1. Anasayfa
 2. Pinterest

E-ticaret Siteleri Neden Pinterest Kullanmalı?


0

Pinterest, ilk kurulduğu andan bugüne kadar yaklaşık olarak 200 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılarına hem farklı fikirleri keşfetme hem de kendi fikirlerini paylaşma imkanı sunar.

Ayrıca uygulama üzerinden yeni kişilerle etkileşime girme şansınız da vardır. Bu imkanların tamamı özellikle e ticaret işiyle ilgilenen firmalara büyük avantajlar sunar. Günümüzde e ticaret firmalarını büyüme göstermesi noktasında bu uygulamanın rolü büyüktür. 

Pinterest Türkiye de başta olmak üzere dünya geneli üzerinde son derece popüler bir sosyal medya platformu olduğundan dolayı yoğun rağbet görür. Uygulama kullanıcılara hem ürünleri hem de fikirleri nasıl sunacaklarını gösterir.

Tüm bu detaylar arasındaki en önemli kısım ise; dış bağlantıyı en fazla veren sosyal medya platformu olmasıdır. E-ticaret sitesi sahibi olan kişilerin Pinterest kullanmak size büyük avantajlar sunar. Üstelik uygulamayı diğer sosyal medya hesaplarıyla birlikte kullanma şansınız da vardır.

Peki e-ticaret siteleri neden Pinterest i kullanmalı? Pinterest kullanımı firmalara ne gibi faydalar sağlar? İşte bu konuya dair merak edilen detaylar! 

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergileme imkanı 

Bu sosyal medya platformunun amacı; kullanıcılarla çeşitli bilgileri paylaşmak, ürün ve hizmetleri sunmaktır. Dolayısıyla Pinterest e ticaret sektöründe hizmet ve ürün tanıtımı yapılabilecek en ideal platformların başında yer alır.

Siz de bu uygulamaya üye olarak müşterilere sunmuş olduğunuz hizmetlerin ve ürünlerin tanıtımını detaylı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede müşteri kitlenizi genişletme imkanı elde edebilirsiniz. Online alışveriş alanının hızlı bir şekilde büyüme göstermesi, pazardan geniş karlar elde etmeniz noktasında sizlere yardımcı olur. 

pinterest
pinterest

Detaylı analiz yapma şansı 

Diğer e-ticaret sitelerinde ve diğer sosyal medya platformlarına olduğu gibi, Pinterest uygulaması da kullanıcılarına geniş analiz olanağı sunar. Bu sayede hem uygulamanın sahip olduğu analiz araçlarını hem de işinizi kolaylaştırmak adına gelişmiş optimizasyon detaylarını inceleme imkanınız oluşur.

Bu da müşterilerinizin daha çok hangi ürünlere ilgi duyduğunu anlamanız noktasında etkili olur. Dolayısıyla müşterileriniz için etkili olacak bir reklam kampanyası yapma kısmında da rol oynar. Bununla beraber uygulama üzerinden ürün tanıtımı yapma şansınız da vardır.

Yeni çıkan ürünlerin tanıtımını yapmak, ilk andan itibaren müşteri nabzını ölçme konusunda büyük önem arz eder. Pinterest hesabınızın doğru yönetilmesi, müşteri nabzını en doğru şekilde ölçmenize imkan sunar. 

Yönlendirme olanakları 

Pinterestin kullanımı, insanlara çok sayıda imkan sunar. Uygulamanın dış bağlantılara izin vermesi, öne çıkan detaylar arasında yer alır. Bu durum ise diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi kısıtlamalarla karşı karşıya kalmanıza engel olur. Bu sayede de ürünlerinizin tanıtımını rahat bir şekilde yapma şansınız oluşur.

Dışarıya bağlantı verme olanağı, e-ticaret siteniz için ihtiyaç duyduğunuz trafiği elde etmeniz noktasında da etkili olur. Siteye trafik çekmek, tanınırlık açısından önemlidir. Paylaştığınız ürünler için ürün sayfasına yönlendirme yapabilirsiniz.

Böylece insanlara keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilir ve sürecin ekstra rahat gelmesini sağlayabilirsiniz. Akıllı e ticaret paketlerinin içinde bu uygulamaların da dahil edildiği seçeneklere yönelmeniz tavsiye edilir. 

Entegrasyon detayları 

Pinterest, entegrasyon konusunda da son derece başarılıdır. Dilerseniz uygulama sayesinde hem e ticaret sitenizin hem de farklı sosyal medya platformu hesaplarınızın paralel bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum ise e-ticaret siteniz üzerinde paylaştığınız her bir ürünün tek bir tuş yardımıyla Pinterest te de paylaşılmasına imkan tanır.

Aynı durum Pinterest uygulaması üzerinden paylaştığınız ürünler için de geçerlidir. Bu imkanlar, gündelik yaşamdaki yorgunluğun bir tık hafiflemesini sağlar. Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Etkili reklam çalışmaları 

Türkiye’de Pinterest kullanımı son derece yaygındır. Uygulama, buna bağlı olarak reklam yapma konusunda da ekstra imkanlar sunar. Özellikle hedef kitleye ulaşım noktasında platform, oldukça başarılıdır. Bu sayede etkili ve doğru reklamlar yapabilme şansınız oluşur.

Etkili ve doğru reklam yapmak ise hem ürünlerinizin hem de hizmetlerinizin kullanıcılarla buluşmasını sağlar. E-ticaret siteleri Pinterest i neden  kullanmalı sorusu için verilebilecek en net cevaplar bunlardır. Ayrıca kişileri satın alma noktasında da büyük oranda etkiler. 

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merve Hazalhan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı olarak çalışan Merve, bir dijital ajansın dinamik atmosferinde faaliyet göstermektedir. İleri düzeydeki dijital stratejileri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla markaların çevrimiçi varlığını güçlendirirken, hedef kitleleri etkili bir şekilde çekecek kampanyaları başarıyla yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Merve, bu tutkusunu farklı kültürleri anlama ve yeni kişilerle tanışma fırsatlarına dönüştürür. Merve Hazalhan, dijital pazarlama alanındaki etkileyici yetenekleri ve geniş bakış açısıyla geleceğin dijital dünyasına yön veren isimlerden biridir.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir