1. Anasayfa
 2. E-ticaret Yazılım

E-ticaret Paketleri Nedir?


0

E-ticaret paketleri nedir, seçerken nelere dikkat edilmeli detaylı bir şekilde anlattık. Artan internet kullanımı ile birlikte fiziksel işletmeler, girişimciler ve e-ticaret nedir öğrenmek isteyen kişiler e-ticaret sitesi kurmaya başladı. Günümüzde e-ticarete en hızlı şekilde başlamanın yolu hazır e-ticaret paketleri satın almaktır.

E-ticaret paketleri işletmelerin e-ticaret sitelerini hızlı bir şekilde kurmanın yanında e-ticaret sitesi sahiplerinin süreçleri kolay bir şekilde yönetmesini sağlamaktadır. Süreçlerin kolaylaşması işletmeler için para va zaman kazancı demektir.

E-ticaret paketi satın almak isteyen kişilerin sitelerini açmadan önce var olan paketleri detaylı bir şekilde inceleyip öyle karar vermesi gerekiyor. E-ticaret paketleri araştırılıp karar verilirken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunmaktadır.

E-ticaret sitesi açmak için paket arayışında olanlar için rehber niteliğinde yazdığımız bu makale çok faydalı olacağını düşünmekteyiz. Bu makalede e-ticaret paketleri nedir, e-ticaret paketlerinin avantajları nelerdir, e-ticaret paketleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

E-ticaret paketleri
E-ticaret paketleri

E-ticaret Paketi Nedir?

E-ticaret paketi, e-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler için yazılım firmaları tarafından geliştirilen, bir e-ticaret sitesinde ihtiyaç duyulan modüllerin bir arada bulunduğu yazılıma denir. İşletmeler ve girişimciler hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan bu hazır e-ticaret paketleri ile sitelerini kurabilmektedir.

E-ticaret paketleri ihtiyaç duyulan tüm modülleri bir arada bulundurmaktadır. E-ticaret sitesi açmak isteyen işletmeler ihtiyaçları ve ticari hedefleri doğrultusunda istedikleri yazılımları seçip hemen satış yapmaya başlayabilmekte.

Bu gün piyasada e-ticaret paketi satan bir çok yazılım firması bulunmakta. Bu yazılımların hepsininin birbirine göre avantajları ve dez avantajları bulunmakta. E-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler detaylı bir şekilde bu paketler içerisinden şimdi ve ilerde ihtiyaçları olabilecek özellikleri belirleyip bu özelliklere cevap veren yazılımı almaları gerekir.

Hazır e-ticaret paketlerinin avantajları nelerdir?

Hazır e-ticaret paketleri, e-ticaret sitesi açmak isteyen düşük bütçeli işletmeler ve girişimler için ideal yazılımlardır. Bir işletme veya girişim için sıfırdan yazılım geliştirmek zaman, bütçe ve ekip gerektirir. Ancak ihtiyaçlara cevap veren bir e-ticaret paketi satın almak oldukça ucuz ve zahmetsiz bir çözüm olacaktır. Hazır e-ticaret paketi satın almanın avantajları şunlardır;

 • E-ticaret paketleri uzun geliştirmeler sonucunda ortaya çıkan yazılımlardır. Bu geliştirme süreçlerinde bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği bütün özellikler eklenmeye çalışılmış olup, ortaya çıkabilecek sorunların çoğu tespit edilit, giderilmiştir.
 • E-ticaret paketlerini geliştirmek için eleman çalıştırmak zorunda değilsiniz. E-ticaret paketini almış olduğunuz firma sizin adınıza sürekli iyileştirme ve güncelleştirmeleri yapıp size her türlü teknik desteği verir.
 • Hazır e-ticaret paketleri bulut tabanlı olduğu için ekstradan hosting hizmeti almak zorunda değilsiniz. Alacağınız paket içerisinde hosting hizmeti de dahildir. Yanlız alacağınız e-ticaret paketi içerisinde alan adı dahil değildir.
 • Alacağınız e-ticaret paketleri bayisi olduğunuz firmaların veya tedarikçilerin ürün, fiyat ve stok bilgilerini kullanabileceğiniz şekilde kodlanmıştır.
 • Alacağınız e-ticaret paketleri içerisinde ödeme işlemleri için gerekli olan sanal pos entegre şekildedir. Siz sadece kullanacağınız sanal posun kullanıcı adı ve şifresini girip hemen ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.
 • Almış olduğunuz paketin görünüm ve özelliklerini ihtiyaçlarınız doğrultsunda optimize edebiliyorsunuz.
 • Hazır e-ticaret paketleri var olan bir yazılımı komple kodları ile satın alma hizmeti değildir. Siz yıllık olarak yazılımı kiralıyorsunuz. Bu yüzden son derece ekonomiktir.
 • Gelecekteki ticari hedefleriniz için özel yazılımlar pahalı gelebilir. Hedeflerinize ulaşana kadar hazır ticaret paketlerini kullanıp sonrasınd akendi e-ticaret yazılımınızı geliştirebilirsiniz.

Türkiye de şu an e-ticaret paketi satan firmalar;

 1. İdeasoft
 2. Ticimax
 3. T-Soft
 4. Platin Market
 5. SoftTR
 6. Neticaret

Firmalarını örnek gösterebiliriz. Bu yukarıda saydıklarımızın dışında e-ticaret paketi satan bir çok firma daha bulunmakta.

Hazır e-ticaret paketlerinin avantajları
Başarılı bir e-ticaret yazılımı nasıl olmalıdır?

Başarılı bir e-ticaret yazılımı nasıl olmalıdır?

Başarılı bir e-ticaret yazılımında kesinlikle 7/24 destek hizmeti bulunmalıdır. Yaşayacağınız bütün sorunlarınıza hızlı bir şekilde çözüm üreten, destek hizmeti veren firmaları tercih edin. E-ticaret paketi araştırıken ilk bakmanız gerken özellik bu olmalıdır.

Çünkü e-ticaret siteniz fiziksel işletmeniz gibi belli saatlerde satış yapmayıp haftanın 7 günü 24 saat satış yapmakta. Ne zaman desteğe ihtiyacınız olacağını kim bilebilir ki. Ortaya çıkan bir sorun için saatlerce beklemek size para ve itibar kaybettirir.

Bu yüzden 7/24 destek vermeyen veya kısmen destek veren firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken bir diğer özellik ise gelişmiş bir raporlama sisteminin olmasıdır. Raporlama seçeneklerinin içerisinde başarılı ve başarısız olan satışlar, en çok satılan ürünler, stoğu azalan ürünler, en çok satış yapılan zaman aralıkları gibi raporlar mutlaka olmalıdır.

Bir e-ticaret sitesinde bu raporların olması ve sizin bunlara sürekli erişebiliyor olmanız ticari hedeflerinize ulaşmanızda ve yeni stratejik kararlar alabilmenizde hayati önem taşımaktadır.

E-Ticaret paket seçimi neden önemlidir?

Yüzlerce markanın binlerce ürününü satan bir e-ticaret siteniz varsa müşterilerinizin aramış olduğu ürünü hızlı ve problemsiz bir şekilde bulup satın alabilmesi gerekir. E-ticaret sitenizde detaylı bir arama bölümü yoksa aradığı ürünün sizde olmadığını düşünüp sitenizi terk edecektir.

Bu yüzden detaylı bir arama bölümü e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz özelliklerdendir. Ayrıca fonksiyon olarak gelişmiş özelliklere ve bu özellikelere göre tasarlanmış bir e-ticaret sitesi başarılı olmanızda kilit öneme sahiptir.

E-ticaret siteleri mekan ve zaman sınırı olmayan işletmeler demektir. Bu işletmeleri açan kişilerin ulaşmaları gereken bir çok hedefleri bulunmaktadır. Bu ticari hedeflere ulaşabilmenin yolu ise iyi bir e-ticaret paketi seçmekten geçer. Seçeceğiniz e-ticaret paketi ya sizi en kısa zamanda hedefinize ulaştırır yada hedeflerinizi küçültüp bu işlerden soğumanıza neden olur.

Günümüzde artık sosyal, ekonomik ve politik değişimler çok hızlı geçekleşmekte. İşletmeler varlıklarını devam ettirebilmek için hızlı bir şekilde bu değişimlere ayak uydurmak zorunda. Bu değişimlere ayak uyduramayan işletmelerin ve e-ticaret sitelerinin varlıklarını devam ettirmeleri mümkün değil.

Bu değişimlere ayak uydurabilen, sürekli güncelenen bir e-ticaret paketine sahip olmak sizi başarılı kılar. Bu yüzden gelişmelere karşı hızlı reaksiyon gösteren e-ticaret pkaetlerini ve yazılım firmalarını tercih edin.

E-ticaret paketleri seçiminde aşağıdaki hususlarada dikkat edin.

 • İhtiyaçlarınızı Belirleyin
 • Modern bir site tasarımına ve SEO uyumuna dikkat ddin
 • Ürün-Stok yönetim sürecine dikkat edin
 • Kargo modülünün olup olmadığına dikkat edin
 • Verilerinizin belli aralıklar yedeklenip yedeklenmediğine dikkat edin.
 • Hangi ödeme yöntemlerinin desteklendiğine dikkat edin.  
 • Gelişmiş bir içerik yönteminin olup olmadığına dikkat edin.
 • Gelişmiş bir raporlama sisteminin olup olmadığına dikkat edin.
E-Ticaret Paketleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?
E-Ticaret paketleri seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

E-Ticaret paketleri seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

E-ticaret sitesi açmak isteyen kişilerin karar vermesi gereken konulardan biriside altyap yani hangi e-ticaret paketi seçilmesi gerektiğidir. E-ticaret paketi seçerken mutlaka bakmanız gereken kısımlardan birisi de firmanın referanslarıdır. Kimler bu firmanın e-ticaret paketlerini kullanıyor? Referanslar ile birlikte firmanın tecrübesi, yaptığı işler sana güven verdiyse tercih edebilirsin.

E-ticaret yazılım firmalarının bir çok paketi bulunmakta. Peki sana uygun olan paket hangisi? E-ticaret yazılım firmalarının geliştirmiş oldukları e-ticaret yazılımları bir çok farklı bileşenden oluşmakta.

Bu paketler de hazırlanırken işletmelerin temel ihtiyaç ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak hazırlanır. Bu paketleri inceleyip karar vermeden önce aşağıdaki hususlara dikkat edip karar vermelisin. Bunlar;

 1. E-ticaret paketi genel özellikleri
 2. E-ticaret paketi tasarım özellikleri
 3. E-ticaret paketi entegrasyonlar
 4. E-ticaret paketi SEO özellikleri
 5. E-ticaret paketi ürün yönetim sistemi
 6. Dijital pazarlama araçları

E-ticaret paketi genel özellikleri nelerdir?

E-ticaret paketi satın almak isteyen kişilerin ilk ve en çok dikkat etmesi gereken kısım burasıdır. E-ticaret paketleri genel özellikleri kısmında dikkat ememiz gereken unsurlar şunlardır;

 • Trafik
 • E-mail Adresi
 • Hosting
 • Alan Adı
 • Web Alanı/Database

Trafik: E-ticaret yazılım firmaları genelde trafik alanı için 1000 GB, 1500 GB vermekte. Sitenin aylık ziyaretçi sayısı göz önünde bulundurularak karar verilmesi gerekiyor. Sağlanan trafik miktarı yükseldikçe ücrette yükselmekte.

E Mail Adresi: E-ticaret sitenizde kurumsal mail adresi tanımlayabilmek, mail gönderip alabilmek açısından önemlidir. E-ticaret paketinin fiyatına göre size verilen e-mail sayısı değişmekte. Başlangıç paketinde genelde 10 e-posta verilmekte. E-posta sayısı arttıkça ücrette artmakta.

Hosting: Hosting kısmı genelde bütün firmalarda sınırsız. Size sağlanan alana ürünlerinize ait görselleri, PDF dosyaları, videoları yükleyebiliyorsunuz. Hosting için ekstra ücret verilmez. Hosting almış olduğunuz paketin içerisine dahildir.

Alan adı: Alan adı genelde paket içerisine dahil değildir. Ama siz hangi alan adının alınması gerektiğini yazılım firmasına söylediğinizde onlar alan adı müsait ise alırlar ve paketinize bağlarlar.

Web alanı/Databese (Veritabanı): Database sayısı genelde sınırsız gelmekte. Aslında hazır e-ticaret pkaetlerinde veritabanı sayısının sınırsız olması pek bir şey ifade etmiyor. Zira hosting hesabınıza başka bir script yükleyemediğiniz için tek bir veritabanı işinizi görecektir.

E-ticaret paketi genel özellikleri içerisinde yer alan unsurların işletmenizin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmasına dikkat edin. İhtiyacınız olmayacak özellikler için çok yüksek ücretler vermeyin. Bir kaç ay denedikten sonra paketinize yeni tanımlamalar yaptırmanızı tavsiye ederiz.

E-ticaret paketi tasarım özellikleri nelerdir?

E-ticaret sitelerinin müşteriye görünen kısmı burası olduğu için hedef kitlenize ve faaliyet  gösterdiğiniz sektöre uygun tasarım seçmeniz başarınız için çok önemlidir. Günden güne ortan mobil kullanımdan dolayı e-ticaret paketinizdeki temanın tüm cihazlarla mobil uyumlu olmasına dikkat edin.

Eğer temanız mobil görünümlü değilse kesinlikle almayın. Bunun haricinde tasarım özellikleri için aşağıdaki unsurlarada dikkat edin.

 • Sayfa tasarımı
 • Banner ve slider tasarımı
 • Responsive tasarım özellikleri
 • Sektöre uyumlu temalar

Alacağınız temanın görsel düzenlemesini yönetim panelinden kendiniz yapabilmelisiniz. Tasarım paketinizde logo, slider, banner gibi unsurları kendiniz yükleyebilmelisiniz.

E-ticaret paketi entegrasyonlar nelerdir?

Bir e-ticaret sitesinin başarısı diğer firmaların uygulamalarına olan uyumu yani entegrasyonuna bağlıdır. Bir yazılım firması bir e-ticaret sitesinin ihtiyacı olan bütün modülleri kodlayamaz. Bunun için diğer firmaların yazılımları ile uyumlu çalışabilmek için entegrasyona müsade eder. Bir e-ticaret sitesinde olması gereken entegrasyonlar şunlardır;

 • Sanal pos entegrasyonu
 • Kargo entegrasyonu
 • Muhasebe entegrasyonu
 • Pazaryeri entegrasyonu

Sanal Pos Entegrasyonu: E-ticaret sitenizden ödeme alabileceğiniz entegrasyondur. Ödemelerinizi alacağınız finans kurumunun vereceği kodları sitenize entegre ettiğinizde kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.

Kargo Entegrasyonu: Sitenizden ürün alan kişilerin aldıkları ürünü ve müşteri bilgilerini anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına gönderebildiğiniz modüldür. Analşmalı olduğunuz kargo firmasından alacağınız üyelik bilgilerini girerek entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

Muhasabe Entegrasyonu: Sitenizdeki bütün para hareketlerini, fatura kesme, vergi verme gibi işlemleri yapabileceğiniz modüldür.

Pazar Yeri Entegrasyonu: N11, Trendyol, HepsiBurada gibi pazaeyerlerinde satış yapabilmek için gerekli olan entegrasyondur. Pazaeyerlerindeki üyelik bilgilerinizi girdiğinizde ürünleriniz pazaryerlerinde de satışa çıkar. Satılan bir ürün ister sitenizden, istersede Pazar yeri  üzerinden satılsın stoktan anında düşer.

Entegrasyonların olması ticaret süreçlerinizi yönetmenizi kolaylaştırır. Bir e-ticaret sitesinde sanal pos, kargo ve muhasebe entegrasyonu mutlaka olmalıdır. Pazaryerlerinde satış yapmayı düşünmeyenler için Pazar yeri entegrasyonu olsa da olur olmasa da. E-ticaret paketi için karar verirken hangi entegrasyonları desteklediğini mutlaka sorgulayın.

E-ticaret paketi SEO özellikleri nelerdir?

E-ticaret sitesine eklenen ürün görselleri, ürün başlıkları, ürün açıklamaları arama motorlarında sıralama almak için hayati öneme sahiptir. Aldığınız e-ticaret paketi SEO çalışmalarınızı destekler nitelikte olmalı.

Her kategori, ürün, sayfa gibi alanların description alanları, ürün başlığı ile uyumlu link yapısı, yönlendirme sayfaları gibi kriterlere cevap verebilmeli. Alacağınız e-ticaret paketinin SEO kriterleri ile uyumlu olmasına çok dikkat edin. E-ticaret SEO kriterlerine uygun değilse bedava bile verseler tercih etmeyin.

E-ticaret paketi ürün yönetim sistemi
E-ticaret paketi ürün yönetim sistemi nedir?

E-ticaret paketi ürün yönetim sistemi nedir?

E-ticaret sitelerinin en önemli bileşeni ürünlerdir. Bir e-ticaret sitesi satmış olduğu ürünleri başarılı bir şekilde sergilebildiği ölçüde satış yapar. Satın almış olduğunuz e-ticaret paketi bu anlamda son derece gelişmiş ve kolay kullanımlı olmalıdır.

Ürün yönetim sistemi size zaman kaybettirmemelidir. Başarılı bir ürün yönetimi sisteminin içerisinde aşağıdaki unsurlar bulunur. Bunlar;

 • Varyantlı ürün seçenekleri
 • Excell ile ürün yükleme
 • Excell ile ürün sıralama
 • Ürün bilgisi ve etiket tanımlama
 • Ürün karşılaştırma modülü
 • 360 derece fotoğraf özelliği
 • Detaylı filtreleme

gibi özellikler bulunur.

Varyantlı ürün seçenekleri: Satmış olduğunuz ürünlere ait renk, beden, ebat gibi ürünü belirleyici özelikleri tanımlayabileceğiniz özelliktir. Satmış olduğunuz ürünlerin özelliklerini destekleyecek varyantların olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Excell ile ürün yükleme: Kullanmış olduğunuz stok takip veya muhasebe entegrasyonlarından alacağınız excell listesi ile toplu olarak ürünlerinizi yükleyebileceğiniz bir özelliktir. Çok sayıda ürünleriniz varsa bu özellik hayat kurtarıcı özelliktir. Bu özellik ilerde alacağınız bayiliklerde ürünleri toplu bir şekilde yüklemenizi sağlar.

Excell ile ürün sıralama: Excell ile ürün ekleme gibi sattığınız ürünleri sıralamanızı sağlayacak özelliktir.

Ürün bilgisi ve etiket tanımlama: Satmış olduğunuz ürünler için detaylı açıklamalar girebilmelisiniz. Girmiş olduğunuz ürünleri müşterileriniz ve sizler ararken kolaylık olsun diye etiket ekleyebilmelisiniz.

360 derece fotoğraf özelliği: E-ticarette ürünü sattıran özelliklerden biriside ürünlere ait görsellerdir. Fiziksel ticaretteki gibi müşteriler ürüne dokunamadığı için ürünleri daha detaylı görmek istiyor. Bunun için ürünleri 360 derece gösteren bir yapıya sahip olmanız satışlarınıza pozitif etki yapacaktır.

Detaylı filtreleme: Hem yönetim panelinde hem de kullanıcı arayüzünde ürünleri renk, beden, fiyat gibi bir çok kritere göre aranmasını sağlayacak gelişmiş filtreleme sistemi mutlaka olsun. Kullanıcı aradığı ürünü kolayca bulursa satın alır. Aradığı ürünü bulamazsa burada satılmıyor diye sitenizi terk eder. Bu yüzden detaylı bir filtreleme sistemi olan e-ticaret paketlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

E-ticaret paketi dijital pazarlama araçları nelerdir?

Bütün e-ticaret siteleri hedef kitlelerine ulaşmak, marka bilinirliğini artırmak ve daha fazla satış yapabilmek için mutlaka dijital pazarlama çalışmaları yapmalıdır. Almış olduğunuz e-ticaret paketi dijital pazarlama çalışmalarınızı yapabileceğiniz modülleri, özellikleri ihtiva etmelidir.

E-ticaret paketleri içinde bulunan dijital pazarlama modüllerinde;

 • E-mail marketing
 • SMS Pazarlama
 • Pop-up
 • Google Ads
 • Google Analytics
 • Sosyal medya da paylaş
 • Facebook yorumları

gibi özellikler olmalıdır.

E-mail marketing; Satmış olduğunuz ürün, yapmış olduğunuz kampanyalar, duyurulardan müşterilerinizi haberdar etmek için gerekli olan modüldür. Bu modül ile tek tek, toplu veya belli özelliklerdeki müşterilerinize e-posta gönderip satışlarınızı artırabilirsiniz. Bir e-ticaret paketinde mutlaka olması gereken modüdür.

SMS Pazarlama: Kamyanya, duyuru, promosyon gibi şeyleri müşterilerinize SMS olarak bildirebileceğiniz modüldür. Ayrıca ürün satın alan kişiye ürün kargo süreçleri ile ilgi li bilgiler verebilirsiniz.

Pop-up: Sitenize eklediğiniz yeni bir haber, duyuru, etkinlik gibi şeyleri siteyi ziyaret eden kişiye ayrı bir pencere açarak göstermektir. Kullanımında aşırıya gidilmediği takdirde faydası vardır.

Google Ads: Satmış olduğunuz ürün, kampanya, promosyon için Google da reklam verebileceğiniz modüldür.

Google Analytics: Sitenize ait bir çok istatistiki bilginin olduğu modüldür.

Sosyal medya da paylaş: Sitenizde ki ürün, kampanya gibi şeylerin kullanıcılar tarafından sosyal medya sitelerinde paylaşmalarını sağlayan modüldür. Bir e-ticaret sitesinde mutlaka olması gereken özelliklerden birisidir.

Facebook yorumları: Sitenize eklemiş olduğunuz ürün, haber, duyuru, kampanya gibi şeylere kullanıcıların yorum yapması çok önemlidir. Kullanıcıların yorum yapması için siteye üye olmaları gerekir. Üye olmak zor geldiği içinde pek yorum yapılmaz.

Cep telefonlarında Facebook genelde açık olduğundan ürün yorumları da Facebook üyeliği ile kolayca yaptırlabiliyor. Bu modül de mutlaka olması gereken modüllerden birisidir.

Sonuç olarak…

Bir e-ticaret sitesinin başarısı seçeceği e-ticaret paketi ile doğru orantılıdır dersek abartı olmaz sanırım. Seçeceğiniz e-ticaret paketi mutlaka ticari hedeflerinize, faaliyet gösterdiğiniz sektöre ve hedef kitlenize uygun olmalıdır. İhtiyaçlarınızı karşılamayan bir e-ticaret paketine boşuna para vermeyin.

Piyasada faaliyet gösteren bir çok e-ticaret firması bunların da e-ticaret yazılımları bulunmakta. Doğru e-ticaret paketi almak için E-ticaret paketi almadan önce paketi almayı düşündüğünüz yazılım firmasının referanslarına bakın.

Gerekirse referanslarında olan firmaları telefonla arayıp memnun olup olmadıklarını sorun. Bu size doğru e-ticaret paketleri üzerinde yoğunlaşmanızı sağlayacaktır.

Doğru e-ticaret paketi seçimi için aklınıza takılan bir konu olursa aşağıdaki yorum kısmından bize mutlaka sorun. En kısa sürede cevaplayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir