1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

Aras Kargo Entegrasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?


0

Aras Kargo Entegrasyonu nedir, nasıl yapılır? hemen öğrenin. Aras Kargo, uzun yıllardır aktif bir şekilde kaliteli hizmet sunmaya devam eder. Hem fiziki mağazalar hem de E-ticaret mağazaları tarafından da sık sık tercih edilir. E-ticaret sitelerinde başarı durumunu artırma konusunda rol sahibi olan unsurların başında kargo entegrasyonları gelir.

Kargo entegrasyonu yaparak hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etme olanağı ortaya çıkar. Bu sayede siparişler daha hızlı ve daha kolay şekilde gider. Kargo entegrasyonu yaptığınız zaman e-ticaret sitesi kapsamında gönderilerden kaynaklı olan sorunları minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Bu sayede de müşterilerin memnuniyet durumunu maksimum seviyeye çıkartabilirsiniz. Gelişmiş bir kargo entegrasyon sistemi aracılığıyla Aras kargo entegrasyonu başarılı olarak tamamlanabilir. Peki Aras Kargo entegrasyonu nasıl yapılır? Ne şekilde ilerler? Avantajları nelerdir? Buyrun konuya dair detaylara birlikte göz atalım.

Aras Kargo Entegrasyonu
Aras Kargo Entegrasyonu

Aras kargo entegrasyonu nedir?

Aras Kargo entegrasyonu, son yıllarda özellikle eticaret sitesi sahibi olan kişiler için bir hayli önemlidir. Şirketlerin tanınır ve güvenilir olabilmeleri noktasında kargo süreçleri büyük önem arz eder. Bu noktada işi gerçekten iyi bilen bir yazılım firmasıyla irtibata geçmekte büyük fayda vardır.

Aksi takdirde işleriniz düzenli ve sistematik bir şekilde devam etmeyebilir. Bu da markanızın zarar görmesine neden olabilir. Aras Kargo entegrasyonu pek çok açıdan firmalara büyük avantajlar sağlar. İşlerinizi tek bir panel üzerinden son derece pratik bir hale getirir. Bu sayede hem zamandan hem de kullanacağınız enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.

Aras kargo entegrasyonu nasıl yapılır?

İlk etapta ilgili olan entegrasyon paneli üzerinden tarih aralığı kapsamında istenen siparişler getirilir. Ardından seçili olan sipariş bilgilerinin ve durumlarının kargo paneline aktarım işlemi yapılır. İkinci etapta panel üzerinde yer alan ilgili siparişler otomatik bir şekilde “kargoya verildi” ibaresine dönüşür.

Sipariş listesinde yer alan kargo takip no kontrol et şeklindeki parametreye tıklayıp kargo takip no oluşup oluşmadığı kontrol edilir. Eğer kargo takip numarası oluştuysa siparişlere aktarılır. Son olarak da müşterilerle alakalı siparişlere yönelik gönderiyi kargo takip numarası aracılığıyla siteden ayrılma işlemi yapmadan hesabım bölümünden görüntülenebilir.

Aras Kargo Entegrasyonu
Aras kargo entegrasyonu önemi nedir?

Aras kargo entegrasyonu önemi nedir?

​Aras kargo entegrasyonu sayesinde firmalar hem hızlı hem de etkin hizmet sunar. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlanarak sanal pazardaki tercih edilme oranlarını da büyük ölçüde artırabilirler. Dijital pazarın son yıllarda büyümesiyle beraber lojistik firmalarına duyulan ihtiyaç oranı her geçen gün daha fazla artar.

Güncel ihtiyaçları takip ederek müşterilerin taleplerine göre bir yol haritası çizen firmalar, bu alanda çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederler. Kendini güncellemeyen firmaların ise tercih edilme oranları düşer  Bu nedenle müşterilerin beklentilerini tam anlamıyla karşılamak isteyen kargo firmaları arasında da büyük rekabetler yaşanmaya başlanır.

Kargoların yeri, ne zaman yola çıktığı ya da teslim edileceği gibi bilgileri öğrenmek isteyen müşterilerin, bu konudaki beklentilerini kargo firmaları güncel şekilde tutarak karşılarlar. Güncel tutulan bu bilgiler, müşterilere SMS ya da mail olarak bilgilendirme mesajları gönderilmesi tarzında ufak ama son derece etkili olan yollarla lojistik firmalarının kalitelerini artırır.

Sanal mağazalarla lojistik firmaları arasındaki bu kargo entegrasyonları hem üreticilerin hem de tüketicilerin beklentilerini karşılar. Türkiye’nin en büyük ağına sahip olan, öncü taşımacılık kuruluşu ve kuruluş itibariyle sektöre getirdiği yenilikler sayesinde hizmet kalitesini fazlasıyla geliştiren Aras Kargo; günümüzde 13 tane bölge müdürlüğü, 29 tane transfer merkezi, 900 civarı şube, 4000’den daha fazla araç filosu ve ortalama 14 bin civarı uzman kadrosuyla, her ay ortalama 12 milyon kişiye, kuruma ve kuruluşa hizmet verir. Aras Kargo e-ticaret entegrasyonu ile müşteriler kaliteli, hızlı ve güvenilir şekilde hizmete ulaşabilir. 

Aras kargo entegrasyonu avantajları nelerdir?

 • E-ticaret sitesi üzerinden gelen siparişlerin tedarik süreci başta olmak üzere teslim edilme sürecine kadarki bütün lojistik bilgiler sitedeki panel ekranına otomatize edilir.
 • Tek bir panel kullanılıp, tek tık sayesinde bütün işlemler hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir.
 • Siparişlerle alakalı herhangi bir problem varsa, lojistik şirketi bu problemi bildirir.
 • Sipariş alınmasından sonra lojistik şirketi tarafından, sipariş verilen ürüne dair barkod oluşturulup otomatik şekilde panele aktarılır.
 • Kargonun etiketleri manuel bir işleme gerek duyulmadan hazır şekilde yazıcıdan çıkartılıp kutulara bastırılır.
 • Ürün kargoya verildiği zaman bu duruma dair müşterilerin isteğine göre SMS ya da sms gönderilir.
 • Siparişlerin sevkiyat durumunu bilmek isteyen müşteriler e-ticaret sitesi üzerinden üye paneline giriş yaparak siparişlerim kısmından bütün bilgilere zahmetsiz bir şekilde ulaşır.
 • Aras Kargo entegrasyonu hem hatasız hem de hızlı hizmet sunar.
 • Müşterilerin firmanıza karşı sadakati ve memnuniyeti artar.
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir