1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten Tablo Nasıl Satılır?


0

İnternetten tablo nasıl satılır hemen öğrenin. Özellikle son yıllarda pek çok şeyin ortak noktası olan internet, sanatçı ve sanatseverlerin de buluşma noktası olarak boy gösterir. Satış yapmak ve gelir elde etmek amacıyla da tercih edilen interneti tablo satışı yaparak bir iş alanı haline getirebilirsiniz.

Genellikle galeri ve sergilerde satışa sunulan tablolar, kısıtlı bir kitleye hitap ettiği için gereken değeri görememektedir. Bu sebeple hem daha geniş bir kitleye hitap etmek hem de sınırları genişletmek için interneti, satış noktası olarak kullanabilirsiniz. Bunun için kendinize yeni bir site tasarlayıp çevrimiçi satış olanaklarını müşteriye sunabilirsiniz.

Konuyla ilgili tüm detayları bulunduran ve aklınızdaki sorulara cevap olacak bir yazı hazırladık.

İnternetten tablo satmak
İnternetten tablo satmak

İnternetten tablo satışı yapmanın püf noktaları nelerdir?

İnternet üzerinden satış yapabilmek için öncelikli olarak kendinize bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda çeşitli sosyal medya hesaplarınızın da bulunması daha geniş kitlelere hitap edebilmeniz açısından önemli bir husustur.

Satış yapmak istediğiniz konuyla ilgili detayları ve bilinmesi gereken ayrıntıları paylaşabileceğiniz sosyal medya hesapları, pek çok insanın sitenizden haberdar olmasına imkân sağlar.

Diğer yandan satmak istediğiniz tabloların sevkiyatının gerçekleşmesi için güvenilir bir kargo firması ile anlaşma sağlamanız gerekir. Bu anlaşmayı yaparken öncelikli olarak sevkiyat günlerini ve zamanlamalarını öğrenmelisiniz.

Çünkü internet üzerinden satış yapmanın en önemli kurallarından birisi istenilen ürünü müşteriye zamanında ulaştırmaktır.  Son dönemlerde gelişen teknolojiyle beraber internet üzerinden yapılan satışları için çeşitli ödeme yöntemleri bulunur.

Kapıda ödeme, havale ya da EFT gibi yöntemleri müşteri kitlesine sunarak kolaylık sağlayabilirsiniz. Bu durum da müşterileri özellikle kolaylık, rahatlık ve güvenilirlik açısından sizin firmanıza yönlendirecektir.

İnternetten tablo satışı yaparken nelere dikkat edilmelidir?

İnternet sitesi üzerinden satış yaparken müşterilere çeşitli alternatifler sunmak oldukça önemlidir. Böylelikle kişiler tam olarak aradıkları ürünü rahatlıkla bulabilir. Dilerseniz kendi tablolarınızı dilerseniz de farklı sanatçılara ait olan tabloların da satışını yaparak daha geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz.

İnternetten tablo satışı yaparken dikkat emeniz gereken hususları bulunduran bir liste hazırlamak gerekirse;

 • Farklı sanatçılara yer verin: Birden çok sanatçıya ait olan ürünleri satmak, oldukça geniş bir kitleye ulaşmak demektir. Pek çok alternatifi bulunan tablo seçenekleri sayesinde müşteriler istedikleri ürüne ulaşabilir.
 • Portre çalışmalarını göz önünde bulundurun: Kişiye özel şekilde tasarlanan çalışmalar özellikle özel günler için sıklıkla tercih edilir. Müşterilerin talebi üzerine istenen şekilde portre çalışmaları hazırlayabilirsiniz.
 • Çevrimiçi müzayedeler düzenleyin: Sanatsever kişilerin en çok ilgi duyduğu şeylerin başında müzayedeler gelir. İnternet üzerinden satış yapmayı tercih ettiğiniz için farklılık olarak çevrimiçi bir şekilde müzayede çalışmaları düzenleyebilirsiniz. Bu tip alım satım işlemlerini internetin sunmuş olduğu imkanlar ile ayarlayabilirsiniz. Ayrıca müşterilerin de görüntülü ya da sesli olarak bu düzenlemeye katılmasına olanak tanıyabilirsiniz.
5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir