1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternetten Bebek Ürünleri Nasıl Satılır?


0

İnternetten bebek ürünleri nasıl satılır hemen öğren. Evde, dışarda ya da herhangi bir ortamda üzerimizde bulunan kıyafetler; belli kriterlere göre hazırlanır. Bebekler için özenle tasarlanan giyim ürünlerini e-ticaret sayesinde kolayca müşterilere ulaştırabilmeniz mümkündür.

Özellikle ebeveynlerin ilgisini çeken parçaların online satış şeklinde müşterilere ulaştırılması, teknolojinin gündelik hayata etkisini artırır. İnsanları büyük bir zaman ve enerji kaybından kurtaran internet alışverişi, sunacağınız güvenli siteler sayesinde kolaylaşır.

Online bebek giyim ürünü satmak konusunda işinize yarayabilecek her tür bilgiden  bu yazıda bahsedeceğiz.

Online bebek giyim sitesi nasıl olmalıdır?

İnternetten satış ile ilgili mutlaka uygulamanız gereken bazı noktalar bulunur. Öncelikle şirketinizin büyüklüğünü ve hitap ettiği müşteri kitlesini tespit ederek kurulum planlamasını yapmanız önerilir.

Sitenizi kurarken seçeceğiniz site ismi, akılda kalıcı ve etkileyici olmalıdır. Böylece müşterilerin farklı alışverişlerde sizi tercih etmesini sağlarsınız. Bunun yanı sıra ürün görsel ve içerikleri için yeterli depolama alanı satın almanız önemlidir. Ayrıca şirketinizi resmiyete dökebilecek adına vergi ve faturalandırma sistemleri dahil olmanız gerekir.

Şirket nasıl kurulur konusunda tavsiye edilen noktaları gerçekleştirdikten sonra ise sitenizin tasarımını tamamlamaya özen göstermelisiniz. Bebek giyim sektörü ile uyumlu bir site tasarımı, müşterileri alışverişe çekerek iş veriminizi artıracaktır.

Aynı zamanda ilgi çekici ve geniş bir ürün yelpazesinin oluşturulması, alıcı kitlenizin büyümesinde oldukça kolaylaştırıcı bir etken haline gelir. Şahıs şirketi nasıl kurulur öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki makalemizi mutlaka okuyun.

Şahıs Şirketi Kurma Rehberi: Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

internetten bebek ürünleri nasıl satılır

Bebek giyim ürünleri satarken nelere önem vermelisiniz?

Alışveriş sürecinin istenilen şekilde geçmesi, satış ipuçlarına uyduğunuz takdirde mümkün olur. Satış veriminin artması ve müşteri memnuniyetinin yükselmesi, bebek giyim ürünlerinin satışını güvenilir biçimde gerçekleştirmenizle sağlanır.

 • Ürünlerin Niteliği: Bilindiği gibi bebekler, oldukça hızlı büyüyen canlılardır. Hemen hemen her ay büyüyen ve beden boyutunda farklılıklar görülen bebeklere,, bu hıza uyumlu kıyafetlerin temin edilmesi gerekir. Satışını yapacağınız ürünlerin hangi yaş aralığına hitap ettiği, kaç derecede ne şekilde yıkanması gerektiği ve kullanılan kumaş türüne ürün açıklamasında mutlaka yer vermelisiniz. Böylece ebeveynlerin güvenini daha kısa sürede kazanabilirsiniz.
 • Ürün Güvenilirliği: Bebeklerin hassas cildi ve hastalığa yatkın yapısı nedeniyle kullanılan ürünlerin güvenilirliği önemli bir konu haline gelir. Üründe kullanılan kumaşın sağlığa zararlı etkisi olup olmadığı ve kullanım süresince bebeğe sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturup oluşturmadığı mutlaka değerlendirmelidir. Bebek cildine uygun giyim ürünlerinin tercih edilmesi, müşterilerinizin uzun dönemli alıcılar olmasına yol açarak sitenizin satış yüzdesini artırmayı başarabilir.
 • Bilgi Yeterliliği: Online alışveriş sürecinin en önemli noktalarından biri, müşteri güvenini kazanabilmektir. Bunun en etkili yolu ise ürünlerin tanıtımını doğru biçimde gerçekleştirmektir. Ürünlerin görseli ve içeriği ile ilgili her bilginin ayrıntılı şekilde açıklanması, müşterilerin kafasında hiçbir soru işareti kalmamasını sağlar. Bunun yanı sıra endişeli ailelere yönelik blog ve öğretici yazılar paylaşmak da başvurabileceğiniz yöntemlerden olur.

Web sitesini dikkat çekici hale getirmek için hangi taktikler uygulanabilir?

Hızla büyüyen ve gelişen internet dünyasında sitenizin öne çıkmasını başarmak, pek çok farklı alanda etkin olmanızla kolaylaşır. Öncelikle satışın gerçekleştiği internet sitesinden müşterilere bildirimler göndermeniz önerilir. Bu sayede ebeveynlerin yeni gelen ürünlerden anında haberdar olması sağlanır.

Bunun haricinde indirim, kampanya ve hediye sunumu düzenlemek; müşterilerin siteye olan ilgisini canlı tutmanızda sizlere yardımda bulunur. 3 al 2 öde, %50 indirim ve yılbaşı çekilişi gibi etkinlikler; ürün satışının yükselmesinde direkt etki gösterir. Aynı zamanda müşterilerin gönlünü kazanmanızı da mümkün kılar.

Son olarak sosyal medyayı aktif biçimde kullanmanız, açmış olduğunuz bebek ürünleri e-ticaret sitesi oldukça önemlidir. Günümüzün büyük bir parçası haline gelen sosyal medya, sitenizin yaygınlaşmasında büyük bir katkıya sahiptir. Farklı platformlarda aktif sosyal medya hesapları oluşturmanız, e-ticaret sitenizi daha tanınır hale getirir.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir