1. Anasayfa
 2. Youtube

Youtube Abone Sayısı Artırma Yolları Nelerdir?


0

Youtube abone sayısı artırma yöntemleri makalemiz ile abone sayınızı artırın. We are Social 2021 verilerine göre Youtube platformu insanların en kullandıkları uygulamalardan biridir. Günde ortalama bir milyar saat görüntüleme ile video platformları arasında ilk sırada yer almaktadır. Youtube platformu artık bir arama motoru vazifesi de görmekte. İnsanlar aramış olduğu her konuyla ilgili video bulabilmekte.

Youtube abone sayısı artırma
Youtube abone sayısı artırma

Youtube platformunun bu denli yüksek kullanılması işletmelerin ve adına Youtuber denilen kişilerin de dikkatini çekmiş, hazırlamış oldukları içeriklerin daha fazla kişi tarafından izlenmesi ve bundan sonra hazırlayacakları videolardan haberdar olması için bir takım yöntemler geliştirmiştir.

Yotube üzerinde sürekli video yayınlayan kişiler videolarının sürekli aynı kişiler tarafından izlenmesine takipçi denmekte. Bir kanalın takipçi sayısı ne kadar fazla olursa geliri, prestiji ve video izlenme sayısı da o kadar yüksek olmaktadır.

Bu makalemizde Youtube abone sayısı artırma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde bu makale sayesinde Youtube abone sayınızı artırabileceksiniz.

Youtube abone sayısı artırma yollları nelerdir

Aşağıdaki anlatacağımız yöntemler ile sizde Youtube abone sayınızı kısa sürede artırabilirsiniz. Anlatılan bu yöntemlerin etkisinin zamanla olacağını bilip gerekli sabrı göstermelisiniz.

Youtube abone sayısı artırma yöntemleri şunlardır;

 • Videolarınızı Hazırlamadan Önce Planlayın
 • Güçlü Bir Giriş
 • Takipçilerinizle Etkileşim Halinde Olun
 • Yorumlarda Sorulan Sorulara Cevap Verin
 • Youtube Videonuz İçin Atlama Seçeneği Ekleyin
 • Değer Vaad Edin
 • İzleyenlerin Yorum Yapmasını ve Abone Olmasını İsteyin
 • Videonuzda Stratejik Olarak Editleme Yapın
 • İzleyicilerin Dikkatlerini Görmesini İsteyeceğiniz Şeye Doğru Çekin
 • Eğlenceli Olun
 • Kullanıcılarınızdan Geri Bildirimler Alın
 • Video Yayınladığınız Saate Önem Verin
 • İlgi Çeken Bir Kapak Fotoğrafı Kullanın
youtube abone sayısı artırma
youtube abone sayısı artırma

Videolarınızı hazırlamadan önce planlayın

Az hata yaparak kamera karşısına çıkmak istiyorsanız plan yapmalısınız. Youtube abone sayınızın artması için bu çok önemlidir. Youtube videolarındaki iki önemli faktör görüntü ve sestir. Bu sebeple akıcı bir konuşma yapmak abone sayınızın artmasını sağlayacaktır.

Güçlü bir giriş

10-15 saniye videonuzun izlenmesi çok önemlidir. Bu noktada izleyici videoyu izleyip izlememeye karar verecektir. Bu sebeple iyi bir giriş yapmalısınız. Kitleyi etkilemek ve canlı tutabilmek için planlamalar yapmalısınız. Kitlenin yaşamış olduğu problemleri videonuza konu etmek kitleyi etkilemek için iyi bir yol olacaktır.

Takipçilerinizle etkileşim halinde olun

İnsanlar ortak nokta buldukları insanlarla daha yakın ve samimi olurlar. Gündemden örnekler vererek bir yandan güncel bilgiler verirken bir yandan da takipçilerinizle fikir paylaşımı yapabilirsiniz. Kitlenizin yaşadığı sorunları ele alarak onlarla aynı fikirde olduğunuzu belirterek dikkatleri üzerinize çekmenin bir başka yoludur.

Yorumlarda sorulan sorulara cevap verin

Bir izleyici anahtar sözcük kullanıyorsa bir şeyler öğrenmek istiyordur. Bu sebeple hedef kitlenizin sorunlarını tespit edin. Kitlenizin sormuş olabileceği soruları cevaplayın. Videonuzun girişinde soruları cevaplayacağınızı belirtin bu şekilde onların ilgisini daha çok çekebilirsiniz.

Youtube videonuz için atlama seçeneği ekleyin

Atlama seçeneği takipçilerinizin hızlı geçiş yaparak aradığı videoyu bulmalarına yardımcı olacaktır. Bu sebeple iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturduğunuz için sizi tavsiye edilen videolara ekler.

Değer vaad edin

İzleyicilerin karşılaştıkları bir sorun karşısında çözebilecek nitelikte bir içerik oluşturmanız onların doğru yerde bulunduklarını hissettirir.

İzleyenlerin yorum yapmasını ve abone olmasını isteyin

Hedef kitlenizi oluştururken bol bol video çekip etkileşimi arttırın. Videonun sonunda videonuzu beğenerek abone olmalarını isteyin. Çünkü eğer siz kaliteli bir içerik hazırladıysanız, izleyenler izlenmeye değer buldularsa sonuna kadar bekleyeceklerdir. Böylelikle videonuzu büyük ihtimalle videonuzu izleyerek abone olacaklardır.

Ücretsiz stok video siteleri
Ücretsiz stok video siteleri

Videonuzda stratejik olarak editleme yapın

Videonuzu yalnızca ilgi çeken bölümlerini yayınlamaya özen gösterin. Videoyu izlerken insanların ilgisi dağılmamalıdır.

İzleyicilerin dikkatlerini görmesini isteyeceğiniz şeye doğru çekin

Videolarınızın önemli anlarına efektler ekleyebilirsiniz. Bunun yalnızca vurgulamak istediğiniz bölümlere koymalısınız.

Eğlenceli olun

Youtube eğlenmek amacıyla kurula bir sosyal mecradır. Temel konudan uzaklaşmadan videonuza eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kullanıcılarınızdan geri bildirimler alın

Video düzenlemeleri yaparak, içerik ve birtakım kurgular yaparak videonuzun izlenebilirliğiniz arttırabilirsiniz. Kullanıcılardan aldığınız geri bildirimler ile gelecek videonuzu burada almış olduğunuz önerilere göre çekin. Geri bildirimlerin iyi niyetle yapılmış olduğundan emin olun.

Video yayınladığınız saate önem verin

Youtube üzerinden izlenme verilerinize bakarak en fazla hangi zaman dilimlerinde izlendiğiniz görebilirsiniz. En doğru zaman hedef kitlenizin izleyeceği zamandır. Bu sebeple videonuzu yayınladığınız zaman dilimi önemlidir.

İlgi çeken bir kapak fotoğrafı kullanın

Kapak fotoğrafları genelde videoyu izlemeden önce bakılan ince bir detaydır. Kapak fotoğrafınız kullanıcıları harekete geçirecek bir işleve sahip olmalıdır. Bu sebeple videonuzla ilgili olan bir fotoğraf kullanmanız daha doğru olacaktır.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir