1. Anasayfa
 2. Pazar Yerleri

Teknosada Satış Yapmak İçin Bunları Mutlaka Bilmelisiniz


0

Teknosada satış yapmak e-ticaret firmaları için önemli bir konu. İnsanların ihtiyaçlarını fiziksel mağazalar yerine e-ticaret siteleri üzerinden gideriyor olması fiziksel mağazaları e-ticaret yapmak için mecbur bırakmış, bunun yanında e-ticaretteki potansiyeli gören girişimcilerin e-ticaret sitesi açmaya yöneltmiştir.

İnsanların e-ticarete olan ilgisini pazar yeri siteleri de görmüş ve kısa zaman içerisinde bir çok Pazar yeri sitesi kurulmuştur. Pazar yerleri içerisinde en çok bilinen siteler Trendyol, HepsiBurada, N11, PttAVM gibi sitelerdir. Pazar yeri siteleri arasına Türkiye’nin en çok bilinen teknoloji mağazalarından biri olan Teknosa da katıldı.

Bu makalemizde Teknosa’da satış yapmak için ne yapmak gerekiyor, Teknosa’da satıcı olmak, Teknosa’da satıcı olmanın sağladığı avantajlar nelerdir, Teknosada satışları arttırmak için ne yapmak gerekiyor gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Teknosa’da satış yapmak

Teknosa denildiği zaman insanların aklına teknoloji ürünlerinin satıldığı site akla gelir. Zira Teknosa 2000 yılında Sabancı Holding tarafından kurulmuş, Türkiye’deki ilk e-ticaret sitelerinden biridir. Yıllar içerisinde satış hacmini sürekli artıran, günümüze kadar artıran Teknosa yakın tarihte Pazar yeri olarak hizmet verme kararı aldı.

Pazar yerleri arasındaki rekabetin farkında olan firma, bunun için 2022 yılında bir önceki yıl yapmış olduğu toplam yatırım miktarını 2,5 kat artırarak 169 milyon TL yatırım yapmayı planlamaktadır. Teknosa firması önümüzdeki üç yıl içerisinde e-ticaret hacmini 5 kat artırmak istiyor. Kısa zaman içerisinde Pazar yerleri arasındaki rekabette Teknosa firmasını da göreceğiz. Pazar yerleri rekabetinde aktif olarak yer alacak olan Teknosada satış yapmak bu nedenle akıllıca bir karar olacaktır.

Teknosada satıcı olmak

Teknosa’da satış yapmak akıllıca bir tercih olsa da platforma dahil olup satış yapabilmek için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmekte.

Teknosa’da satıcı olmak için gerekli şartlar şunlardır;

 • Teknosa ana sayfasını ziyaret edin.
 • Sitenin sağ alt köşesinde bulunan canlı destek düğmesine tıklayın.
 • Canlı destek hizmeti verecek olan müşteri temsilcisine “Teknosa Pazar yeri ile ilgili bilgi almak istiyorum” diye belirtin.
 • Canlı destek hizmeti veren müşteri temsilcisi Teknosa Pazar yeri ile ilgili bilgi alma talebiniz için kayıt oluşturup sizi e-ticaret Pazar yeri ekibine yönlendirecek.
 • Teknosa e-ticaret pazar yeri ekibi size Teknosa Pazar yerinde satıcı olmak için gerekli olan bütün bilgilendirmeyi yapacak.

Teknosa Pazar yerinde satıcı olmak için gerekli kriterleri sağladıktan sonra sizlerde Teknosa Pazar yerinde satış yapmaya başlayabileceksiniz.

Teknosada satış yapmak

Teknosada satış yapmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Bilinen Pazar yerleri olan Trendyol, HepsiBurada, N11, GittiGidiyor gibi Pazar yerlerinde satış yapmak size ne avantajlar sağlıyorsa Teknosada satış yapmak da aynı avantajları sağlayacaktır aslında. Zira Teknosa uzun yıllardır Türkiye’de e-ticaret alanında hizmet vermekte olup bilinirliğini ve güvenirliliğini kanıtlamış firmalardan birisidir.

Teknosada satış yapmanın sağladığı avantajlar şunlardır;

 1. Teknosa firması uzun yıllar Türkiye e-ticaret pazarında hizmet verdiğinden güven sorunu bulunmamaktadır,
 2. Firmanın arkasında Sabancı Holding gibi bir firma bulunmaktadır,
 3. Teknosa’nın bilinirlik ve bulunurluk sorunu bulunmamaktadır,
 4. Teknolojik ürünleri satın alacak büyük bir müşteri kitlesi bulunmaktadır,
 5. Teknosa Pazar yerinde satış yapacak firmalar kolayca performans takiplerini yapabilir,
 6. Teknosa satıcıların kargo masraflarını azaltmak için kargo desteği sunmaktadır,
 7. Teknosa Pazar yerinde satış yapacak firmalar Teknosa’nın anlaşması bulunan tüm bankalar ile çalışma fırsatı bulmakta.
 8. Teknosa Pazar yerinin düzenli kampanyaları sayesinde satıcılar ürünlerini daha hızlı satma imkanı bulup gelirlerini artırabilecektir,

Teknosada satışları artırmak

Teknosada satış yapmak bir çok avantajı sağlasa da satıcı olarak yapmanız gereken bazı kriterler vardır. Teknosada satışları arttırmak için şunları yapmalısınız;

 • Platform üzerinde sizinle beraber aynı ürünleri satan rakipleriniz için rakip analizi yapın.
 • Sattığınız ürünler ile ilgili doğru ürün fiyatlandırması yapın.
 • Teknosa pazar yeri üzerinde ön plana çıkabilmek için müşteri memnuniyetine çok önem verin.
 • Müşteri memnuniyeti ile birlikte sizden ürün alan insanların sizinle ilgili olumlu yorum ve yüksek puan vermeleri için gayret edin.
 • Sizden ürün alan kişilerin ürünlerini en kısa sürede göndermeye çalışın.
 • Belirli gün ve haftalar da günün anlam ve önemine uygun olarak kampanyalar düzenleyin.
 • Platform üzerinden zaman zaman reklam verip satışlarınızı artırmaya çalışın.

Teknosada satış yapmak istiyorsanız yukarıdaki kriterleri uygulamak size büyük fayda sağlayacaktır.

4/5 - (2 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Lale Denizhan Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kariyerine e-ticaret sektöründe adım atan Lale Denizhan şu anda bir e-ticaret pazaryeri firmasında kategori sorumlusu olarak çalışmaktadır. Lale ağırlıklı olarak e-ticaret pazaryerleri hakkında özgün ve bilgi dolu makaleler kaleme alarak sektördeki gelişmeleri paylaşmaktadır. Makaleleri hem sektör profesyonellerinin hem de meraklı okurların ilgisini çekmekte ve pazardaki trendleri anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir