1. Anasayfa
 2. Youtube

Dünya Genelinde En Çok Kazanan Youtuberlar


0

Dünya genelinde en çok kazanan YouTuberlar  kimler öğrenmek istermisin? Dünyaca ünlü Youtube kanalları ve elde ettikleri kazançları merak ediyor musun? Dünya genelinde en çok kazanan 25 YouTuber ve elde ettiği kazançları öğrenmek için hemen tıkla.

Cep telefonlarının kullanımının artması ile birlikte video içeriklere olan ilgilide artmış oldu. Video içerik alanında dünyanın bir numaralı sitesi olan Youtube bu anlamda video içerik üreten binlerce kişiye de gelir kapısı oldu. Öyle ki artık hobi olsun diye, amatör olarak başlanan, boş zamanlarda çekilen videolar bir çok kişi için gerçek iş, tüm gelirin oradan kazanıldığı iş haline geldi.

Çektikleri videolar ile milyonlarca takipçisi olan, ama bir o kadarda “Youtube da dünya kadar para kaldırıyorlar” denilen 25 Youtube fenemonlerinin Youtube üzerinden ne kadar para kazandıklarını açıklıyoruz. İşte dünyada en çok kazan 25 Youtuber ve kazandıkları miktarlar.

en çok kazanan 25 YouTuber
en çok kazanan 25 YouTuber

En çok kazanan YouTuberlar

Dünya genelinde en çok kazanan Youtuberların ne kadar kazandığını aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

 1. Jeffree Star
 2. PewDiePie
 3. Dude Perfect
 4. Rhett & Link
 5. Lilly Singh
 6. Paul Brothers
 7. Liza Koshy
 8. MrBeast
 9. David Dobrik
 10. Mark Edward Fischbach
 11. Ryan Kaji
 12. Fine Bros Entertainment
 13. Zalfie
 14. Emma Chamberlain
 15. TrapNation
 16. James Charles
 17. Like Nastya
 18. Rosanna Pansino
 19. Hi-5 Studios
 20. The Try Guys
 21. Nikkie Tutorials
 22. Blippi – Educational Videos for Kids
 23. Babish Culinary Universe
 24. Mark Wiens
 25. LaurDiy
en çok kazanan YouTuberlar kimler
en çok kazanan YouTuberlar kimler

Jeffree Star

Jeffree Star, Youtube da makyaj ve güzellik ile ilgili içerikler üretmekte olup, dünya genelinde en çok para kazanan kanalların başında gelmekte. Kanalın Jeffree Star Cosmetics isminde bir de markası bulunmakta. Jeffree Star 2018 yılında Youtube da 18 milyon dolar para kazandı.

Kanalın toplam 16.5 milyon abonesi olup, oluşturmuş olduğu video içerikler toplamda 2.5 milyar izlenmeye sahip. Jeffree Star kanalı, bugüne kadar Youtube videolarından yaklaşık 200 milyon dolar para kazanmıştır.

PewDiePie

PewDiePie kanalı dünyanın en ünlü oyun kanalı olarak bilinmekte. Kanal 2010 yılında kurulmuş olup toplam 110 milyon abonesi bulunmakta. Kanalın üretmiş olduğu video içerikler toplamda 27 milyar kez izlenmiştir. PewDiePie kanalı, Youtube da bu güne kadar 70 milyon dolar gelir elde etti.

Dude Perfect

Dude Perfect Youtube kanalı, en çok aboneye sahip spor kanalı olarak bilinmekte. Kanal 5 üniversite arkadaşı tarafından kurulmuş olup, toplamda 56 milyon aboneye ve oluşturdukları video içerikler 12.9 milyar görüntülenme sayısına sahip. Dude Perfect, Youtube üzerinden bu güne kadar 30 milyon dolar gelir elde etti.

Rhett & Link

Rhett & Link Youtube kanalı aslında Good Mythical Morning dizisi ile ünlendi. Kanal Youtube da eğlenceli içerikler üretmekte olup toplamda 4.99 milyon aboneye sahip. Eğlence kanalları içerisinde en iyiler arasında gösterilen kanalın videoları toplamda 900 milyon görüntülenmiştir. Kanal Youtube da bu güne kadar 25 milyon dolar gelir elde etti.

Lilly Singh

Lilly Singh Youtube kanalı, 2010 yılında Superwoman ismiyle kurulmuş olup 2019 yılında ismini Lilly Singh olarak değiştirmiştir. Kanalın toplamda 14.9 milyon abonesi bulunmakta. Forbes derisinin Youtube da en çok para kazananlar listesine girmeyi başaran kanal, bu güne kadar Youtube üzerinden 20 milyon dolar para kazandı.

Paul Brothers

Paul Brothers Youtube kanalı, video içerikler üretmeye ilk olarak Vine platformunda başlamış olup ,zamanla dünyada en çok tanınan Youtuberlar olmayı başarmıştır. Logan Paul ve Jake Paul kardeşlerden Logan Paul 23 milyon aboneye ve 5.7milyar izlenme sayısına, Jake Paul ise 20 milyon abone ve 7 milyar izlenme oranlarına sahip. Paul Brothers Youtuber kardeşler, Youtube üzerinden bu güne kadar 40 milyon dolar gelir elde etti.

Liza Koshy
Liza Koshy

Liza Koshy

Liza Koshy, video içerik üreticisi olarak ilk Vine platformunda başladı. Liza Koshy zamanla en çok kazanan Youtuberlar listesine girmeyi balardı. Kanalın 17.7 milyon abonesi olup ürettiği video içerikler toplama 2.5 milyar kez izlenmiştir. Kanal bu güne kadar Youtube üzerinden 6 milyon dolar gelir elde etmiştir.

MrBeast

MrBeast Youtube kanalı Jimmy Donaldson tarafından kurulmuştur. Jimmy Donaldson başlangıçta oyun videoları çekmeye başlamış zamanla başka içeriklerde çekerek takipçilerinin karşısına çıkmıştır. Kanalın toplamda 62 milyon abonesi olup ürettiği video içerikler 10.6 milyar kez izlenmiştir. MrBeast Youtube üzerinden bu güne kadar 16 milyon dolar para kazanmıştır.

David Dobrik

David Dobrik Youtube  kanalı 2015 yılında kurulmuştur. Eğlenceli video içerikler üreten Youtube kanalı toplamda 18.3 milyon aboneye sahip olup, ürettiği videolar toplamda 5.9 milyar kez ilenmiştir. David Dobrik kanalı bu güne kadar Youtube üzerinden 20 milyon dolar para kazanmıştır.

Mark Edward Fischbach

Mark Edward Fischbach Youtube kanalı, hayranları tarafından Markiplier olarak lakap takılan Mark Edward Fischbach tarafından kurulmuştur. Kanal ağırlıklı olarak oyun videoları paylaşmakta olup toplamda 29.2 milyon abonesi bulunmakta olup, ürettiği video içerikler 15.6 milyar kez izlenmiştir. Kanal Youtube üzerinden bu güne kadar 28 milyon dolar para gelir elde etmiştir.

Ryan Kaji

Ryan Kaji Youtube kanalı, dünya üzerinde en çok izlenen çocuk kanallarından biridir. Kanalın bir diğer özelliği ise Youtube da en çok gelir elde eden ilk 10 kanal arasında yer almasıdır. Bu gün 10 yaşında olan Ryan Kaji’nin 29.6 milyon abonesi olup, ürettiği video içerikler toplamda 47 milyar kez izlenmiştir. Ryan Kaji Youtube üzerinden bu güne kadar 50 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Fine Bros Entertainment

Fine Bros Entertainment Youtube kanalı Benny ve Rafi Fine kardeşler tarafından 2007 yılında kurulmuştur. Kanalda bir çok farklı alanda video içerikler yayınlanmakta olup, kanalın 20.1 milyon abonesi olup, video içerikleri 8.4 milyar kez izlenmiştir. Fine Bros Entertainment kanalı Youtube üzerinden bu güne kadar 32 milyon dolar kazanç elde etmiştir.

Zalfie

Zalfie Youtube kanalı, Zoe Sugg ve Alfie Deyes çifti tarafından kurulmuştur. Kanalı kuran Zoe’nin 4.6 milyon, Alfie’nin ise 3.6 milyon takipçisi bulunmakta. Kanalın ürettiği video içerikler 2 milyar kez izlenmiştir. Zalfie kanalı bu güne kadar Youtube üzerinden 12 milyon dolar gelir elde etmiştir.

emma chamberlain
emma chamberlain

Emma Chamberlain

Emma Chamberlain Youtube kanalı, Youtube’daki en komik kanallardan biri olarak bilinmektedir. Kanalın 10.2 milyo abonesi olup, ürettiği video içerikler toplamda 1.4 milyar kez izlenmiştir. Emma Chamberlain kanalı bu güne kadar Youtube üzerinden 8 milyon dolar para kazanmıştır.

TrapNation

TrapNation Youtube kanalı, Youtube’daki en popüler müzik kanallarından biridir. Kanal 2012 yılında Andre Willem Benz tarafından kurulmuştur. Kanal müzik videoları yayınlamakta olup 30.1 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Kanalın ürettiği müzik video içerikleri toplamda 11.2 milyar kez izlenmiştir. Andre Willem Benz TrapNation isimli kanalından bu güne kadar Youtube üzerinden 30 milyon dolar para kazanmıştır.

James Charles

James Charles Youtube kanalı dünyadaki en büyük makyaj ve güzellik kanallarından birisidir. Kanalın 25 milyon abonesi olup, ürettiği video içerikler toplamda 3.4 milyar kez izlenmiştir. Kanal bu güne kadar Youtube üzerinden 22 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Like Nastya

Like Nastya Youtube kanalı Youtube de ki en çok izlenen 6.kanaldır. Kanal çocuklar için eğlence videoları yayınlamaktadır. Kanalın toplamda 68 milyon abonesi olup, üretmiş olduğu video içerikler 51 milyar kez izlenmiştir. Kanal şimdiye kadar Youtube üzerinden 20 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Rosanna Pansino

Rosanna Pansino Youtube kanalı 2017 yılında Forbes dergisinin yemek listesinde birinci sırada yer almıştır. Kanalın 12.7 milyon abonesi olup, üretmiş olduğu video içerikler toplamda 3.2 milyar kez izlenmiştir. Rosanna Pansino kanalı Youtube üzerinden şimdiye kadar 18 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Hi-5 Studios

Hi-5 Studios Youtube kanalı Matthias Fredrick tarafından kurulmuştur. Kanalın kurucusu Matthias Fredrick Youtube sitesinin duayenlerinden bir olarak kabul edilmektedir. Kanalın 8 milyon abonesi bulunmaktadır.  Kanal Youtube üzerinden şimdiye kadar 14 milyon dolar gelir elde etmiştir.

The Try Guys

The Try Guys  Youtube kanalı 2018 yılında 4 arkadaş tarafından kurulmuştur. Kanalın 7.57  milyon takipçisi olup ,videoları toplamda 1.7 milyar kez izlenmiştir. The Try Guys kanalı Youtube üzerinden bu güne kadar 6 milyon dolar para kazanıştır.

Nikkie Tutorials
Nikkie Tutorials

Nikkie Tutorials

Nikkie Tutorials Youtube kanalı, izleyicilerinin karşısına makyaj ile ilgili çok farklı videolar ile çıkmakta. Kanalın 13.8 milyon abonesi olup, kanal Youtube üzerinden bu güne kadar 6 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Blippi – Educational Videos for Kids

Blippi – Educational Videos for Kids Youtube kanalı Stevin Grossman tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Kanalın 12.5 milyon abonesi bulunmakta olup, üretilen video içerikleri 9.5 milyar kez izlenmiştir. Blippi kanalı Youtube üzerinden bu güne kadar 20 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Babish Culinary Universe

Babish Culinary Universe Youtube kanalı yemek temalı videolar paylaşmakta olup, Youtube da tanınan kanallardan birisidir. Kanalın 8.95 milyon abonesi bulunmaktadır. Babish Culinary Universe kanalı Youtube üzerinden şimdiye kadar 4 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Mark Wiens

Mark Wiens Youtube kanalı 2009 Yılında Mark Wiens tarafından kurulmuştur. Kanal Youtube da en popüler seyahat kanallarından biri olup 7.64 milyon abonesi bulunmaktadır. Kanalda yayınlanan videolar topamda 1.6 milyar kez izlenmiştir. Mark Wiens kanalı Youtube üzerinden bu güne kadar 4.7 milyon dolar gelir elde etmiştir.

LaurDiy

LaurDiy Youtube kanalı 2011 yılında Lauren Riihimaki tarafından kurulmuştur. Kanal kendin yap içeriği yayınlamaktadır. Kanalın 8.8 milyon abonesi olup, yayınladığı video içerikler 1.27 milyar kez izlenmiştir. LaurDiy kanalı Youtube üzerinden bu güne kadar 3 milyon dolar para kazanmıştır.

Sizde Youtube para kazanma yöntemleri hakkında araştırma yapıyorsanız yukarıdaki kanalları analiz ederek nasıl yaptıklarını anlayabilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merve Hazalhan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı olarak çalışan Merve, bir dijital ajansın dinamik atmosferinde faaliyet göstermektedir. İleri düzeydeki dijital stratejileri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla markaların çevrimiçi varlığını güçlendirirken, hedef kitleleri etkili bir şekilde çekecek kampanyaları başarıyla yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Merve, bu tutkusunu farklı kültürleri anlama ve yeni kişilerle tanışma fırsatlarına dönüştürür. Merve Hazalhan, dijital pazarlama alanındaki etkileyici yetenekleri ve geniş bakış açısıyla geleceğin dijital dünyasına yön veren isimlerden biridir.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir