1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten Tesettür Kıyafetleri Nasıl Satılır?


0

İnternetten tesettür kıyafetleri nasıl satılır? sorularının cevabı bu makalede. İnternetten tesettür giyim satışı yapmak son dönemlerde e-ticarete olan talebin artmasıyla beraber satış oranlarının da artış gösterdiği bir alan olarak kişilerin çıkar. Özellikle de pandemi sonrasında insanlar mağazalara gitmek ya da kalabalıklara karışmak istemediklerinden dolayı alışverişlerini çoğu zaman internetten yapmayı tercih ederler.

Temizlik malzemelerinden gıdaya, kıyafetten makyaj ürünlerine kadar hemen hemen herkes ihtiyaçlarının pek çoğunu internetten sipariş edip ayağına getirmeye alışmıştır. Ve bu durum adeta yeni bir alışveriş alışkanlığı haline gelmiştir. Ülkemizde ve dünya genelinde tesettür giyim sektörü son derece fazladır.

Bu şekilde düşünüldüğü zaman bu alanda olan satışların artışının internet üzerinden de yine aynı oranda artma göstermesi fazlasıyla beklenen bir durumdur. Peki internetten tesettür giyim ürünleri nasıl satılır? Hangi adımların izlenmesi gerekir? Yazımızın devamında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

internetten tesettür kıyafetleri satmak
internetten tesettür kıyafetleri satmak

İnternetten tesettür kıyafetleri nasıl satılır?

İnternetten tesettür kıyafetleri satışı yapmak için öncelikli olarak kişilerin bir şirkete sahip olmaları gerekiyordu. Fakat Ocak ayı itibariyle alınmış olan yeni kararlar neticesinde iş yeri sahibi olmayan ya da evden farklı ürünler imal eden girişimcilerin, ürün satışlarını şirket kurmadan yapmasına izin verildi.

 • Ürünlerin satışının yapılabilmesi için bir tane e-ticaret sitesinin oluşturulması gerekir. E-ticaret yazılım paketleri hizmeti sunan bir firmayla anlaşma sağlayarak son derece kaliteli bir web sitesi sahibi kolayca olabilirsiniz.
 • Satışının yapılması istenen giyim ürünlerinin stok kontrolünü yapmak son derece önemli bir konudur. Bu nedenle iyi bir tedarikçiyle anlaşıp ürünlerin aktif olarak devamlılığı sağlanmalıdır.
 • E-ticaret sektöründe başarılı olmak için önem arz eden bir diğer adım da kargo sistemleridir. Müşteriler, satın almış oldukları ürünlerin kısa bir süre içerisinde ellerine geçmesini isterler. Bu durumdan dolayı iyi bir kargo firmasıyla anlaşma sağlanması satış oranlarının artmasına imkan sunar.
 • Kurulmuş olan eticaret sitesini, sosyal medya platformlarındaki hesaplarla desteklenmesi ve o mecralardan da ürünlerin paylaşılıp satışlarının yapılabilmesi fazlasıyla önem taşır.
 • Reklam stratejilerinden tam anlamıyla faydalanarak firmanızın markalaşmasını sağlamalısınız. Bu sayede de insanlarda güven oluşturmalısınız.

İnternetten tesettür kıyafetleri satmak için hangi adımlar izlenmelidir?

Sadece tesettür kıyafetlerinin satışında değil akla gelebilecek çok sayıda ürünün satışında kalite büyük önem arz eder. Ürün satışı yapmadan önce satacağınız ürünleri kendiniz kullanır mıydınız diye düşünüp kesinlikle kendi kullanmayacağınız ürünlerin yapmamalısınız.

Müşterilerin talepleri sizin satış oranlarınızı belirler. Kendi seçmiş olduğunuz ürünleri kişilere dayatmak yerine onların taleplerini yerine getirmeniz gerekir. Bu nedenle de dönem trendlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca rakip firmaları ve onların modellerini de inceleyebilirsiniz.

Satmayı düşündüğünüz ürünlerin seçimini yaparken en fazla satışı olan ürünleri belirleyip yeni ürünlerinizi bu şekilde şekillendirdiğiniz zaman satışlarınızın artması sağlanır. Facebook, İnstagram, Youtube gibi Sosyal medya platformları, markanızın bilinirliği açısından son derece önemli bir konudur.

Her gün mutlaka sosyal medya hesaplarınızda en az bir adet paylaşım yapıp ürünlerinizin çeşitliliğinizi müşterilerin beğenisine sunabilirsiniz. Çeşitli kampanyalar ve çekilişlerle firmanızı daha geniş kitlelere duyurma şansını elde edebilirsiniz. Üstelik belli zamanlarda indirimler yapıp da satışlarınızı artırma şansınız vardır.

Müşterilerle iletişiminize son derece dikkat edip onları memnun etmek için gayret göstermelisiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapan pek çok kişinin aklında soru işaret haline gelen en önemli kısımlardan biri budur. İnsanlar bir ürünü satın aldıktan sonra beğenmemeleri durumunda iade ya da değişim imkanının sunulduğu firmaları tercih ederler.

Ürünlerin kargoya verilme aşamasında paketlenmesine dikkat edilmesi, müşterilerin kendilerini değerli ve özel hissetmelerini sağlar. Bu sayede bir sonraki seferde de yine sizi tercih etme ihtimalleri büyük oranda artış gösterir.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir