniz bu tarz bir sorununuz olmayacaktır.

Bütün çabalarınıza rağmen doğrulama kodu elinize ulaşmadıysa Google Bize Ulaşın sayfasındaki formu doldurarak Google çalışanlarından yardım isteyebilirsiniz.

Google benim işletmem doğrulama yöntemleri nelerdir?

Google Benim İşletmem için bir çok doğrulama yöntemi bulunmaktadır. Google Benim İşletmem doğrulama yöntemleri şunlardır;

 1. Posta kartı ile doğrulama ( genellikle bu seçenek aktif olur )
 2. Anında doğrulama ( çok az işletme türü için geçerlidir )
 3. Telefon ile anında onaylama ( çok az işletme türü için geçerlidir )
 4. SMS ile onaylama
 5. E-posta yolu ile doğrulama
 6. Alan adı ile doğrulama

Google benim işletmem onay işlemi için dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Google Benim İşletmem uygulamasında kayıt edilmiş işletmeler için anında onay almak oldukça zordur. Google 2022 yılı algoritma güncellemesi ile yapılan kayıtlar daha titiz incelenmekte. Yapılan kayıtlar daha titiz incelense de aşağıdaki yöntemlerle Google Benim İşletmem onay almanız daha kolay olacaktır.

Google Benim İşletmem uygulamasında onay almak için aşağıdaki huşulara dikkat edilmelidir. Bu kriterlere ne kadar çok dikkat edilirse Benim İşletmem onay işlemi o kadar sorunsuz halledilir.

Google Benim İşletmem Onay Kriterleri;

 • Google Benim İşletmem kaydı yapılırken uygulamaya daha önce yazılmamış bir telefon numarası yazılmalıdır
 • Uygulamaya daha önce yazılmamış bir adresin girilmesi gerekir
 • Daha önceden çok fazla Benim İşletmem hesabı açılmamış Google hesabı olması gerekir
 • İşletme hesabı mümkünse yerel rehber hesabından açılmalıdır (%95 olumlu sonuçlanır)
 • İşletme hesabı mümkünse çok yıllı bir Google hesabından yapılmalıdır (%80 olumlu sonuçlanır)
 • İşletme hesabı açılan Google hesabının daha önce anahtar kelime spamı yememiş bir hesap olması gerekir
 • Hesap açılacak işletmenin bir web sitesine sahip olması gerekir

1- Eski Gmail Hesabı

Eski Gmail hesabı sahibi olmanız Google Benim İşletmem de işletme açmanızı %80 oranla kolaylaştırmaktadır. Eski Gmail hesabı sahibi olmak işletmenin askıya alınma durumlarını en aza indiren bir faktördür.

2- Yerel Rehber

Google Benim İşletmem de yerel rehber hesap kullanmanız hesap açmanızı %95 oranla kolaylaştırmaktadır. Hiç birşey yapmadan adres , telefon , web sitesi gibi bilgilerinizi girdikten sonra ilerle tuşuna bastıkdan sonra 5 saniye sizi bekletmektedir. Bu şekilde kolayca anında onay alabilirsiniz.

3- Sabit Telefon

Google Benim İşletmem de kayıt olurken sabit telefon kullanmanız Google’dan gelen bir çağrı ile size kod iletilmesi, ardından sisteme onay kodunuzu girerek anında onay almanızı sağlamaktadır.

4-Google Search Console ile Onay

Google benim işletmemde Search Console ile onay almak neredeyse en basit yöntemlerden biridir. Bu yöntem şöyle uygulanır;

Google Search Console’a web sitenizi kayıt edin

Benim işletmem de kayıt olurken “web sitesi” bölümüne işletmenizin internet adresini yazın. (https:// şeklinde değil e-ticaretsitesi.com şeklinde)

Sonrasında sizden kurumsal bir e-posta adresi yazmanızı ister. Adres kısmına sahip olduğunuz bir e-posta adresini yazın. ( örneğin info@websiteadresiniz.com gibi) Google yazdığınız e-posta adresine  içerisinde doğrulama kodunun olduğu bir mail gönderilecektir. Gelen maildeki Google Benim İşletmem doğrulama kodunu ilgili kısma yazın. Bu şekilde işletmeniz kolayca onaylanacaktır.

Google Benim işletmem için adres doğrulama kodu içeren posta kartı geldiğinde hangi işlemleri yapmalıyım?

Google Benim işletmem için adres doğrulama kodu içeren posta kartı elinize ulaştığında Google Benim işletmem için adres doğrulama sayfasına giderek adresine girerek zarfın içerisinde gelen 6 haneli doğrulama kodunu ilgili alana yazıp “Başlayın” düğmesine tıklayın. Böylece işletmeniz doğrulanmış olacaktır.

google benim işletmem doğrulama ekranı
Kendi web sitem var yine de Google Business hizmetini kullanmalı mıyım?

Kendi web sitem var yine de Google Business hizmetini kullanmalı mıyım?

Bir çok kişi işletmelerine ait alan adı ve web siteleri olduğu için Google Business tarafından sağlanan web site hizmetini kullanmıyor. İşletmenize ait bir web sitesi olsa bile kesinlikle Google Business hizmetini kullanmanız gerekir. Google Business hizmetini kullanmakla web sitenize bir backlink kazandırmış olursunuz.

Google harita sonuçlarında reklam nasıl verilir ?

Google Harita sonuçlarında en üstte yer alabilmek için çok kolay bir şekilde reklam verebilirsiniz. Bunun için Benim İşletmem hesabınızdaki “Reklam Oluştur” düğmesine tıklayıp Google Ads hesabınızdan üç adımda kolayca Google Haritalı arama sonuçları için reklam verebilirsiniz.

Üç adımda reklam verebilmek için;

 1. Reklam hedefinizi seçin
 2. Reklamınızı oluşturun
 3. Bütçenizi oluşturun

ve “Reklam Oluştur” düğmesine tıklayın.

google benim işletmem reklam oluştur
Google benim işletmem kaydı ücretli mi?

Google benim işletmem kaydı ücretli mi?

Google Benim İşletmem kaydı kesinlikle ücretsizdir. Bu ad altında kimse sizden ücret isterse kesinlikle itibar etmeyin. Son zamanlarda bu konu bazı insanlar tarafından çokça suiistimal edilmekte. Art niyetli kişiler işletmeleri telefonla arayıp işletmelerden ücret talep etmekte. Bu tarz telefonlara kesinlikle itibar etmeyin ve Google Benim İşletmem hizmetinin ÜCRETSİZ olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Google benim işletmem sonuçlarında telefon numaram yanlış görünüyor nasıl düzeltebilirim?

Google benim işletmem sonuçlarında telefon numaranızı yanlış yazmış olabilirsiniz, yeni bir numara daha eklemek isteyebilirsiniz veya var olan numaranızı değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bunun için Benim İşletmem uygulaması ana menüsünde yer alan “Bilgi” düğmesine tıklayın. Gelen sayfada telefon numaranızı göreceksiniz. Onun yanındaki kalem işaretine tıklarsanız düzeltme ekranı gelecektir. Yeni numarayı girip “Uygula” dediğinizde numaranız incelemeye gönderilecek ve inceleme onaylandıktan sonra yeni numara görünmeye başlayacaktır.

Yine aynı ekrandan ikinci bir telefon numarası daha ekleyebilirsiniz.

Bir anahtar kelimeyi işletme ismi gibi kullanmayın!

Bir çok işletme sahibi sektöründeki anahtar kelimeleri işletme ismi kısmında kullanmak istiyor. Son zamanlarda Google bunun önüne geçmek için oldukça yoğun çalışıyor. Ama bir şekilde anahtar kelimeyi firma isminizde kullanarak doğrulama almış olsanız bile bir süre sonra rakipleriniz tarafından şikayet edilebilirsiniz.

Buda sizin işletmenizin ceza almasına, işletmenizin askıya alınmasına neden olabilir. İşletme girişinin Google yönergelerine uygun olmasına dikkat ediniz. Bu konuda Google kalite yönergesi kapsamında hazırlanan İşletmenizin Google’da gösterilmesine ilişkin kurallar sayfasını adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google benim işletmem kullanmak için fiziksel bir iş yeri zorunlu mu?

Google Benim işletmem uygulamasını kullanabilmek için fiziksel bir işletmenizin olması zorunlu değil. Home ofis çalıştığınız bir işletmeniz varsa bile Google Benim İşletmem uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunu uygulamaya kayıt olurken seçebiliyorsunuz.

Benim işletme hesabım askıya alındı ne yapabilirim ?

Son zamanlarda işletmelerin askıya alınması sıkça karşılaşılan bir durum. Bunun başlıca nedeni Google kalite yönergelerine uygun olmayan bir kayıt girmiş olmanızdır.

Eğer işletmeniz askıya alınmışsa Google İşletme Profili yerel işletme yeniden etkinleştirme isteği adresindeki formu doldurarak “Google İşletme Profili yerel işletme yeniden etkinleştirme isteği” gönderip yeniden inceleme talep edebilirsiniz. Yalnız bu formu doldurup göndermek işletmenizin askıdan çıkarılmasını garanti etmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Google’dan arıyoruz, işletme bilgileriniz silinecek diyen aramalar alıyorum ne yapmalıyım?

Bu son zamanlarda sıklıkla yapılan bir DOLANDIRICILIK yöntemidir. Google Benim İşletmem uygulaması ÜCRETSİZ bir uygulamadır. Bu konuda Google böyle bir arama yapmaz. Bu tarz aramalara itibar etmeyin. Arayan kişinin isteklerini yerine getirmeyin.

Biz Google’dan arıyoruz” veya “Biz Google çözüm ortağıyız” diye arayan kişiler için neler yapmanız gerektiği ile ilgili Sahte aramalara karşı koruma sayfasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu tarz sahte aramaları Google’a bildirmek için İşletme Profili üçüncü taraf politikası: İhlal bildirimi sayfasındaki adresindeki formu kullanabilirsiniz.

Google’dan işletme silme işlemi nasıl yapılır ?

Google Benim İşletmem uygulamasına eklemiş olduğunuz işletmeyi bir zaman sonra çeşitli nedenlerden dolayı silmek isteyebilirsiniz. İşletmenizi silmek için;

 • Google Benim İşletmem hesabınıza giriş yapın.
 • Gelen ekrandan silmek istediğiniz işletmeyi seçin.
 • Sağ üst köşede ki “İşlem” düğmesine tıklayıp açılır menüden “Sil” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda ki formun sağ alt köşesindeki “Sil” seçeneğine tıklayın.

Google iletişim ve destek seçenekleri

Çeşitli nedenlerden dolayı Google ile iletişime geçip destek talep etmeniz gerekebilir. Bu tarz durumlarda;

kullanarak Google ile iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Yazılan bu makale işletmelere yardımcı olmak adına yazılmış olup, “Google Haritaya ekleme” gibi hizmetimiz ve desteğimiz bulunmamaktadır. Bu nedenle “Google Haritaya adres ekleme” gibi taleplerle  lütfen aramayın.

https://www.youtube.com/watch?v=n8BM0rLoI5I
Google benim işletmem
5/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merve Hazalhan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı olarak çalışan Merve, bir dijital ajansın dinamik atmosferinde faaliyet göstermektedir. İleri düzeydeki dijital stratejileri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla markaların çevrimiçi varlığını güçlendirirken, hedef kitleleri etkili bir şekilde çekecek kampanyaları başarıyla yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Merve, bu tutkusunu farklı kültürleri anlama ve yeni kişilerle tanışma fırsatlarına dönüştürür. Merve Hazalhan, dijital pazarlama alanındaki etkileyici yetenekleri ve geniş bakış açısıyla geleceğin dijital dünyasına yön veren isimlerden biridir.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir