1. Ana Sayfa
 2. Trendyol

Trendyol Gel Al Noktası Nedir 2023?

Trendyol gel al noktası nedir, Trendyol gel al noktası olmak nedir, Trendyol gel al noktası ne işe yarar, Trendyol gel al noktası başvuru nasıl yapılır, Trendyol gel al noktası kazanç ne kadar? sorularının cevabı bu makalede.


0

Trendyol gel al noktası, Türkiye’nin en büyük Pazar yerlerinden biri olan Trendyol firmasının müşterilerine kargoları erken teslim etmek için geliştirdiği bir çözümdür. Bu çözüm sayesinde Trendyol üzerinden satın almış olduğunuz bir ürünü dağıtıma çıkmadan Trendyol gel al noktası olan işletmelerden gidip alabilirsiniz. Bu hizmet için firma ekstra ücret talep etmemekte olup mevcut kargo ücretine kadar ise o kadar ücreti ödersiniz.

Trendyol üzerinden ürün satın alan kişiler eğer aldıkları ürünü Trendyol gel al noktasından almayı seçmişler ise ürün noktaya ulaştığında kendilerine e-posta ve bildirim gitmekte. Bildirimi alan müşteri 3 gün içerisinde gel al noktasına giderek sipariş ettiği ürünü teslim almakta.

Trendyol gel noktası hizmeti kargo bekleme stresi yaşamak istemeyen ve kargoyu teslim alacak kimsesi olmayan müşteriler ideal bir çözümdür. Bu hizmeti tercih eden müşterilerin “kargom acaba nerede” gibi bir derdi bulunmaz.

Bu makalemizde Trendyol gel al noktası nedir, Trendyol gel al noktası olmak nedir, Trendyol gel al noktası başvuru nasıl yapılır? sorularına cevap vereceğiz.

Trendyol gel al noktası nedir?

Trendyol gel al noktası, kargom nerede stresi yaşamak istemeyen müşteriler için Trendyol firmasının geliştirmiş olduğu bir çözümdür. Bu çözümde Trendyol firması bazı zincir mağazalar, kargo şubeleri gibi bilinen ve ulaşılması kolay yerlerle anlaşıp müşterinin aldığı ürünler oraya bırakılır ve müşteri gidip ürününü oradan teslim alır.

Trendyol gel al noktası olarak hizmet veren zincir mağaza ve kargo şubeleri şunlardır;

 • Yurtiçi Kargo şubeleri
 • Trendyol Express Gel Al noktaları
 • Sendeo noktaları
 • YK Plus teslimat noktaları
 • MNG kargo esnafları ve şubeleri
 • PTT şubeleri
 • Aras Kargo şubeleri
 • Sürat Kargo şubeleri

Trendyol gel al noktası olarak hizmet veren yukarıdaki noktaların çalışma saatleri aynı olmayıp farklılık gösterebilir. Trendyol üzerinden sipariş veren bir kişi satın almış olduğu ürünü Trendyol gel al noktası üzerinden alacağını beyan etmişse ürün gel al noktasına ulaştığında müşteriye bilgilendirme e-postası ve SMS gönderilir. Müşteri de üç gün içerisinde kendisine en yakın noktaya giderek ürününü teslim alır.

trendyol gel al noktası olmak
trendyol gel al noktası olmak

Trendyol gel al noktası olmak nedir?

Trendyol gel al noktası olmak, Trendyol firmasının kargom nerede stresi yaşamak istemeyen müşteriler için kargolarını teslim alabilecekleri nokta olmak demektir. Trendyol gel al noktası olan işletmeler ek gelir elde eder. Özellikle mahalle esnafı olarak hizmet veren yerler bu sayede ekstra gelirler elde etmektedir.

Trendyol gel al noktası olmak isteyen işletmeler taleplerini Trendyol firmasına iletir. Firma tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerekli şartları taşıyan işletmelere “Trendyol gel al noktası” unvanı verilir. Sizde ekstra gelir elde etmek istiyorsanız bu hizmeti vermek için başvuru yapabilirsiniz.

Trendyol gel al noktası ne işe yarar?

Trendyol gel al noktası hem müşteriler için hem de işletmeler için bir takım faydalar sağlar. Kullanıcılar için faydası şunlardır;

 • Bu hizmetten yararlanan müşteriler “kargom nerede” endişesi yaşamaz.
 • Bu hizmetten yararlanan kişilerin “kargomu kim alacak” sorunu olmaz.
 • Bu hizmetten yararlanan kişiler bu hizmet için ekstra ücret vermez.

Trendyol gel al noktası işletmeler için şu avantajları sağlar;

 • Teslim ettiğiniz her kargo için ek gelir elde edersiniz.
 • İşletmenizin bilinirliği artar.
 • İşletmenize kargo teslim almak için gelen kişilere ekstra ürün veya hizmet satma ihtimaliniz vardır,
 • İşletmenizin sektörel bilinirliği artar,
 • İşletmenizin dijital hizmetlere yatkınlığı artar,

Trendyol gel al noktası başvuru nasıl yapılır?

Trendyol gel al noktası olmak için illa da şu sektörde hizmet veriyor olmak gibi bir şart bulunmamaktadır. Aşağıdaki şartları karşılıyorsanız ve ek gelir elde etmek istiyorsanız sizde başvuruda bulunabilirsiniz.

 1. Trendyol gel al noktası olmak için şu kriterleri karşılamak gerekir;
 2. İşletmenizin haftanın en az 6 gününde açık olması,
 3. İşletmenin vergi levhasına sahip olması,
 4. İşletmenin kolay ulaşılabilir bir lokasyonda olması,
 5. İşletmenin kesintisiz internet erişine sahip olması,
 6. Teslim edilen kargo paketlerini güvenle saklayabilecek bir yere sahip olmak,

Eğer yukarıda ki şartları karşılıyorsanız mevcut kazancınızdan farklı ek gelir elde etmek istiyorsanız gel al noktası olarak hizmet vermek için aşağıdaki linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Trendyol gel al noktası olmak linki

Ayrıca yukarıda ki şartları taşıyan işletmeler teslimat.noktasi@trendyol.com adresine mail atarak başvuru yapabilir.

Trendyol gel al noktası kazanç ne kadar?

Trendyol gel al noktası olmak şu kadar kazandırır demek çok zor. Çünkü bu konuda Trendyolun resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Ancak bazı sitelerde Trendyol gel al noktası olarak hizmet veren kargolara kargo başına 1 TL ücret ödediği bilgisi paylaşılmakta.

Trendyol gel al noktası nasıl olunur?
5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yorum Yap