İnternette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

İnternette en çok satılan ürünler nelerdir, hiç möerak ettiniz mi? Ticaret yapmak isteyenlerin mutlaka en çok satılan ürünleri incelemesi gerekiyor. Hele ki e-ticaret yapacak olanların internette en çok satılan ürünleri inceleyip ona göre karar vermesi gerekiyor. Araştırılmadan internet üzerinden satış yapmak sonu hüsranla bitecek macera demektir.

İnternette en çok satılan ürünlere ulaşmak artık çok kolay. Pazar yerleri, büyük e-ticaret siteleri en çok satılan ürünler nelerdir sürekli yayınlamakta. Siz satmak istediğiniz ürüne karar verip detaylı bir araştırmadan sonra e-ticarete başlarsanız başarısız olma ihtimaliniz çok düşük olacaktır.

Bu makalemizde internette en çok satılan ürünler nelerdir, internette en çok satılan ürünleri nasıl bulabilirim? gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

internette en çok satılan ürünler Nasıl Bulunur?

İnternette satılacak ürünlere karar vermeden önce çok detaylı araştırmak gerekiyor. Ürünleri belirlerken karar vermeyi kolaylaştırmak ve bütün verileri tek bir tabloda görebilmek için verileri bir excel tablosunda toplamanızı tavsiye ederiz

İnternette en çok satılan ürünleri belirlemek için bir çok kaynaktan veri toplamanız mümkün. Tavsiyemiz tek bir kaynağın verilerinden ziyade bir çok farklı kaynaktan bilgi toplayıp bu bilgiler ışında karar vermenizdir. Değişik kaynaklardan toplamış olduğunuz verilerin ortak yönlerine karar vermek daha sağlıklı olacaktır.

İnternette en çok satılan ürünler nelerdir belirleyebilmek için aşağıdaki kaynaklardan bilgi toplayabilirsiniz. Bunlar

 • Sosyal Medya Uygulamaları
 • E-Ticaret Pazar Yerleri
 • Trend Raporu Siteleri
 • Marka E-ticaret Siteleri
 • Fiyat Karşılaştırma Siteleri
 • Google Trends
 • Google Search Console
 • Think with Google
Sosyal Medya UygulamalarıPin

Sosyal Medya Uygulamaları

Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları en çok satılan ürünler, müşteri davranışları ve alışkanlıkları hakkında en çok bilgi veren kaynaklardandır. Sosyal medya platformlarında oluşturulmuş olan bir çok sayfa, grup ve hesap bulunmaktadır.

İnternetten alışveriş yapan insanlar bu grup ve sayfaları takip etmekte, memnun kaldığı ürünleri kendi hesaplarından paylaşmakta. Sizde sosyal medya platformlarındaki bu grup ve sayfaları takip ederek veri toplayabilirsiniz.

E-ticaret Pazar Yerleri

Trendyol, HepsiBurada, N11 gibi Pazar yerleri en çok satılan ürünleri bulabileceğiniz en önemli kaynaklardan birisidir. Bütün Pazar yerleri ana sayfalarında en çok satılan ürünleri sürekli yayınlamakta. Sizlerde sürekli buraları inceleyerek insanların en çok hangi ürünleri aldığını görebilirsiniz.

Trend Raporu Siteleri

İnternetten en çok satılan ürünler ile ilgili araştırma yaparken faydalanmanız gereken önemli kaynaklardan biriside trend raporu siteleridir. Faaliyette bulunacağınız sektörle ilgili raporlar yayınlayan sitelere ücretli veya ücretsiz üye olup belli dönemler halinde en çok satılan ürünler raporu alabilirsiniz.

Marka E-ticaret Siteleri

Her sektörde marka olmuş, her insan tarafından bilinen ve güvenilir e-ticaret sitesi olarak nitelenen siteler bulunmakta. Faaliyette bulunacağınız sektördeki bu marka e-ticaret siteleri ziyaret ederek en çok satılan ürünler hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırma Siteleri

Akakçe, Cimri.com gibi fiyat karşılaştırma sitelerini de ziyaret ederek internette en çok satılan ürünler hakkında bilgi toplayabilir, uygun fiyatları belirleyebilirsiniz.

Google Trends

Google tarafından ücretsiz kullandırılan Google Trends sitesinden de bilgi toplayabilirsiniz. Bu sitede araştırmış olduğunuz ürünlerin ay ay aranma hacimlerini, ürünlerle ilgili şehir şehir, ilçe ilçe, durumu, ürünü alanların yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi bir çok veriye göre araştırma yapabilirsiniz.

Google Search Console

İnternette en çok satılan ürünler ile ilgili araştırma yapabileceğiniz bir diğer önemli Google kaynağı Google Search Console uygulamasıdır. Bu uygulama ile satmak istediğiniz ürünleri aratıp sıralamalarını, sorgu ve gösterim sayılarını görebilirsiniz.

Think with Google

Think with Google içeriği Google uzmanları tarafından oluşturan bir sitedir. Bu sitede Google arama sonuçlarına göre değerlendirmeler, raporlar yayınlanmakta. Bu değerlendirme yazılarını ve raporları okuyarak kanaat oluşturabilirsiniz.

İnternette en çok satılan ürünler Araştırılırken Dikkat Edilecek KriterlerPin

İnternette en çok satılan ürünler Araştırılırken Dikkat Edilecek Kriterler

İnternette en çok satılan ürünler araştırılırken gelişi güzel değil de bilinçli bir şekilde araştırma yapmak gerekir. Ne istediğini, ne öğrenmek istediğini bilen araştırma sonuçları daha sağlıklı karar verilmesini sağlar.

İnternette en çok satılan ürünler araştırılırken aşağıdaki kriterlere dikkat edilmelidir. Bunlar,

 1. Pazar Analizi
 2. Rakip Analizi
 3. Hedef Kitle Analizi
 4. Urun Fiyatı
 5. Ürün Yorumları
 6. Ürün Kargo Durumu
 7. Geri İade Oranı
 8. Ürün Şikayetleri

Pazar Analizi

Satılacak ürünlerle ilgili detaylı bir Pazar araştırması yapılmalıdır. Pazar analizi yaparken pazarın büyüklüğü, pazarda en çok satılan ürünler nelerdir, satılacak ürünlerin toplam pazardaki oranı gibi sorulara cevaplar araştırılmalıdır.

Rakip Analizi

Satılacak ürünlerle ilgili rakip araştırması yapmak sizi başarılı kılacak en önemli kriterlerden birisidir. Rakip analizi yapmak satılacak ürünlerle ilgili en güçlü rakipler kimler, bu rakiplerin pazardaki durumu nedir, hangi ürünü hangi rakip domine etmiş gibi bilgiler size çok fayada sağlayacaktır.

Hedef Kitle Analizi

Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Hedef Kitle Analizi yaparken satacağınız bu ürünleri kimler alacak, yaş cinsiyet, eğitim durumları nedir, beklentileri, istekleri nedir, nelerden hoşlanıyorlar, hangi ürünleri alıyorlar gibi sorulara cevaplar bulup öyle karar vermek gerekiyor. Hedef kitle analizi için sosyal medya uygulamalarının istatistik kısmından yararlanabilirsiniz.

Ürün Fiyatı

Satmak istediğiniz ürünün fiyatı nedir, bu fiyat size kar getiriyor mu, hedef kitleniz bu ürünlere bu fiyatı verebilir mi gibi sorulara cevaplar bulmalısınız.

Ürün Yorumları

Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili Pazar yerleri, marka e-ticaret siteleri ziyaret edilip online alışveriş yapan insanlar o ürünle ilgili ne yorumlar yapmışlar öğrenmelisiniz. Ürün yorumları size insanların üründen memnun olup olmadıklarını, nelerden memnun olmadıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Ürün Kargo Durumu

Satmak istediğiniz ürünü kargo ile gönderirken sorun yaşanıyor mu, kargo ücreti ne kadar tutuyor, kargo ortalama kaç günde müşterinin elinde oluyor gibi sorulara cevaplar bulmalısınız.

Geri İade Oranı

Satmak istediğiniz ürünün geri iade oranı nedir, insanlar en çok hangi sebeplerden dolayı iade ediyor, iade edilmesi sizi mağdur eder mi gibi sorulara cevaplar bulmalısınız.

Ürün Şikayetleri

Ürünle ilgili sikayet.com, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında alışveriş yapan insanlar tarafından yapılmış olan şikayetleri okuyun. İnsanlar en çok nelerden şikayet etmiş, siz bu şikayetleri yaşatır mısınız, yapılan şikayetleri çözmek için önerileriniz nelerdir gibi sorulara cevaplar bulduğunuz takdirde başarılı olursunuz.

İnternette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

İnternette en çok satılan ürünler nelerdir? Sorunuza internette en çok satılmış olan bazı sektörlerledeki ürünleri araştırarak cevap vermeye çalışacağız. Burada bahsetmiş olduğumuz sektörler bizim gözlemlerimiz, otorite sitelerin araştırma sonuçları olup fikir vermesi amacıyla listelenmiştir. Burada listelenen ürünleri satmak isterseniz yukarıda anlatmış olduğumuz kriterlere göre araştırıp öyle karar vermenizi tavsiye ederiz.

İnternette en çok satılan ürünler şunlardır;

 1. Yüz Maskeleri
 2. Hediyelik Eşyalar
 3. Yoga Matları (Minderi)
 4. Giyilebilir Cihazlar
 5. Gündelik Kıyafetler (Loungewear)
 6. Postür Düzelticiler (Duruş Düzeltme Kemerleri)
 7. Şekillendirici Korseler
 8. Su Şişeleri
 9. Telefon Kılıfları
 10. Telefon Tripod’ları
2021 de İnternette En Çok Satılan ÜrünlerPin
 1. Yüz Maskeleri

COVİD-19 salgını ile birlikte yüz maskelerine olan talep hayli arttı. Pandemi devam ettiği sürece yüz maskelerine olan bu talep devam edecek gibi gözüküyor. Yüz maskesi üreten firmalar insanları rahat ettirmek, mevcut rakiplerden farklılaşmak adına sürekli yeni modeller geliştirmeye çalışmakta. 2021 yılında internette en çok aranan ve satılan ürünler arasında olan yüz maskeleri kolay satılacak ürünler arasında olup satışını deneyebilirsiniz.

 1. Hediyelik Eşyalar

Pandeminin olumlu katkı yaptığı sektörlerden biriside “hediyelik eşyalar” sektörüdür. İnsanlar salgının etkisi ile evlerinden fazla çıkamadığı için doğum günü, anneler günü, babalar günü gibi özel günlerde daha çok online hediye göndermeyi tercih etti.

Pandemi devam ettiği sürece bu durum yine devam edecek gibi gözüküyor. İnternette ne satabilirim diye düşünüyorsanız “hediyelik eşyalar” fikrini değerlendirebilirsiniz. Özellikle özel baskılı, kişiye özel veya kişiselleştirilebilir ürünler, kupalar çok talep görmekte.

 1. Yoga Matları (Minderi)

İnsanlar evde kaldıkça evde yapılabilecek spor ve faaliyet arayışına girmiştir. 2021 yılında en çok satılan ürünlerden biriside Yoga Matlarıdır. (minderi)

 1. Giyilebilir Cihazlar

İnsanlar evde kaldığı süre boyunca fiziksel aktivitelerini gözlemlemek, sağlık durumlarını incelemek ve anlık mesaj bildirimleri alabilmek için giyilebilir ürünlere yoğun ilgi göstermiştir. Giyilebilir cihazların başında akıllı saatler ve fitness izleyicileri gösterebiliriz. Özellikle Çin gibi ülkelerden getirilebilecek uygun fiyatlı giyilebilir ürünleri satmak karlı bir iş modeli olabilir.

 1. Gündelik Kıyafetler (Loungewear)

İnsanlar COVİD-19 ile birlikte evden çalışmaya başladı. Evden çalışırken de daha rahat edebilecekleri gündelik kıyafetler (loungewear) tercih etmişlerdir.

 1. Postür Düzelticiler (Duruş Düzeltme Kemerleri)

Postür Düzelticiler (Duruş Düzeltme Kemerleri) daha çok evden çalışan insanlar tarafından tercih edilmekte. Evden çalışılmaya devam edildiği sürece bu ürünlere olan talep devam edecek gibi. Sağlam, şık ve ekonomik Postür Düzelticiler ile iyi bir kazanç sağlanabilir.

 1. Şekillendirici Korseler

İnsan vücudunu istenilen şekle sokmak için kullanılan “Şekillendirici Korseler” daha çok bayanlar tarafından tercih edilmekte. Öyle ki artık insanlar günlük kıyafet olarak şekillendirici korseleri giymeye başladı. Renk ve model çeşitliliği sunan Şekillendirici Korseler satmak iyi bir tercih olabilir.

 1. Su Şişeleri

Su şişeleri çevreyi ve doğayı önemseyen insanlar tarafından tercih edilmekte. 2021 yılında en çok satılan ürün gruplarından biridir. İnsanlar artık su şişelerini hayatlarının bir parçası haline getirip çevreyi koruduklarına inanmakta. Kişiselleştirilebilir su şişeleri tasarlayıp satarak güzel satışlar yapılabilir.

 1. Telefon Kılıfları

Akıllı telefonlara olan ilgi sürekli artmakta. Akıllı telefonlarla birlikte telefon kılıflarına olan ilgide artmakta. Özellikle kişileştirilebilir telefon kılıfları hayli ilgi görmekte. Ucuz, sağlam ve ekonomik telefon kılıfları satmak mantıklı olacaktır.

 1. Telefon Tripodları

Telefon Tripodları en çok satan telefon aksesuarlarından birisidir. Telefon tripodları vlog yayınlamak isteyen veya canlı yayın yapmak isteyen insanlar tarafından çokça tercih edilmekte. Youtuber veya İnfluencer olmak isteyen kişiler olduğu sürece telefon tripodları satmayı düşünebilirsiniz. Özellikle sağlam ve ekonomik telefon tripodlara ilgi sürekli olacaktır.

2021 yılında internetten en çok satılan ürünler bunlar değil elbette. Yukarıda sayılan ürünlerin haricinde;

 • Akıllı Lambalar
 • Anakucakları – Kanguru Bebek Taşıyıcılar
 • Araç Telefon Tutacakları
 • Balıkçılık Malzemeleri
 • Bebek Salıncakları
 • Bluetooth Kulaklıklar
 • Elektrikli Bisikletler ve Scooterlar
 • Evcil Hayvan Mamaları
 • Ev Dekorasyon Ürünleri
 • Güneş Panelleri
 • Hobi Ürünleri; Kitaplar ve Oyunlar
 • Kablosuz Şarj Cihazları
 • Kanepeler ve Çekyatlar
 • Kedi Yatakları
 • Kedi-Köpek Çantaları
 • Kişisel Bakım Ürünleri
 • Mama Kapları
 • Masa Oyunları
 • Mavi Işık Engelleyen Gözlükler
 • Ofis Sandalyeleri
 • Oyun Matları
 • Saç Tokası
 • Sandalye Minderleri
 • Sebze Kurutucular
 • Sıcak Hava Fritözü
 • Takma Kirpikler
 • Taşınabilir Elektrikli Süpürgeler

kategorisindeki ürünlerde çok satmıştır.

5/5 - (1 vote)

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Photo of author

eticaretsitesi

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.
Yorum yapın

1