1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternetten Canlı Çiçek Nasıl Satılır?


0

İnternetten canlı çiçek nasıl satılır? hemen öğren. Tüm dünyada 1990’lı yıllarda, Türkiye de ise 2000’li yılların başında kullanılmaya başlanan ve hayatımıza giren e-ticaret kavramı her gün yeni şekil almakta. İlk yıllarda e-ticaret belli başlı sektörlerde kullanılmaktaydı.

Bu sektörlerden biri de online çiçek siparişi verilebilen çiçekçilik sektörüydü. İlk zamanlarda online çiçek siparişi genelde doğum günü, sevgililer günü, yeni bir göreve gelen kişiyi tebrik veya geçmiş olsun demek için canlı çiçek gönderme şeklindeydi. Yani saklısı da toprağı ile beraber çiçek gönderme çok yaygın değildi.

O günlerden bu günlere geldiğimizde bir çok pazaryerinin kurulması ile beraber artan rekabet, kargo sektöründeki gelişmeler gibi etmenlerle birlikte artık internetten canlı çiçek siparişi verebiliyoruz.. Üstelik verdiğimiz sipariş hiçbir zarar görmeden.

İnternetten canlı çiçek nasıl satılır?
İnternetten canlı çiçek nasıl satılır?

Youtube üzerinden çok faydalı videolar hazırlayan e-ticaret nedir, doğru e-ticaret nasıl yapılmalıdır temasıyla videolar hazırlayan Tuger Akkaya İnternetten online çiçek nasıl gönderilir amacıyla güzel bir video hazırlamış. Trendyol pazaryerinden üç farklı çiçek satıcısından aldığı çiçeklerin nasıl geldiğini videoya çekmiş.

Bu video başta Trendyol olmak üzere pazaryerlerinden ve internet üzerinden online çiçek satmak isteyen, halihazırda internet üzerinden çiçek satan kişilere rehber niteliğinde.

Gönderilecek çiçekler nasıl paketlenmeli, doğru paketlenme şekli nasıl olmalı, ürün zarar görmüş mü, zarar görmüşse nasıl paketleme yapılsaydı zarar görmezdi gibi sorular ışığında videoyu hazırlamış.

Aslında bu video sadece çiçek satan veya çiçek satmayı düşünen çiçekçiler için değil internet üzerinden satış yapan bütün satıcılara ürün paketlemesi ve kargolanması hakkında güzel faydalı bilgiler vermekte.

Tuger Akkaya e-ticaret alanında çok tecrübeli biri. Aktif olarak e-ticaret yapan, satıcı konumunda olan Tuger Akkaya, bu bilgilerini, tecrübelerini e-ticaret eğitimleri ile insanlarla paylaşmakta. https://www.youtube.com/channel/UCeJydnXq3BO-_jM8dH10fcQ adresinden Tuger Akkayanın Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RSnJC2425zI
1/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir