1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Dezenfektan Ürünleri İnternetten Nasıl Satılır?


0

Dezenfektan ürünleri internetten nasıl satılır? hemn öğrenin. Sağışın ve temizliğin temel ürünleri arasında kabul edilen dezenfektanlar, pek çok şekilde alıcılara sunulur. Zararlı mikroorganizmaların öldürülmesi işlemini gerçekleştiren dezenfektan, online alışverişte sıklıkla satın alınır.

İnternet üzerinden satış yapılırken hangi noktalara  özen gösterilmelidir, alıcılara ne gibi imkanlar sunulmalıdır ve kurulum süreci nasıl tamamlanmalıdır gibi konular ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları sizler için bu yazıda derledik.

Online dezenfektan satışı için gerekli internet sitesi nasıl kurulur?

Günümüzün önemli bir parçası haline gelen online alışveriş, dezenfektan sektörüne de girmeyi başarır. Öne çıkabilecek kalitede bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, öncelikle resmî prosedürleri gerçekleştirmeniz gerekir. Potansiyel iş hacminizi tespit ederek şahsi ya da sermaye şirketi kurulumuna yönelmeniz, istediğiniz sonuçları elde etmenizi kolaylaştırır.

Ayrıca elinizdeki sermayenin büyüklüğü doğrultusunda iş alanını sınırlandırmanız verim artışı açısından oldukça önemlidir. Şirketin planlamasını tamamladıktan sonra vergi ve faturalandırma için görevlendirilen yerler ile iletişime geçmeniz gerekir. Böylece kurduğunuz iş alanı, devlet gözünde de resmî bir kurum olarak kabul edilir.

Bu aşamaların tamamlanması sonucu online dezenfektan satışı için hazır bir sisteme kavuşursunuz.

Dezenfektan ürünleri internetten nasıl satılır

İnternetten dezenfektan satarken nelere dikkat edilmesi gerekir?

E-ticaret sitesi kurmak ve işleme geçirmek sonrasında satış planının kurulmasında birkaç husus oldukça büyük rol oynar.

 • Ürün Güvenilirliği: Sağlık sektöründe önemli bir yere sahip dezenfektanlar, içeriği açısından dikkatle incelenmelidir. İnsan sağlığını tehdit edici kimyasal ve zararlı maddeler, ürün içeriğinde asla bulunmamalıdır. Bunun yanı sıra çevrede de hiçbir kalıcı hasara yol açmaması, ürün seçiminde öne çıkan konular arasında görülür. Bu nedenle ürünlerin devlet tarafından onaylanmış güvenilir satış yerlerinden temin edilmesi, sitenizin etkinliğini artırma konusunda sizlere yardımda bulunur.
 • Ürün Tipi: Dezenfektanın sahip olduğu özellikler, müşterinin memnuniyetini büyük miktarda etkiler. Ürünün mikroorganizma ile kolayca etkileşime girmesi, toksik olmaması, kullanıldığı yüzeye zarar vermemesi, dayanıklı olması, geniş etki spektrumun bulunması, inaktivasyona direnç göstermesi ve kolay kullanılabilir olması önerilir. Bu özelliklere sahip dezenfektanlar ideal ürün tipi olarak sınıflandırılır. Ayrıca ürün paketinde gerekli bilgilendirmelerin yer alması, müşterinin ürüne olan güvenini artırmada etki gösterir.
 • Müşteri Güveni: Öncelikle ürün hakkında açıklanan bilgi ve görsellerin tamamen doğru olması, müşteri güvenini kazanmada büyük öneme sahiptir. Sitede yer alan görsel ve içerik açıklaması, satılan ürünü net bir biçimde tanımlamalıdır. Böylece müşterinin beklediği ve elde ettiği ürün arasında fark oluşmaması sağlanır. Bunun haricinde ürünün bildirilen zaman ve şekilde müşteriye ulaşması, güvenirlilik konusunda dikkat edilen bir diğer noktadır. Ürünü anlaşmış olduğunuz kargo firmasıyla adrese ulaştırmanız ve bu süreçte müşterinin her türlü sorunuyla yakından ilgilenmeniz, müşterilerin güvenini korumanıza katkıda bulunur. Müşteri ile iletişimin kopmaması adına çeşitli hesaplar oluşturarak birebir diyaloga geçme imkanı sunmanız, online satış sürecinin kolaylaşmasında etki gösterir.

Müşteri kitlesinin artırılması adına ne gibi yöntemlere başvurulabilir?

Online dezenfektan satış sürecinin daha büyük bir alıcı kitlesine ulaşabilmesi, destekleyici yöntemlerle kolayca çözülebilir. Pek çok kişinin yer aldığı sosyal medya platformları, sitenizin yaygınlaşmasını çok daha kısa sürede tamamlamanıza yol açar.

Çeşitli platformlarda oluşturabileceğiniz sosyal medya hesapları sayesinde sitenizin reklamını yapmanız hem ucuz hem oldukça pratik bir hale gelir. Güvenilir firmaların sponsorluğu, açıklayıcı ürün tanıtımı, eğlenceli çekiliş ve etkinlikler; sitenizin herkes tarafından beğenilerek takip edilmesine katkıda bulunur.

Ayrıca sosyal medyanın küresel bir alan olması dolayısıyla Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da yeni müşteriler edinmeniz mümkündür. Farklı platformlardan destekleyeceğiniz online dezenfektan satış şirketiniz, bu sayede daha büyük ve tercih edilen bir site olarak görülecektir.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir