1. Anasayfa
 2. İnstagram

2024 İnstagram Video İndir: Hızlı, Kolay Güvenli


0

İnstagram video indir araması yapmayan yoktur sanırım. İnstagram kullanan herkes izlediği videoyu beğendiğinde bunu kendi profilinden paylaşmak ister. İzleyip beğendiğimiz bir çok videoyu “acaba bunu indirebilir miyim” diye iç geçirmeyen yoktur.

Ancak İnstagram’ın izlenen videoyu cep telefonuna veya bilgisayara kayıt edebilme özelliği yoktur. Bunu bilen kullanıcılar da “instagram video indirme nasıl yapılır” diye arama motorlarında arama yapmakta.

Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan İnstagram da her dakika, her saniye binlerce görsel ve video paylaşılmakta. Paylaşılan bu içerikler kullanıcılar tarafından indirilip, kendileri tarafından da paylaşılmak isteniyor. İnstagram video indir araması yapan kullanıcıların bu isteğini karşılayan bir çok internet sitesi ve uygulama bulunmakta.

Bu internet sitesi ve uygulamalar beğendiğiniz hesapların videolarını indirmenize imkan sanır. Ancak bunu güvenli bir internet sitesinden veya uygulama üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapmak önemli.

Bu makalemizde intagram üzerinde beğendiğimiz videolar, fotoğraflar nasıl indirilir, İnstagram video indirme işlemi nasıl yapılır, en güvenli instagram video indirici site ve uygulamalar hangileridir konusunda bilgiler vereceğiz.

İnstagram video indir nedir?

İnstagram video indir, dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı bulunan İnstagram uygulaması üzerinde yayınlanan bir videonun veya fotoğrafın bir uygulama veya web sitesi aracığı ile bilgisayara, cep telefonuna kayıt edilmesi işlemidir.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan instagram kullanıcılarına fotoğraf, video, hikaye, canlı yayın yapma gibi özellikler sunmakta. Kaliteli içerik üreticileri bu amaçla her gün binlerce içerik paylaşmakta. Paylaşılan bu içeriklerin İnstagram üzerinden kayıt edilmesi mümkün değil. Bu nedenle instagram video ve fotoğrafların bilgisayara, cep telefonuna kayıt edilmesini sağlayan video indirme araçları yapıldı.

instagram video aracı nedir

Insagram video indirme aracı nedir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram üzerinden bir video veya fotoğrafı kayıt edemezsiniz. Bunu ancak bu amaç için geliştirilen İnstagram video indirme araçları ile yapabilirsiniz. İnstagram üzerinden video indirilmesini sağlayan araçlara “İnstagram video indirme aracı” denir.

İnstagram video indirme araçları sayesinde beğendiğiniz bir videoyu kolay bir şekilde cep telefonunuza kayıt edebilirsiniz. Bunu yapmak için indirmek istediğiniz videonun bağlantı adresini video indirme aracında ilgili yere yapıştırıp indir demeniz yeterli.

İnstagram üzerinden indirmiş olduğunuz bu videoları ister kendi İnstagram hesabınızda veya Facebook, Twitter, Whatsapp gibi diğer sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

İnstagram video indirme araçları tüm kullanıcıların kolayca kullanabilecekleri şekilde yapılmaktadır. Kullanmak için herhangi bir teknik bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. İndirmek istediğiniz videoya ait bağlantıyı kopyala yapıp video indirme aracı üzerinde ilgili alana yapıştırarak bu isteğinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram videolarını indirmek yasal mı?

İnstagram video indir araması yapan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biriside İnstagram videolarını indirmenin yasal olup olmadığı öğrenmektir. Kişisel amaçlarla kullanıldığı takdirde İnstagram üzerinden video indirilmesine izin verilir. Ancak indirilen videoları ticari amaçla veya başka gelir getirici amaçla indirilmesi yasal değildir.

Ayrıca indirilen videoların kendi içeriğiniz gibi lanse edilip bunlar üzerinden başka menfaatler temin etmek de yasal değildir.

İnstagram video indirme konusunda size tavsiyemiz beğenip indirdiğiniz bir videoyu kişisel amaçla paylaşmak istiyorsanız gönderi sahibiyle iletişime geçip izin istemenizdir. Gönderi sahibi izin verirse yayınlayın. İzin vermezse yayınlamayın. Bu şekilde hareket etmek hem daha etik hem de daha yasal bir davranış olacaktır.

İnstagram videoları nasıl indirilir?

İnstagram videolarını instagram video indirici web sitelerini kullanarak kolayca indirebilirsiniz. İnstagram videolarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. İşte uygulamanız gereken adımlar;

Instagram gönderi videosu indirme nasıl yapılır?

İnstagram gönderilerini indirmek için kullanabileceğiniz bir çok web sitesi vardır. Bu uygulamaların hepsi İnstagram video indir özelliğine sahip olup sizin tek yağmanız gereken ilgili alana indirmek istediğiniz videoya ait bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmaktır.

İnstagram gönderi videosunu indirme adımları şunlardır;

 • Cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.
 • Instagram uygulamasından indirmek istediğiniz gönderiyi bulup, gönderinin üzerine gelin ve videonun sağ üst kısmında yer alan üç nokta işaretine dokunun.
 • Açılan menüden URL kopyala ya da bağlantı kopyala seçeneklerinden birisine dokunun.
 • Instagram video indirme hizmeti veren bir web sitesini tarayıcınızdan açıp ilgili alana kopyaladığınız video adresini yapıştırın.
 • Ve son olarak karşınıza çıkan ekrandan indirme butonuna tıklayın ve gönderiyi telefonunuzun hafızasına kaydedin.

Instagram reels videosu indirme nasıl yapılır?

İnstagramda gönderi videosu yanında reels videoları da indirilebilmektedir. Reels videosu indirme adımları da tıpkı yıkarıda anlattığımız gönderi videosu indirme ile aynıdır. Tek fark indirilmek istenen reels videosunun linkini kopyalayıp ilgili alana yapıştırmak ve indir düğmesine tıklamaktır.

Instagram story indirme nasıl yapılır?

İnstagram story indirme yöntemi gönderi videosu ve reels videosu indirme yöntemine göre biraz daha farklıdır. İnstagram hikaye videosu indirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

 • Cep telefonunuzdan İnstagram uygulamasını çalıştırın ve videosunu indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını öğrenin.
 • Hikaye videosunu indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını instagram video indirici web sitesinde ilgili alana yazın ve ara düğmesine tıklayın.
 • İnstagram video indirici site yazdığınız kullanıcının hikayelerini karşınıza getirecektir.
 • Gelen ekrandan indirmek istediğiniz hikaye videosunun altında yer alan indir düşmesine tıklayın. Böylece indirmek istediğiniz instagram hikaye videosu cep telefonunuza kayıt edilecektir.

İnstagram MP4 İndirme nasıl yapılır?

İnstagram story, İnstagram gönderi ve instagram reels videolarını yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerle İnstagram MP4 formatında da indirebilirsiniz. İnstagram video indir hizmeti sunan sitede indirmek istediğiniz videoyu arattığınızda video indirici site size videoyu hangi formatta kayıt edeceğiniz sorar veya seçeneklerden seçmenizi ister.

İndirmek istediğiniz video ekrana geldikten sonra MP4 formatını seçtiğinizde video cep telefonunuza veya bilgisayarınıza seçtiğiniz video MP4 formatında kayıt edilecektir.

İnstagram video indirici siteler nelerdir?

İnstagram videolarını kayıt edebileceğiniz birçok İnstagram video indirici site bulunmaktadır. Bu siteleri kullanırken önünüze her çıkan siteyi kullanmamalısınız. Özellikle video indirmeden önce sizden giriş yapmanızı isteyen siteler olursa kesinlikle bu siteleri kullanmayın. Zira video indirici siteler sizden kullanıcı adınızı, şifrenizi veya giriş yapmanızı istemez. Bu tarz sitelere bilgilerinizi girdiğinizde büyük ihtimalle hesabınız çalınacaktır.

İnstagram videolarını güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde kayıt edebileceğiniz bazı İnstagram video indirici siteler şunlardır;

 1. Savefrom
 2. İnstatakipçi
 3. Videoindirelim
 4. Downloadsvideosfrom
 5. Allinonedownloader
Video İndirici Siteler Nasıl Kullanılır?

Video indirici siteler nasıl kullanılır?

Yukarıda vermiş olduğumuz siteler güvenli ve kullanımı son derece kolay sitelerdir. İnstagram video indirici siteler genel olarak aynı mantalite ve yapıda dizayn edilmiştir. Video indirici siteleri aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz;

 • İnstagram uygulamasını çalıştırıp indirmek istediğiniz videonun adresini kopyalayın.
 • Cep telefonunuzun tarayıcısına video indirmek istediğiniz video indirici sitenin adresini yazın veya Google arama motoru üzerinden ilgili siteyi arattırın.
 • Video indirici sitenin adres kısmına kopyaladığınız videonun adresini yapıştırın ve İndir düğmesine tıklayın.
 • İndir düğmesine tıkladıktan sonra site aradığınız videoyu işleyip size gösterecektir.
 • Video indirme ekranı üzerinde dosya, türü, video kalitesi gibi seçenekleri seçip “Videoyu İndir” düğmesine tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra videonuz indirilmeye başlayacaktır. Bazı sitelerde Videoyu İndir düğmesine tıkladıktan sonra video yeni sekmede açılmaktadır. Burada mouse’nuzu sağ tıklayıp “Videoyu Farklı Kaydet” seçeneğini seçmeniz gerekebilir.

Bu makalemizde güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde İnstagram Video indir nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Sizde yukarıda anlattığımız yöntem ve siteleri kullanarak beğendiğiniz videoları cep telefonunuza veya bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

Kullanıcılar bunları da sordu

İnstagram video indirme ile ilgili kullanıcılarımızın sormuş olduğu sorulara kısa kısa cevaplar vermeye çalıştık. Sizin de instagram video indir konusunda sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Sorunuza en kısa sürede cevap verilecektir.

İnstagram video indir nedir?

İnstagram video indir, dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı bulunan İnstagram uygulaması üzerinde yayınlanan bir videonun veya fotoğrafın bir uygulama veya web sitesi aracığı ile bilgisayara, cep telefonuna kayıt edilmesi işlemidir.

İnstagram video ,ndirici siteler nelerdir?

İnstagram videolarını güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde kayıt edebileceğiniz bazı İnstagram video indirici siteler şunlardır;
1-Savefrom
2-İnstatakipçi
3-Videoindirelim
4-Downloadsvideosfrom
5-Allinonedownloader

Instagram story indirme cihazıma zarar verir mi, güvenilir midir?

Güvenilir, hızlı ve kolay bir İnstagram video indirici siteden İnstagram videosu indirmeniz bilgisayarınıza veya cep telefonunuza zarar vermeyecektir. Ancak video indirdiğiniz site güvenli değilse cihazınızın zarar görme ihtimali vardır.

Instagram videolarını indirmek yasal mı?

İnstagram video indir araması yapan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biriside İnstagram videolarını indirmenin yasal olup olmadığı öğrenmektir. Kişisel amaçlarla kullanıldığı takdirde İnstagram üzerinden video indirilmesine izin verilir. Ancak indirilen videoları ticari amaçla veya başka gelir getirici amaçla indirilmesi yasal değildir.
Ayrıca indirilen videoların kendi içeriğiniz gibi lanse edilip bunlar üzerinden başka menfaatler temin etmek de yasal değildir.

İnstagram video indirici siteden video indirilince video indirilen kişiye bildirim gider mi?

İnstagram video indirici siteler İnstagram uygulamasıyla entegre çalışmaz. Beğendiğiniz bir videoyu indirmek istediğinizde videosunu indirdiğiniz kişiye herhangi bir bildirim gitmez.

5/5 - (3 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir