1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Tek Ürün İle E-Ticaret Sitesi Kurulabilir mi?


0

E-ticaret yapmak için çok ürüne ihtiyacınız yok, tek ürün ile e-ticaret sitesi kurmak mümkün. Elektronik ticaret son zamanlarda oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye ve büyümeye başlayan bir sektör haline gelmiştir. Yerel mağazalarda yapılan satışların kat ve katı sanal mağazalar üzerinden yapılmaya başlandığı bu dönemden sanal mağazacılığa da verilen önem artmaya başladı.

Son zamanlarda ise e-ticaret siteleri üzerinden tek ürün satışı bir yükseliş haline geldi. E-ticaret yapmak isteyen girişimciler sadece tek bir ürün belirleyerek satışlarını yapmaya başladılar. Özel olarak yapılan bu ürün üzerinde yapılan çalışmalar sonucu da istedikleri hedeflere ulaşmaktadırlar.

Tek ürün e-ticaret sitesi nasıl kurulur?

Tek Ürün İle E-Ticaret Sitesi kurmak için e-ticaret paketi satan firmalar ile görüşmek yeterli ve anahtar teslim bir şekilde sitenizi size teslim etmektedirler. Normal olarak e-ticaret sitesi ücretsiz bir şekilde de tedarik edilmekte fakat güvenlik, sunucu, tasarım, ürün ekleme, ödeme sistemleri gibi konularda oldukça büyük eksiklikleri bulunmaktadır.  Bu nedenle bir e-ticaret firması ile görüşerek tam anlamı ile hiç bir eksiği bulunmayan bir e-ticaret sitesine sahip olmak daha avantajlı ve bütün risklerden mantıklı bir davranış olacaktır.

Tek Ürün İle E-Ticaret Sitesi SEO -  Arama Motoru Optimizasyonu

Tek ürün e-ticaret sitesi SEO çalışması nasıl yapılır?

Tek Ürün İle E-Ticaret Sitelerinde ilk yapılacak iş “SEO – Arama Motoru Optimizasyonu” yaparak hedeflenen organik kullanıcıları siteye erişmesini sağlamak olacaktır. Bildiğimiz gibi arama motorları sayesinde herhangi bir ücret ödemeden sağlanan kullanıcılara organik kullanıcılar deniyor.

Bu kullanıcıları siteye çekebilmek için özel e-ticaret SEO çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışmalar sonucu güncel tutulan ve arama motorlarının istekler doğrulusunda hazırlanan bu sitelere zamanla organik kullanıcılar gelmeye başlıyor. Bu sitelerin arama motoru optimizasyonu ise tek bir ürün üzerine yapılıyor.

Tek ürün e-ticaret sitesi reklam çalışması nasıl yapılır?

Hedeflenen ürünü müşterilere ulaştırmak için gerek arama motorlarından olsun gerekse benzer özellikteki blog, haber ya da forum sitelerinden tek ürün e-ticaret sitesi reklamları alınmaktadır. Bu reklamların dönüşü oldukça sağlıklı bir şekilde olmakla beraber bir diğer reklam yöntemi mail marketing kavramına da oldukça fazla ilgi görmektedir.  Atılan toplu mailler ile birlikte ürün tanıtımı hızlı bir şekilde milyonlarca kişiye ulaştırılmaktadır.

Tek ürün e-ticaret sitesi sosyal medya çalışması nasıl yapılır?

Günümüzde en önemli alanlardan bir tanesi sosyal medya. Facebook, twitter, instagram, haber siteleri, google plus gibi sosyal paylaşım ve haber kanallarında adeta bir yarış halinde. Bu yarışta başarılı olanlar ve sayfaları ile beraber haberlerini beğenenlerin sayısını arttıranlar ürün satışlarını hızlı bir şekilde yükselmekte. Yapılan paylaşımlar, yazılan yazılar işe hem ürünlerin reklamı yapılıyor hem de ürünü satın alması olası olan potansiyel müşterilere ulaşılmaktadır.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir