1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternetten Ayakkabı Satışı Nasıl Yapılır?


0

İnternetten ayakkabı satışı nasıl yapılır hemen öğren. Çocuk, erkek ve kadın olmak üzere her tip kullanıcıya hitap eden ayakkabılar; günlük hayatın olmazsa olmaz parçalarının başında yer alır. Bu sebeple de pek çok kişi kazançlı bir iş yapmak için internetten ayakkabı satışı işine yönelmektedir.

Çeşitli ayakkabı üretim firmaları ile anlaşma sağlayan e-ticaret siteleri kurulmuş olup ayakkabı satışı gerçekleştirilmektedir. Biz de yazımızda bu sektöre geçmek isteyen kişilere yönelik internet üzerinden ayakkabı satışı nasıl yapılır konusu hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız.

İnternetten ayakkabı satmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

İnternet üzerinden online olarak herhangi bir satış işlemi yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak e-ticaret sitesine sahip olmaları gerekir. Etkili ve yaratıcı e-ticaret sitesi kurduktan sonra bu siteyi işlek hale getirmelisiniz.

İşletmeniz aracılığıyla hem kendi ürettiğiniz ayakkabıları hem de farklı firmalardan almış olduğunuz ayakkabı modellerinin satışını yapabilirsiniz. Bu durumun yanı sıra hali hazırda var olan ayakkabı satış siteleriyle anlaşma sağlayıp onlar aracılığıyla da gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten bir ayakkabı satış sitesi kurmak için gerekli altyapıya sahip olmanız gerekir. Bunun için de ihtiyacınız olan gereksinimleri karşılayabilecek bir firmayla anlaşma sağlamalısınız.

Kendi e-ticaret sitenizi oluştururken yapmanız gereken ilk şey bir alan adı ve hosting satın almaktır. İnternetteki mağazanız olarak boy gösterecek olan alan adının kısa, yaratıcı ve akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. E-ticaret sitenizi bulunduracağınız hosting ise; web alanı, veri tabanı ve işletim sistemi için oldukça önemlidir.

İnternet sitesi kurarken dikkatli olmalısınız

Çoğunlukla internet siteleri kalabalık ve karışık bir tasarıma sahip olduğu için, kullanıcılar sitede gezinirken aradıkları ürünü kolayca bulamazlar ve kısa sürede sıkılırlar. Bu nedenle oluşturacak olduğunuz e-ticaret sitesinin sade ve estetik bir tasarıma sahip olmasına önem göstermelisiniz.

İnsanlar üzerinde alışveriş yapma duygusunu arttıran ve alışverişe teşvik eden renk olarak bilinen turuncuyu, site temanızda ağırlıklı olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle sitenizi ziyaret eden kullanıcıların site içerisinde daha uzun süre kalarak gezinmesine ve detaylı şekilde ürünleri incelemesine olanak sağlayabilirsiniz.

Sitenize girenlerin sıkılmadan vakit geçirebilmesi için trendler ve en çok beğenilenler gibi ilgi çekici kategorilere de siteniz üzerinde yer verebilirsiniz.

E-ticaret Sitenizi kurarken tercih edip anlaşma yapacağınız kargo firması ve tedarikçi de oldukça önemlidir. Sorunsuz ve kısa sürede gerçekleşen bir kargo süreci müşterilerin sizden tekrardan alışveriş yapmasını sağlar. Ayrıca ürünleri güvenli ve kaliteli şekilde tedarik edebilmenizde sitenizin rakipler karşısında bir adım öne geçmesi üzerinde etkili rol oynar.

internetten ayakkabı satışı

İnternetten ayakkabı satışını nasıl artırabilirsiniz?

İnternetten ürün satışı yaparken etkili bir site yönetimi yapmanız gerekir. İnternet sitenizin güncel kalabilmesi için düzenli aralıklar ile sitenizi yenilemeli, çeşitli yeniliklerle dikkat çekip oluşan sorunları tek tek ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayakkabı alışverişi yapan ya da yapmak isteyen müşterilerinize birden fazla ödeme seçeneği sunarak, farklı görüşlere de hitap etmeyi başarmalısınız.

Ürünlerinizi de belirli aralıklarla kontrol etmeli, stokları yenileyip güncelleme yapmalısınız. Müşterilerin yoğun oranda ilgisini çeken ürünlerin stoklarını arttırabilir, böylelikle ilgi odağı olabilirsiniz.

Aayakkabi satışında dünya devi haline gelen Flo ayakkabının kurucusunun hikayesi size ilham olabilir. Aşağıdaki linke tıklayıp mutlaka izleyin.

Gaziantep’ten Dünya Devine Flo Ayakkabı İmparatorluğu

Güncel modayı ve trendleri takip etmeniz de oldukça önemli bir detaydır. İçinde bulunduğunuz sektör ve hedef aldığınız kitle doğrultusunda yaratıcı tasarımlara sitenizde yer vermelisiniz. İnternet aracılığıyla günümüz trendlerini öğrenebilir, bu duruma yönelik ürün güncellemesi yapabilirsiniz.

Modayı anlık takip edebileceğiniz sayfalara göz atabilir ya da dergilere abone olabilirsiniz. Böylelikle açmış olduğunuz e-ticaret sitesi de kısa sürede büyüme gösterir ve yüzlerce kişiye aynı anda ulaşma imkanını elde edebilirsiniz.

İnternetten ayakkabı nasıl satılır ile ilgili aşağıdaki videoyu da izlemenizi tavsiye ederiz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir