1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

İnternetten Gelinlik Satmak Nasıl Yapılır?


0

İnternetten gelinlik satmak nasıl yapılır? hemen öğren. İnternet aracılığıyla çeşitli ürünlerin satışını yapmak oldukça avantajlı ve kazançlı bir iştir. İnternetten gelinlik satmak bazı kişilerin tercih ettiği ve gelirini sağladığı iş alanı olarak bilinir. Bütün detaylarıyla beraber internet üzerinden gelinlik satışı yapmaktan bahsedecek olduğumuz yazımızda, aynı zamanda daha karlı olabilmeniz için pek çok tavsiye ve öneride de bulunacağız.

İnternetten gelinlik satmak
İnternetten gelinlik satmak

İnternetten gelinlik satmak

İnternetten gelinlik satmak istiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Bu iş alanında çalışabileceğiniz ekibi büyük bir özenle belirlemelisiniz.

İçerisinde çeşitli pazarlama stratejileri, aktif mağaza çalışmaları, güçlü müşteri ilişkileri, düzeltme ve dikim gibi alanlarda uzman olan kişileri barındıran profesyonel bir ekip oluşturmalısınız. İşinizin genişliği ve büyüklüğüne göre çalışacak kişi sayısını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Rakip firmaların ve bu sektörde yer alan e-ticaret sitelerinin ilerleme stratejisini takip etmek veya bu konuda bilgi sahibi olmak sizlere bazı avantajlar sağlayabilir. Reklam stratejilerini ve çalışma prensiplerini inceledikten sonra siz de kendi firmanız için benzer bir yol izleyebilirsiniz.

Sektörde olan problemleri ve sorunları tespit ederek bu tip bir durumla karşılaşmamak adına daha dikkatli ilerleyebilirsiniz. Müşterilerin online satış esnasında yaşadığı olumsuz durumlara etkili çözümler üreterek kendi firmanızı ön plana çıkarabilirsiniz.

İnternet üzerinden gelinlik satışı nasıl yapılır konusuyla ilgili detaylar ve gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olup pazar araştırmasını yaptıktan sonra çalışma ekibinizi oluşturmalısınız. Ardından yaratıcı, etkileyici ve dikkat çekici bir e-ticaret sitesine sahip olmalısınız.

Kendinize istediğiniz gibi bir site kurmak için bu bağlamda iş gösteren firmaları inceleyebilirsiniz. Aradığınız iş hacmine en uygun olan e-ticaret firmasını belirleyerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

İnternetten gelinlik satmak için dikkat edilmesi gerekenler
İnternetten gelinlik satmak için dikkat edilmesi gerekenler

İnternetten gelinlik satmak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İnternetten gelinlik satmak isteyen herkesin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Gelinlik, kadınların en özel günlerinden birinde giymeyi tercih ettiği nadide bir giysi türüdür. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken kadınlar fazlasıyla seçici ve eleyici davranır.

Öncelikle satışa sunacağınız gelinlik modelini her detayıyla fotoğraflamanız oldukça önemli bir detaydır. Gelinliğin bütün detayları, kumaşı, deseni ve manken üzerinde nasıl durduğunu açıklayan profesyonel çekimler yapmanız daha dikkat çekici olmanızı sağlar. Ayrıca ürünün hakkındaki tüm bilgileri eksiksiz biçimde anlatmaya da özen göstermelisiniz.

Online satışlarda giysi türlerinin beden ölçüleri en çok dikkat edilen şeylerin başında yer alır. Bu sebeple beden ölçülerin detaylandırarak açıklayıcı olmanız gerekmektedir. Sitenizde farklı beden tiplerine de hitap edecek şekilde gelinlik modelleri bulundurmalısınız.

Hangi beden tipine hangi gelinlik modelinin yakışacağını belirten fotoğraflar, videolar ve içerikler eklemelisiniz. Müşterileriniz için oldukça zorlu ve stresli bir süreç olan düğün döneminde, onların kararsızlığını giderecek türden açıklamalar yapıp ayrıntılar sunmaya özen göstermelisiniz.

Bu durum hem sizin marka bilinirlik seviyenizi arttıracak hem de müşterilerin size daha kolay ve rahat şekilde güvenmesini sağlayacaktır. Böylelikle iş hacminiz de genişler ve kazanç seviyenizde orantılı biçimde artış gösterir.

Modanın sık sık değiştiği tekstil sektöründe gündemi ve trendleri takip etmeniz de önemlidir. Kurmuş olduğunuz e-ticaret sitesinde gerek yılın trendlerini gerekse bu trendlere uygun olan gelinlik modellerini ön plana çıkarmalısınız.

Son yılların en aktif kullanılan alanı olan sosyal medya ağları aracılığıyla kendi reklamınızı yaparak markanızı daha tanınır bir hale getirmelisiniz. Özellikle instagram, kadınların gün içerisinde sıklıkla kullandığı mecra olarak bilinir.

Bu platform üzerinden dikkat çekici gönderiler oluşturabilir, çekiliş ve kampanya gibi fırsatları öne sürebilirsiniz. Sosyal etkinliklerin yanı sıra çektiğiniz görselleri ve içerikleri paylaşarak daha çok insana hitap etmeyi başarabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir