1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Para Kazandıran Evde İş Fikirleri


0

Para kazandıran evde iş fikirleri nelerdir öğrenmek istermisiniz? Teknolojinin son dönemlerde bir hayli gelişmesi, evde iş yapma olanağını da beraberinde getirir.

Eğer tam zamanlı olarak çalışma şansınız yoksa ve evde iş yapmayı düşünüyorsanız, çok sayıda seçeneğe denk gelebilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda pek çok kişi evden çalışma yöntemi tercih eder. Bu sistemi benimsedikten sonra tam zamanlı olarak da evden çalışmaya devam edebilirsiniz. Ek gelire ihtiyacınız varsa tam zamanlı çalışıyor olsanız bile evde iş fikirleri ile para kazanabilirsiniz.

Günümüzde internetin sunduğu ayrıcalıklar sayesinde evden iş yapmak ve bu konuda başarıya ulaşmak, son derece kolay bir hale gelmiştir.

Evden yapmayı düşündüğünüz iş için yüklü sermayenizin olmasına da gerek yoktur. Ancak bazı yeni iş fikirlerinden bazıları için ufak bir sermaye ayırmanıza gerekebilir.

Evden yapılacak işler için kişilerin ihtiyacı olan şeyler genel anlamda bir bilgisayar, web sitesi ve biraz sabırdır. Peki evden yapılabilecek evde iş fikirleri nelerdir? İşte size gelir kaynağı olabilecek iş fikirleri!

Evde iş fikirleri
Evde iş fikirleri

Evde iş fikirleri nelerdir?

Evden yapabileceğiniz bir sürü iş fikri bulunmaktadır. Yeteneğiniz ve bilginizin olduğu bu iş modellerinden istediğinizi yapabilirsiniz. Kolaylıkla yapabileceğiniz evde iş fikirleri şunlardır;

 1. Freelance yazarlık
 2. Online kurs satmak
 3. El işi ürünler satmak
 4. Sanal asistanlık
 5. Grafik tasarım
 6. Stock video ve fotoğraf satmak
 7. E-ticaret mağazası açmak
 8. Online anketlere katılmak
 9. Satış ortaklığı
 10. Online tercümanlık

Freelance yazarlık

Eğer içinizde bir şeyler yazmak için istek varsa, internet üzerinden makale yazarlığı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Fazla tecrübeniz olmasa dahi, istikrarlı şekilde bu alanda ilerleyebilirsiniz. Bu noktada ilgi alanlarınızı belirlemeye ihtiyacınız olacak.

Uzman olduğunuz konuları ve ilgi alanlarınızı tespit ettikten sonra kolay bir şekilde adınızı duyurabilirsiniz. Makale yazarlığı yaptığınızı insanlara duyurmak için dilerseniz kendi adınıza bir web sitesi kurabilirsiniz.

Eğer hemen gelir elde edebileceğiniz bir iş alanı arıyorsanız, yazı yazabileceğiniz siteleri tespit etmeniz gerekir. Yazarlık yaparak para kazanabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır. Bu sitelere başvuru yaparak kabül edilmeniz halinde hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz Bionluk, Upwork gibi freelance iş sitelerinde yayınlanmış iş ilanlarına göz atarak çalışmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz bu sitelerde kendinizi tanıtan iş ilanları da oluşturabilirsiniz.

Online kurs satmak

Online kurslar, özellikle son dönemlerde yoğun biçimde rağbet görmektedir Bu alanda hizmet veren firma sayısı da oldukça fazladır. Eğer bir kurs haline getirip satabileceğiniz bir beceri ya da bilgileriniz varsa, bu durum size ek kazanç sağlayabilir.

Online eğitim sektörü, her geçen gün daha fazla büyümekte. İlerleyen yıllarda bu sektörden elde edilecek gelirin de bir hayli yükseleceği aşilkar. Eğer online kurs satarak para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa sektörde tanınmak için hemen harekete geçmeye geçmelisiniz.

Uzman olduğunuz bilgileri paket halinde satışa sunmak size güzel paralar kazandırabilir. Dilerseniz hazırladığınız kursu, bir blog sitesinde de satışa çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu alanda hizmet veren Udemy gibi platformlar aracılığıyla da geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

evde iş fikirleri
El işi ürünler satmak

El işi ürünler satmak

El işi ürünler satmak da ek iş olarak avantaj sağlayan tercihlerden biridir. Hatta bu yöntem, evde iş imkanı seçenekleri arasında son derece popülerdir.

Eğer gerçekten ilgi çekecek ürünler yapabileceğinize inanıyorsanız, insanları kolayca etkileyebilirsiniz. Özellikle az bulunan ya da zor temin edilebilen ürünlere karşı, insanların satın alma eğilimleri daha fazladır.

Bu sayede siz de ek emeği göz nuru ürünleriniz için yüksek fiyatlı etiketler oluşturabilirsiniz.

El işi ürünler satmak gibi düşünceniz varsa online pazar yerleri sitelerinde mutlaka mağaza oluşturun. Yaptığınız el işi ürünleri glabal pazarlarda satmak istiyorsanız sadece el işi ürünlerin satıldığı  global sitelerden olan Etsy gibi sitelerde de mağaza açabilirsiniz.Etsy platformunda mağaza açmayı bilmiyorsanız veya öğrenmek isterseniz Etsy mağaza açma makalemizi mutlaka okuyun.

El işi ürünler satıp para kazanmak isteyen kişilere tavsiyemiz mutlaka tüm malzemeleri de toptan alın. Malzemeleri toptan almak size ucuz fiyattan satın almanızı sağlayacaktır. El işi ürünlerin tasarlanması yapılırken doğru kitleyi belirlediğinizden emin olun.

Sanal asistanlık

Sanal asistanlık, son dönemlerde dikkat çekip önem kazanan meslek dallarından biridir. Üstelik bunu günümüzde sanal şekilde yapmak da mümkün. Evden yapabileceğiniz bir işe ihtiyacınız var ise, bu alana yönelebilirsiniz. Sanal asistanlar, normal asistanların yaptığı tüm işleri yapar.

Bazı asistanlık işleri özel beceri gerektirdiği gibi bazı asistanlık işleri de özel beceri de gerektirmez. Veri girişi, sosyal medya yönetimi ya da iş planlama gibi şeyler yaparak para kazanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını yönetmek, son zamanların popüler asistanlık görevleri arasında yer almaktadır.

Sanal asistanlık, sermaye gerekmeden ve evde rahatlıkla yapılabilecek iş seçeneklerinden biridir. Kendinize dikkat çekici bir portföy oluşturup, bunu müşterilere duyurmanız gerekir.

Uluslararası düzeyde farklı kitlelere ulaşmak için Upwork ya da Fiverr gibi platformları kullanabilirsiniz. Eğer organizasyon işlerine ilginiz varsa, sanal asistanlık sizin için uygun bir alan olabilir. Sanal asistanlık yaparak birbirinden farklı görevler yapabilirsiniz.

Grafik tasarım

Grafik tasarım da evden yapılabilecek popüler iş alanlarından biridir. Pek çok firma, markasının görsellerini, sosyal medyada paylaşacağı görselleri oluşturma konusunda uzman desteğine ihtiyaç duyar. İşte bu noktada da grafik tasarım hizmetleri devreye girer.

Grafik tasarım ile logo yapmak başta olmak üzere veri grafiği ya da sosyal medya yazıları çok sayıda çalışma yapabilirsiniz. Online sektörün her geçen gün rağbet görmesi, grafik tasarımın da evden yapılabilecek bir iş haline gelmesine katkı sağlamakta.

Evden grafik tasarım işi yapmak için diplomaya ihtiyaç yoktur. Fakat bu alanda yeteneğiniz varsa bunu geliştirmeniz gerekir. Bunun için de online kurs alabilirsiniz. Ya da grafik tasarım alanında yazılmış makale ve kitapları okuyabilirsiniz.

Stok foto ve video satmak

Eğer fotoğraf ve video çekme yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Online olarak fotoğraf ve video satışı yapabileceğiniz çok sayıda web sitesi bulunmakta. Bu alana ilgili yetenekli iseniz, eserlerinizi online olarak satabilirsiniz.

Stok fotoğraf ve video siteleri, eserlerinizi onların kendi sitelerinde satmanıza imkan tanır. Bu siteler, stok kaynaklar bakımından marka oldukları için her çeşit stok eser arayışı içinde olan kişilere de kolayca ulaşabilirsiniz. Stok siteler aracılığıyla eserlerinizin satın alınması halinde size ödeme yapılır.

E-ticaret sitesi açmak
E-ticaret sitesi açmak

E-ticaret sitesi açmak

E-ticaret sitesi açmak her geçen gün popülerliği artış gösteren meslek dallarından biri olarak öne çıkmakta. Fiziksel ürünler satmak yerine dijital hizmetler satmayı da tercih edebilirsiniz.

E-ticaret sitesi açarak kendi ürettiğiniz ürünleri veya temin ettiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Dilerseniz de Amazon, Alibaba gibi yabancı ülkelerden ürün satın alıp satışa sunabilirsiniz. Satın aldığınız bu ürünlerin üzerine kar ekleyip para kazanabilirsiniz.

E-ticaret sektöründe doğru fikirleri ve stratejileri uygulayarak kısa süre içinde başarı elde edebilirsiniz.

Online anketlere katılmak

Online anketler de son yıllarda bir hayli popüler. Hatta bunun için tasarlanan yüzlerce farklı site bulunmakta. Bu sitelerde çeşitli şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik online anketler düzenleniyor. Bu anketleri cevaplandırarak evden para kazanabilirsiniz.

Anketlere 15 ile 20 dakika arasında zaman ayırmanız yeterli olur. Para kazanabilmek için karşınıza şıklar halinde çıkan sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Bu noktada para kazanmak için yapmanız gereken şey, anket sitelerine kayıt olmaktır.

Satış ortaklığı

Tam zamanlı olarak çalışmak ve bunu evde yapmak istiyorsanız, satış ortaklığı yani dropshipping iyi bir seçim olabilir. Online ticaret, hız kesmeyecek şekilde yükselmekte. Bu nedenle satış ortaklığı için sunulan seçenekler de son derece fazla.

Ürünlerine bir miktar komisyon karşılığında ortak olabileceğiniz ve satış yapabileceğiniz çok sayıda pazar yeri bulunmakta. Satış ortaklığı yaparak %5 ile %50 komisyon kazanabilirsiniz.

Online tercümalık

Eğer iki dil biliyorsanız, bu durum evde iş yapmak için son derece iyi bir fırsat olabilir. Üstelik bu işi tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak yapabilirsiniz. Günümüzde ek iş olarak tercümanlık yapan pek çok kişi bulunmakta.

Proz.com sitelerde online çevirmen olarak iş bulabileceğiniz pek çok fırsat bulunmakta. Bu sitelere kayıt olup hizmet tanımınızı girdikten sonra iş ilanlarını göz atıp, çeviri yaptırmak isteyen kişi veya firmaların ihtiyaçlarına cevap vererek para evden para kazanabilirsiniz.

En iyi evde iş fikirleri nasıl belirlenir?

Evde iş fikriniz varsa ve daha önce evde iş yapma deneyiminiz yoksa bu sizin gözünüzü korkutabilir. Ancak aşağıdaki hususlardan eminseniz evden iş yapabilirim diyebilirsiniz.

Evde iş fikirleri belirlemek için dikkat edilecek unsurlar şunlardır;

 • Uzmanlık
 • İlgi alanlarınız
 • Yatırım ve karlılık
 • Ölçeklenebilirlik

Uzmanı olduğunuz bir alanda iş yapmak size güven verecektir. Müşterilerinizin alanınızda uzman olduğunuzu anlaması onlara da güven verecektir. Bunun için tavsiyemiz uzmanı olmadığınız işlerden para kazanmaya çalışmayın.

Evden iş yapmak istediğiniz fikrin sizde geçici bir heves olup olmadığına iyi karar verin. Bazı istekler dönemsel veya kısa süreli olabiliyor. Eğer sık sık karar değiştiriyorsanız evden para kazanma fikrinizi tekrar gözden geçirin.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir