1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternet Üzerinden Mutfak Eşyaları Nasıl Satılır?


0

İnternet Üzerinden Mutfak Eşyaları Nasıl Satılır? sorsunun cevabı bu makalede. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir satış tekniği olan e-ticaret, internet aracılığıyla kişilerin ya da sanal mağazaların etkili satış yapabilmesine olanak sağlar.

Oturduğunuz yerden para kazanma imkânı tanıyan bu yöntem ile oldukça geniş kitlelere hitap etme rahatlığına erişebilirsiniz. E-ticaret sitesi aracılığıyla mutfak gereci satışı yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi ve uygulaması gereken bazı detaylar vardır. Yazımızda bu detaylara değinerek kafanızda yer alan ‘’E-ticaret ile mutfak eşyaları satışı nasıl yapılır, neler yapmalıyım?’’ gibi soruları cevaplandıracağız.

İnternet üzerinden mutfak eşyaları satmak

Öncelikle kurmuş olduğunuz e-ticaret sitenizin mutfak eşyaları üzerine olduğunu belirtmelisiniz. Güven kazanabilmek ve dürüst satış yapabilmek adına ürünlerinize fatura kesmeniz gerekir. Bu faturaları kesebilmek için çeşitli faaliyetler gösterebileceğiniz bir anonim, limited, şahıs şirketi açabilir; ya da var olan iş yerinizi bu amaçla kullanabilirsiniz.

E-ticaret ile mutfak gereci satışı yapmak ve bu işten para kazanmak istiyorsanız saydığımız adımları tamamlamanız fazlasıyla yararlı olacaktır.

İnternet üzerinde böyle bir iş yapmak isteyen kişilerin aynı zamanda domain ve hosting satın alması da gerekir. Firmanızın internetteki adresi olacak olan domain, ortalama 13 ila 15 karakter aralığında bir uzunlukta olmalıdır.

Ayrıca bu adresin akılda kalıcı ve yaratıcı olmasına da özen göstermelisiniz Hosting alanı ise kurmuş olduğunuz e-ticaret sitenizi barındıracağınız yer olarak bilinir. Bu sebeple hostingler için hızı, veri tabanı, trafiği ve mailler; hem önemli hem de dikkat edilmesi gereken hususlardır.

E-ticaret aracılığıyla mutfak gereci satmak için önemli olan bir diğer detay da sağlam bir e-ticaret altyapısı kullanmak olmalıdır. Firmanız için güvenli bir altyapı oluşturmak amacıyla araştırma yapabilir, şirketinizin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılayabilecek seviyeye ulaşmış olan bir altyapıyı deneyebilirsiniz.

internet üzerinden mutfak eşyaları nasıl satılır

Hızlı tedarik ve kargo sürecine sahip olmak

İnternet üzerinden satış yaparken tedarik ve kargo sürecinin hem hızlı hem de akışkan bir şekilde ilerlemesine özen gösterilmelidir. Firmanız için ürünleri tedarik eden kişiler ile çalışmaya başlamadan önce karşılıklı güven vermeniz fazlasıyla önemlidir.

Aradaki bu güveni sağlayabilmek için tedarikçi kişileri işe alırken daha önceden çalıştığı firmalara bakabilir, mutfak gereci satan yerlerden referans alabilirsiniz. Çalışacak olduğunuz tedarikçinin teknolojik aletleri bilmesine ve kullanabilmesine dikkat etmelisiniz. Böylelikle devamlı iletişim halinde olabilir ve aradaki bağı dinç tutabilirsiniz.

Kargo süreci ise alışverişlerin en önemli süreci olarak bilinir. Müşteriler, satın almış oldukları ürünlerin ellerine en kısa ve çabuk sürede sorunsuz şekilde gelmiş olmasını ister. Kargosu daimi ve sorunsuz olan firmalar, belirli ve sürekli müşterilere  sahip olur. Bu nedenle anlaşma yapacağınız kargo şirketini büyük bir özenle seçmelisiniz.

Öncelikli olarak kargocunuzun tanınmış, bilinen ve popüler bir yer olmasını göz önünde bulundurabilirsiniz. Öte yandan işini iyi yapan, sipariş alım günleri ve teslim sürecine de dikkat etmelisiniz. Tüm bu detaylara bakarak doğru kargo şirketiyle anlaşma sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret İle mutfak gereci satışının reklamını yapmak

İnternet üzerinden iş yapmak için en önemli detay etkili ve yaratıcı bir şekilde reklam yapmaktır. İlk olarak bu satış alanında ulaşmanız gereken kitlenin kadınlar olduğunu bilmelisiniz. Bu sebeple kadınların dikkatini çeken kampanyaları ve kaliteli reklamları ön planda tutmalısınız.

E-ticaret ile mutfak gereci satarken çeşitli sosyal medya ağları aracılığıyla kendi tanıtımınızı yapabilirsiniz. Böylelikle adınızı daha hızlı duyurabilir ve ardından daha fazla işle karşılaşabilirsiniz.

Özellikle yeni evlenecek olan kesimin fazlasıyla mutfak gerecine ihtiyacı vardır. Bu yüzden belli kesimlere uygun olacak paketler ve kampanya gibi fırsatlar öne sürebilirsiniz. Çeyiz setleri ve takım halinde satılan ürünlere de sitenizde yer verebilirsiniz. Kişilerin daha çok ve rahat alışveriş yapabilmesi adına ürünleri kategorilere ayırıp sitede kolayca gezinebilmesine olanak tanımalısınız.

Ayrıca geniş çaplı düşünüp ürün stoğunuzu ve içeriğini sürekli yenileyip dikkat çekebilirsiniz. Bu gibi detaylar yardımıyla siz de etkili ve mutfak gereci temalı bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Mutfak Eşyaları satışı ile ilgili sorunuz varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Ayrıca mutfak eşyaları satışı ile ilgili sizin bir öneri veya satış tekniğiniz varsa bunuda bize yine yorum bölümünde belirtirseniz yazıya ekeriz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir