1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

2023 En İyi E-ticaret Yazılım Firmaları


0

En iyi e-ticaret yazılım firmaları hangileridir öğrenmek istermisin? Teknolojik yeniliklerle beraber insan davranışları da değişiyor. Yakın zamana kadar “internetten ürün satın almak da neymiş. Ben ürüne dokunmadıktan sonra almam” diyen bir çok insan artık yiyeceği yemeği bile elindeki cep telefonundan vermekte. İnsanlar artık oturduğu yerden kitaptan teknolojik ürünlere, giysiden ayakkabıya bütün ihtiyaçlarını online alışveriş ile satın almakta.

En iyi e-ticaret yazılım firmaları
En iyi e-ticaret yazılım firmaları

İnsanların alışveriş davranışlarının fiziksel dükkanlardan online alışverişe kaydığını gören birçok işletme veya girişimci e-ticaret tarafına ağırlık verip kendilerine e-ticaret sitesi açtılar veya Pazar yerleri üzerinde mağazalar oluşturdular. İşletmelerin e-ticaret sitesi kurabilmeleri için bir e-ticaret sitesi yazılımına ihtiyaçları oluştu.

İşletmelerin e-ticaret yazılımına ihtiyacı olduğunu gören bazı yazılım firmaları e-ticaret sitesi kurma sürecini hızlandırmak ve daha uygun fiyatlı hale getirmek için e-ticaret sitesi altyapı hizmeti vermeye başladı. E-ticaret sitesi altyapı hizmeti veren firmalar sitenizi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde hazır hale getirmekte. Ayrıca sürekli teknik destek hizmeti sayesinde siz güvenle e-ticaret yapmaya devam edersiniz.

Bu gün e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler için bir çok platform ve birçok altyapı hizmeti veren firma bulunmakta. E-ticarete yeni başlayan kişi veya işletmeler için uygun bir firmayı ve yazılımı bulmak büyük sıkıntı olabilmekte. Bu makalemizde yeni e-ticaret sitesi açmak isteyip hizmetine ve yazılımına güvenebilecekleri bir firma arayışında olan en iyi 10 e-ticaret yazılım firması hakkında bilgiler vereceğiz.

Hazır e-ticaret sitesi nedir?

Hazır e-ticaret sitesi, e-ticaret sitesi açmak isteyen girişimci veya işletmelerin ihtiyaçlarını önceden tespit edip bu yönde yapılan yazılımlara denir. Hazır e-ticaret sitesi yazılımı yapmak aylar, yıllar alabilir. Bittikten sonra ihtiyaç duyulan firmalara uygun fiyatlara satılır. Hazır e-ticaret sitesi firmalara bir çok avantaj sağlar.

Hazır e-ticaret sitesi avantajları şunlardır;

 • Daha uygun fiyatlıdır
 • Kurulumu kolaydır
 • Sürekli teknik destek alırsınız
 • Güvenlik sorununuz olmaz
 • Güncellemeler yazılım firmanız tarafından yapılır

Hazır e-ticaret sitesi içerisinde e-ticaret yapmak için gerekli tüm modüller bulunur. İhtiyacınız olan modül yoksa da bunu uygun fiyatla firmanıza yaptırabilirsiniz. Hazır e-ticaret yazılımlarında sitenin dosyaları size verilmez. E-ticaret siteniz hizmet aldığınız firmanın sunucularında barındırılıp yayın yapar. Size bir yönetim paneli verilir ve siz bütün işlemlerinizi bu panel üzerinden yaparsınız. Hazır e-ticaret sitesi ile ile daha detaylı bilgiyi aşağıdaki makalemizden alabilirsiniz.

En İyi E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar!
En iyi e-ticaret yazılım firmaları!

En iyi e-ticaret yazılım firmaları!

E-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler için uygun bir e-ticaret yazılımı belirlemek sorun olabilmekte. Karar verebilmek için bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Sahip olduğunuz bilgiler sayesinde karşılaştırmalar veya kıyaslamalar yapmanız daha kolay olacaktır.

Eğer e-ticaret konusunda, hangi yazılımı almanız gerektiği konusunda bilginiz yoksa da çok sorun değil. Zira e-ticaret yazılım firmalarının müşteri temsilcilerine nasıl bir e-ticaret sitesi istediğinizi anlatırsanız onlar sektörünüze ne uygun yazılımı önereceklerdir.

En iyi e-ticaret sitesi yapan firmalar şunlardır;

 1. Akınsoft
 2. Epazar Soft
 3. Hipotenüs
 4. İdeasoft
 5. Odyo Bilişim
 6. Omni E–Ticaret
 7. Platin Market
 8. Projesoft
 9. Ticimax
 10. T–Soft

Firmaların sıralamasının alfabetik olarak yapıldığını hatırlatmak isteriz. Burada anlatılan bütün firmaların kendi alanlarında kaliteli firma olduğunu söylememize gerek yok. Bunun yanında kaliteli hizmet verip listeye alamadığımız bir çok firma da var.

Akınsoft

Akınsoft, en iyi e-ticaret sitesi yapan firmalardan biridir. Firma 28 yıllık bir firma olup internet, e-ticaret sitesi yazılımı, Pazar yerleri entegrasyonu, online tahsilat sistemi gibi ürünlerle hizmet vermektedir. Akınsoft firmasının uzun yıllar bu pazarda hizmet vermesi firmayı bir çok alanda tecrübeli yapmıştır. Firmanın alanında tecrübeli çok sayıda personeli bulunmaktadır.

Akınsoft firması e-ticaret çözümleri şunlardır;

 • Platinum
 • Professional
 • Advanced
 • Enterprise

Firmanın e-ticaret çözümleri ortalama 3000 TL ile 16 bin TL arasındadır. Firmanın referansları arasında bir çok tanınmış firma bulunmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgiyi Akınsoft  websitesi üzerinden alabilirsiniz.

Epazar Soft

Epazar Soft firması yaklaşık 10 yıldır e-ticaret altyapı sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir. Firma günümüzde 1000+ firmaya sanal mağaza hizmeti vermekte. Firma bayilik sistemine de sahip, bayiler üzerinden de hizmet vermektedir. Firma e-ticaret paketleri, Pazar yerleri entegrasyonu, muhasebe entegrasyonu hibi hizmetler vermekte.

EPazar soft firması e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Zümrüt
 • Yakut
 • Elmas

Firmanın e-ticaret paketleri ortalama 7500 TL ile 10 000 TL arasındadır. E-Pazar Soft firması ile ilgili daha detaylı bilgiyi firmanın websitesi üzerinden alabilirsiniz.

Hipotenüs

Hipotenüs firması 2001 yılından beri hizmet veren en iyi e-ticaret siteleri yapan firmalardan biridir. Firma kendisine ait %100 yeni nesil e-ticaret yazılımı geliştirmiştir. Firmanın çok geniş bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Hipotenüs firması “güven damgası” almayı başaran ilk e-ticaret servis sağlayıcıdır.

Firmanın e-ticaret paketleri, e-ihracaat çözümleri, entegrasyon çözümleri, özel tasarım hizmetleri alanında ürünleri bulunmaktadır.

Hipotenüs e-ticaret paketleri şunlardır;

 • E-Girişimci
 • E-Dükkan
 • E-Mağaza
 • E-İşletme

Firmanın e-ticaret paketleri ortalama 3000 TL ile 10000 TL arasındadır. Hipotenüs firması ile ilgili daha detaylı bilgiyi firmanın websitesinden öğrenebilirsiniz.

İdeasoft
İdeasoft

İdeasoft

İdeasoft, 2005 yılında kurulmuş e-ticaret sitesi yapan firmalardan biridir. Firma 6 yıl üst üste e-ticaret yazılım sektöründe birinci olmuştur. Firma e-ticaret yazılımı arasında en çok bilinen ve tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Firmanın binlerce farklı sektörden müşterisi bulunmaktadır. Firma e-ticaret eğitimi alanında verdiği eğitimler ve blog içeriğiyle de Google gibi arama motorları aramalarında üst sıralarda çıkmaktadır.

Firma e-ticaret paketleri, e-ihracaat paketleri, plus e-ticaret paketleri, oto pilot akıllı reklam uygulaması alanında ürünleri bulunmaktadır. İdeasoft e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Lite
 • Pro
 • Entegre
 • Enterprise
 • Platinium

İdeasoft e-ticaret paketleri ücreti 4000 TL ile 11000 TL arasındadır. Firma ve e-ticaret paketleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz İdeasoft firması websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Odyo Bilişim

Odyo Bilişim 2009 yılında kurulmuş olup E-ticaret, SEO, Mobil Uygulama gibi alanlarda hizmet vermektedir. Firma 2013 yılında %100 yerli e-ticaret paketleri geliştirerek geniş kitlelere hizmet verme imkanı bulmuştur. Odyo bilişime ait e-ticaret yazılımının güçlü bir raporlama altyapısı bulunmaktadır. Firmadan e-ticaret paketi alanlar herhangi bir firma ile kargo anlaşması yapmadan Aras Kredili Kargo altyapısını kullanabilmekte.

Odyo Bilişim E-ticaret Paketleri şunlardır;

 • Standart
 • Extra
 • Gold
 • Entegre
 • Plus

Firmanın e-ticaret paketleri 999 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. E-ticaret yazılım firmaları arasında en uygun fiyatlı e-ticaret yazılımı Odyo Bilişime aittir diyebiliriz.

Omni E-Ticaret

Omni E-ticaret 2019 yılında hizmet vermeye başlayan e-ticaret yazılım firmalarından biridir. Firma yeni nesil e-ticaret anlayışıyla geliştirmiş olduğu %100 yerli yazılıma sahiptir. Omnİ E-ticaret firmasını rakiplerinden ayıran en önemli özellik 7/24 teknik destek vermesidir. Ayrıca firma e-ticaret sitenizin kuruluş ve sonraki aşamalarında size yardımcı olması için yetkili bir kişide görevlendirmekte.

Omni E-Ticaret firmasının tanınmış bir çok marka referansı bulunmaktadır. Firmanın sahip olduğu e-ticaret yazılımı bir çok tasarım, ödeme entegrasyonu, gelişmiş SEO uyumlu altyapısı, kolay kullanıma sahip olması gibi bir çok avantaja sahiptir.

Omni E-Ticaret e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Premium PRO
 • Premium PRO Plus
 • Entegre PRO

Omni E-Ticaret firmasının e-ticaret paketleri 24000 TL ile 54000 TL arasında değişmektedir. Firma ile daha detaylı bilgiyi Omni E-Ticaret websitesinden alabilirsiniz.

Platin Market

Platin Market 2004 yılında e-ticaret yazılım firması olarak kurulmuştur. Firma ilk e-ticaret yazılımını 2005 yılında hizmete sunmuştur. Firmanın günümüzde binlerce müşterisi bulunmaktadır. Platin market ekonomik e-ticaret paketleri olan firmalardan birisidir. Firmanın sahip olduğu e-ticaret yazılımı mevcut e-ticaret yazılımları arasında ilk %100 mobil uyumlu yönetim paneline sahip yazılımdır.

Platin Marketin e-ticaret paketleri, pazar yeri entegrasyonları, ödeme entegrasyonları, kargo entegrasyonları, XML entegrasyonları gibi ürünleri bulunmaktadır.

Platin Market e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Bronz
 • Silver
 • Gold
 • Platin
 • Platin+

Platin Market e-ticaret paketleri 3000 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. Bu firma ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Platin Market websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Projesoft

Projesoft firması 2001 yılında e-ticaret çözümleri üretmek üzere kurulmuştur. Firmanın giriş seviyesi ve ileri seviye e-ticaret yazılımları bulunmaktadır. Projesoft firmasının giriş seviyesi e-ticaret paketleri, ileri seviye e-ticaret paketleri, entegrasyonlar, e-ihracaat paketleri gibi ürünleri bulunmaktadır. Projesoft firmasının e-ticaret yazılımı Türkiye’de ilk defa PCI DSS Sertifikası alan e-ticaret altyapı sağlayıcısı unvanına sahiptir. Firmanın tanınmış bir çok marka referansı bulunmaktadır.

Projesoft e-ticaret paketleri şunlardır;

Giriş seviyesi e-ticaret paketleri

 • Eko
 • Hesaplı
 • Silver
 • Full

İleri seviye e-ticaret paketleri

 • Full+
 • Premium
 • Premium+
 • Proje

Projesoft giriş seviyesi e-ticaret yazılımları 4000 TL ile 14000 TL, ileri seviye e-ticaret paketleri ise 20000 TL ile 54000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Firma ile ilgili daha detaylı bilgiyi Projesoft websitesinden alabilirsiniz.

Ticimax
Ticimax

Ticimax

Ticimax, Türkiye’nin en büyük ve en çok bilinen e-ticaret altyapısı sağlayan firmalarından biri olup 2005 yılında kurulmuştur. Bilinen bir çok büyük marka e-ticaret altyapısı olarak Ticimax’ı tercih etmektedir. Firmanın 180 civarında çalışanı bulunmaktadır. Firma müşterilerine 7/24 canlı destek sağlamaktadır.

Ticimax firmasının e-ticaret paketleri, ileri seviye bulut e-ticaret çözümleri, e-ihracaat çözümleri, native mobil uygulama çözümleri, depo yönetim sistemi gibi ürünleri bulunmaktadır.

Ticimax, her bütçeye hitap edebilecek ürün çeşitliliğine sahip bir firmadır. Ticimax e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Soft
 • Plus
 • Special
 • Special Extra
 • Special Omni

İleri Seviye E-ticaret Çözümleri

 • Special Max
 • Global
 • Global Plus
 • Conversion
 • Exclusive

Ticimax e-ticaret paketleri ortalama 4000 TL ile 14000 TL, İleri seviye bulut e-ticaret çözümleri ise 27000 Tl ile 1800000 TL arasında fiyat aralığına sahiptir. Firma ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve e-ticaret paketlerini Ticimax websitesinden öğrenebilirsiniz.

T–Soft

T-soft firması 2003 yılında kurulmuştur. Firma en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketlerinden birisidir. Bilinen bir çok büyük marka e-ticaret sitelerinde T-soft firmasının e-ticaret yazılımlarını kullanmaktadır. Firma ürünlerinin bu denli rağbet görmesinin en önemli nedeni kişiye özel profesyonel çözüm sağlamalarıdır.

T-soft e-ticaret paketleri şunlardır;

 • Clever
 • Real
 • Business
 • World
 • Ultimate

T-soft e-ticaret paketleri ortalama 13000 TL ile 100000 TL arasında fiyatlara sahiptir. Firma ve e-ticaret paketleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz T-Soft websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız en iyi e-ticaret firmaları haricinde daha birçok firma bulunmaktadır. Sizin kullandığınız ve bu listede olmasını istediğiniz bir e-ticaret firması varsa iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir