1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Tiktok Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?


0

Tiktok uygulaması, 2016 yılında kullanılmaya başlanmıştır. İnsanların vakit geçirmek amacıyla yoğun bir şekilde kullanıldıkları sosyal medya platformu arasında yer alır. İlk çıktığı andan kısa bir süre sonra dikkat çekerek adını duyurmayı başarmıştır.

Bu mecrada genel olarak kullanıcılar kısa süreli videolar paylaşır. TikTok kullanıcıları uygulama içerisindeki görseller, sesler ve efektlerle profesyonel bir şekilde video oluşturabilir, var olan videolarının düzenlemesini yapabilirler. Uygulama, şu anda hemen hemen her yaş grubu tarafından aktif olarak kullanılır.

Tiktok takipçi sayısı nasıl arttırılır?
Tiktok takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Bu gün bir çok Tiktok fenomeninin hatırı sayılır takipçi sayısı bulunmakta. Takipçi sayısı yüksek Tiktok fenomenleri işletmelerden reklam ve işbirliği teklifleri almaktadır. Fazla takipçisi olan Tiktok fenomenleri uygulama üzerinden para kazanmaktadırlar. Durum böyle olunca da herkes takipçi sayısını artırıp kısa sürede gelir elde etme hayali içine girer.

TikTok’ta takipçi sayılarını arttırmak için bazı ufak püf noktalar vardır. Tabii, şu anda milyonlarca kullanıcısı olan bu platformda öne çıkmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu süreçte hem sabırlı olmak hem de doğru hareket etmek önemlidir.

Bu makalemizde Tiktok nedir, Tiktok takipçi sayısını artırmak için neler yapılması gerekir gibi konularda bilgiler vereceğiz.

Tiktok nedir?

Tiktok, bir sosyal medya paylaşım uygulamasıdır. Tiktok uygulaması Eylül 2016 yılında Rus yazılımcı ByteDance tarafından kodlanmıştır. Uygulama ağırlıklı olarak video uygulamasıdır diyebiliriz. Ama Tiktok uygulaması ile videonun yanında fotoğraf, müzik, bulunduğunuz konum veya aklınıza gelebilecek tüm düşünceleri kısa video şeklinde paylaşabilirsiniz.

Tiktok ile hazırlamış olduğunuz videoları uygulamanın dışında Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformlarında da paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcılar uygulama içerisinde video içerik oluşturan herkesin videolarını herhangi bir kısıtlama olmadan izleyebilir, takip edebilir veya kayıt edebilir.

Uygulamanın Android ve İOS sürümü mevcut olup Google Play Store veya İOS Marketten indirilebilir.

Tiktok Takipçi Sayısı Artırmak için Öneriler
Tiktok takipçi sayısı artırmak için öneriler

Tiktok takipçi sayısı artırmak için öneriler

Tiktok uygulamasına kayıt olan herkes ister ki beni takip eden insan sayısı fazla olsun, videolarım çok izlensin, videolarımın beğeni sayısı yüksek olsun. Tiktok takipçi sayısı durup duruken artmaz. Takipçi sayısını artırmak için dikkat etmeniz bir takim kurallar vardır. Bu kurallara ne kadar çok uyarsanız takipçi sayınız o kadar fazla olacaktır.

Tiktok takipçi sayısını artırmak için dikkat edilecek hususlar şunlardır;

 • Tiktok Kullanıcı Adı
 • Diğer Sosyal Medya Uygulamalarının Kullanılması
 • Trendlerin Takip Edilmesi
 • Planlı Hareket Etme
 • Orijinal Videolar Oluşturun
 • Hashtag Kullanımı
 • Yeni Çıkan Şarkılar
 • Kişileri Takip Edin
 • Kaliteli Aksesuarlar
 • Diğer Kişilerle İş Birliği
 • Tiktok Takipçi Satın Alma

Tiktok kullanıcı adı

Tiktok takipçi sayısını arttırmak için ipucu arayan kişilere şüphesiz ilk etapta kullanıcı ismi seçimi sunulur. Kullanıcı ismi, bir nevi sizin imajınız olur. Kullanıcı isminizi seçerken; etkileyici, akılda kalıcı ve özgün şekilde olmasına dikkat etmeniz önerilir. TikTok uygulamasında insanların hesabınızı hızlıca bulup takip etmelerini istiyorsanız, bu detaylara önem vermeniz gerekir.

Diğer sosyal medya uygulamalarının kullanılması

TikTok’ta takipçi arttırma kısmında sosyal medya yönetiminin de rolü büyüktür. Farklı sosyal medya platformlarının ayrı ayrı özellikleri vardır. Ancak çoğu sosyal medya uygulamasında amaç aynıdır. Bu platformlarda paylaşılan içerikler video, fotoğraf ve yazı şeklinde olduğu için başka platformlarda da paylaşılmasında fayda vardır.

Tiktok üzerinden çekmiş olduğunuz içerikleri Twitter, Facebook ya da İnstagram hesaplarınızdan paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede TikTok uygulaması dışındaki sosyal mecralarda da bulunan takipçiler içerikleri beğendiği zaman, TikTok’tan da takibe alır.

Bu sayede takipçilerinizin ve izlenmelerinizin sayısı artar. Ayrıca bu durum tüm sosyal medya mecralarında tanınmanıza imkan sunar.

Trendlerin takip edilmesi

TikTok’ta takipçi sayısı arttırma ipuçlarından biri de trendleri aktif şekilde takip etmektir. Bütün sosyal medya mecralarında olduğu gibi Tiktok uygulamasında da son derece hızlı bir şekilde değişen birtakım trendler bulunur. Trendleri takip ederek bu trendlere uygun içerik hazırlayan kişilerin içeriklerinin izlenme sayısı hızla artar.

Siz de TikTok’ta en fazla izlenen videolar içindeki içerikleri inceleyebilirsiniz. Bu videolara benzer videolar çekip takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Ayrıca akım haline gelen içerikler de dikkat çekme noktasında büyük oranda etkili olur. Tüm bu detaylardan haberdar olmak için sosyal medyayı yakından takip etmeniz gerekir.

Planlı hareket etme

Tiktok’ta çok sayıda profesyonel içerik vardır. Genel olarak en fazla etkileşimi profesyonel biçimde çekilen hesaplar alır. TikTokta takipçi arttırmak için planlı hareket etmek gerekir. Eğer videolarınızı planlı olarak çekmek istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Başka hesaplar tarafından oluşturulan TikTok izleme sayısı yüksek videoları izleyerek onlardan ilham alabilirsiniz. Bu sayede siz de kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. TikTok uygulamasında en fazla video çekilen şarkıları bulup bu şarkılara yönelik videolar çekebilirsiniz. Şarkılı videolar son dönemlerde yoğun ilgi görmekte.

Ana sayfaya düşen favori videolara ve Tiktok akımlarına göz atarak ne tarz video içerikler oluşturuluyor diye fikir oluşturabilirsiniz. Tiktokta profesyonel olarak video çekmek için; mekan, video başlangıcı ve bitişi tarzı detaylara göre bir video planı oluşturabilirsiniz. Planlı şekilde hareket etmek, beklediğiniz şeyleri elde etmeniz noktasında büyük önem taşır.

Orijinal videolar oluşturun

TikTok’ta takipçi sayısı arttırma ipuçlarında özgünlük detayı da fazlasıyla dikkat çeker. İnsanlar TikTok akımları takip ederek benzer içerikler oluştursalar da yine de hazırladıkları videolara kendilerinden bir şeyler katarlar. Bu akımlarda aynı şekilde video çekme zorunluluğu yoktur.

Bazıları bire bir şekilde videolar çekerken, bazıları ufak detaylarla farklılık katar. Çekeceğiniz videolara içine kendinizden birşeyler katıp orijinalliğinizi sergileyemelisiniz. TikTok akımlarında yapılacak orijinal fikirler sizin viral olmanızı ve takipçi sayınızın artmasını sağlar. İnsanların sizi yakından tanımaları için video çekimlerinde doğal gerekir.

Hashtag Kullanımı
Hashtag kullanımı

Hashtag kullanımı

TikTok’ta takipçi sayısını arttırmak için hashtag kullanımı da son derece önemlidir. Hashtag kullanımı sadece Tiktokta değil, tüm sosyal medya platformlarında aktif olarak tercih edilir. Gönderilerin daha çok kişi tarafından görülmesi için hashtag kullanımı büyük önem taşır.

Tiktokta Fenomen olmak isteyen kişiler ya da satışlarını artırmak isteyenişletmeler hashtag kullanma konusunda hassas davranır. Özellikle belli başlı konular hakkında kullanım hem erişimleri hem de gösterim sayılarını arttırır. TikTok’ta takipçi sayınızı arttırmak için TikTok’ta en fazla kullanılan hashtagler şeklinde araştırma yapabilirsiniz.

Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda doğru bir şekilde hashtag kullanarak hem izlenme hem de takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ancak bunun için de sabırlı olmak gerektiğini unutmamak gerekir.

Yeni çıkan şarkılar

Yeni çıkan şarkılar, son dönemlerde sosyal medyada önemli bir yere sahip olmaya başladı. TikTok’ta popüler hale gelen kişilerin de büyük bir çoğunluğu gündemi yakından takip eder. Uygulamada gezinirken yeni çıkan şarkıların yer aldığı içeriklere denk gelmek de mümkündür.

Özellikle popüler olmak isteyen kişiler, yeni çıkan şarkılarla yakından ilgilenirler. Yeni çıkan şarkılar genel olarak ilk çıktıkları dönemde yoğun bir şekilde dinlenir. Bu nedenle TikTok‘ta bu şarkılarla çekilen videolar da çoğu zaman popüler hale gelir.

Siz de videolarınızda bu şarkıları kullanıp hem beğeni oranlarınızı arttırabilir hem de daha çok takipçi kazanabilirsiniz. Ancak bir süre sonra insanların sıkılma ihtimali de olabilir. Bu nedenle ilk çıktığı zaman kullanmak size daha fazla avantaj sağlar.

Kişileri takip Edin

Başka kişileri takip etmeden, takipçi sayısının artması beklenemez. Bu iki olay aslında bir döngü şeklinde ilerler. Sosyal medya mecralarında genel olarak takipçi sayısı yüksek insanlar yeni kişilerle etkileşime girmek adına diğer kişileri takip edenlerdir.

Bu olgu sadece Tiktok’ta değil, diğer sosyal medya platformlarında da bu şekilde ilerler. Yani kısmi bir kural gibidir. Eğer TikTok’ta takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız farklı insanları takip etmeniz gerekir. Çünkü takipçi sayısını artırmanın en kısa yöntemlerinden biri budur.

Kaliteli aksesuarlar

Video çekmek, dışarıdan bakıldığı zaman kolaymış gibi gözükse de aslında fazlasıyla özen ister. Güzel videoların sırrı ise şüphesiz kullanılan aksesuarlarla alakalıdır. TikTok’ta video çekenler birbirinden farklı özelliklere sahip olan pek çok aksesuar kullanılırlar.

Tripod ile TikTok ışığı kullanılan en önemli aksesuarlardandır.  TikTok Işığı, videoda mevcut olan ışık dengelerini ayarlar. Tripod video çekimi sırasında telefonu sabitlemeye yarar.

Özellikle ürün tanıtımı yapacak olan firmalar için bu aksesuar son derece önemlidir. Dolayısıyla el titremesi ya da kayma gibi sorunların önüne geçer. Tripod sayesinde profesyonel şekilde videolar çekebilirsiniz.

Diğer hesaplarla iş birliği

TikTokta birden fazla tiktokçunun bir arada çektiği videolara denk gelmeniz mümkündür. Tiktokta içerik üreten kişiler bu tarz videolar çekmekla daha fazla insan tarafından tanınmayı ve takip edilmeyi amaçlarlar. Bunu bazen firmalar da yapar. Fazla takipçiye sahip hesaplarla işbirliği yapmak takipçi sayınızın artmasını sağlar.

Tiktok takipçi satın alma

Günümüzde Tiktok takipçi satın almak oldukça popüler bir hale gelmiştir. Özellikle kısa süre içerisinde tanınmak isteyen kişiler, çoğu zaman hile yöntemiyle takipçi satın alırlar. Takipçi satın almak ve Tiktok takipçi hilesi TikTok hesabınıza zarar verebilecek davranışlar olduğu için kesinlikle önermiyoruz.

Görsel olarak takipçi artsa dahi bu durum firmanıza çok bir fayda sağlamaz. Bu nedenle çok cazip bir yöntem sayılmaz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir