1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Amazonda Nasıl Satılır: Soğan Doğrama Aleti


0

Soğan doğrama aleti Amazonda nasıl satılır hemen öğren. E-ticaretin popülaritesinin artması ile herkes internetten satış yapmak istiyor. İnternetten satış yapmak çok güzel bir şey tabi ki ama ne satacağınızı, nasıl satacağınızı bilmiyorsanız kısa zamanda zarar etmeniz muhtemel.

O yüzden e-ticaret temel bilgi olmadan yapılabilecek bir şey değil. Bazı şeyler deneme yanılma yoluyla öğreniliyor ama hiç temeliniz yoksa deneme yanılma yoluyla öğrenmek de çok zor olacaktır. Amazon da satış yapmak için Türkiye deki en iyi bilgiye sahip kişilerden biride Tuger Akkaya.

Amazonda nasıl satılır
Amazonda nasıl satılır

Amazonda nasıl satılır?

Tuger Akkaya Amazon Amerika da satılan ürünleri satın alarak Türkiye’ye getirtiyor ve gelen ürünün kutusu nasıl, Amazonda nasıl satılıyor gibi teknik analiz yaparak Amazon satıcılarının daha fazla satış yapması, kendi markamız ile nasıl satış yapılabileceği konusunu adım adım öğretiyor.  

Tuger bey inceleme videosu çektiği ürünleri rasgele değil, Amazon kategori analizi yaparak belirliyor. Bu şekilde Amazon üzerinde Private Label yani kendi markamızla ürün nasıl satılır tek tek anlatıyor.

Bu hafta inceleme videosu çekilen ürün Soğan Doğrama Aleti. Ürün oldukça ilgi çekici. Ürünün önce dış kutusu değerlendiriliyor. Dış kutusunda firmanın logosu, üretim yeri, marka ismi gibi Amazon Amerika da zorunlu olan kısımlardan bahsediyor.

Sonra ürünün kutusu açılarak çıkan ürünler tek tek tanıtılıp nasıl ambalajlandığı, iç kısımda ürünlerin sarıldığı jelatinde mutlaka uyarıcı bilgilerin olması gerektiğini, ürün içerisinde mutlaka bir kullanım klavuzu olması gerektiği anlatılıyor.  Eğer bu ürünü bizde Çin de ürettirip satacaksak üretici ile irtibata geçildiğinde onlardan neleri istememiz gerektiği vurgulanıyor.

Amazon üzerinde kendi ürününüzü satmak istiyorsanız mutlaka ürüne ait patentinizin olması gerektiği söyleniyor. Gıda ürünlerine yönelik satılan araç gereçlerde bazı sertifikaların Amerika da zorunlu oluğu ama toptan üretim yapan firmaların bu sertifikalara sahip olduğunu, dolayısıyla da bizim o sertifikaları tekrar almamıza gerek olmadığı vurgulanıyor.

Toptan üretim yapan firmanın bize keseceği satıcı belgesi ile bizde bu ürünleri gerekli sertifikalarımız varmış gibi satabiliyoruz.

Video incelemesi tamamlandıktan sonra bu ürünle ilgili satış detaylarını Helium10 uygulaması ile yapıp ürünün kaç TL’ye alındığı, ayda ne kadar satıldığı, ne kadar ciro yaptığı, ne kadar kar ettirdiği gibi analizlerden bahsediyor. Helium10 uygulaması Amazon üzerinden satış yapan herkesin kullanması gereken bir uygulama olduğunu hatırlatıyor.

Satış analizinden sonra ürünün Amazon sitesine eklerken çok güzel detaylı kullanım fotoğrafları çekilip ürüne eklenmiş. Bizlerinde satacağımız ürünlere ait detaylı görselleri kullanmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Ürün açıklamaları için ürünü ifade eden, kullanıcıların arama yaparken kullandığı arama hacmi yüksek 5 tane kelime belirlemek gerektiğinden bahsediyor ve nasıl yapıldığını Helium10 uygulaması ile gösteriyor. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri ürün başlığında mutlaka kullanın.

Ürünün rengi, gramajı, belirleyici özelliği gibi unsurlarında başlıkta olması gerektiğini söylüyor. Belirlemiş olduğu 5 anahtar kelimeyi ürün açıklamaları kısmında da kullanmak gerektiğini söylüyor.

Son olarak ürünü ürettirmek istersek Çinli Alibaba.com sitesine girerek ürünü üreten firmaları nasıl bulacağımızdan bahsediliyor. Ürettirecek firmayı belirledikten bu ürünün kutu tasarımını yaptırmak gerektiğini, kutu tasarımı için Bionluk.com sitesinde nasıl tasarımcı bulabileceğimizi, tasarımcı bulurken nelere dikkat etmek gerekir gibi hatırlatmalar yapılıyor.

Sonuç olarak bu video bir çok ücretli danışmanlık veren kişilerden daha değerli bilgiler veriyor, üstelik de bedava. Her Pazar yerinin mantalitesi farklı olsa da temel de bazı şeyler aynıdır. Burada öğrenmiş olduğunuz bir bilgiyi diğer pazaryerlerinde de uygulayabilirsiniz.

Demem o ki bu videoyu mutlaka izleyin. Tuger Akkayanın Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCeJydnXq3BO-_jM8dH10fcQ adresinden abone olmayı unutmayın.

Amazonda nasıl satılır
Amazonda satış

Amazon’da satış nedir?

Amazon’da Satış, satıcıların ürünlerini ve envanterini Amazon’da satmalarını sağlayan bir programdır.

Amazon’da kimler satış yapabilir?

Geçerli bir mersis numarası, Türkiye vergi numarası, e-posta hesabı, banka hesabı ve kredi kartı kullanan herhangi bir şirket Amazon’da satış yapabilir. Şahıs şirketi sahiplerinin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra vergi levhalarında yazan şirket vergi numaralarını da bildirmeleri gerekmektedir.
Kredi kartı, Satıcı hesap bakiyeniz yeterli olmadığında Amazon satış ücretlerini tahsil etmek için kullanılır.

Amazon’da satış yapmak için şirket gereklimi?

Son zamanlara kadar Amazonda satış yapmak için şirket zorunluğu yoktu. Ama şimdi ki bireysel üyeliklerde biraz zorluklar çıkartmakta. Size tavsiyemiz e-ticaret yapacaksanız şahıs şirketi, Limited şirket veya Anonim şirket türlerinden birini kurup o şekilde ticaret yapmanız. Şimdilik belki gerek görmeyebilirsiniz ama işleriniz iyi olduğunda mutlaka kurmanız gerekecek.

Amazon’da satış yapmak için gerekli belgeler

 • Kredi Kartı: Geçerli ve kullanım süresi dolmamış bir kredi kartı.
 • Telefon Numarası: Ülke koduyla birlikte, geçerli bir telefon numarası
 • Firma Kayıt Bilgileri: İşletme bilgisi: işletme türü, mersis numarası ve şirket vergi numarası, Adres: kayıtlı iş adresi bilgisi: Birincil İrtibat Kişisi Bilgileri: Birincil irtibat kişisi, hesap sahibinin kendisi (kayıtlı satıcı) veya şirket içinde hesap sahibinin adına Amazon’da satıştan sorumlu kişidir. Bu kişi; hesap sahibinin adına kayıt bilgilerini sağlar, ödemeler ve iadeler gibi işlemleri başlatır ve bu kişinin, Amazon hesabına erişimi vardır. Birincil irtibat kişisinin yaptığı işlemler, hesap sahibince yapılmış sayılır.
 • Banka Hesap Bilgileri: Kayıt işlemini tamamlamak için banka hesap bilgilerinizi (TL hesabı) Amazon ile paylaşmalısınız. Bu hesap, satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri almanız için kullanılır

Amazonda hangi ürünler satılır?

Amazon.com.tr’de aşağıdaki kategorilere ait ürünleri satabilirsiniz:

 • Bilgisayar,
 • Bebek Ürünleri,
 • Elektronik Ürünler ve Aksesuarlar,
 • Ev ve Mutfak Ürünleri,
 • Ev Eğlence Sistemleri,
 • Yapı Market Ürünleri,
 • Fotoğraf Makinesi ve Fotoğrafçılık Ürünleri,
 • Kitap, Kişisel Bakım Aletleri,
 • Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri,
 • Güzellik Ürünleri,
 • Ofis Ürünleri,
 • Oyun Konsolları ve Video Oyunları,
 • Oyuncak ve Çocuk Oyunları,
 • Spor ve Outdoor Ürünleri,
 • Telefon ve Telefon Aksesuarları,
 • Gıda Ürünleri.
 • Bebek Ürünleri,
 • Kişisel Bakım Aletleri
 • Oyuncak ve Çocuk Oyunları

kategorilerinde kalite standartlarının sağlanması, müşteri memnuniyetinin artması ve müşteri güvenliği için bazı ürünlerin satışına başlamadan önce onay almanız gerekebilir.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir