Türkiyede en çok bilinen e-ticaret pazaryerleri

Türkiyede en çok bilinen e-ticaret pazaryerleri hangileridir, biliyormusunuz? Günümüzde pek çok firma, e-ticaret sektöründe ürün satışı yapar. Müşterilerin istedikleri ürüne internet üzerinden ulaşmalarını sağlayan e-ticaret pazar yerleri, işletmelere önemli avantajlar sunar.

Her gün binlerce kullanıcı tarafından ziyaret edilen pazar yerleri, kendi e ticaret sitesini kuranların güvendiği platformlar olarak bilinir. Günden güne kullanıcısı artan e ticaretin pazar yerlerine dahil olması, satış oranları ve müşteri memnuniyetini artıran faktörlerdendir. Online pazaryerleri ve bu platformlar ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için bu yazıda açıkladık.

Türkiyede en çok bilinen e-ticaret pazaryerleri

Türkiyede en çok bilinen e-ticaret pazaryerleri şunlardır;

  • EpttAvm
  • Gittigidiyor
  • HepsiBurada
  • N11
  • Trendyol
  • EpttAvm
Türkiyede en çok bilinen e-ticaret pazaryerleriPin
pazar yerleri

Son zamanların dikkat çeken sitelerinden EpttAvm, satıcılara çok sayıda avantajı bir arada sunar. Aylık 5 milyona yakın ziyaretçisi bulunan site, gittikçe daha çok tercih edilen bir platforma dönüşür. Üyelik ve mağaza açılış ücreti istemeyen sitede çeşitli ürünler üzerinden satış yapabilirsiniz.

Komisyon oranlarının %5 ve %15 arasında olduğu site, işletmeler için oldukça cazip bir platformdur. Her gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen EpttAvm, Türkiye’nin güvenilir pazar yerleri denilince hemen akla gelir. Dilediğiniz miktarda ürün listeleme şansını sizlerle buluşturan platform, işletmenizin büyüme sürecinde en büyük destekçiniz olmaya adaydır.

Gittigidiyor

Her ay 50 milyon ve üzeri ziyaretçiye sahip Gittigidiyor, kategoriye göre satış yapanların beğenisini kazanır. Platformda mağaza açarak ya da mağaza açmadan satış yapma imkanı mevcuttur. Ancak mağaza açmadan maksimum 10 ürün satışı gerçekleştirilir.

Mağaza açtığınızda ise sitenin bütün avantajlarından yararlanma şansınız bulunur. %7-25 şeklinde komisyon ücreti kesen Gittigidiyor, işletmeler için farklı e ticaret paketi seçenekleri içerir. Size uygun olan paketi seçerek platform üzerinden iş yapmaya kolayca başlayabilirsiniz.

GittiGidiyor Kuruluş Hikayesi

HepsiBurada

Aylık 85 milyona yakın ziyaretçiye ulaşan HepsiBurada, Türkiye’nin en büyük pazar yerleri arasına girer. Ürünleri kategorilere ayrılmış şekilde müşteriler ile buluşturan HepsiBurada, ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilir.

Ürün satışı konusunda işletmelere pek çok kolaylık sunan platform, mağaza açmadan satış yapabilmenize olanak tanır. Çoklu ürün satmak isteyen ancak mağaza açmak istemeyen kişiler, HepsiBurada sayesinde dilediği yolla satış yapabiliyorlar.

Satışlardan %6 ila %30 arası komisyon oranları ile dikkat çeken platform, özel günlerde yaptığı reklamlardan da ek ücret talep eder. Rekabetin oldukça yoğun olduğu HepsiBurada’da online perakende satış yapmanız mümkündür. Ürün ve hizmetten elde ettiğiniz geliri 28 gün sonra sizlere ileten platform, kategoriye göre sınıflandırma özelliğiyle fark yaratır.

HepsiBurada Kuruluş Hikayesi

N11

Ayda 80 milyon kişinin ziyaret ettiği N11, bütçeye göre ürün fiyatı seçenekleri ile ön plana çıkar. Satıcı ve alıcılara yönelik iki farklı üyelik modeline sahip platform, hem Türkiye hem de dünyada dikkat çeken pazar yerleri arasında yer alıyor.

Platformda yalnızca ticari unvanı olan kurumların satış yapmasına izin verilir. Mağaza açılış ücreti talep etmeyen N11, satış yapmak için ideal bir platformdur. %5 ve %20 arasında komisyon ücreti alan platform, satışlarınızın ücretini 3 gün içerisinde sizlere iletir. Her e ticaret sitesinin giriş yapabileceği N11, güvenilir olması nedeniyle herkesin ortak tercihi haline gelir.

Satıcılara farklı paketler sunan platformda satış yapmak, üyelik formu doldurup gerekli evrakları yükledikten sonra mümkün olur.N11 kuruluş hikayesini okumak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

N11 Kuruluş Hikayesi

Trendyol

Aylık 200 milyonu aşkın ziyaretçisi ile öne çıkan Trendyol şu anda Türkiyede ki en büyük online pazaryeri olup, çok sayıda mağazayı müşterilerin ayağına getirir. Kategoriye göre farklı komisyon oranlarının belirlendiği web sitesinde genel olarak %5 ve %30 arasında komisyon kesimi yapılır.

Birbirinden farklı ve yeni mağazaların yer aldığı site, müşterilerin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılar. Türkiye’deki e-ticaret pazaryerleri arasından şartları size uyan platformu seçebilir, istediğiniz tüm ürünleri müşterilere sunabilirsiniz.

2021 Trendyol Komisyon Oranları Nedir?

2021 Pazaryerleri Komisyon Oranları Nelerdir?

Oyla! post

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Photo of author

eticaretsitesi

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.
Yorum yapın