1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Beyaz Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?


0

Beyaz Eşya sektörünün yoğun ilgi görmesi, beyaz eşya e-ticaret sitesi açmak isteyenlern sayısını artırdı. Özellikle son dönemlerde e-ticaret alanında beyaz eşya satışı yapan kişilerin yükselişini görmek, bu alana yönelme arzusunu zirveye taşır.

Ancak beyaz eşya e-ticaret sitesi açmak için gerekenler konusunda inceleme yaptığınız zaman karşınıza detaylı bir süreç çıkar. Bu süreci iyi yönettiğiniz takdirde verimli sonuçlar elde etmeniz mümkün olur.

Öncelikli olarak online beyaz eşya satışı yapmak istediğiniz siteyi açmanız gerekir. Ardından da tanınmak ve satışlarınızı artırmak amacıyla bazı stratejiler uygulamanız gerekmektedir.

Beyaz eşya sitesi açarken ilk etapta yüklü maliyetler harcamak yerine B2C yazılımını kullanarak rahatlıkla sitenizi hazır bir hale getirebilirsiniz. Peki beyaz eşya sitesi açmak için gerekenler nelerdir? Dikkat edilmesi gerekli olan noktalar hangileridir? İşte konu hakkında merak uyandıran detaylar! 

Beyaz Eşya E-ticaret Sitesi
Beyaz Eşya E-ticaret Sitesi

Beyaz eşya e-ticaret sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir? 

Beyaz eşya sitesi açma fikrine karar verdiğiniz andan itibaren dikkat etmeniz ve önem vermeniz gereken pek çok nokta vardır. Bu noktalar satışlarınızın artması üzerinde de etkili olur. Peki dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? 

Kategori seçimi 

Sektörle yakında ilgisi olmayan kişiler dahi, beyaz eşya alanının oldukça geniş bir yelpazede olduğunu bilirler. Ürün çeşidinin fazla olması, daha geniş skalada satış yapmanız üzerinde rol oynar. Ancak ilk etapta bürün ürün çeşitlerini birden satmanız mümkün olmayabilir.

Bu nedenle öncelikli olarak, hangi kategorilerde satış yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Mesela fırın, buzdolabı ya da çamaşır makinesi gibi ürünleri ayrı kategoriler haline getirip, ayrıca alt kategoriler de ilave edebilirsiniz. Bu sayede siteniz daha düzenli bir görünüme sahip olur. Üstelik işinizi de daha kolay şekilde yönetmenize imkan tanır. 

Açıklama kısmının detayları 

Beyaz eşya e-ticaret sitesi açmak için gerekenler konusunda, ürünlerin açıklama detayları önemli bir yere sahiptir. Müşteriler, hangi alanda olduğu fark etmeksizin bütün ürünlerin inceleme sürecinde ürünlerin özelliklerini detaylı bir şekilde araştırmak isterler. Bu noktada da devreye ürün açıklamaları girer.

Ürün açıklamaları bölümünde; ürünün modeli, üretim materyali, hangi alanda kullanıldığı ve görünüm gibi bütün detaylar yer alır. Bu sayede kişiler o ürünler ilgili merak ettikleri tüm detaylara ulaşım sağlamış olurlar. Ürün açıklamalarının detaylı ve anlaşılır olması, kişilerin seçimlerini de daha rahat yapmalarına imkan tanır. 

Beyaz eşya e-ticaret sitesi site tasarımı
Beyaz eşya e-ticaret sitesi site tasarımı

Site tasarımı 

Site tasarımı, müşterileri içine çekecek aynı zamanda da sıkmayacak bir tasarımda olmalıdır. Gerek renk tonları gerek site içeriği gerekse de ürün kısımları gibi bütün bölümlerin pratik şekilde ulaşılabilir olması lazım.

Site tasarımının en önemli kısımlarından biri de görsel kullanımıdır. Satışa sunduğunuz tüm ürünlerin görsellerinin sitede bulunması gerekir. Ve bu görsellerin hem kaliteli hem de yüksek çözünürlükte olması en önemli kurallardan biridir.

Görsellerin en net şekilde müşteriye sunulmuş olması, onların ürünler hakkında daha derin bilgilere sahip olması açısından önem arz eden bir detaydır. 

Kullanıcı deneyimlerinin önemi 

Beyaz eşya satışı yapmak isteyen kişilerin dikkate alması gereken bir diğer detay da; kullanıcı deneyimleridir. Sitenizde sadece beyaz eşyalar için standart bölümler oluşturmanız doğru olmaz.

Bunun yerine popüler ürünler, çok satanlar ya da kampanyalı ürünler gibi ilave bölümler eklemeniz müşterilerin dikkatini çekmeniz konusunda rol sahibi olur. Modellerin popülerliğinin olduğunu gözler önüne sermek, müşteri potansiyelinizin de artmasına katkıda bulunur.

Beyaz eşya e-ticaret sitesi açmak için gerekenler hakkında detaylı araştırma yapmanız şarttır. Doğru noktalarda doğru adımlar atarak, istediğiniz verimi elde edebilirsiniz. 

5/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir