1. Anasayfa
 2. Trendyol

Trendyol Efsane Günlerde Satışlar Nasıl Arttırılır?


0

Trendyol efsane günlerde satışlar nasıl arttırılır konusunda bilgi veriyoruz. Trendyol, son zamanlarda ülkemizin en favori pazar yerlerinin başında yer alır. Her gün neredeyse milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen siteden alışveriş yapan kişi sayısı da son derece fazladır. Trendyol da bu kapsamda kendisini ziyaret eden kişilere zaman zaman farklı kampanyalar uygular.

Trendyol Efsane Günler Kampanyası bu kampanyalar arasında çoğu zaman en popüler olarak bilinir. Genel olarak Black Friday indirimlerini Efsane Günler adı altında Trendyol’dan bu dönemlerde alışveriş yapan kişi sayısı ekstra artış gösterir.

Trendyol Efsane Günler kampanyasına, bu pazar yerinde satış yapan tüm firmalar katılım sağlayabilir. Sizler de bu kampanya dönemlerine dahil olarak firma cironuzun artış göstermesini sağlayabilirsiniz. Trendyol efsane günlerde satışları arttırma stratejileri bu noktada büyük önem arz eder.

Peki efsane günlerde satış artırmak için hangi stratejileri uygulamak gerekir? İşte merak ettiğiniz ince ayrıntılar!

Trendyol efsane günler
Trendyol efsane günler

Trendyol efsane günler kampanyası için hazırlıklarınıza erken zamandan başlayın

Trendyol efsane günlerde satışları arttırma stratejileri arasında dorğu hazırlıklar yapmanız büyük önem arz eder. Çünkü bu dönemlerde satışlarınızın yüksek oranda artış göstermesi söz konusudur. Bu yüzden hazırlıklarınıza ne kadar erken başlarsanız, sizin için o kadar iyi olur.

Bu dönemde satışlarınızı artırabilmek adına hazırlık yapma noktasında, tedarikçilerinizle iletişime geçmeniz daha doğru olur. Çünkü kampanya dönemlerinde, ürün tedariği konusunda kesinlikle sıkıntı yaşamamanız gerekir. Aksi takdirde satış artırmak bir yanda müşteri kaybetme ihtimaliniz dahi vardır. Bu sebeple ürün tedarik etme konusunda kendinizi garantiye almanız gerekir.

Mağazanızın istatistik oranlarını artırın

Trendyol’da iyi derecede satış yapan firmalar genel olarak daha öncesinde de satış oranları yüksek olan, aynı zamanda Trendyol tarafınca da öncelikli olarak kabul edilen firmalar arasında kabul gören firmalardır.

Siz de firmanızın Trendyol’da öne çıkan firmalardan biri olmasını istiyorsanız, ürün tedarik edememe gibi problemleri ortadan kaldırmalısınız. Ayrıca mağaza puanınızın da yükselmesi, sizin öncü firmalar arasında yer almanız noktasında büyük oranda rol oynar.

Trendyol efsane günlerde satışları arttırma stratejileri arasında son derece önemli bir yere sahip olan bu yöntemler ilerleyen zamanlarda da firmanıza büyük katkıda bulunur. Özellikle satışlarınızın artması ve firmanızın öne çıkması kısmında da büyük oranda etkili olur.

Ürün içeriklerini önemseyin

Trendyol’da ilave ettiğiniz ürünlerin üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, ürün içeriklerinin son derece titiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Çünkü bir ürün satın alırken kullanıcılar mutlaka ürün açıklaması kısmını detaylı bir şekilde incelerler.

Trendyol ürün açıklaması hazırlarken bilgilerin tam ve doğru olması büyük önem arz eder. Ayrıca uzunluk detayının da ideal şekilde olması mühimdir. Açıklama yazarken bir yandan da metin içinde bazı anahtar kelimelerin yer alması sizin için daha iyi olur.

Ürünlerinizin açıklama kısımlarında güncellemeler yaparak firmanızı Trendyol’un efsane günlerine hazırlayabilirsiniz.

Trendyol efsane günler
Trendyol efsane günler

Kampanyaya katılacağınız ürünlerin seçimlerini iyi yapın

Trendyol’da çok sayıda firma, mevcut olan satışlarını artırmak amacıyla kampanya dönemlerine katılım sağlarlar. Firmalar, bu dönemlere katılmadan önce ürünlerini çok iyi bir şekilde analiz eder. Ve yaptığı analizler sonrasında ürünlerini müşterilere sunar. Trendyol efsane günler öncesinde ürün analizlerini yaparken şu detaylara dikkat edebilirsiniz;

 • Ürünlerin görüntüleme sayısı
 • Ürünlerin satış sayısı
 • Ürünlerin toplam cirosu.

Trendyol kampanyaları öncesinde yaptığınız analizler doğrultusunda satış oranı fazla olan ürünlerinize daha fazla indirim oranı uygulamanız sizin sürümden kazanmanız noktasında etkili olur. Bununla beraber satışı pek olmayan ürünlerinize de yüksek oranda indirim yaparak stok azalmasına gidebilirsiniz.

Entegrasyonun sunduğu güçten yararlanın

Trendyol’da ürün ekleme ve kampanya süreçleri gibi ilgi gösterilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu konulara ilgi gösterirken zaman içerisinde dikkatinizde dağılmalar meydana gelebilir. Bu durum sizin verimlilik oranımız üzerinde de etkili olur.

Trendyol’da performansınızda azalma olduğu zaman satışlarınız zaman içerisinde düşmeye başlar. Buna bağlı olarak da ürünlerinizin görünme oranlarında azalmalar oluşur. Bu nedenle Trendyol üzerinde görünür olmak için iş yükünüzü hafifletmeniz gerekir.

Trendyol entegrasyonları ndan faydalanarak Trendyol mağazanızı, kendi e-ticaret siteniz ile entegre edebilirsiniz. Böylece ürün girişi, stok kontrolü ya da sipariş takibi gibi pek çok konuyu siteniz üzerinden kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Arda Altınsoy 1982 İzmir doğumlu. Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Fotoğrafçılık ve seyahat tutkunu. Bir pazar yeri sitesinde kategori yöneticisi olarak çalışıyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir