1. Anasayfa
 2. Kurumsal Haberler

Trendyol’un Yeni Ofisi Trendyol Campus’e Yakından Bakış


0

Nisan ayında 350 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 9.35 milyar dolara yükselten Trendyol, Maslak Spine Tower’da yeni bir Trendyol Campus‘e geçiş yapacak. Arkitera’dan Özüm İtez’in aktardığına göre, ofis küçük bir alışveriş merkezi olarak tasarlanmış alana konumlandırıldı. Yemeksepeti Park’ın da tasarımcısı Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık tarafından tasarlanan ofis, ortak çalışma alanları, şeffaf toplantı odaları ve asma katları ile göze hitap ediyor.

Trendyol Campus çalışanlarına özel giriş

Trendyol Campus

Şirket çalışanları Trendyol’a özel bir kapıdan ofise giriş yapıyor. 2 binden fazla çalışanı bulunan Trendyol, çalışanların ofise kalabalıkla karşılaşmadan, rahatça erişebilmesini amaçlıyor.

Trendyol Campus

Girişte Trendyol, çalışanlarını ve misafirleri markanın kurumsal iletişimde kullandığı sloganlarla karşılıyor. Aynı zamanda girişten ofisin çalışma alanları da rahatlıkla görülebiliyor.

Trendyol Campus

Giriş kısmında geniş oturma alanları sunulması, ferah bir görünüm yaratıyor. Bu alana bakarak, iş çıkışında ya da öğle arasında ekip arkadaşlarını bekleyen çalışanları gözünüzde canlandırabiliyorsunuz.

Geniş sosyal alan

Trendyol Campus

5 kata yayılan ofisin mimarisi; ilk bakışta bir lunaparkı andırıyor. Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık; ofis içinde çalışanların birbirine rahatça ulaşabilmeleri için tüm alanları galeri içinde yaptıkları bir rampa ile birbirine bağladıklarını açıklıyor.

5 Katlı kampüse devasa rampa

Trendyol Campus rampa

Rampa; formu ve göz alıcı rengi ile dikkat çekiyor. Mimarlar, bu rampanın projenin omurgasını oluşturduğunu ifade ediyor.

Trendyol Campus rampa

Bir merdivenle tamamlanan rampa, sosyal bir alana açılıyor.  Geniş ortak çalışma alanlarına baktığımızda; çalışanların dinlenmek, mola vermek ve çalışmak için birbirinden farklı seçeneklere sahip olduğunu görüyoruz.

Asma kat alanları

Trendyol Campus asma kat alanları

Rampanın oluşturduğu boşluklar ise asma katlar ile dolduruluyor. Çalışırken, mekan değişikliği yapmak isteyenler ya da bu geniş kampüste birbirleriyle orta noktada buluşmak isteyenler, asma katları değerlendirebilir.

Trendyol Campus asma kat alanları

Asma katlarda farklı oturma gruplarını yer aldığını da belirtelim. Bir an için geniş ekiplerden uzaklaşıp, ayrı bir alanda küçük bir ekiple kısa bir toplantı gerçekleştirebilirsiniz.

Trendyol Campus asma kat alanları

Ya da tek başınıza, tek bir göreve dikkatiniz dağılmadan odaklanabilirsiniz.

Şeffaf toplantı odaları

Trendyol Campus şeffaf toplantı odaları

Küçük toplantıları, toplantı odasına tanışmanız da mümkün. Üstelik ekip arkadaşlarınız, odaya adım atmadan toplantının gidişatına kısaca göz atabilir. Toplantı odaları, Pazarlama ve İş Geliştirme departmanlarıyla birlikte B2 katında yer alıyor.

Yemekhane, fitness ve konferans salonları

Trendyol Campus sosyal alanlar

Trendyol Kampüs’te sadece çalışma ve dilenme alanları değil aynı zamanda  yemekhane, spor salonu, konferans salonları ve eğitim salonları da yer alıyor.

Trendyol Campus sosyal alanlar

Çalışanların sıkça kullanacağı yemekhane, spor salonu, konferans salonları ve eğitim salonları en alt kat olan B3’te bulunuyor.

Trendyol Campus sosyal alanlar

Konferans salonunun merdivenli kısmında yer alan koltuklar ise bir sinema salonu izlenimi yaratıyor.

Trendyol Campus sosyal alanlar

Spor aktivitelerini aksatmak istemeyen çalışanlar, iş çıkışında spor salonunu ziyaret edebilir. Daha zinde olmak isteyen çalışanlar, kendi spor rutinlerine ekip arkadaşlarını da dahil edebilir.

Teknoloji ekibi

Trendyol Campus teknoloji ekibi

Teknoloji ekibi ise B1 katında yer alıyor. “Cumulus” adlı çalışma ünitesinin iki ucudaki kişisel dolaplar dikkat çekiyor. Çalışma ünitesinin orta hattında ise elektrik, veri altyapısı ve kişisel eşya depolamak için bir yarık bulunuyor.

Trendyol Campus teknoloji ekibi

Masalar, 10 -15 kişinin kullanabileceği şekilde tasarlanmış. Gördüğümüz kadarı ile koltuklar Herman Miller markasına sahip.

Trendyol Campus teknoloji ekibi

Teknoloji bölümünde ise kanban çalışma sistemlerine göre bir oturma düzeni uygulandı. Mimari planda; 8-10 kişilik gruplar halinde çalışan teknoloji ekipleri de düşünüldü. Bu ekipler için U şeklinde oturma düzeni planlandı. Ayrıca her bir ekibe özel raylı yazılabilir yüzey sistemleri, dinlenme alanları ve kısa toplanma alanları inşa edildi.

Kampüste yöneticiler için özel odalar yok

Trendyol Campus yönetici odaları yok

Bu arada kampüste müdür, yardımcı şef ve direktör gibi unvanlara sahip kişiler için özel odalar bulunmadığını belirtelim.

Trendyol Campus yönetici odaları yok

Büyümeye devam eden AR-GE ekibinin ve FL ekibi ise zemin ve birinci katlarda yer alacak. Bu katların hala şantiye aşamasında olduğunu eklemekte fayda var.

Trendyol Campus yönetici odaları yok

Trendyol Kampüs’ün, camdan tavanı ile olabildiğince ışık alması ise beğeni toplayan özelliklerinden. Trendyol’da çalışmayı planlayanlar, yeni Trendyol Kampüs’ün büyüsüne kapılabilir.

Görseller: Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık

Kaynak: Webrazzi (Trendyol’un yeni ofisi Trendyol Campus’e yakından bakış)

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir